Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2018., 00:05   #1
Razočarani samotnjak

Odlučih napisati i svoju ispovijest. Vidim da postoji jedna slična tema (ova o sabotiranju života) koju je otvorila jedna forumašica ali svaki slučaj je poseban pa valjda i moj zaslužuje temu. Nadam se da nisam pogriješio podforum.

Znači, imam 25 godina, ne smatram se ružnim (dapače mislim da sam sasvim ok u vezi izgleda), niti se smatram glupim. Svejedno ne volim sam sebe jer osjećam kao da nisam stvoren za ovaj svijet. Nabrojit ću konkretnije probleme: Naime odrastao sam u obitelji gdje stvarno nije bilo manjka ljubavi prema meni, roditelji su me voljeli ali bi možda bilo bolje za mene da su bili stroži prema meni. Nije bilo discipline i dane djetinjstva sam provodio isključivo igrajući se dok sam knjigu i učenje potpuno zanemario. U jednu ruku mi nije žao jer sam imao fantastično djetinjstvo ali zato sad ispaštam. Jebiga naš školski sustav je tako posložen da već sa 13-14 godina moraš ganjati ocjene da bi upisao neku pristojnu srednju. Ja sam skupio toliko bodova da sam mogao birati: ili obrtnička ili neka tehnička koja me uopće nije zanimala. Uz blagi pritisak roditelja sam upisao tu tehničku i nisam je završio jer me nije ni najmanje zanimala. Već nakon prve godine sam se prebacio u obrtničku koja me još manje zanimala ali sam je završio preko neke stvari što se kaže. Dakle, već sa 13 godina sam prokockao svaku mogućnost za ozbiljnije školovanje zbog našeg usranog sustava. Kao da sam ja sa 13-14 godina znao da trebam nabijati ocjene i kao da sam tada bio u stanju dugoročno planirati. Bio sam samo zaigrani klinac kojeg roditelji nisu tjerali na učenje.

I danas sam zbog toga nekvalificiran za bilo što. Dolazim iz obitelji gdje je otac šljaker, fizički radnik koji je 30 godina lomio leđa a majka je domaćica. Oni nemaju nikakve veze ni poznanstva pa me ne mogu ugurati na nijedan normalan posao. Od punoljetnosti pa do sad sam radio sve skupa nekih godinu dana a i to su bili nekakvi (polu)poslovi sa kraćim radnim vremenom za mizernu lovu. Sada mi se nude jedino poslovi koje neće nitko da radi, čak i ovi migranti iz zemalja trećeg svijeta okreću glavu kad im netko ponudi takve poslove. Ja imam opciju ili prihvatiti takve nehumane poslove ili biti nezaposlen. Već 3 godine radije biram nezaposlenost. Znam da sam gad i parazit u naponu snage na grbači 50-godišnjih roditelja i možete slobodno to napisati. Već sam sam sebe tisuću puta izvrijeđao u tom kontekstu tako da nisam baš osjetljiv. Nisam lijen da se razumijemo, kada radim stvari za neki gušt tj. kad imam motiv marljiv sam. Samo je problem što nemam motiva ustajati se svako jutro u 7h i raditi za crkavicu po 10-12 sati poslove koje izbjegavaju čak i ovi migranti iz ratom zahvaćene Sirije. Smatram da je rad u takvim uvjetima samo traćenje života. I ovo što ja radim je na neki način traćenje života ali barem ne krivim kičmu i barem na mojem radu neće nijedan poduzetnik (robovlasnik, izrabljivač) zaraditi za novi bmw.

Što se tiče prijateljstava i ljubavnog života: Djevojku nemam niti je tražim. Znam da i gori, ružniji a i gluplji od mene imaju partnerice ali jednostavno me sram kada moram objašnjavati da sam nezaposleni tip bez kune koji živi sa starcima. Osjećam se ko George Constanza. Nisam uopće loš u priči sa curama ali budimo realni, cure traže ''ambicioznog'' momka (čitaj onog s lovom) a ne tipa koji u ormaru ima tek par otrcanih majica i kojemu bi bio problem izađi sa njom na kavu jer bih molio Boga da ne naruči bilo što preko 20 kn.

A prijatelji, udaljavam se od apsolutno svih ljudi. Sve do prije par godina sam se veselio svakom novom poznanstvu. Kada bi netko iz ekipe rekao da će pozvati nekog novog sa nama ja bih bez razmišljanja pristao. Nisu mi ni najmanje smetali novi ljudi. Danas ne samo da mi smetaju novi ljudi već i ove stare prijatelje koje poznajem od pelena izbjegavam. Pretpostavljam da sam se razočarao u ljude. Prije bih u svakome vidio nešto dobro jer sam ljude općenito smatrao dobrim bićima. Sada sam svjestan da ih je debelo preko 90 posto najobičniji talog, ljudi bez poštenja i ljudskosti. Vode se parolom ''u se, na se i poda se'' te su površne prazne ljušture bez ideala. Jedini ideal im je novac. U takvom okruženju gdje je 9 od 10 ljudi šljam ne smatram da ima smisla tražiti tog jednog poštenog. Koštalo bi me živaca i vremena a postoji 90 posto šansi da bih se opet razočarao.

