Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2007., 11:12   #21
Baš kao što doktor ante dumbledore kaže ako je to endokrinološki liječi se lijekovima.
Dečki, lijepo doktoru opće medicine i dobit ćete prvo uputnicu za endokrinologa koji će vas poslati na vađenje krvi pa će vidjeti što dalje treba. Ako je sve u redu sa endokrinološke strane on će napisati da se obratite plastičnom kirurgu.
Zaboravio sam napisati za taj prolaktin, ipak nisam medicinar po struci.
Moj prijatelj je išao prije nekoliko godina na te stvari, krv je bila u redu, išao i plastičnom kirurgu na Rebro i odustao od noža.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 00:56   #22
Ginekomastija

Imam blazi oblik ginekomastije,odnosno kad su mi bradavice ukrucene nitko
ne bi ni rekao da imam gyno.niti kad obucem usku majicu.inace bildam vec
par godina i tek kad mi se prsna muskulatura povecala pocela se nazirati ginekomastija.uzrok pojave gyno je taj da sam u pubertetu, zbog teze operacije noge,morao lezati par mjeseci i u tom se vremenu dosta udebljao. dakle kod ukrucenih bradavica gyno se ne nazire, medjutim kod neukrucenih je ginekomastija vidljiva, pogotvo kod uzih majica. razmisljao sam o rjesavanju tog problema u poliklinici "Barbel" kod dr.Kincla (ima netko iskustva s njim??) no kako se radi o blazoj varijanti ginekomastije mozda noz i nije potreban...cuo sam o nekakvim gelovima!? jel ima netko iskustva sa time?

Isprika na duljem postu i unaprijed HVALA na odgovorima
zule_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 01:28   #23
navodiš prekomjernu tjelesnu težinu aka višak sala...to bi mogao biti jedan od uzroka tvoje ginekomastije u kombinaciji sa pubertetom,druga je opcija konzervativno liječenje za koje se moraš konzultirat sa endokrinologom tj bilo bi poželjno
ako ginekomastija nije previše izražena mislim da operacija nije najbolje riješenje...nadam se da nisi "zaboravio spomenut" anabolike ako ih koristiš u kombinaciji sa teretanom jer oni tkđ mogu uzrokovat ginekomastiju
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2007., 23:37   #24
Uklanjanje ginekomastije

Ovako, spremam se na operaciju uklanjanja ginekomastije kod dr.Miroslava Kincla.
Zanimali bi me komentari ljudi koji su bili kod njega,kako onih koji su uklanjali gyno tako i ostalih,kako ste zadovoljni uslugom tj.rezultatima?bio bih jako zahvalan ako bi mi netko tko je radio uklanjanje gyno mogao ispricati svoj tijek...dakle od prvog pregleda,operacije pa postoperativni oporavak?

Unaprijed hvala na odgovorima
zule_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2007., 00:44   #25
Imam samo jedno pitanje: zbog čega ideš privatnom plastičnom kirurgu, a ne istom takvom u nekoj od bolnica (i naravno na uputnicu)?
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 00:19   #26
Quote:
winnerica kaže: Pogledaj post
Imam samo jedno pitanje: zbog čega ideš privatnom plastičnom kirurgu, a ne istom takvom u nekoj od bolnica (i naravno na uputnicu)?
O dr.Kinclu sam cuo i procitao sve najbolje i to mi ulijeva sigurnost (no ipak sam htio cuti jos misljenja pa sam stoga i ostavio post na ovome forumu).jer svaki operativni zahvat nosi određeni rizik i čovjek želi imati koliku-toliku garanciju u kvalitetu usluge koja će mu biti pružena. njegov rad govori tome u prilog...a što se tiče bolnica čuo sam više negativnih svjedočanstava pa me to odvratilo od "besplatne" operacije.
zule_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:07   #27
Ja sam obavio sve pretrage i endokrinolog me uputio plasticnom kirurgu.
Namjeravam ici kod nekog Kincla, poliklinika Barbel. Ima li tko kakva iskustva s njima?
boby2k is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 12:28   #28
nolvadex navodno pomaže
hordak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 11:16   #29
Exclamation

