Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2004., 14:22   #1
Lightbulb Ucenje je sport nas ŽIDOVA

4 osobe koje su prodrmale civilizaciju = ISUS, MARX, FREUD , EINSTEIN bili su Židovi !!! slucajnost ? Ili zakonomjernost?



Sinoc sam slucajno LUTAJUCI BESPUCIMA INTERNETA naletio na neke brojke i podatke koji su me jako iznenadile pa ih zelim podijeliti sa vama.(zabavno je da sam na stranice naletio browsajuci u vezi teme koju je naomi postavila o masturbaciji i religiji )
To se sve uklapa u neke teme koje sam nedavno otvorio ( zasto je doslo do opadanja svjetovne moci islama )i teme na kojoj sam postavio jedno vojno pitanje ( kako to da mali izrael vojno pobjedjuje brojne arapske drzave koje ga okruzuju) na topicu antijudaizam saud arabije i krscana ......

Posto bi se u ovoj temi trebalo govoriti o zhidovima sa raznih aspekata ,(religija/odgoj/ filozofija -te jesu li oni po brojkama koje cu dati zaista ‘’izabrani narod’’zelio bih za pocetak dati vrlo kratak i povrsan prikaz mog znanja, razmisljanja i odnosa prema zhidovima.

1) ne poznajem osobno niti jednog zidova,niti judaizam kao religiju niti povijest zidova
jednostavno- nije me to zanimalo ,kao ni povijest arapa ili islama ili hrvatske.
Opcenito, moj software ima odbojan stav prema povijesti i MISLIM DA JE POVIJEST –NESTO STO JE PISAO NETKO TKO NIJE BIO TAMO ,A STO JE KOMENTIRAO NETKO 100 GODINA POSLIJE toga , A STO PAK danas interpretira netko NA ONAJ NACIN KAKO NJEMU PASE ZA TEZU KOJU ZELI .
dakle povijest je za mene veliki sareni kaoticni mozaik kome fali 50% dijelova te koji je zamotan u fantasticni papir spekulacija, a sve to obavijeno je krasnom mashnom pristranosti.


2) sjecam se da sam naucio da su zidovi iako vrlo mali narod dali jako puno vaznih mislilaca ,naucnika, muzicara, nobelovaca..ali nikad nisam znao konkretne brojke.
te da oni jako puno daju na odgoj i znanje...ali da su se jako napatili kroz povijest.,jer su ih svi i svak proganjali...

3) onda sam jednom naisao na duhovnu pricu/anegdotu koja me impresionirala svojom dubinom te implikacijama i nacinom na koji mi je prezentirana..

ide otprilike ovako:

zanimljivo je da su za svaki dio tijela (cakru!) zidovi dali jednog velikog covjeka koji je prodrmao cijelu ‘’INTELEKTUALNU PARADIGMU ‘’ u vezi tog podrucja

pa se npr krene od glave (uma) i tu imamo einsteina
pa idemo dolje i dodjemo do srca i tu imamo isusa
pa onda okrenemo prazne djepove i tu je predstavnik MARX
a onda shala/engdota kaze da se trebamo uhvatiti za njeznik tj da za podrucje sexualnosti imamo FREUDA koji je pocetkom ovog stoljeca revolucionirao psihologiju i/ili djecju i covjecju sexualnost...

oke /ovo je bila i sala i zbilja ali krenimo dalje....

4) volim i dobro poznajem sah i u vezi ove teme zelim vam reci da u sahu ima jedna vrlo zanimljiva ‘’anomalija’’ sto se tice zidova.
naime – u povijesti sluzbene borbe za prvenstvo svijeta u sahu koja je pocela 1884 IMAMO u tih 120 godina samo 14 prvaka svijeta.
ALI CAK 8 OD NJIH BILI SU ZHIDOVI !! (Steinitz, Lasker,Botvinik, Smyslov,Talj, Spasky, Fischer,Kasparov )
Ako prihvatimo intuitivno i afirmativno da je sah veliki ispit ljudskog uma i intelektualnih sposobnosti onda sa cudjenjem moramo uociti da je mali narod kao zidovi (12 miljuna pripadnika) dao toliko mnogo PRVAKA SVIJETA u najzahtjevnijoj igri uma .