Eto, otprilike je to to. Ako se netko našao u sličnoj situaciji neka prokomentira. Ne očekujem spasonosne savjete, više pišem da bi si olakšao dušu, negdje moram.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:19   #2
Kazes da si marljiv, imas internet, imas opcije, pitanje je motivacije, dugorocne s kojom imas problem, nisi jedini imaju ih mnogi, ali mozes si pomoci i nije kasno, imas 25 godina, imas internet , internet je mogucnost.

Tesko mi je znati u kakvom si psiholoskom stanju, ali otici kod psihologa nije losa opcija dok pokusavas srediti zivot. To sto nisi ucio u skoli i zavrsio faks ne znaci da si osuđen na glupe poslove ili nezaposlenost do kraja zivota. Imas opcija, samo moras odluciti da zelis nesto i naci dugorocnu motivaciju u tome, a to nije lako.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:26   #3
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Kazes da si marljiv, imas internet, imas opcije, pitanje je motivacije, dugorocne s kojom imas problem, nisi jedini imaju ih mnogi, ali mozes si pomoci i nije kasno, imas 25 godina, imas internet , internet je mogucnost.

Tesko mi je znati u kakvom si psiholoskom stanju, ali otici kod psihologa nije losa opcija dok pokusavas srediti zivot. To sto nisi ucio u skoli i zavrsio faks ne znaci da si osuđen na glupe poslove ili nezaposlenost do kraja zivota. Imas opcija, samo moras odluciti da zelis nesto i naci dugorocnu motivaciju u tome, a to nije lako.
Kada si nekvalificirani tip nude se jedino sramotno nisko plaćeni poslovi bez mogućnosti napredovanja. Nitko ti neće ponuditi neki posao gdje bi se mogao pokazati tvoj intelekt ili nadarenost, već ti gurnu u ruke lopatu i kažu ti da svaki dan u 8 moraš bit nacrtan tu i tu. Sa lopatom nema napredovanja, jedino mi mogu dati još veću lopatu ko nekoć Aliji Sirotanoviću.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:28   #4
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Kada si nekvalificirani tip nude se jedino sramotno nisko plaćeni poslovi bez mogućnosti napredovanja. Nitko ti neće ponuditi neki posao gdje bi se mogao pokazati tvoj intelekt ili nadarenost, već ti gurnu u ruke lopatu i kažu ti da svaki dan u 8 moraš bit nacrtan tu i tu. Sa lopatom nema napredovanja, jedino mi mogu dati još veću lopatu ko nekoć Aliji Sirotanoviću.
Gledaj, mozes uciti nove stvar, imas internet, nove tehnologije, zavisi kakav si, ali ako si stvarno marljiv i ne radis nista to mi je cudno. I pusti sto ce ti drugi dati, svijet ti nece dati priliku, to sto si rekao je tocno, nemas kvalifikacije, ali razmisli sto ti mozes uciniti za sebe, ja ti garantiram da mozes nesto, koliko uspjesno treba se vidjeti, fali ti motivacija.

Ajde mi opisi svoj dan, sto te interesira, probudis se posljednje 3 godine i radis sto.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:38   #5
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Dakle, već sa 13 godina sam prokockao svaku mogućnost za ozbiljnije školovanje zbog našeg usranog sustava. Kao da sam ja sa 13-14 godina znao da trebam nabijati ocjene i kao da sam tada bio u stanju dugoročno planirati. Bio sam samo zaigrani klinac kojeg roditelji nisu tjerali na učenje.
Mislim da se previse zamaras cinjenicom sto nemas neku veliku diplomu i to krivis za sve lose u svom zivotu. Nije kriva ni drzava, ni skolski sustav, ni tvoji roditelji koji te nisu tjerali na ucenje, za neke stvari ipak treba preuzeti odgovornost i priznati krivnju. Roditelji nisu svemoguci i nitko te ne moze natjerati na nesto sto ti ne zelis.

Isto tako, mislim da dosta crno gledas na stvari, sa 13 godina ne mozes prokockati cijeli svoj zivot, niti si sad sa 25 prestar da bi ti zivot krenuo na bolje. Znas da Steve Jobs nije zavrsio fakultet i sve je zapravo krenulo iz jedne male garaze.

Cini mi se da imas previse ocekivanja od ljudi oko sebe, a moras shvatit da ne mozes nikoga kriviti za svoje neuspjehe niti od ikoga ocekivati da ti promijeni zivot na bolje, to je nesto sto moras sam napraviti, a ne roditelji sa vezom.

Ja sam itekako svjesna kakvo je stanje u drzavi, i sama sam iz malog grada, roditelji mi isto tako nemaju veze i poznanstva, znam da je tesko naci posao, zato sam i radila par sezona na moru jer sam mislila bolje i to nego nista. Onda sam nakon toga dobila ideju da se spakiram i podem u drugu drzavu gdje sam i sada i ne bi se nikad vratila u Hrvatsku. Moras imat neku ideju, poceti od necega i vjerovati da mozda nakon nekog usranog posla ipak slijedi prilika za bolje.
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:42   #6
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Gledaj, mozes uciti nove stvar, imas internet, nove tehnologije, zavisi kakav si, ali ako si stvarno marljiv i ne radis nista to mi je cudno. I pusti sto ce ti drugi dati, svijet ti nece dati priliku, to sto si rekao je tocno, nemas kvalifikacije, ali razmisli sto ti mozes uciniti za sebe, ja ti garantiram da mozes nesto, koliko uspjesno treba se vidjeti, fali ti motivacija.

