Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2010., 13:03   #81
ma koma mi je to..... jesi isto pila vodu non stop?
Trinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 13:04   #82
a bdw. psihić mi je rekao da se od njih MRŠAVI! pazi, moš mislit.
Trinity is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 13:09   #83
Quote:
Trinity kaže: Pogledaj post
a bdw. psihić mi je rekao da se od njih MRŠAVI! pazi, moš mislit.
Meni je rekao deblja. Nakon debljanja.
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 13:10   #84
Quote:
Trinity kaže: Pogledaj post
ma koma mi je to..... jesi isto pila vodu non stop?
Ne sjećam se... pila sam 2-3 vrste, ali mislim da jesam stalno bila žedna, da...
__________________
It's always sunny in Zagreb
Betty D. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 13:30   #85
Quote:
Betty D. kaže: Pogledaj post
Meni je rekao deblja. Nakon debljanja.
dobar psihić neki
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 17:51   #86
dok sam pila antidepresive rekla sam psihiću da ne bih voljela udebljati se baš. lol.
na što je rekao da su nuspojave Velafaxa ustvari mršavljenje, ali da navjerojatnije neće doći niti do debljanja niti do mršavljenja ... jer će mi ful sporo povećavati dozu.


inače, da, shvaćam da će me sad većina ovdje popljuvati.
ali antidepresivima ne bih više prismrdila ni za crnog vraga.
upravo zbog svih gadnih nuspojava.

na amyzolu me je mučila glad neka neutaživa.
i stalno mi se spavalo. spavala sam po 15 sati dnevno.

na velafaksu su me mučili očajno poremećeni morbidni i perverzni snovi.
al ne mogu to opisati.
to je sve bilo predivno divno krasno bajno u snu...ali jednostavno toliko krasno da je sve bilo tako ogavno.
naprimjer, kad sam tek počela piti velafaks sanjala sam da plovim morem divnim i upadnem u vodu i sretnem neku ribicu koja zna pričati i odjednom vidi čuda pričam i ja pod vodom. i postanemo nas dvije best frendice.
i vodim ja tu ribicu u neki antikvarijat i pokazujem joj neke gluposti.
nakon toga smo se našle u africi.
i nemam pojma kaj je dalje bilo znam samo da kad sam se probudila rekla sam sebi :"a u pičku."
ustvari ono što me mučilo u snovima dok sam bila na velafaksu jest prejak doživljaj snova, prejake boje, kontrast ...i slična sranja. uglavnom je bilo previše izraženo to sve.
i onda sam još sanjala da imam neke faking stigme koje su me praktički boljele u snu i da me hrpetina demona proganja, i bježim u katedralu a tamo neki svećenik histerično se moli i govori da ćemo svi krepat a ja ga šamaram i velim mu:"daj ne seri mora biti neko rješenje."

a prospera... (ok, to je već antipsihotik, al ajde ...sve je to tu negdje)...e to ne bih ni najgorem neprijatelju poželjela.
uglavnom , nakon te prospere morala sam gutati amyzole samo da me umire.
ne znam kako opisati osjećaj nemira u kojem doslovno ne možete naći pozu koja vas ne boli?
sjedenje, ležanje, peče, boli, jebe...odvratno...



uglavnom. radije biram elektrošokove nego išta od ovih lijekova ikad više.

priznajem Misar, Xanax (Helex), Normabel i Praksiten kao nešto što direktno pomaže u datoj situaciji (makar je moj psihić govorio uvijek da od toga nema ništa i da on to najradije meni ne bi davao jer su takvi lijekovi samo žbuka dok su oni pravi antidepresivi ustvari nešto što liječi temeljito)

eh, da. a da ne opisujem totalnu aseksualnost za vrijeme antidepresiva.
niti poriva za seksom niti za masturbacijom.
bezveze.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 19:24   #87
Ja pijem Welbutrin 2 mjeseca ,nisam imala nuspojava ali sad je počelo povraćanje gubitak teka .Jeli to nispojava nakom toliko vremena uzimanja?
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 19:49   #88
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja pijem Welbutrin 2 mjeseca ,nisam imala nuspojava ali sad je počelo povraćanje gubitak teka .Jeli to nispojava nakom toliko vremena uzimanja?
pa nuspojave se javljaju na početku i taman prolaze nakon mjesec-dva.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 19:52   #89
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
dok sam pila antidepresive rekla sam psihiću da ne bih voljela udebljati se baš. lol.
na što je rekao da su nuspojave Velafaxa ustvari mršavljenje, ali da navjerojatnije neće doći niti do debljanja niti do mršavljenja ... jer će mi ful sporo povećavati dozu.

Metabolički i nutritivni poremećaji
Učestale: povećanje ili smanjenje težine, promjene u razini serumskog kolesterola.
Neučestale: hiponatrijemia uključujući sindrom pretjerane sekrecije antidiuretskog hormona, porast vrijednosti jetrenih enzima.
Rijetke: hepatitis.
Vrlo rijetke: porast vrijednosti prolaktina.


http://www.plivamed.net/psihijatrija/?section=velafax

Netko se deblja, netko mršavi i tome nije uzrok lijek već posljedica prežderavanja ili smanjene želje za jelom.
Svatko drugačije reagira na antidepresive.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 20:03   #90
Quote:
Lola 27 kaže: Pogledaj post
Ja pijem Welbutrin 2 mjeseca ,nisam imala nuspojava ali sad je počelo povraćanje gubitak teka .Jeli to nispojava nakom toliko vremena uzimanja?
Wellbutrin, Zyban, Voxra,

Aktivni sastojak bupropion.

"Puca" nonadrenalinske i dopaminske receptore te se u početku koristio kao lijek za prestanak pušenja jer nadoknađuje hormone koje pušenje podražuje.

Ostalo ima na webu.
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2010., 23:42   #91
Quote:
Mr.Monden kaže: Pogledaj post
Wellbutrin, Zyban, Voxra,

Aktivni sastojak bupropion.

"Puca" nonadrenalinske i dopaminske receptore te se u početku koristio kao lijek za prestanak pušenja jer nadoknađuje hormone koje pušenje podražuje.

Ostalo ima na webu.
to je nekaj novo?
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 16:09   #92
U Hrvatskoj ima samo wellbić a Zyban, Voxra, su dostupni vani.

Isti k... drugo pakiranje kao Prozac-Portal
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:05   #93
pila sam persen i aktivin h...imala sam osjecaj da gutam bomboncice,nista nije pomagalo...cak se ni smirenije nisam osjecala...uzas
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 15:21   #94
Quote:
Filthy kaže: Pogledaj post
pila sam persen i aktivin h...imala sam osjecaj da gutam bomboncice,nista nije pomagalo...cak se ni smirenije nisam osjecala...uzas
to i jesu bonbončići
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 16:18   #95
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
to i jesu bonbončići
tada to nisam znala
Filthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2010., 21:59   #96
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
Znam ja to. Isto kao što i znam da antidepresivi funkcioniraju samo u 50% slučajeva. Psihijatri prepišu lijek, a osoba uopće možda ne reagira na lijek, već joj se stanje popravi shvaćanjem problema i/ili zbog placebo efekta. Autosugestija je u takvim slučajevima vrlo jako i moćno oružje.
No ovakve fizičke reakcije tipično navode na pomisao o ovisnosti.
Da, da, a psihičke su bolesti samo u našim glavama, psihijatri su zli ljudi udruženi u kvazimasonske lože koji nas truju tim farmaceutskim smećem, ne? Ajde molim te...

Kao prvo, nekoliko je trulih jabuka u tvom uvodnom postu:

1. Depresivno, anksiozno, tomejto, tomato, nije to baš tako, depresivni i anksiozni poremećaji ne dolaze nužno u simbiozi već se anksioznost može javiti uslijed početka terapije i još krhke psihe koja je slomljena nakon teške depresije, ja probala pa znam.

2. Antidepresivi, nisu isto što i anksiolitici, ilitiga lijekovi za smirenje ili za živčeke, nego lijekovi koji jednom, kad se dosegne optimalno djelujuća doza i zadovoljavajući terapijski učinak, najčešće i ostaju na toj dozi i ne povećavaju se, odnosno, ne izazivaju sedaciju i postupno navikavanje te potrebu za uzimanjem sve većih doza, kao kod Praksića, Leksića i ostalih čuda.

3. Moguće je da ta osoba nije kvalitetno psihoterapijski zbrinuta, odnosno, nije naučila tehnike rada na sebi jer nema psihijatra koji je ujedno i educirani psihoterapeut, može tebe netko nadroksati do razine zombija, ali time samo privremeno riješava problem, koji je u tebi samome.

4. Autosugestija? Hm, ako pod time misliš na 100 mogućih scenarija kako ubiti samog sebe i okončati si patnju (been there, done that), da, nekime ona itekako pomogne, ostala autosugestija na koju ciljaš, ako i taj famozni placebo je za PRAVE psihijatrijske bolesnike prdac na rosu...
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2010., 10:28   #97
cipralex

pozdrav, pio sam 2-3mj cipralex, prestao ga uzimati jer mi je vec dosta ljekova, nemam novaca i nisam osjetio nikakvu razliku.

imao sam neke probleme koje sam rijesio sam i prije nego sto sam poceo uzimat cipralex no psihic mi ih je svejedno dao i reko da se moraju uzimati min 6mj al meni je puko film i stvarno mi se neda to vise...

jel mogu bit neke poslijedice od toga?

imam neke vrtoglavice i male glavobolje u zadnjih par dana, prestao sam ga uzimati prije negdje tjedan i pol/dva...

jel netko zna koliko dugo te nuspojave traju?

hvala
zagrepcan1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2010., 13:11   #98
Quote:
zagrepcan1984 kaže: Pogledaj post
pozdrav, pio sam 2-3mj cipralex, prestao ga uzimati jer mi je vec dosta ljekova, nemam novaca i nisam osjetio nikakvu razliku.

imao sam neke probleme koje sam rijesio sam i prije nego sto sam poceo uzimat cipralex no psihic mi ih je svejedno dao i reko da se moraju uzimati min 6mj al meni je puko film i stvarno mi se neda to vise...

jel mogu bit neke poslijedice od toga?

imam neke vrtoglavice i male glavobolje u zadnjih par dana, prestao sam ga uzimati prije negdje tjedan i pol/dva...

jel netko zna koliko dugo te nuspojave traju?

hvala
Lijekove nije pametno prestati uzimati na svoju ruku, ali eto, kada si već to napravio...
Vrtoglavice i glavobolje često idu uz nagli prestanak uzimanja ad. Nuspojave traju individualno, kod nekoga nekoliko dana, a kod nekoga nekoliko tjedana. Uglavnom, uskoro bi trebale prestati.
zveki 97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 10:27   #99
Nagli prestanak uzimanja

Bok,

Možda je off-topic ali druge teme nisu aktivne već neko vrijeme...
prije 3 godine mi je dijagnosticirana depresija i PTSP (šamaranje sa svih strana tijekom cijelog života koji su rezlutirali pokušajem samoubojstva ) i shrinkica mi je propisala Lamictal 25mg i Citalon 20mg dnevno.

I to sam pila do unazad 3 tjedna.
Naime već neko vrijeme se pitam dali sam na tim tabletama stvarno ja ili netko drugi? koliko tablete mijenjaju osobnost?

U međuvremenu sam prekinula lošu vezu, našla prekrasnu i teoretski sam smatrala da više nema potrebe da to gutam.
Također sam u napadu sreće, samopouzdanja i pozitive prestala ići shrinkici...

Pošto sam evidentni kreten prije 3 tjedna sam naglo prestala piti tablete...
nisam se sa nikim konzultirala i to je eskaliralo jučer sa groznom scenom koju sam uspjela napraviti svom dragom (u 2 godine me nije takvu vidio)...
također me stravično boli glava ...
sada se jedva sakupljam...

ono što me zanima...na koji način se može skinuti sa tih tableta?
dali shrink mora dati svoju preporuku ili to može dati i liječnik opće prakse?

ima li nekakva zamjena za te tablete?
imam 32 godine, htjela bi postati majka jedan dan a bojim se svih kemija koje pilsevi u meni izazivaju....

Hvala...
Marinaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 10:46   #100
Quote:
Marinaaaaaa kaže: Pogledaj post
Bok,

Možda je off-topic ali druge teme nisu aktivne već neko vrijeme...
prije 3 godine mi je dijagnosticirana depresija i PTSP (šamaranje sa svih strana tijekom cijelog života koji su rezlutirali pokušajem samoubojstva ) i shrinkica mi je propisala Lamictal 25mg i Citalon 20mg dnevno.

I to sam pila do unazad 3 tjedna.
Naime već neko vrijeme se pitam dali sam na tim tabletama stvarno ja ili netko drugi? koliko tablete mijenjaju osobnost?

U međuvremenu sam prekinula lošu vezu, našla prekrasnu i teoretski sam smatrala da više nema potrebe da to gutam.
Također sam u napadu sreće, samopouzdanja i pozitive prestala ići shrinkici...

Pošto sam evidentni kreten prije 3 tjedna sam naglo prestala piti tablete...
nisam se sa nikim konzultirala i to je eskaliralo jučer sa groznom scenom koju sam uspjela napraviti svom dragom (u 2 godine me nije takvu vidio)...
također me stravično boli glava ...
sada se jedva sakupljam...

ono što me zanima...na koji način se može skinuti sa tih tableta?
dali shrink mora dati svoju preporuku ili to može dati i liječnik opće prakse?

ima li nekakva zamjena za te tablete?
imam 32 godine, htjela bi postati majka jedan dan a bojim se svih kemija koje pilsevi u meni izazivaju....

Hvala...
Budući je Lamictal antiepileptik i koristi se u liječenju bipolarnog poremećaja, meni gotovo izgleda kao da je prestanak uzimanja lijeka kod tebe izazvao vraćanje naglih promjena raspoloženja, a ne apstinencijsku krizu.

Osobno sam se skidala s Prozaca (AD) već nekoliko puta i nisam nikad imala nikakvih nuspojava.
Normabel i ostali diazepami su već druga priča, ali kao što vidim, ti ih ne trošiš.

Pitanje promjene osobnosti za vrijeme pijenja lijekova je vrlo diskutabilno. Bila sam u sličnoj situaciji prije više godina i razgovarala s psihijatricom o tome. Odgovor koji sam dobila poprilično me zadovoljio a glasi: "Depresija i neuroze mijanjaju ličnost, čak i karakter i treba ih liječiti. Lijekovi nam pomažu da normalno funkcioniramo i da se izliječimo uz psihoterapiju."
Sapienti sat
Sorbet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:40.