Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2017., 14:41   #3441
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Očito je da je i s gradom tako jer ne samo da je problem sa takvim ruševinama nego isto i s prostorima u vlasništvu grada za koje očito grad opet nema viziju kako bi ih trebalo reaktivirati.
Nije da grad nema viziju, nego su svi slizani pa nema ni želje da se to riješi.

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
nekulturni, bahati vozači koji svojim ponašanjem "postavljuju" nova pravila
Meni se čini da su veći problem nesposobni i loši vozači zbog kojih oni drugi gube živce pa postaju bahati jer inače nikamo ne bi stigli. Promet je dovoljno sjeban i bez pretjerane "pristojnosti". Recimo, ne stati invalidu na pješačkom je šupački. Ne stati nekom debosu koji ni sam ne zna bi li prešao ili malo tipkao po mobitelu ili oboje jednostavno je dobra odluka. Ne propustiti vozača iz sporedne trake je isto malo šupački, ali neću vas buraz sad petoricu pustit. Zna se da postoji princip zupčanika. Osim toga, na Jadranskom mostu npr. svi oni pametnjakovići koji dolete stotkom po zapadnoj traci pa onda očekuju da ih se propusti na njenom kraju isto su bahati. Jebi se, htio si se progurat pa sad čekaj.

Neki se vozači vuku ko puževi, drugi ulaze u križanje po gužvi pa onda ostanu nasred istog i stvore krkljanac. A jučer sam doživio da tip napravi kaos na Rotoru ulaskom U KRIVI SMJER! Pa kako jebote možeš u rotor ući u krivi smjer?! Čak i ako si npr. Britanac, valjda znaš kojom stranom se vozi ovdje, ili na kraju krajeva gledaš oko sebe.

Malo arogancije u prometu nije loše ako vozač zna što radi. Naravno, bahatost tipa "radim slalom 100 m prije crvenog na semaforu da budem prvi" je imbecilnost, ali inteligentno i smisleno iskorištavanje slabosti drugih vozača nije bahatost, nego darvinizam. Ne zajebat drugoga, ali ni sebe.

Btw kad je Rotor postao takva zamka? Ne sjećam se da su prije bile takve masivne gužve u špici. U svakom slučaju, ona planirana denivelacija je potpuno opravdana. Samo, naravno da će je sjebat
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 16:27   #3442
Quote:
red_rose kaže: Pogledaj post
Svojedobno sam na nekoliko mjesta i u nekoliko navrata stavila primjedbe da ovaj grad ne poštuje niti svoju državu niti svoju povijest jer kad god je neki državni blagdan od zastava na javnim površinama ne možeš vidjeti ni Z. I sada se iz jedne krajnosti prešlo u drugu. Kao da nam gradom gospodari lik se nekakvim opsesivnim kompulzivnim poremećajem. Dok prije nije bilo nijedne zastave i nismo ni znali da je neki državni praznik (makar naravno zastava na ulici nije ta koja bi to trebala biti jedini podsjetnik na to) danas kraj tolikih zastava opet nećemo znati da je neki državni praznik jer su te zastave tamo 365 dana u godini. To je blesavo i bolesno.
Što fali tome da se ne vješaju zastave po javnim površinama, kome to treba uopće i to za milijune?

Da se ljudima slavi i da su ponosni na ovakvu državu sami bi stavljali zastave na svoje kuće i zgrade i prozore i aute pa bi se dobio još bolji efekt, nego da ti netko za plaću diže i spušta zastave.
aaaaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:00   #3443
Quote:
aaaaaaaa kaže: Pogledaj post
Što fali tome da se ne vješaju zastave po javnim površinama, kome to treba uopće i to za milijune?

Da se ljudima slavi i da su ponosni na ovakvu državu sami bi stavljali zastave na svoje kuće i zgrade i prozore i aute pa bi se dobio još bolji efekt, nego da ti netko za plaću diže i spušta zastave.
Da, pa bi ih u medijima prozivali kocokglavima rvatinama i inim simpatičnim imenima
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 19:25   #3444
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da, pa bi ih u medijima prozivali kocokglavima rvatinama i inim simpatičnim imenima
Ama baš nitko i nikada nije u medijima tako nazvao ljude koji stavljaju zastave na kuće ili zgrade tijekom državnih praznika.
Nitko.