5) e sada dolazimo na vruce podrucje i na foumu i u svijetu –i vojno i politicki i religiozno i civilizacijski

tema je arapi i zidovi i/ili muslimani i /zidovi i/ili izrael i palestina ...

PA SAM SA CUDJENJEM SINOC NAISAO NA SLJEDECI PODATAK !!



There are a mere 12 Million Jews in the entire world yet they have received 161 Nobel Prizes. The Muslims number 1.4 Billion ... or 117 times the number of Jews! Based upon this 117:1 Muslim-to-Jewish ratio, one might expect the Muslims to have 22,260 Nobel Laureates.
They have SIX! and one of them [Arafat] is a murderer.

prevesti cu kratko sto se kaze...po smislu

KAKO TO DA SU MALI NAROD KAO ZIDOVI (12 MILJUNA) DALI 161 NOBELOVCA ,a 1 miljarda i 400 miliona muslimana cijelog svijeta samo 6 ???



stranica ide tako daleko da takstativno nabraja sve muslimanske i i zhidovske nobelovce i ironicno komentira o yaseru arafatu ...
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 14:23   #2
6 ARAB / ISLAMIC NOBEL WINNERS
From a pool of 1.4 BILLION Muslims
20% of World's Population
(2 out of every 10 people)
Literature
1988 - Najib Mahfooz 1988.

Peace
1978 - Anwar El-Sadat
1994 - Yasser Arafat...
A Joke!!! * (Norwegian, Kaare Kristiansen was a member of the Nobel Committee. He resigned in 1994 to protest the awarding of a Nobel "Peace Prize" to Yasser Arafat, whom he correctly labeled a "terrorist."

2003 - Shirin Ebadi

Chemistry
1999 - Ahmed Zewail
Physics
Abdus Salam
Note: Elias James Corey (Chemistry 1990), Peter Brian Medawar (Medicine 1960) and Ferid Mourad (Medicine 1998) are Nobel Prize winners but are Arab-Christians, not Muslims.


&&&&&&&&&&&&&&&&&
.
E sada slijedi dugacka lista 161 zidova koji je primio nobelovu nagradu .

161 JEWISH NOBEL WINNERS

From a pool of 12 million Jews
.2% of the World's Population
(2 out of every 1,000 people)

Literature

1910 - Paul Heyse
1927 - Henri Bergson
1958 - Boris Pasternak
1966 - Shmuel Yosef Agnon
1966 - Nelly Sachs
1976 - Saul Bellow
1978 - Isaac Bashevis Singer
1981 - Elias Canetti
1987 - Joseph Brodsky
1991 - Nadine Gordimer
2002 - Imre Kertesz

World Peace

1911 - Alfred Fried
1911 - Tobias Asser
1968 - Rene Cassin
1973 - Henry Kissinger
1978 - Menachem Begin
1986 - Elie Wiesel
1994 - Shimon Peres
1994 - Yitzhak Rabin
1995 - Joseph Rotblat
Chemistry

1905 - Adolph Von Baeyer
1906 - Henri Moissan
1910 - Otto Wallach
1915 - Richard Willstaetter
1918 - Fritz Haber
1943 - George Charles de Hevesy
1961 - Melvin Calvin
1962 - Max Ferdinand Perutz
1972 - William Howard Stein
1972 - C.B. Anfinsen
1977 - Ilya Prigogine
1979 - Herbert Charles Brown
1980 - Paul Berg
1980 - Walter Gilbert
1981 - Ronald Hoffmann
1982 - Aaron Klug
1985 - Herbert A. Hauptman
1985 - