Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 15:20   #1
Buka na zadnjem kotaču

Postovani,
Posjedujem Citroena c4 2014 godiste, 1.6 eHdi. Prije otprilike na mjesec dana odlaskom kod mehanicara je ustanovljeno da bih trebala mijenjati disk plocice, sto je i odradeno. Nakon mijenjanja na zadnjem lijevom tocku se cuje cijukanje samo prilikom okretanja tocka, tj u toku vožnje. Odlazim ponovo mehanicaru gdje mi govori da je to normalno dok se plocica ne navikne na disk te ako ne prodje da se disk mora mijenjati, sve bi to bilo okej da se skripa ne cuje prilikom sjedanja na zadnju klupu u ugasenom autu. Ako je iko imao slican problem ili se razumije da mi kaze nesto o ovome, jer iskreno ne znam ceku da vjerujem.
Lijepi pozdrav
Kukuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:24   #2
Znači da pakna dira disk. Može biti da nije puž ručne razrađen, tj. da je hrđav/prljav i da je zapekao. Tj. najvjerojatnije je to, ako su disk i čeljust ispravno montirani.
Gdje ideš na servis, da ti preporučim svog mehaničara(isti nam je auto )?
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:26   #3
Tako je, pakna dira disk. Zašto točno - ima hrpa mogućih razloga, a sve se svode na isto - idiot koji je radio kočnice nije napravio kako spada. Vraćaj to na reklamaciju.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:40   #4
dobro ti je rekao, bude ti metnul nove diskove i pločice kad spališ ove.

Menjaj mehaničara
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:52   #5
Kao po običaju - kurac od posla. Netko je bio lijen očistit vodilicu kočionih pločica. Pa ista blokira.

Poruka svim ostalim - NEĆE se sredit samo od sebe, ako cviljuka znači da se ne odmakne od diska koliko treba - a to se teško "samo riješi".
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 15:55   #6
Ili nije počistio vodilice, ili nije naštelao kak spada, ili disk ima srh koji on nije skinuo (u zadnjem slučaju - jel izmjerio, možda i disk treba mijenjati).
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:06   #7
il nije imao drot kefu ...

Al bu joj metnul nove diskove a diskovi za taj citroen sa ležajem ko suho zlato ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 16:20   #8
Meni na Almeri klipić razdelavali sa papigama. Naravno da su ostali zubi. Dalje zaključite sami!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 19:23   #9
Ako disk nije menjan trebaće vremena da pločice "naviknu" na disk, ništa strašno, vozi ga tako par stotina km, trebalo bi da onda legne.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 20:30   #10
Pricas gluposti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:44   #11
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Pricas gluposti.
Pričam iz prve ruke, onomad sam zamenio sam pločice na kolima, i počelo da struže kod levog točka.
Ja kod majstora kaže on otišao ležaj, to naravno ne može da se vidi, ali zamenićemo i bla bla.
Zamenio, ono isto s vremena na vreme zakrklja ili kako bih već nazvao taj zvuk.
Onda posle nekog vremena vožnje i posle par pranja mlazom prema disku i pločicama, zvukje sam od sebe nestao, a meni je evo i dalje krivo što zamenih ležaj bez potrebe.
ccentippede is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:56   #12
Disk i pakna se ne smiju dirati osim ako kočiš. Da je disk do rebara potrošen, a pločice friško sa Ferodo proizvodne trake, ne smije se ništa čuti.
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 01:28   #13
Pakna nikad ne dira disk nego bubanj, a disk diraju disk pločice.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 02:23   #14
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Meni na Almeri klipić razdelavali sa papigama. Naravno da su ostali zubi. Dalje zaključite sami!

Poslano sa mog HUAWEI VNS-L21 koristeći Tapatalk
Daj mi sam reci di si nasao budalu koja klipic ide razdelavati s papigama.

To se radi s rolcangama
Evolution28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 08:39   #15
Quote:
ccentippede kaže: Pogledaj post
Pričam iz prve ruke, onomad sam zamenio sam pločice na kolima, i počelo da struže kod levog točka.
Ja kod majstora kaže on otišao ležaj, to naravno ne može da se vidi, ali zamenićemo i bla bla.
Zamenio, ono isto s vremena na vreme zakrklja ili kako bih već nazvao taj zvuk.
Onda posle nekog vremena vožnje i posle par pranja mlazom prema disku i pločicama, zvukje sam od sebe nestao, a meni je evo i dalje krivo što zamenih ležaj bez potrebe.
Pričaš gluposti jer pločica nije spužva nego komad vrlo tvrde karamike - dakle ako disk nije ravan pločica će se naslonih na "vrhove" diska i tu će kočit (sa svim posljedicama koje nisu tema). Kad pustiš kočnicu ona će se odmaknut od vrhova. I tu je cjela mudrost - ako pločica ima mogućnost "šetanja" (čitaj vodilice i klip su OK) nema buke. Ako nešto blokira onda pločica ostaje u dodiru sa diskom i eto buke.

To je cijela mudrost. A jel disk novi, stari, glatki, izoran - nema veze.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:16   #16
i mi smo prije dva tjedna stavili prednje brembo pločice na Matiz, prije tih su bile blueprint od prijašnjeg vlasnika. ove brembo već 2 tjedna cvile kad se ugriju.... u zavojima i kad se koči i kad se ne koči.. valjda bu prestalo s vremenom
lordhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:44   #17
ne bu
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 15:47   #18
1. Brembo pločica ne postoji - to smo davno utvrdili, samo je kutija Brembo
2. Ako ti cvili U ZAVOJU onda imaš puno veći problem od pločica i diskova - ležaj kotača ti je u banani i glavčina se "klima" pod bočnim silama.
3. Ako cvili na ravnom - nešto ste sjebali kod montaže. Ili nije očišćeno kak spada ili nije podmazano kak spada.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 22:49   #19
A što je s ovim što Kukuru kaže?
Quote:
Kukuru kaže: Pogledaj post
sve bi to bilo okej da se skripa ne cuje prilikom sjedanja na zadnju klupu u ugasenom autu.


Znači škripi i dok auto miruje, a opterećuje ga se. To nema veze sa diskovima, ni pločicama. Ili ako ima, onda je nešto vrlo interesantno složeno, jer klješta su fixirana i imaju fixnu poziciju u odnosu na disk, a sve skupa je fixno u odnosu na kotač (ako zanemarujemo rotaciono gibanje kojeg nema dok auto stoji).
Znači da škripi nešto drugo, ili je nešto čudno složeno
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:53   #20
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
A što je s ovim što Kukuru kaže?
[/B](ako zanemarujemo rotaciono gibanje kojeg nema dok auto stoji).
Ima ga kad sjedneš, tj. kad promijeniš masu karoserije(bilo da ju povisiš ili sniziš).

Baš to što se čuje dok se sjeda govori da je stalan kontakt između pakne(pardon, pločice :klap i diska.
Cutac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:22.