Ajde mi opisi svoj dan, sto te interesira, probudis se posljednje 3 godine i radis sto.
Marljiv sam ako radim nešto sa guštom. Recimo kada smo se mi kao mlađahna ekipa skupili pa nešto radili za svoj gušt (ne za novac) tada definitivno nisam bio zabušant. Problem i jest što nemam više motiva za ništa. Ni za posao, prijatelje, ljubav, druženja...zato sam i otvorio temu. Dani mi se sastoje od svojevoljne samoće i izležavanja. Odem i na neko druženje ali više preko volje, čisto radi reda, ne toliko zbog oduševljenja što sam među ''prijateljima''. Ne očekujem da će mi svijet išta dati, nije da mi je dao bogzna što i dosad. Nekima drugima jest. Neki drugi nisu mrdnuli a sa 20 i kusur godina imaju posložen život jer imaju moćnije roditelje. I zbog tog sam ogorčen, kao da sam trinaesto prase. Tražim motivaciju ali ju ne nalazim, u tome i jest naglasak ove teme.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:46   #7
A kako da ti netko nesto kaze, ja iskreno nikad nisam bio u tvom problemu, nisam nikad radio u zivotu(jesam 1godinu, ali to je vise iz fore), vecinu vremena sam proveo za racunalom radeci svoje stvari koje su mi donjele financijsku stabilnost, nisam pretjerano pameta i mislim da to moze svatko uz trud i motivaciju, vjerojatno i srecu, ali bez drvljenja(rada) nece doci. Ja mislim da mozes efektivno trositi svoje vrijeme da se ne izlezavas.

Recimo Isadora ti je isto dala ideju, ako si psiholoski drugaciji(a mozda si vise ko ja) ne mozes raditi na kompu itd, onda odes konobariti, raditi sezonu nakon par ces imati $$, sa zarađenim novcem mozes platiti tecaj ili sto vec, a mozes i trositi na zabavu, sve je ok. Moras se motivirati, mozda netko zna neke metode kako, ja nisam strucan za to.

Imamo slicnosti, kao ti nisam zavrsio faks nikad(jos sam na njemu), nisam nikada radio, malo mi je drugacija obiteljska situacija to je razlika, i motivacija, ja sam od 19g drvio po raznim metodama, html,css, forumi, blogovi, poker, na kraju cryptosi, ali imas opcija.

Kao ti doslovno nisam kvalificiran za nista, ali vjerujem da mogu raditi sve, takvi su najgori hehe, ali takav sam, strucnjak za sve od 10%, fakat.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 00:51   #8
Quote:
Isadora Cadaver kaže: Pogledaj post
Mislim da se previse zamaras cinjenicom sto nemas neku veliku diplomu i to krivis za sve lose u svom zivotu. Nije kriva ni drzava, ni skolski sustav, ni tvoji roditelji koji te nisu tjerali na ucenje, za neke stvari ipak treba preuzeti odgovornost i priznati krivnju. Roditelji nisu svemoguci i nitko te ne moze natjerati na nesto sto ti ne zelis.

Isto tako, mislim da dosta crno gledas na stvari, sa 13 godina ne mozes prokockati cijeli svoj zivot, niti si sad sa 25 prestar da bi ti zivot krenuo na bolje. Znas da Steve Jobs nije zavrsio fakultet i sve je zapravo krenulo iz jedne male garaze.

Cini mi se da imas previse ocekivanja od ljudi oko sebe, a moras shvatit da ne mozes nikoga kriviti za svoje neuspjehe niti od ikoga ocekivati da ti promijeni zivot na bolje, to je nesto sto moras sam napraviti, a ne roditelji sa vezom.

Ja sam itekako svjesna kakvo je stanje u drzavi, i sama sam iz malog grada, roditelji mi isto tako nemaju veze i poznanstva, znam da je tesko naci posao, zato sam i radila par sezona na moru jer sam mislila bolje i to nego nista. Onda sam nakon toga dobila ideju da se spakiram i podem u drugu drzavu gdje sam i sada i ne bi se nikad vratila u Hrvatsku. Moras imat neku ideju, poceti od necega i vjerovati da mozda nakon nekog usranog posla ipak slijedi prilika za bolje.
Gledaj, sa 13 moraš loviti ocjene da bi upisao pristojnu srednju. Ako ne upišeš pristojnu srednju onda se možeš pozdraviti sa faksom. Dakle, već sa 13 bi dijete trebalo računati što i kako. Ja sam tada provodio dane na školskom igralištu, nisam bio toliko inteligentan da dugoročno planiram niti sam tada razbijao glavu tim stvarima, kao što to ne čini vjerojatno niti jedno dijete u tim godinama. Jedino su me roditelji mogli natjerati na učenje ali bili su previše popustljivi.

