Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2008., 23:19   #1
Zakoni, propisi i psi

Prema kojem zakonu ja moram psa voditi na uzici?

Jos bolje pitanje je prema kojem zakonu ja moram psa voditi na uzici i mora imati brnjicu dok je u ulazu zgrade?
Inace radi se o labradoru, znaci ne o nekom opasnom psu.
Hvala
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:30   #2
u glasniku grada je objavljen pravilnik o držanju kućnih ljubimaca

ne znam točno kako se zove, otprilike je tako pa proguglaj

uzica mora biti uvijek, brnjica samo za opasne pse koliko pamtim

kaj susedi pizde?
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2008., 23:43   #3
našla službeni glasnik grada
broj 9, godina 2000
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 09:15   #4
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Prema kojem zakonu ja moram psa voditi na uzici?

Jos bolje pitanje je prema kojem zakonu ja moram psa voditi na uzici i mora imati brnjicu dok je u ulazu zgrade?
Inace radi se o labradoru, znaci ne o nekom opasnom psu.
Hvala
Iako ja imam retrievera, koji je prema karakteru i genima sve samo ne opasan, ne bih se baš složio s tobom. U redu, brnjicu zaista nema potrebe stavljati tvom labradoru, ali ne vidim niti jedan razlog zašto ga ne bi vodio na uzici. Pogotovo u zgradi, na ulici... Ja svom ne stavljam uzicu jedino kad sam u šumi, na livadi, srećom, toga mi ne nedostaje u susjedstvu. Znam da ti i tvoj pas vjerojatno niste takvi, ali nema mi ništa gore nego kad smo negdje a prema nama trči pas, uz vlasnikovu "poruku" ON VAM NEĆE NIŠTA. E to "NIŠTA" se do sada jednom 5-6 puta pretvorilo u napad na moga psa, tako da sam apsolutno za to da svi vode pse na uzici, posebno na šetalištima, ulicama i tako dalje...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 12:08   #5
mislim da je brnjica apsolutno nepotrebna, ako je pas na uzici. taj zakon su donijeli kreteni koji nemaju pojma o ničemu. kakvi zakoni-takva država. ako je pas na uzici, ja ne vidim potrebe za brnjicom apsolutno nikakve
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 14:39   #6
Slazem se , medutim ima neki zakon jer mi je policajac to rekao. Doduse nije znao koji... I da zaradio sam prekrsajnu prijavu jer je susjeda rekal da nije niti bio vezan pas, a to je laz.
Sada trazim odvjetnika
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 15:17   #7
Zanimljivo jer kod nas upravo da ti slobodan pas rastrga tvog na uzici ili da ti i u dvorište upadne, nikom ništa, policija neće ni d aizađe na teren. Naravno, druga bi stvar bila da moj "opasni" nešto napravi, recimo nekoga krivo pogleda pa da taj dobije napadaje paranoje itd.
Inače, meni s dogoima brnjica ništa ne znači, svaku, baš svaku bi strgali u par sekundi ( isprobano) i još se ozlijede pritom tako da ne vidim svrhu, a samo ih čini nervoznima i pogodnim za napadanje kojekakvim drugim psima na cesti li sa ili bez gospodara negdje u blizini tako da dok god pojedinci, odnosno, većina ne počne poštovati zakone i držati svoje pse na uzici, moji sigurno neće s brnjicama biti nečije meso za griženje
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 15:27   #8
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Zanimljivo jer kod nas upravo da ti slobodan pas rastrga tvog na uzici ili da ti i u dvorište upadne, nikom ništa, policija neće ni d aizađe na teren. Naravno, druga bi stvar bila da moj "opasni" nešto napravi, recimo nekoga krivo pogleda pa da taj dobije napadaje paranoje itd.
Inače, meni s dogoima brnjica ništa ne znači, svaku, baš svaku bi strgali u par sekundi ( isprobano) i još se ozlijede pritom tako da ne vidim svrhu, a samo ih čini nervoznima i pogodnim za napadanje kojekakvim drugim psima na cesti li sa ili bez gospodara negdje u blizini tako da dok god pojedinci, odnosno, većina ne počne poštovati zakone i držati svoje pse na uzici, moji sigurno neće s brnjicama biti nečije meso za griženje
slažem se. moji su isto na uzici i smatram da je to dovoljno.
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 19:44   #9
Uzica je sasvim dovoljna, ali bez uzice doista nije uputno puštati psa, posebno u urbanim sredinama
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 19:51   #10
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Slazem se , medutim ima neki zakon jer mi je policajac to rekao. Doduse nije znao koji... I da zaradio sam prekrsajnu prijavu jer je susjeda rekal da nije niti bio vezan pas, a to je laz.
Sada trazim odvjetnika

