Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2005., 04:35   #41
dobar nick !

Terapija; find yourself a dirty woman

Ja ponekad kod sebe primjecujem naznake OKP-a, ali u blagom obliku.. ugl. vezano uz pretjeranu higijenu i pedantnost.

Koliko god neozbiljno zvucalo, stojim iza preporucene terapije

Emocionalni angazman kao sredstvo motivacije ce u pravilu uvijek biti jaci od bilo kakvih psiholoskih opstrukcija i OKoPavanja rake uokoli utvrde vlastite licnosti.

Osoba zbog koje ce pojedinac pozeljeti postat' bolji covjek je najprirodnija terapija.

ili bar osoba (zenska) koja ce ga dekoncentrirati u brojanju

homework; pogledaj opet 'As good as it gets'
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 15:06   #42
Thumbs up

Da, hvala na savjetu, vjerujem kako bi kad bi našao nekoga ovo reducirao, samo je pitanje koliko bi to trajalo, nakon što bi ta osoba skužila kakav imam problem. To bi moglo odvesti u novo razočaranje.
Nisam pametan, neznam zašto ne pokušati sa psihijatrom, zato sam i tražio ljude sa iskustvom.

hvala ti na javljanju
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 17:40   #43
mem' na chem

btw imas krivi stav.. zasto bi tvoja situacija, odnosno mali problem nuzno bio rezolutivno sjeme razdora

Kakvih samo licnosti ima u ovom nasem univerzumu, od zivopisnih do opskurnih, a siguran sam da negdje ceka neka bas na tebe

uostalom biti malo excentrican u danashnjem svijetu 'dawn of the living dead' je bas hip !
Meni nikad nije predstavljalo problem, barem ne u interakciji sa ljudima do kojih mi je bilo stalo.

Stavi negdje oglas 'trazim zenu koja voli sapun i brojanje'

jebesh mi sve ako se neka oportunistica ne javi

i onda mozete biti sretno neubrojivi do kraja zivota

Good Luck !
__________________
Seventeen Lashes
Pygmalion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2005., 18:05   #44
Blago tebi kad se možeš tako zezati s time, meni je to veliki problem. Stvarno ne želim da se ovakvo nešto nekome događa.
soapfreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 15:04   #45
Opsesivno kompulzivni poremecaj, molim pomoc

to mi se pocelo javljati jos kad sam bio klinac, hodanje po crtama, preskakanje sahti...... ali u zadnje vrijeme, unazad 2-3 godine to se pocelo javljat sve cesce. sada je to preraslo u rituale, npr cesto pranje ruku, stalno brojanje nekih glupih stvari, dodirivanje predmeta, slaganja nekih stvarcica na neko mjesto. zato bi bio zahvalan ako bi mi netko mogao dati neki savjet, ako ima neka osoba sa slicnim problemom nek se javi, moze i na privat, ili ako ima neka osoba koja je rjesila taj problem da mi da neki savjet, unaprjed hvala
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 18:08   #46
Samokontrola. Mislim da su stvari koje si ti naveo kao nekakav tvoj problem, zapravo stvar povodljivosti uma. Moraš naučiti kontrolirati um.
Imam svoje načine, ali mislim kako bi ostao neshvačen da ih sada iznesem. Moraš naučiti kontolirati um. Nije to depresija, ili nešto slično povezano s kemijom mozga. Pranje i mirišanje ruku primjerice, radi se o tebi i tvom umu. A ako nema biološke neuravnoteženosti u mozgu nebi ti davao lijekove, već ako završiš na psih. stolici, razgovor bi bio dovoljan.

Nadam se da sam ti pomogao.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 20:34   #47
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
Moraš naučiti kontrolirati um.
Opsesivno - kompulzivni poremećaji su upravo rezultat pokušaja kontroliranja uma i osjećaja.

Dado, gle, znam da misliš najbolje, al ne možeš na osnovi vlastitog iskustva i vlastitog poremećaja postat stručnjak za sve psihičke probleme odreda. pročitaj prvo nešto, molim te
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2005., 21:01   #48
Quote:
Luđakinja kaže:
Opsesivno - kompulzivni poremećaji su upravo rezultat pokušaja kontroliranja uma i osjećaja.