Steve Jobs je 1 od milijun takvih tipova. Kao i Zuckeberg. Nije pravilo nego iznimka.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:01   #9
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
A kako da ti netko nesto kaze, ja iskreno nikad nisam bio u tvom problemu, nisam nikad radio u zivotu(jesam 1godinu, ali to je vise iz fore), vecinu vremena sam proveo za racunalom radeci svoje stvari koje su mi donjele financijsku stabilnost, nisam pretjerano pameta i mislim da to moze svatko uz trud i motivaciju, vjerojatno i srecu, ali bez drvljenja(rada) nece doci. Ja mislim da mozes efektivno trositi svoje vrijeme da se ne izlezavas.

Recimo Isadora ti je isto dala ideju, ako si psiholoski drugaciji(a mozda si vise ko ja) ne mozes raditi na kompu itd, onda odes konobariti, raditi sezonu nakon par ces imati $$, sa zarađenim novcem mozes platiti tecaj ili sto vec, a mozes i trositi na zabavu, sve je ok. Moras se motivirati, mozda netko zna neke metode kako, ja nisam strucan za to.

Imamo slicnosti, kao ti nisam zavrsio faks nikad(jos sam na njemu), nisam nikada radio, malo mi je drugacija obiteljska situacija to je razlika, i motivacija, ja sam od 19g drvio po raznim metodama, html,css, forumi, blogovi, poker, na kraju cryptosi, ali imas opcija.

Kao ti doslovno nisam kvalificiran za nista, ali vjerujem da mogu raditi sve, takvi su najgori hehe, ali takav sam, strucnjak za sve od 10%, fakat.
Na kompjuteru znam samo osnove (word, powerpoint i te gluposti) tako da to nije opcija. Da, i ja vjerujem da mogu raditi puno toga ali nemam ni formalne kvalifikacije niti vezu. Onda vidiš poznanika čiji je otac taj i taj i poznanik odmah dobije posao iako nije po ničemu bolji od mene. Drugi poznanik dobije posao jer ima kvalifikacije, jer su ga roditelji gurali u školu. I onda tu sam ja, nitko i ništa sa nikim da mi stoji iza leđa. Takvom tipu se nude jedino usrani poslovi. Ogorčen sam da budem iskren na svijet i nepravdu općenito. Znam da je to lajanje na mjesec ali jebiga...moram se iskaliti...hvala svakako na savjetima.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:10   #10
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
Gledaj, sa 13 moraš loviti ocjene da bi upisao pristojnu srednju. Ako ne upišeš pristojnu srednju onda se možeš pozdraviti sa faksom. Dakle, već sa 13 bi dijete trebalo računati što i kako. Ja sam tada provodio dane na školskom igralištu, nisam bio toliko inteligentan da dugoročno planiram niti sam tada razbijao glavu tim stvarima, kao što to ne čini vjerojatno niti jedno dijete u tim godinama. Jedino su me roditelji mogli natjerati na učenje ali bili su previše popustljivi.

Steve Jobs je 1 od milijun takvih tipova. Kao i Zuckeberg. Nije pravilo nego iznimka.
Faks nije nikakvo pravilo niti garancija za uspjeh u zivotu, previse si fokusiran na to, koliko samo ljudi ima diplomu pa je nezaposleno ili npr. konobari jer nemaju drugog izbora.
Nitko nije sa 13 godina imao isplaniran cijeli svoj zivot, cinjenica je da ti se nije dalo uciti, nemas nikakvu struku, zbog toga nisi mogao naci posao i sad si sa 25 godina razocaran u sve oko sebe jer nisi uspio u zivotu i mislis da su ljudi i okolnosti krivi za to, a ti niti najmanje.
Zivot se ne moze isplanirat, pogotovo ne u tako mladoj dobi, sve stvari sto sam ja mislila za sebe se nisu dogodile i zivot mi je posao nekim sasvim drugim tokom, da sad imam 13 godina i da mi netko kaze da cu zivjeti u Irskoj i raditi posao koji radim rekla bi nema sanse. Prekini sa zaljenjem i kukanjem o propustenim prilikama, to je proslo i ne moze se ispraviti, fokusiraj se na ono danas, zivi sad u sadasnjem trenutku, imas 25 godina i uopce za nista jos nije kasno. Ono sto tebi najvise fali je motivacija...i malo snalazljivosti.
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:18   #11
Quote:
Isadora Cadaver kaže: Pogledaj post
Faks nije nikakvo pravilo niti garancija za uspjeh u zivotu, previse si fokusiran na to, koliko samo ljudi ima diplomu pa je nezaposleno ili npr. konobari jer nemaju drugog izbora.
Nitko nije sa 13 godina imao isplaniran cijeli svoj zivot, cinjenica je da ti se nije dalo uciti, nemas nikakvu struku, zbog toga nisi mogao naci posao i sad si sa 25 godina razocaran u sve oko sebe jer nisi uspio u zivotu i mislis da su ljudi i okolnosti krivi za to, a ti niti najmanje.
Zivot se ne moze isplanirat, pogotovo ne u tako mladoj dobi, sve stvari sto sam ja mislila za sebe se nisu dogodile i zivot mi je posao nekim sasvim drugim tokom, da sad imam 13 godina i da mi netko kaze da cu zivjeti u Irskoj i raditi posao koji radim rekla bi nema sanse. Prekini sa zaljenjem i kukanjem o propustenim prilikama, to je proslo i ne moze se ispraviti, fokusiraj se na ono danas, zivi sad u sadasnjem trenutku, imas 25 godina i uopce za nista jos nije kasno. Ono sto tebi najvise fali je motivacija...i malo snalazljivosti.
13-godišnje dijete koje može birati između knjige i nogometa sa prijateljima će apsolutno uvijek izabrati ovo drugo. Tu sebe ne mogu kriviti. Jedino mogu kriviti roditelje što me nisu tjerali da učim.