Pozz
Dakle ovako vrlo je bitno znati razlikovati Ginekomastiju od Lipomastije ,Ginekomastija se dobija tako što je izraženije lučenje hormona Estrogena ,ovu bolest mogu da dobiju pojedinci koji su nepravilno koristili Steroide ,ili su imali neki tezi oblik bolesti zbog koje su morali da koriste medikamente koje su imali za cilj da povecaju proizvodnju estrogena dok na drugu stranu Lipomastija izgleda isto kao Ginekomastija ali ona nastaje tako sto pojedinac se udebljao za vrijeme puberteta i zbog toga ima izrazenije bradavice..Iako ova dva problema su razlicita nazalost lijece se istim postupkom a to je operativnim zahvatom. Neki tipovi ginekomastije se mogu lijeciti hormonskim terapijama ali od 10 slučajeva samo 1 uspjeva nazalost ,sto znaci da su 90% šanse da ce i oni sa lipomastijom i ginekomastijom zavrsiti na stolu <- operativnom
Cak sam od jednog doktora cuo da Hormonalne Terapije cesto mogu biti opasnije i od operacije jel nekada ne riješe dotični problem a pacijent povuce jos neke negativnosti od tih procedura kojima se podvrgnuo tako da je operacija cak i najsigurnija metoda bez obzira na krvnu sliku...Poslije operacije 100% je garancija da vam se Ginekomastija i Lipomastija nece vratiti!!!
Mnogi preko interneta uvjeravaju da se Lipomastija i Ginekomastija mogu reducirati forsiranjem prsnih mišića e pa to je ortodoxna laž jel ja sam trenirao 4 godine svaki dan ,nekim danima (recimo vikendom) sam imao i 2 treninga u teretani a gotovo svaki dan sam imao kardio trening koji se sastojao od 3 km trcanja po uzbrdicama i nizbrdicama na temperaturama od -10 pa sve do +43 kada su ljudi pored puta pekli jaja na haubama automobila i dok su mi se patike lijepile za asfalt od vrucine.Nista nije pomoglo ,naime kod Lipomastije kada se bradavice ukrute (najcesci faktor ukrucivanja je niska temperatura) niko ne bih rekao da uopste imate takav problem no međutim na većim temperaturama one se rašire i dobiju šiljasti izgled koji ljeti na tankim majicama dolazi najvise do izražaja...
Cuo sam razne gluposti kako operativni zahvat ostavlja oziljke kao kod zena koje guraju implante u dojke ,to je najveca glupost inace postoje 2 oblika operacije to je klasicni i ultrazvucni ,klasicnim putem se radi tako sto se na samoj bradavici napravi rez i onda se kroz taj rez izvuce nabujala zlijezda koja se potom odstrani,no postoji problem jel zato sto kroz taj otvor nemoze se izvuci svo masno tkivo i onda ostanu ostre ivice koje su primjetne i koje nazalost nemogu se sasvim ukloniti no takva metoda se rijetko koristi najcesce se koristi metoda ultrazvucne liposukcije pomocu koje se odstranjuje masni dio tako sto se naprave rezovi od 4mm koji prakticno su nevidljivi jedina mana jeste sto za bolje rezultate trebate vise rezova ,kroz te rezove provlace se kanila pomocu kojih se izvlaci mesno tkivo ,rezultati su fenomenalni a operacija je sama 100% bezbolna i sigurna...
Takodjer na mnogim forumima sam citao kako je najbolje ovakve operacije raditi u drzavnim ustanovama sto je absurdno inace cak i da se najavite za ovakav vid operacije na red u drzavnim bolnicama necete doci prije za nekih 14 mjeseci jel takve operacije se stavljaju pod neku trecerazrednu kategoriju i cak i kada dodjete na red covjek koji vas bude radio nije 100% sigurno da je to nekome prije vas radio jel inace ovakav vid operacija se radi najcesce kod privatnika s toga ne samo radi rutine vec radi kvalitete i diskretnosti preporucio bih privatne klinike...Eh sada cijena neko je napisao 1000 eura to je laž jel cijena varira zavisno od velicine zahvata kao i od kolicine masnog tkiva koje se mora ukloniti tako da operacije za Ginekomastiju-Lipomastiju kostaju od 1000-6000 eura naravno tezi slucajve gdje dolaze individualci sa pravim zenskim izraslim dojkama prolaze i skuplje jel je potrebno totalno odstraniti tu dojku a i to se znalo događati tvrdi moj doktor...Inace cijena varira od Hirurga do Hirurga a takodjer na cijenu uticu osim kolicine masti i nacin rada mozete da birate rad u lokalnoj ali da vas osamute ili full anesteziju (koju preporucujem ali je skuplja varijanta) u full trosak vam je uracunat i pojas koji ce te dobiti i koji ce te nositi neke 3 do 4 sedmice ali prije toga kada vas puste imat ce te obicni zavoj jel ce se niz vas slijevati sukrvica a taj zavoj ce te nositi 4 dana i primat ce te intravenski injekcije oh i tu su jos neke tablete protiv bolova...
Inace od 90% ljudi koji bi trebali zbog Ginekomastije ili Lipomastije leci na operativni sto svega mozda 15% njih se usudi na takav podhvata vecina ih zbog straha prihvati taj nedostatak psihički ostali nazalost nemaju sredstava za ovakav vid operacije a oni koji ipak imaju sredstva i odluce se za ovaj vid operacije moram da kazem da netrebaju da se plase nicega treba da se samo znaju opustiti inace osoblje je uvjek ljubazno i sa njima ce prolaziti kroz svaki stepen obrade do samog finiša i krajnjim rezultatima uvjek pacijenti su prezadovoljni...Usput ima i ona "Who dares wins"
Sretno !!!
Fllogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 13:08   #30
Sise kod muskarca

