Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2003., 23:16   #21
Quote:
lucija kaže:

I zato pitam - koji kategorijalni aparat koristite, vi koji i ako ga koristite.
Rekoh već mnogo puta, ali ponovit ću: što se mene tiče, sve je o književnom stvaranju rekao Benedetto Croce 1902. u svojoj Estetici.

Zadovoljna?
stitch is offline  
Old 11.09.2003., 23:36   #22
Quote:
stitch kaže:
Rekoh već mnogo puta, ali ponovit ću: što se mene tiče, sve je o književnom stvaranju rekao Benedetto Croce 1902. u svojoj Estetici.

Zadovoljna?
Zadovoljna i zadovoljena, ali kakve to veze ima s tvojim odgovorom, neuki napuhani dupeglavče
lucija is offline  
Old 11.09.2003., 23:56   #23
Da imaš soli u glavi, zaključila bi sama.

Znače li ti što pojmovi "neponovljivost", "originalnost", "intuicija"...?

Naravno da ne, jer idioti poput tebe vjeruju da svako književno djelo mogu smjestiti u istu ladicu, laprdajući pritom o teoriji znakova, komunikacijskim modelima, razlikama, oprekama, razinama i funkcijama.

Tralala i bapske brbljarije. Bolje ti je ostati na LJES-u.
stitch is offline  
Old 11.09.2003., 23:59   #24
Quote:
stitch kaže:
Da imaš soli u glavi, zaključila bi sama.

Znače li ti što pojmovi "neponovljivost", "originalnost", "intuicija"...?

Naravno da ne, jer idioti poput tebe vjeruju da svako književno djelo mogu smjestiti u istu ladicu, laprdajući pritom o teoriji znakova, komunikacijskim modelima, razlikama, oprekama, razinama i funkcijama.

Tralala i bapske brbljarije. Bolje ti je ostati na LJES-u.
Idioti poput mene, I like that!!!

Tnx!!!

Na ljesu je super. A osobito real life bed discussions o književnosti i čemu god. Probaj. Suuuuper je!!!!!!!!
lucija is offline  
Old 12.09.2003., 00:17   #25
A jeste
Napali ste Luciju bezveze. Tema je sasvim u redu postavljena, a vi sad tu tjerate mak na konac oko banalnih stvari vezanih uz terminologiju oko koje se ni sami teoretičari književnosti ne mogu usuglasiti.
Potala is offline  
Old 12.09.2003., 00:31   #26
Quote:
Potala kaže:
A jeste
Napali ste Luciju bezveze. Tema je sasvim u redu postavljena, a vi sad tu tjerate mak na konac oko banalnih stvari vezanih uz terminologiju oko koje se ni sami teoretičari književnosti ne mogu usuglasiti.
Jebo teoretičare kad postoje Stich i Nymann, Eco i Croce.

Potala, tnx na podršci!!!
lucija is offline  
Old 12.09.2003., 01:59   #27
Teorija informacija jest meni najzanimljivija.
Svašta se u istu može ugurati.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 12.09.2003., 05:02   #28
Bah, ako je kriterij zanimljivost, onda su mi Frye i Booth na prvome mjestu.

Ne svršavam čitajući o Greimasovim aktantskim modelima, niti volim Genettea, Barthesa, Ricoeura i njihove "krucijalne" rasprave o diskurzu pripovjednog teksta, fokalizaciji i čemu sve ne.

Od suvremene teorije pripovijedanja, jedino sam Shoshanu Felman čitao uživajući. Okreće mi se želudac od teoretičarki poput Mieke Bal, koja crta kojekakve sheme, trokute i pridonosi babilonizaciji teorije književnosti. No dobro, to je već poststrukturalizam, ali za to krivim strukturaliste. Svaka čast strukturalizmu u lingvistici, ali kada je riječ o TK, daleko mu kuća!

Uostalom, nije li Solar teoriji književnosti pristupao iz motrišta fenomenologije, a ne strukturalizma? Pitam to jer se naša draga Lucija poziva na njega, uvjerena da o tome o čemu ona piše nitko drugi nema pojma.
stitch is offline  
Old 12.09.2003., 05:16   #29
Quote:
Potala kaže:
A jeste
Napali ste Luciju bezveze. Tema je sasvim u redu postavljena, a vi sad tu tjerate mak na konac oko banalnih stvari vezanih uz terminologiju oko koje se ni sami teoretičari književnosti ne mogu usuglasiti.
Nisam rekao da je tema loša. Samo ne volim strukturaliste.

Btw, nisi mi odgovorila na pitanje tamo na temi o moderatorima.
stitch is offline  
Old 12.09.2003., 08:16   #30
Quote:
stitch kaže:
Bah, ako je kriterij zanimljivost, onda su mi Frye i Booth na prvome mjestu.

Ne svršavam čitajući o Greimasovim aktantskim modelima, niti volim Genettea, Barthesa, Ricoeura i njihove "krucijalne" rasprave o diskurzu pripovjednog teksta, fokalizaciji i čemu sve ne.