Dado, gle, znam da misliš najbolje, al ne možeš na osnovi vlastitog iskustva i vlastitog poremećaja postat stručnjak za sve psihičke probleme odreda. pročitaj prvo nešto, molim te
Ne razumijem o čemu pišeš... Budući da pišeš o meni, daj mi molim te pojasni.
Dalibor - od 1983. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 02:12   #49
Ja sam imao slican problem .. prvo su to bili sort-of spazmi, a nakon toga .. pa, .. neki tikovi ili slicno .. ili, ne znam, .. izvodjenje "magija" na obicnoj kvaci od vrata i te fore .. a sta da kazem , .. ili hodanjem ulicom, preskakivanje odredjenih objekata, realiziranja nekakvih pattern-a koje sam slozio u glavi koji se odrazavaju na kretanje, ma cudne stvari .. sto se tice "tikova", jedno vrijeme sam treptao konstantno, zatim, jedno vrijeme je bilo .. trzaj glave ili tako nesto, pa ruke .. ma, sranje .. a sad sam se rjesio .. bar mislim, .. ne znam ze tebe, ali kod mene je vjerovatno uzrok toga bio frustracija, stres,strah od neuspjeha, i donekle samokontrola .. i dosta toga sam prosao u zivotu, prilicno neugodnih situacija pa tko zna, ... mozda je to neki remainder na te stvari, "leftover", ...
__________________
But just I couldn't don't mean I lied to you...
Who decides who gets a second chance ?
Tha_Turtle is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2005., 10:40   #50
samokontrola je najjednostavniji a opet malo tezi nacin da se to dovede u red, sto je najgore vec sam te neke stvari poceo radit i nesvjesno. nisam se obratio strucnoj osobi, al sam na netu cito da su posljedice u nekim postocima depresivna stanja i sl, nemam nikakve tikove smatram se toliko normalnom osobom da funkcioniram svjetu oko sebe, i nemam nikakvih problema u drustvu, s drugim ljudima, to je iskljucivo problem koji zamara mene i htio bi ga se rijesit
WENZE is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2005., 17:27   #51
Marihuana ima jako dobar efekt prilikom ubijanja simpotoma OKP-a i koristi se u obliku pilule u Americi i mnogim drugim zemljama.

Nemoj ovo shvatit kao provokaciji i slobodno probrowsaj net u potrazi za cinjenicima.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 03:12   #52
Quote:
Tha_Turtle kaže:
izvodjenje "magija" na obicnoj kvaci od vrata
jooj mene u zadnje vrijeme kvake izludjuju...

eh, i brojevi...


Quote:
Hmmm kaže:
Marihuana ima jako dobar efekt prilikom ubijanja simpotoma OKP-a
hmm...
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 15:30   #53
Da li tu spada i ono moje kada ne želim /ne mogu/bojim se stati na one rešetke na trotoaru?
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2005., 22:30   #54
dobro je dalibor rekao. ako ikako možeš, probaj to sam srediti i urediti. nikako, ali NIKAKO nemoj tražiti stručnu pomoć, tipa psiholog ili psihijatar. možeš si užasno zakomplicirati život ili ga upropastiti. pričaj s nekim frendom o tome, nek to bude što prisniji frend. ili sa curom ili frendicom. ili s nekim tko ima 'slične probleme'. ponavljam : ni u kom slučaju 'stručna osoba', ma koliko ti se činila stručna, dobra, ok, simpatična, draga, dobronamjerna. izbjegavaj popularne self-help knjige sa šarenim koricama.




http://psihostiklec.blog.hr/
princ slobode is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 00:52   #55
i ja patim od opsesivno kompulzivnog poremećaja

život mi možda i ne bi bio toliko težak da ne radim u tvornici puzzli
__________________
Prvi put kad sam imao coitus namjeravao sam napisati knjigu o tome. Kasnije sam shvatio da svi to rade.
Wiktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 02:16   #56
Savjet? - Može, ali opet je na tebi da to sprovodiš sam, a imam osjećaj da i sam znaš šta ti je raditi.

Uglavnom probaj si odrediti prioritete u životu (posao, family...) i proširi područja zanimanja. Ako se želiš zaista uspjeti u nečemu onda ti takve distrakcije mogu samo odmoći i učiniti te manje produktivnim, a to ne želiš.


Nije ti potrebna stroga kontrola uma, samo kad radiš nešto se posveti tome i obavezno si uzimaj odmor - uključujući i odmor od samog sebe, tj. poremečaja. Jednostavno si reci ovaj sat odmaram i ne moram napraviti apsolutno ništa... malo po malo...
__________________
Potpisujem.... možda.
Ibiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 04:51   #57
Quote:
Dalibor - od 1983. kaže:
Samokontrola. Mislim da su stvari koje si ti naveo kao nekakav tvoj problem, zapravo stvar povodljivosti uma. Moraš naučiti kontrolirati um.
Oh, c'mon, o čemu ti to? Kao što ti i kolegica veli, OCD je upravo posljedica pretjerane kontrole/samokontrole. Čuo kad za neuroze?
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 12:48   #58
vidim da se ovdje javljaju i pravi psiholozi

ja tek na jesen počinjem s faksom pa se unaprijed ispričavam za svaku glupost

vi, kontrol frikovi , zašto za početak ne biste promatrali (i zapisivali) situacije u kojima vam se javljaju prisilne radnje? možda se iznenadite otkrivenim

svi želite klinom izbijat klin - prisilnim radnjama upravljat prisilom.

možda bi nekom pomogle i vježbe disanja i opuštanja?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2005., 18:17   #59
Quote:
Luđakinja kaže:
vidim da se ovdje javljaju i pravi psiholozi

ja tek na jesen počinjem s faksom pa se unaprijed ispričavam za svaku glupost
Sretno s faksom!
Lady Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 09:18   #60
iz vlastitog iskustva jedino što mogu reći jest da je OCD čvrsto povezan na stresom, i ne mora to biti neki primjetan stres; čist nešto što možda u trenu ni ne percipiraš...pa možda prvo da si to možd malo preispitaš, nemre škodit...
__________________
.
miš_koji_vrišti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.