Ajmo malo spinat po desničarski u stilu mrzilačkih medija a la govno.ss...

Ali ako je tako nazvao čobane i primitivce koji vitlaju zastavama iz auta, dobro ih je nazvao.

A oni pak čudaci koji cijele godine imaju izvješenu zastavu na kući - e, s njima radije ne bih imao posla.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 20:38   #3445
Svi smo mi joško joras!
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 20:54   #3446
to mi je smješna razlika gdje se vidi ograničenost
tu u kanadi hrpa ljudi ima kanadske zastave cijelo vrijeme na kući, a dosta često imaju ili provincijsku ili zastavu zemje od kud su došli uz kanadsku
i nikoe nisu čudni ni ništa slično, jer se ne zamaraju ljudi time
dok eto u hr je očito čudno da bi netko ima hrvatsku zastavu cijelo vrijeme izvješeno
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:11   #3447
sjecam se da su po zgradama minjstarstava visile plave zastave EU sa zvjezdicama, dok Hrvatska jos nije ni usla u EU kad su pitali ministre po kojem to zakonu te zastave stoje tamo, oni bi nesto promrmljali i brzo bi se pokupili
neki gradjani su krenuli skidati te zastave pa ih je policija brzo pohapsila i odmah vratila zastave gdje su bile
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 02:05   #3448
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
sjecam se da su po zgradama minjstarstava visile plave zastave EU sa zvjezdicama, dok Hrvatska jos nije ni usla u EU kad su pitali ministre po kojem to zakonu te zastave stoje tamo, oni bi nesto promrmljali i brzo bi se pokupili
neki gradjani su krenuli skidati te zastave pa ih je policija brzo pohapsila i odmah vratila zastave gdje su bile
Pa i dobro da ih je hapsila!! Sta imaju dirat stvari koje nisu njihove!!
Ja se secam da smo jos 80-tih na drzavne praznike dobrovoljno na privatne kuce stavljali zastave , netko Jugoslavenske, netko Hrvatske, razlike nije bilo.
I tada to nije gledano kao neka seljacka ili malogradjanska stvar bas zato jer je bila crvena zvijezda u zastavi , recimo kao simbol svih Jugoslavenskih gradjana bez obzira na uzu nacionalnost ili religiju!!
Danas, medjutim , zbog nacionalisticke mrznje i rata koji je i bio samo zbog nacionalizma i vjere ( obe stvari mrzim iz korijena, anacionalan sam i ateista!!), vjesanje bilo kakvih nacionalnih zastava sa bilo kojim simbolima ( zakonitim ili nezakonitim!!) na privatnim kucama gledam kao redikulizam , seljastvo i ulizivacki modus prema nedefiniranom gledatelju kojeg bi takva pojava trebala fascinirati a vlasnika te kuce ili stana postavit na vise mjesto u mozgu takvog prolaznika! Zastave istaknute na ulicama, trgovima i javnim ustanovama, ne tangiraju me uopce , cak su mi i simpaticne jer su sarene i daju ljepsu sliku svakoj ozbiljnoj i tamnoj povrsini! Jedino me nervira forsiranje tolikog broja zastava kroz cijelu godinu, iskljucivo zbog trosenja nasih zajednickih novaca a koje bi radije da Bandic potrosi na neke besplatne derneke za svu raju Zagreba pa da se i ja par puta u godini posteno najedem i napijem za zajednicki novac!
I ne treba usporedjivati USA - Kanadu sa Europskim zemljama jer je razlika u pokazivanju nacionalnosti velika! U USA i Kanadi su svi stranci i trebaju imati te zastave nove zemlje u kojoj zive. Dok po npr. Italiji, Austriji i Njemackoj svoje zastave isticu samo zatucani nacionalisti koji obicno mrze strance u svojoj zemlji !!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 02:27   #3449
ja stavljanje zastava EU prije nego sto je Hrvatska usla u EU dozivljavam kao uvlakastvo, jeftino politikanstvo
i opcenito nepotrebno preseravanje
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 04:33   #3450
Ima u tome nešto..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 22:38   #3451
Quote:
Trickie Q. kaže: Pogledaj post
zar je tako samo u zagrebu? u splitu i rijeci se bolje vozi?
Dokm sam u Zagrebu smeta mi u Zagrebu, a kada zaglavim u Rijeci ili Splitu, onda mi smeta tamo
Zagreb je prevelik grad za obnovu svih fasada, isto tako nemoguće je zatvoriti sav promet i popraviti sve ceste. To je jednostavno tako. Meni je lijepa i zgrada koja je posivila, ili koja je napuštena, ima nešto lijepo i u tome.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 00:39   #3452
Ma da, naljepše su one zgrade u kojima se i štakori drogiraju
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 01:27   #3453
Quote:
slinava smrt kaže: Pogledaj post
Ma da, naljepše su one zgrade u kojima se i štakori drogiraju
Ja takve zgrade najvise volim!! Napustene, devastirane i polurazrusene!!
Odlicna mjesta za turisticki obilazak za fanatike koji obozavaju svrljat po tudjim kucama i uzimat suvenire svakodnevnog zivota socijalistickog doba!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 02:24   #3454
oni koji govore o zgradama, prostorima u vlasništvu grada koje nitko ne uzima.
razlog nije novac, u centru dobiješ za 300, 400kn na mjesec prostor ALI!!!!! u većinu moraš uložiti hrpu para, 50k+ kuna, ok da i to uloziš, pa središ, nije problem.
ALI!!!! dobiješ samo na 5 godina, i onda novi natječaj pi ISTIM uvjetima i za tebe i za sve. I onda neki rođo iz poganog štakorovca vidi da si to sredio, i uzme si prostor a ti bye bye. zato nitko ne uzima.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 04:19   #3455
Ljudi.
Sarrazin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:08   #3456
Bahati prodavaci i trgovci i sto te kad udjes u ducan gledaju ko lopova, a ne kupca i ponekad turisti kad nisam dobre volje, al vise ovo prvo
EarthExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:33   #3457
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
to mi je smješna razlika gdje se vidi ograničenost
tu u kanadi hrpa ljudi ima kanadske zastave cijelo vrijeme na kući, a dosta često imaju ili provincijsku ili zastavu zemje od kud su došli uz kanadsku
i nikoe nisu čudni ni ništa slično, jer se ne zamaraju ljudi time
dok eto u hr je očito čudno da bi netko ima hrvatsku zastavu cijelo vrijeme izvješeno
Druga zemlja - drugi običaji.