Sam naslov kaze koji je moj problem,a sad je pitanje koako ih skinuti?
i koja je najbolja vjezba za to najbolja?
__________________
#######################################
TeenCar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 14:12   #31
Pošto si tinejđer sačekaj još koju godinu. Tek oko 16-7 ćeš znati pravo stanje, a onda samo malo teretane tj. bencha će ti biti dovoljno da očvrsnu. Ako si još u doba 12-16 onda imaš još one senzitivne i napuhane bradavice i to nije strašno, to skoro svi tinejđeri imaju.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 16:53   #32
Za vjezbu sklekovi, samo oprez jer bi salo na sisama mogao zamijeniti misicima tako da ce izgled ispod majice ostati identican

kamamoto
__________________
Bite my shiny metal ass
kamamoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 20:31   #33
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Pošto si tinejđer sačekaj još koju godinu. Tek oko 16-7 ćeš znati pravo stanje, a onda samo malo teretane tj. bencha će ti biti dovoljno da očvrsnu. Ako si još u doba 12-16 onda imaš još one senzitivne i napuhane bradavice i to nije strašno, to skoro svi tinejđeri imaju.
Oprosti,ali sta to znaci?
__________________
#######################################
TeenCar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 22:58   #34
Quote:
TeenCar kaže: Pogledaj post
Sam naslov kaze koji je moj problem,a sad je pitanje koako ih skinuti?
i koja je najbolja vjezba za to najbolja?
Inače, to se zove ginekomastija.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:29   #35
Ajte molim vas,pomozite mi kako da skinem to???
Svi mi se u skoli rugaju
__________________
#######################################
TeenCar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 23:57   #36
Dijeta i trčanje ili vožnja bicikla ili nesto u tom stilu... Različitim ljudima se salo pri debljanju talozi na razlicitim mjestima... takav je zivot

ps: polomi noge ovima u skoli pa te vise nece zajebavat
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 08:26   #37
Quote:
TeenCar kaže: Pogledaj post
Ajte molim vas,pomozite mi kako da skinem to???
Svi mi se u skoli rugaju
Gle, to je od hormona i to nema nikakve veze sa salom i prehranom.Ima veze s kemijom u tijelu. To ti neće ići dolje nikakvom vježbom. Ako počneš vježbati prsne mišiće, nabildat će ti se i još više dignuti grudi. Pretpostavljam da si mlađi od 20. Morat ćeš pričekati još neko vrijeme da ti se hormoni u tijelu pošlihtaju, pa će se i grudi smanjiti. Ipak, posavjetuj se sa svojim liječnikom opće prakse.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 09:59   #38
ma samo sklekovi ujutro i navece
Tetak_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 11:37   #39
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Gle, to je od hormona i to nema nikakve veze sa salom i prehranom.
Ima veze s kemijom u tijelu. To ti neće ići dolje nikakvom vježbom. Ako počneš vježbati prsne mišiće, nabildat će ti se i još više dignuti grudi. Pretpostavljam da si mlađi od 20. Morat ćeš pričekati još neko vrijeme da ti se hormoni u tijelu pošlihtaju, pa će se i grudi smanjiti. Ipak, posavjetuj se sa svojim liječnikom opće prakse.
A ti si baš zapela za tu ginekomastiju

Neznam ja njegovu situaciju, ali ako je debeo i ima sise onda je to bas zato sto je debeo!

Jbt, pa znam is svog primjera... kad sam smrsavio 10 kila viska problem je nestao.

A malo sklekova i trbusnjaka svaki dan ti sigurno nece neskoditi. Ne postaje se švarceneger sam tak
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
PitajTatu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2008., 12:41   #40
Quote:
PitajTatu kaže: Pogledaj post
A ti si baš zapela za tu ginekomastiju

Neznam ja njegovu situaciju, ali ako je debeo i ima sise onda je to bas zato sto je debeo!

Jbt, pa znam is svog primjera... kad sam smrsavio 10 kila viska problem je nestao.

A malo sklekova i trbusnjaka svaki dan ti sigurno nece neskoditi. Ne postaje se švarceneger sam tak
Visok sam 186cm a tezak 85.
Znaci samo trbusnjaci i sklekovi.
A za kolko bi se to moglo skinuti?
__________________
#######################################
TeenCar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.