Ako nije nikog napao, guraj to u zastaru.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 20:00   #11
meni je super onaj dio o drzanju zlocudnih zivotinja pa tko to pise?jel nitko to procita prije donosenja?
aj nek mi netko napise definiciju zlocudne zivotinje? krvozedni vuk ceka na ulazu u selo da prikolje malu djecicu koja se vracaju iz skole

slazem se da je dovoljno da pas bude na lajni
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 20:00   #12
Quote:
d@d@ kaže: Pogledaj post
Ako nije nikog napao, guraj to u zastaru.
Ili to, ili njegova riječ protiv susjedine... Uostalom, ako nije slikala, ne znam kako će dokazati da pas nije bio vezan A ako, ne daj Bog, izgubi parnicu, onda neka ga nahuška da je ugrize za riticu
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 20:22   #13
ja sam za to da svi psi budu na lajni (tako i pise u tom pravilniku) a neke opasnije vrste, kao sto su stafordi, rotvajleri i ini, neka imaju i brnjicu.
A ako pas nije navika nosit brnjicu ili ako je rastrga onda nesto nije u redu sa odgojem tog psa i definitivno je to potencijalna opasnost.
rosalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 20:38   #14
Quote:
rosalina kaže: Pogledaj post
ja sam za to da svi psi budu na lajni (tako i pise u tom pravilniku) a neke opasnije vrste, kao sto su stafordi, rotvajleri i ini, neka imaju i brnjicu.
A ako pas nije navika nosit brnjicu ili ako je rastrga onda nesto nije u redu sa odgojem tog psa i definitivno je to potencijalna opasnost.
ja mislim da pricas gluposti.
brnjica zivotinju cini zivcanom i samo moze skoditi psihickom stanju i razvoju...i naravno da ce ju pokusat skinuti kad iritira i smeta
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:07   #15
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
ja mislim da pricas gluposti.
brnjica zivotinju cini zivcanom i samo moze skoditi psihickom stanju i razvoju...i naravno da ce ju pokusat skinuti kad iritira i smeta
ma joj molim te,

pa treba psa dobro skolovat pa nece trgat niti zivcanit....
znaci ako pas poludi kad mu stavis brnjicu, zamisli kaj taj pas moze napravit ako ga vodis u setnju i ne daj boze skines lajnu....
ako mislis imati takvu pasminu, onda izvoli i potrosit novce na njegovo skolovanje pa nece zivcanit zbog jedne brnjice.

takvi ljudi me naprosto zivciraju, nabave neku potencijalno opasnu pasminu i onda hodaju po kvartu sa pesom, naravno bez brnjice i bez lajne i deru se "ma ne bojte se nece vam nista".....
najlakse je tako, a za okolinu vam se fucka....

ako pravilnik zahtijeva brnjicu i lajnu onda izvoli postovati pravilnike kao i svi drugi ljudi oko tebe
ako neces, snosi posljedice....
rosalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:15   #16
kao prvo - nemam ni jednu od spomenutih pasmina ne znam kak si dosla do tog zakljucka?
broj dva - ne secem psa bez lajne medju ljudima - ne znam di si to procitala?

ovo sa svim ljudima oko mene - ta ti je dobra, jer jos mi se nije dogodilo da vidim da netko postuje sve tocke navedenog zakona (neke od njih su stupidne pa me ne cudi)

jos uvijek mislim da pricas gluposti - tvoja logika je da ako pas ne podnosi brnjicu, smeta ga i iritira onda je taj pas opasan za okolinu? kak si povukla tu paralelu? dobro odgojenom psu ne treba brnjica, on lijepo hoda na lajni i to je dovoljno

vjeruj mi - prije ce te ugrist pas koji inace nosi brnjicu
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:32   #17
ovo sa svim ljudima oko mene - ta ti je dobra, jer jos mi se nije dogodilo da vidim da netko postuje sve tocke navedenog zakona (neke od njih su stupidne pa me ne cudi)

ni ti ni ja ne odluciucujemo jesu li tocke navedenog zakona stupidne ili ne, ali ako tako pise izvoli ga se pridrzavat, jer ako ja mogu onda mogu i drugi.....

u zgradi di sam ja skoro svaki stan ima psa....
i vecina njih je jako kulturna, pociste za svojim psom, vode ga na lajni, neki od njih koji imaju "opasnije" pasmine stave i brnjicu koju skinu kad dodju do mjesta gdje se ti psi istrcavaju...
oni koji maju manje pse ne idu na takva mjesta zbog izbjegavanja konflikta...
ali imas i jednu budalu koja ima staforda starog 8-9 mjeseci, koji nije prosao skolu i naravno setaju ga klinci od 10 i 12 godina bez lajne i brnjice i to na mjestu gdje svi drugi setaju sa malom djecom ili malim psima....

i zamisli odgoj tih balavaca...njihov dukac se zasere na pjesackom kolniku i mislis da ti klinci pociste za njim....ne njima je to smijesno...

par puta sam imala susret sa tim psom i svaki put je rezao na mene i skoro me ugrizao....

a nista od toga se ne bi desilo da se budala pridrzava pravilnika i zakona
rosalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:36   #18
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Prema kojem zakonu ja moram psa voditi na uzici?

Jos bolje pitanje je prema kojem zakonu ja moram psa voditi na uzici i mora imati brnjicu dok je u ulazu zgrade?
Inace radi se o labradoru, znaci ne o nekom opasnom psu.
Hvala



mene je kao malenu ugrizla pudlica (da, nije kao opasan pas) pa sam imala stravicnu paniku od pasa godinama. zbog nekog tko je pustao psa da se "slobodno igra" u parku s djecom

jebote, sta je tesko vodit psa na uzici....
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:38   #19
rosalina
Da, isto kako snose posljedice oni koji ubiju ili siluju. Po tome tebi treba svezat ruke kad ideš u dućan da nešto ne ukradeš i po cesti kad ideš da nekoga ne ubiješ. I naravno da pas poludi kad ima brnjicu, ti ne bi??? Da svi oko tebe mirno hodaju, a tebi netko sveže ruke-za svaki slučaj. Probaj sebi stavit brnjicu, pa javi jel te smeta ili ti se možda svidi?
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 21:45   #20
Eh da rosalina... i kakva ti je to opasna pasmina? Pas je isključivo onakav kakvog si ga odgojiš. A lajna je sigurnija i za psa, pogotovo ako u blizini ima prometa. Iako znam hrpu pasa kojima uopće ne treba lajna, a isto tako znam dobar dio ljudi kojima bi trebalo metnut brnjice i vodit ih na lajni. A što se opasnosti tiče... puno više zla može učiniti čovjek čovjeku ili bilo kojoj drugoj vrsti nego jedan ful opasan rotič-pri tom mislim na stvarno opasne pse, (takvog i ne poznajem), a ne na one kućne maze.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.