Ovi koji imaju diplomu a konobare su uglavnom završili ekonomiju, indologiju, hungarologiju i takve gluposti. Oni su barem napravili grešku kao punoljetni ljudi što su upisali te smjerove. Ja sigurno ne bih to upisao.

Ti si u Irskoj, znači i ti si ovdje prolazila slične stvari u vezi poslova čim si morala otići. I ja razmišljam o odlasku, samo što sam prilično vezan za Hrvatsku...ne znam, možda je to i najbolja opcija iako znam da ni tamo ne teče med i mlijeko...a nije lako ni otići...
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:24   #12
Pazi mogu te shvatiti, ja sam imao jedan tezak zivotni period krajem 2010 godine, necu ulaziti u detalje, ali doslovno sam se psihicki i motivacijski slomio, isto sam radio tjedan dana kao ti 3g, zatvorio se u kucu i u krevet, meni je najbolji psihoterapeut bio jedan dokumentarac koji sam pogledao zvan First Ascent, sasvim slucajno u svojoj depresiji vidio sam ga na HDD i poceo gledati. Poanta je da penjac Didier Berthood tako nekako iz zeli napraviti prvi Ascent kobre, to mu je zivot, cijeli smisao i motivacija, zbog vanjskih faktora to ne uspije i Sonny Trotter ga prestigne jedan kanadski penjac koji je zivio kod kobre i imao je puno vise prilika. Na kraju dokumentarca Dider kaze "Nije vazno, zivio sam, jeo sam sushi", mozda ne znaci puno, ali meni je pomoglo.

Moras razmisliti sto zelis, kad lezis i mastas(ne sad milione, kamione) nego di se vidis i sto bi htio, napisi to tu javno na forumu, sto bi htio za 5 godina, di se vidis, probaj to zamisliti, vizualizirati, napisi to. Gledaj Isadora ti je dala dobre savjete i za sezonu i za mozda otici vani. Skupi novac radeci sezone, naci ces posao. Ali moras htjeti, imati neki cilj prema kojem ides.

Za otici van trebas neka financijska sredstva na pocetku ako nemas posao, za bolje poslove ti treba iskustvo i znanje jezika, ali naravno da je to odlicna opcija, probaj ove sezone naci posao,ako zelis, to su sve opcije koje imas sto se tice posla i financija. Financiranje tecajeva kasnije, itd.

Ali poanta je da moras sam sebi reci sto zelis, di se vidis, moras to zamisliti, to daje motivaciju.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:41   #13
Quote:
cudan tip1 kaže: Pogledaj post
13-godišnje dijete koje može birati između knjige i nogometa sa prijateljima će apsolutno uvijek izabrati ovo drugo. Tu sebe ne mogu kriviti. Jedino mogu kriviti roditelje što me nisu tjerali da učim.

Ovi koji imaju diplomu a konobare su uglavnom završili ekonomiju, indologiju, hungarologiju i takve gluposti. Oni su barem napravili grešku kao punoljetni ljudi što su upisali te smjerove. Ja sigurno ne bih to upisao.

Ti si u Irskoj, znači i ti si ovdje prolazila slične stvari u vezi poslova čim si morala otići. I ja razmišljam o odlasku, samo što sam prilično vezan za Hrvatsku...ne znam, možda je to i najbolja opcija iako znam da ni tamo ne teče med i mlijeko...a nije lako ni otići...
13-godisnje dijete ne mora birati izmedu nicega, ici u skolu ne znaci biti na nastavi od 8 do 2, a onda ostatak dana provesti nad knjigom. Naravno, pred kraj polugodista treba malo vise uciti kad krenu svi testovi, ali tijekom jedne skolske godine se ima dovoljno slobodnog vremena tijekom svakom dana, svakog vikenda i svakih praznika. I ako se dobro sjecam, u skolu se ne ide 365 dana u godini. Nije ti se dalo i to je to, nema drugog krivca.

Ako promotrimo dobro, svaki tvoj odgovor na bilo sto sto ja kazem je neka izlika; "u skoli nisam ucio je sam bio premlad i roditelji me nisu htjeli tjerati, ljudi koji imaju diplomu, a konobare je zato jer su zavrsili neki glupi faks, i ja bi otisao van, ali nije ni to lako".... Do nicega u zivotu se ne dolazi na lak nacin, ti bi samo neki precac za sve, a tako stvari ne idu, dok to ne shvatis samo ces se jos vise razocarat i dok ne prekines kriviti sve druge za sve lose u svom zivotu neces se pomaknut od ove tocke gdje si sad.

