Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2007., 01:18   #1
Kako pokrenuti časopis

Zanima me od ove malo starije ekipe, ako zna, što mi je osim kapitala, potrebno za pokretanje časopisa, s kim se točno trebam konzultirati te da li ja, kao pokretač istog, imam pravo biti glavni urednik ili je to do obrazovnog statusa?

Zahvaljujem
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 02:12   #2
I mene zanimaju odgovori na ovo pitanje, pa ako ima ko da odgovori ili uputi? Hvala!
Samo da kazem nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:11   #3
kao prvo trebaš hrpu hrpu para
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 09:14   #4
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
kao prvo trebaš hrpu hrpu para
To znam, pretpostavimo da imam Kao drugo?
 
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 11:36   #5
normalno da imas pravo biti glavni urednik.

osim para, trebas imati i dizajnera, novinare, urednike, grafičare...moras kupiti opremu na i s kojom ces raditi...moras naci i tiskaru i distributere i tako dalje..

uglavnom, ima tu posla preko glave
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 12:41   #6
Quote:
Stranac u noći kaže: Pogledaj post
Zanima me od ove malo starije ekipe, ako zna, što mi je osim kapitala, potrebno za pokretanje časopisa, s kim se točno trebam konzultirati te da li ja, kao pokretač istog, imam pravo biti glavni urednik ili je to do obrazovnog statusa?

Zahvaljujem
gle, možeš bit glavni urednik, al ti ne preporučujem. kao vlasnik imaš sva i veća prava, a morat ćeš se bavit s milijunom drugih stvari koje nisu izravno vezane s magazinom.
onda, koliko strana? koliko ljudi? uračunaj najmanje jednog dobrog sales managera.
i tak. 200.000 kuna samo za početne troškove prvog broja.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 20:44   #7
1. o cemu je casopis puno ovisi o tvom uspjehu. razlog je vrlo ednostavan - marketing i oglasi.. od toga zivis, ne od prodaje...
copyright is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 10:59   #8
Pokretanje časopisa

Ma pozdrav svima,
zanima me dali netko zna ili je načuo ili ima netkoga tko zna, kako se moze stvoriti vlastiti časopis ili magazin. Što je potrebno za otvaranje, kako se financira, može li se tražiti potpora od ministarstva kulture ili nekih drugih izvora, kolika redakcija mora bitii, kako sa tiskom i distribucijom.

Samo neka od mnogobrojnih pitanja.
Nadam se da ima netko tko bi mogao pomoći sa ovim problemom.

Unaprijed zahvaljujem
looksfor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 12:06   #9
Ja se nadam da ti nećeš pisati tekstove ako se časopis pokrene. NHF.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:22   #10
Quote:
looksfor kaže: Pogledaj post
Ma pozdrav svima,
zanima me dali netko zna ili je načuo ili ima netkoga tko zna, kako se moze stvoriti vlastiti časopis ili magazin. Što je potrebno za otvaranje, kako se financira, može li se tražiti potpora od ministarstva kulture ili nekih drugih izvora, kolika redakcija mora bitii, kako sa tiskom i distribucijom.

Samo neka od mnogobrojnih pitanja.
Nadam se da ima netko tko bi mogao pomoći sa ovim problemom.