Od suvremene teorije pripovijedanja, jedino sam Shoshanu Felman čitao uživajući. Okreće mi se želudac od teoretičarki poput Mieke Bal, koja crta kojekakve sheme, trokute i pridonosi babilonizaciji teorije književnosti. No dobro, to je već poststrukturalizam, ali za to krivim strukturaliste. Svaka čast strukturalizmu u lingvistici, ali kada je riječ o TK, daleko mu kuća!

Uostalom, nije li Solar teoriji književnosti pristupao iz motrišta fenomenologije, a ne strukturalizma? Pitam to jer se naša draga Lucija poziva na njega, uvjerena da o tome o čemu ona piše nitko drugi nema pojma.
iz ovoga mogu shvatiti da si napao luciju jer je u uvodnom postu za sasvim zanimljivu temu rekla da joj se svidjaju strukturalisti uz neke ograde. onda ste je nymann i ti razapeli iz samo vama znanih razloga (i stamac govori o pravcima, jednako kao i biti) a da biste se opravdali razbacujete se imenima koje poznaje svaki student kroatistike koji je odslusao teoriju knjizevnosti na prvoj godini.
plavva is offline  
Old 12.09.2003., 11:54   #31
Prvo, nijedan student kroatistike nije odslušao teoriju književnosti na prvoj godini.

Drugo, laprdaš gluposti i kad pričaš o Stamaću i Bitiju.
Hajde, otvori Uvod u književnost. Kako se zove poglavlje koje počinje na 551. stranici?

Na posljetku, koje su to "ograde" (zašto ne "plotovi"? ) o kojima gospođica govori?
stitch is offline  
Old 12.09.2003., 12:14   #32
Quote:
soks kaže:
Jel itko čitao Dekonstrukciju od Cullera? Ajme meni trebalo mi je mjesec dana za tu knjigu
Za referat kod Bitija, pretpostavljam.
stitch is offline  
Old 12.09.2003., 13:28   #33
Poetika i Svjetska književnost slušaju se na prvoj godini kod Stamaća.

I ko je to opet počeo da se raspravlja o terminologiji? Meni je svejedno hoćete li upotrebiti "pravac", "smer" ili metodu", ali samo da znate šta te reči označavaju.
Nymann is offline  
Old 12.09.2003., 14:29   #34
Ja sam slušao i položio s 5, Teoriju književnosti na prvoj godini. Dvopredmetni studij.
__________________
Kad me taknes smiris valove,ja sam dijete samo kraj Tebe.. Hvala Ti moj dobri andjele.. S Tobom mi je zivjet najljepse…
Karakala is offline  
Old 12.09.2003., 14:35   #35
Quote:
stitch kaže:
Prvo, nijedan student kroatistike nije odslušao teoriju književnosti na prvoj godini.
pardon, na prvoj se godini slusa poetika, a na drugoj teorija. mea culpa.

iza ostalog stojim: to kaj si ti sa svoje kule bjelokosne nasrao o strukturalizmu zna svaki bolji maturant. o uvodu u knjizevnost nemam sto raspravljati na topicu koji se zove teorija knjizevnosti.
plavva is offline  
Old 12.09.2003., 14:40   #36
Hvala Plavva, hvala Karakala...

a ostalima - nakon prvotnog osjećaja bola osjetila sam nevjerovatnu radost, smijeh i zabavu.

Genijalni ste!!!

Pet puta sam pročitala cijeli topic od početka do kraja i nisam sigurna da to već nisam vidjela. U Monthy Pyton Flying Cirucusu!!!
lucija is offline  
Old 12.09.2003., 15:31   #37
Quote:
plavva kaže:
pardon, na prvoj se godini slusa poetika, a na drugoj teorija. mea culpa.
Pogrešno. Barem po programu koji ja imam s filozofskog. Na drugoj godini Vladimir Biti predaje Čitanje književnog teksta.
Nymann is offline  
Old 12.09.2003., 15:43   #38
nijema rasprava???

oprostite mi na oksimoronu, ali ovdje ste, nymann i stich, potpuno upropastili potencijalno jako zanimljivu temu.

pravac ili smjer - potpuno nebitno, ako ništa drugo, barem intuitivno svi na ovom topicu znaju o čemu je riječ.

teorija književnosti - sluša se na prvoj godini.

stamać - u uvodnoj riječi "uvoda u književnost" postavlja pitanje "znanstvenosti" i znanosti o književnosti. ta rasprava još je uvijek vrlo aktualna.


čemu vrijeđanje!?
manwe is offline  
Old 12.09.2003., 15:47   #39
Re: nijema rasprava???

Quote:
manwe kaže:



čemu vrijeđanje!?
Glupi konju idiote kretenski, kako ne kužiš. Nije čemu nego zašto. Čisto da znaš za ubuduće.

Quote:
oprostite mi na oksimoronu, ali ovdje ste, nymann i stich, potpuno upropastili potencijalno jako zanimljivu temu.
TNX
lucija is offline  
Old 12.09.2003., 15:51   #40
Re: Re: nijema rasprava???

Quote:
lucija kaže:
Glupi konju idiote kretenski, kako ne kužiš. Nije čemu nego zašto. Čisto da znaš za ubuduće.

ju, bitchka...


nije glupi konju idiote kretenski nego glupi konju, idiote kretenski!!!

point taken
manwe is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.