Ja recimo nisam zavrsila nijedno od toga sto si ti spomenuo, pa opet nisam uspjela naci posao, ali nisam se htjela pomiriti sa time sto mi je nasa drzava nudila jer sam znala da mogu bolje i zato sam se potrudila da nadem nacin i da odem. Itekako je frustrirajuce gledati kako ljudi dobivaju stvari preko veze, pogotovo kad to ne zasluzuju, nagledala sam se i ja toga, ali tako je to u zivotu, nije sve fer i ne ide sve po pravilima, ja nisam imala vezu i drago mi je jer se nisam htjela na taj nacin probijati kroz zivot.
Isadora Cadaver is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:43   #14
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Pazi mogu te shvatiti, ja sam imao jedan tezak zivotni period krajem 2010 godine, necu ulaziti u detalje, ali doslovno sam se psihicki i motivacijski slomio, isto sam radio tjedan dana kao ti 3g, zatvorio se u kucu i u krevet, meni je najbolji psihoterapeut bio jedan dokumentarac koji sam pogledao zvan First Ascent, sasvim slucajno u svojoj depresiji vidio sam ga na HDD i poceo gledati. Poanta je da penjac Didier Berthood tako nekako iz zeli napraviti prvi Ascent kobre, to mu je zivot, cijeli smisao i motivacija, zbog vanjskih faktora to ne uspije i Sonny Trotter ga prestigne jedan kanadski penjac koji je zivio kod kobre i imao je puno vise prilika. Na kraju dokumentarca Dider kaze "Nije vazno, zivio sam, jeo sam sushi", mozda ne znaci puno, ali meni je pomoglo.

Moras razmisliti sto zelis, kad lezis i mastas(ne sad milione, kamione) nego di se vidis i sto bi htio, napisi to tu javno na forumu, sto bi htio za 5 godina, di se vidis, probaj to zamisliti, vizualizirati, napisi to. Gledaj Isadora ti je dala dobre savjete i za sezonu i za mozda otici vani. Skupi novac radeci sezone, naci ces posao. Ali moras htjeti, imati neki cilj prema kojem ides.

Za otici van trebas neka financijska sredstva na pocetku ako nemas posao, za bolje poslove ti treba iskustvo i znanje jezika, ali naravno da je to odlicna opcija, probaj ove sezone naci posao,ako zelis, to su sve opcije koje imas sto se tice posla i financija. Financiranje tecajeva kasnije, itd.

Ali poanta je da moras sam sebi reci sto zelis, di se vidis, moras to zamisliti, to daje motivaciju.
Pogledat ću dokumentarac.

Volio bih imati pristojan posao i djevojku/ženu. Ništa posebno. Samo bez prvog nema ni drugog. A prvog nema iz već objašnjenih razloga. I tu se vrtimo u krug. Kvaka 22.

I još nešto, previše se obazirete na sam posao. Ne znam, možda bi sve procvjetalo kada bih našao pristojan posao iako ne vjerujem. Teško bi mi bilo i naći partnericu jer sam izgubio povjerenje u ljude a nije baš ni da bih odjednom počeo voljeti sve te ljude samo zbog punijeg novčanika. Gubim motivaciju i zbog takve okoline, jer kada vidiš među kakvom stokom živiš ponestane čovjeku motivacije. Primjer: danas blago rečeno nisam najpoželjniji neženja jer nemam keša, kada bih ga imao odjednom bih mogao birati koju ću oženiti. Za šta onda da se borim, za lažne ljubavi i lažne osmijehe gnjida? Da, znam da trebam gledati samo sebe ali čovjek nije otok. Gadi mi se ovo društvo koje te cijeni ovisno o debljini novčanika. Kako vratiti vjeru u ljude? Teško samo pronalaskom posla.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:49   #15
Nije tako, mrzovoljan si, baziras pogled na druge zbog situacije u kojoj si sad.

Ja sam imao curu kad sam imao puno manje nego sto imam sad kad je nemam, gledas krivo na zivot, gnjevan si. Isadora ti je ponudila dosta rijesenja, a pazi ona je sama to napravila, moze se od takvih ljudi nauciti.

Ja bi rekao da moras pogledati i sebe malo, dvoje ljudi se nađe zbog interesa(vole film, vjezbati) nađes ljude kad se kreces , radis, ti si sam rekao da se izlezavas vecinu vremena, zatvorio si se, prvo to moras rijesiti a onda ostalo. Od ovog gnjeva prema svijetu nemas nista niti ces imati.

A pristojan posao ces naci trudom, ne lezeci, to i sam znas, sad moras drugu stvar napraviti, realno sagledati situaciju , stavi na papir sto ti mozes napraviti da se priblizis ili povecas mogucnost da dobijes pristojan posao. Mozes uciti nova znanja(tehnologija, imas internet), mozes raditi sezonu i platiti tecaj(na tecaju upoznas ljude), mozes raditi los posao dok ne skupis novac za tecaj, za otici van, to su mogucnosti koje imas. Isadora je rekla nema precice, neces dobiti na lotu, svi to zele. Moras nesto od ovoga poceti raditi, nije kasno.