Unaprijed zahvaljujem
Potpora Ministarstva mi nekako defaultno upućuje na činjenicu da ćeš morati ispunjavati kvotu tema ili čak prilagoditi koncept i uređivačku politiku željama Ministarstva koje te financiralo.. stoga osobno ne bih išao tim putem, radije bih tražio bogatog mecenu kojem bi prije toga prodao priču o časopisu, ako priče ima i ako ona drži vodu. U protivnom - otvori blog.
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 23:41   #11
Odustani, samo ćeš se uvaliti u dugove. Za sad samo velike izdavačke kuće s puno love ili koja markentiška agencija mogu pokrenuti časopis, a da odmah ne propadne. Naravno ak imaš kakvu žnoru u državnoj upravi iz koje ćeš isisati kakvu lovicu samo naprijed, ak ne zaboravi. Kak je već netko rekao od prodaje se ne živi, sve je u rukama dobrog marketinga, kolko oglasa tolko para
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 00:02   #12
Quote:
Lii kaže: Pogledaj post
Odustani, samo ćeš se uvaliti u dugove. Za sad samo velike izdavačke kuće s puno love ili koja markentiška agencija mogu pokrenuti časopis, a da odmah ne propadne. Naravno ak imaš kakvu žnoru u državnoj upravi iz koje ćeš isisati kakvu lovicu samo naprijed, ak ne zaboravi. Kak je već netko rekao od prodaje se ne živi, sve je u rukama dobrog marketinga, kolko oglasa tolko para
Nemoj demotivirati čovjeka. Što nije PlanB dokaz da ne moraš biti velika izdavačka kuća s puno love da izdaš časopis?
__________________
I consider a typing mistake an error of creation (G.G.M.)
Ariston is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 08:36   #13
Quote:
Ariston kaže: Pogledaj post
Nemoj demotivirati čovjeka. Što nije PlanB dokaz da ne moraš biti velika izdavačka kuća s puno love da izdaš časopis?
Je, svaka čast, ali to je iznimka. Zanima me da li su u plusu? Borja javi se!
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 10:37   #14
Quote:
Lii kaže: Pogledaj post
Je, svaka čast, ali to je iznimka. Zanima me da li su u plusu? Borja javi se!
S obzirom na količinu reklama, trebali bi biti. Opet, čini se da uglavnom ruka ruku mije, pa ih i nije previše naplaćeno. A negdje su ubacivali ilustracije samo da popune stranicu, pa brijem da nisu skupi.
Kolika im je prodaja, a kolika remitenda, to je 2. par rukavica. A i čista dobit po jednom primjerku je zanimljiva stvarčica.
Tamo su garant svi volonteri.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:11   #15
Quote:
Lii kaže: Pogledaj post
Je, svaka čast, ali to je iznimka. Zanima me da li su u plusu? Borja javi se!
evo mene s bahama se javljam istina je, može se i mi smo dokaz. ipak, ne znam baš bi li nekom savjetovao da ulazi u to
__________________
-o0o-
borja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:29   #16
Quote:
borja kaže: Pogledaj post
evo mene s bahama se javljam istina je, može se i mi smo dokaz. ipak, ne znam baš bi li nekom savjetovao da ulazi u to
Ajd super, baš mi je drago .
Sigurno ste na team buildingu na bahamima
Lii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:09   #17
Quote:
Stranac u noći kaže: Pogledaj post
Zanima me od ove malo starije ekipe, ako zna, što mi je osim kapitala, potrebno za pokretanje časopisa, s kim se točno trebam konzultirati te da li ja, kao pokretač istog, imam pravo biti glavni urednik ili je to do obrazovnog statusa?

Zahvaljujem
Trebao bi si zacrtati ciljeve koje želiš ostvariti pokretanjem časopisa pa bi trebao pronaći ekipu koja bi ti pomogla da se ti ciljevi ostvare.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 16:45   #18
Hehe, hvala na odgovorima (ja sam Stranac u noći ). Zacrtani cilj i planove imam, a što se traženje ekipe tiče, na tome upravo radim
adrian'85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 03:53   #19
Pokretanje magazina

Koji bi izlazio jednom mjesečno , u malim količinama , oko 600 primjeraka jer se ipak radi o magazinu koji je orijentiran na posebnu skupinu ljudi.

Koliki bi bili troškovi tiksanja, odoka, magazina od cca 40 stranica, sve u boji , osrednji papir.

Evala
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2008., 12:40   #20
za tako malu količinu - puno. a s obzirom da imate tako malo stranica ne bi ni mogli naplatiti kupcima neku cijenu. moja pretpostavka je da bi prodajom svih primjeraka eventualno pokrili tisak.
__________________
Ja ne moren više tako, ja ne moren Brežnjev.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.