Ne vidim razloga da se mi Evropljani ponašamo ko prekomorski čobani.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 04:04   #3458
a čuj vidi se iz ponašanja tko je čoban
eto recimo bliži primjer, Francuska, pa UK, itd.
ok znam da je i to tebi daleko
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:30   #3459
mene uopce ne cudi sto nigdje nema zastava kad su mediji narodu isprali mozak da bi samo zatucana seljacina ili psihicki bolesnik negdje isao stavljati zastavu... na tome se sustavno radi vec 20 godina
a i narod je zbunjen jer je skoro 50 godina zivio u jednoj drugoj drzavi gdje su se agresivno forsirale neke druge zastave
pa je dosla neka druga drzava sa svojom zastavom, i 15 godina poslije EU sa svojom mada tu zastavu niko nije htio niti ju uopce dozivljava kao svoju
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 12:54   #3460
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
mene uopce ne cudi sto nigdje nema zastava kad su mediji narodu isprali mozak da bi samo zatucana seljacina ili psihicki bolesnik negdje isao stavljati zastavu... na tome se sustavno radi vec 20 godina
a i narod je zbunjen jer je skoro 50 godina zivio u jednoj drugoj drzavi gdje su se agresivno forsirale neke druge zastave
pa je dosla neka druga drzava sa svojom zastavom, i 15 godina poslije EU sa svojom mada tu zastavu niko nije htio niti ju uopce dozivljava kao svoju
Pa to i je fakat!! Ovo prvo kaj si navel!! Samo seljacine i psihopati isticu svoju nacionalnost na svojoj kuci!! Smraci mi se pred ocima kad prolazim pored takvih mjesta!! Daj zamisli kak bi to bilo da svi forsiraju svoje afinitete zastavama na kucama??? Huligani bi stavljali BBB, na kuce, ustase , zastave sa U, komunisti crvene sa srpom i cekicem a Srbi trobojnice sa 4S !! Jel bi ti volio bit u blizinbi takvih zastava? Ja ne bih!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.