Btw da ti kazem, ja sve sto sam napravio dugujem drugim ljudima koje sam upoznao, ima jako dobrih ljudi spremnih pomoci, ja sam ih upoznao, nisu mi trebali pomagati ali uvijek jesu, drzim da ima vise dobrih nego losih ljudi, ili je to samo moje iskustvo. Ali moras upoznavati ljude i dati im priliku, ovako ti sve odmah otpises. I moras pokazati zelju, nece ti nitko samoincijativno doci pomoci, npr da nisi napravio ovu temu nitko ti ne bi davao savjete, isto je u RL, moras traziti da dobijes.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 01:58   #16
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Nije tako, mrzovoljan si, baziras pogled na druge zbog situacije u kojoj si sad.

Ja sam imao curu kad sam imao puno manje nego sto imam sad kad je nemam, gledas krivo na zivot, gnjevan si. Isadora ti je ponudila dosta rijesenja, a pazi ona je sama to napravila, moze se od takvih ljudi nauciti.

Ja bi rekao da moras pogledati i sebe malo, dvoje ljudi se nađe zbog interesa(vole film, vjezbati) nađes ljude kad se kreces , radis, ti si sam rekao da se izlezavas vecinu vremena, zatvorio si se, prvo to moras rijesiti a onda ostalo. Od ovog gnjeva prema svijetu nemas nista niti ces imati.

A pristojan posao ces naci trudom, ne lezeci, to i sam znas, sad moras drugu stvar napraviti, realno sagledati situaciju , stavi na papir sto ti mozes napraviti da se priblizis ili povecas mogucnost da dobijes pristojan posao. Mozes uciti nova znanja(tehnologija, imas internet), mozes raditi sezonu i platiti tecaj(na tecaju upoznas ljude), mozes raditi los posao dok ne skupis novac za tecaj, za otici van, to su mogucnosti koje imas. Isadora je rekla nema precice, neces dobiti na lotu, svi to zele. Moras nesto od ovoga poceti raditi, nije kasno.

Btw da ti kazem, ja sve sto sam napravio dugujem drugim ljudima koje sam upoznao, ima jako dobrih ljudi spremnih pomoci, ja sam ih upoznao, nisu mi trebali pomagati ali uvijek jesu, drzim da ima vise dobrih nego losih ljudi, ili je to samo moje iskustvo. Ali moras upoznavati ljude i dati im priliku, ovako ti sve odmah otpises.
Daj, nemoj braniti ljude. Ako si ikad sjedio na kavi s ljudima onda znaš da njih 9 od 10 javno priznaje da bi ukralo kada bi bili u poziciji moći (recimo kao Sanader) a onog jednog koji kaže da ne bi nazivaju ili lažovom ili budalom. Čovjek sa moralom je kod nas budala i idiot. Tu priču o krasnim ljudima, sorry, ali mi je nećeš prodati. Pa ljudi se u nas javno hvale nemoralom, kako su zajebali nekoga, to se smatra dostignućem.

BTW. nemojte me smatrati nekim asocijalnim čudakom, tek sam u zadnje vrijeme odjebao sve i svakog. Sve do negdje 22-23 godine sam bio itekako društven.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 02:01   #17
Gledaj i takvi nekome pomognu, ja ne znam kakvi su svi ljudi s kojima ja na dnevnoj bazi komuniciram, jesu li apsolutno moralni, jel kradu ili ne. Ali nekome i pomazu, po meni imas krivi stav. Ali evo ti istinita situacija, ja zelim uci u jedan ICO da ne duljim, nemam WL spreman sam je platiti, dolazi decko iz grupe, nikad ga nisam upoznao i kaze mi , ma ok, imam ih dosta(pazi moze je prodati, za tada 4 tisuce kuna otprilike) evo ti pa kad budes imao ti meni nesto baci. Nikad se nismo upoznali u zivotu u zivo, samo online. Sto da ti kazem, to je istinita prica. Zivotna, ne kava, nego realna di mi das nesto sto mozes prodati za 4 tisuce kuna a ni ne znas me.

Ja ti ne zelim popovati, stvarno ti zelim da se nađes, da radis i nadjes solidan posao, ali ne djelim tvoje stavove o ljudima, ja stvarno mislim da nas je vecina ok, evo i tu na ovom forumu ima divnih ljudi. Nemam kaj reci , to je moje misljenje. Mozda si bio okruzen krivim ljudima, a ja slucajno dobrim, pa je to razlika, ali onda idi dalje, glupo se zatvarati u svoja 4 zida.

A za situaciju u kojoj jesi i sto mozes napraviti Isadora ti je dala bolje savjete, poslusaj je ako nadjes motivaciju, biti ces ok. Gl.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 02:06   #18
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Gledaj i takvi nekome pomognu, ja ne znam kakvi su svi ljudi s kojima ja na dnevnoj bazi komuniciram, jesu li apsolutno moralni, jel kradu ili ne. Ali nekome i pomazu, po meni imas krivi stav. Ali evo ti istinita situacija, ja zelim uci u jedan ICO da ne duljim, nemam WL spreman sam je platiti, dolazi decko iz grupe, nikad ga nisam upoznao i kaze mi , ma ok, imam ih dosta(pazi moze je prodati, za tada 4 tisuce kuna otprilike) evo ti pa kad budes imao ti meni nesto baci. Nikad se nismo upoznali u zivotu u zivo, samo online. Sto da ti kazem, to je istinita prica. Zivotna, ne kava, nego realna di mi das nesto sto mozes prodati za 4 tisuce kuna a ni ne znas me.

Ja ti ne zelim popovati, stvarno ti zelim da se nađes, da radis i nadjes solidan posao, ali ne djelim tvoje stavove o ljudima, ja stvarno mislim da nas je vecina ok, evo i tu na ovom forumu ima divnih ljudi. Nemam kaj reci , to je moje misljenje.

A za situaciju u kojoj jesi i sto mozes napraviti Isadora ti je dala bolje savjete, poslusaj je ako nadjes motivaciju, biti ces ok. Gl.
Taj ima love na bacanje. Da nema, vrlo je vjerojatno da bi postao grebator ko većina populacije. Ili je možda pošten čovjek, jedan od zadnjih mohikanaca, i definitivno iznimka.
cudan tip1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 02:33   #19
Odseli u inozemstvo, u Hrv nikad neces moc radit posao s kojim ces si moc platiti faks, a takodjer kad se ostamostalis u inozemstvu (makar zivio s cimerima), te kad budes mogao ustediti novce, s novcima ces vec smisliti.

Zivit u 25.toj godini na nisko placenim poslovima u Hrv, a imas EU putovnicu i mos di te volja.. stvarno steta da tapkas u prazno..
Prikupljaj informacije po netu.
Imas poslove di smjestaj nude, ugostiteljski poslovi npr.

Odi na sezonu na Jadran, odradi, skupi novce i idi u inozemstvo..

dobro je rekla forumasica Isadora. moras prvo radit usr=ani posao, pa skupljat novce, pa ici prema boljem.

na takvim poslovima itekako steknes iskustva i vjestine, koje ce ti pomoc kasnije...
od nekud tribas pocet....

ali definitivno idi sta prije iz Hrv, odradi, skupi novce i idi vanka..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2018., 02:39   #20
Quote:
Isadora Cadaver kaže: Pogledaj post
Faks nije nikakvo pravilo niti garancija za uspjeh u zivotu, previse si fokusiran na to, koliko samo ljudi ima diplomu pa je nezaposleno ili npr. konobari jer nemaju drugog izbora.
Nitko nije sa 13 godina imao isplaniran cijeli svoj zivot, cinjenica je da ti se nije dalo uciti, nemas nikakvu struku, zbog toga nisi mogao naci posao i sad si sa 25 godina razocaran u sve oko sebe jer nisi uspio u zivotu i mislis da su ljudi i okolnosti krivi za to, a ti niti najmanje.
Zivot se ne moze isplanirat, pogotovo ne u tako mladoj dobi, sve stvari sto sam ja mislila za sebe se nisu dogodile i zivot mi je posao nekim sasvim drugim tokom, da sad imam 13 godina i da mi netko kaze da cu zivjeti u Irskoj i raditi posao koji radim rekla bi nema sanse. Prekini sa zaljenjem i kukanjem o propustenim prilikama, to je proslo i ne moze se ispraviti, fokusiraj se na ono danas, zivi sad u sadasnjem trenutku, imas 25 godina i uopce za nista jos nije kasno. Ono sto tebi najvise fali je motivacija...i malo snalazljivosti.
Bas to. S ovim se apsolutno slazem.Ljudi u zivotu promijenu toliko poslova...

Ja isto tako sam mislila da nema sanse da oden u inozemstvo, jer da vjerovatno triba ogromne novce imati, da treba dobro znat i jezik, pa na kraju otisla i bez jednog i bez drugog, a sad imam i pare i poboljsala jezik, to je zivot, nekad te spusti doli, al triba se borit i ne odustajat i grebat za bolju buducnost.



autoru teme:
slusaj, sta te briga za cure koje se udaju iz interesa, dal bi ti zelio takvu zenu?
onda se skoncentriraj na normalne cure koje ne gledaju pare, vec osobnost.

svijet se ne mjeri po tvom susjedstvu i po 10ljudi iz kvartovskog kafica, a nigdi ti niko nece nista servirat, mislis da svi ovi sto sad rade dobre poslove i sta su zavrsili faksove, mislis da nikad nisu radili poslove kao studenti? mislis da nikad nisu se potrudilii i radili nesto sto ne zele, ali novci su im tribali, pa ljudi odradili.
jbt ne shvacaj poslove pre ozbiljno. odradis sr-nje posao da si ustedis za neki cilj.
kad ti padne napamet sto konkretnije zavrsiti kakav faks, onda ides prema tome.
ako sad nemas ideje. past ce ti nesto na pamet...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.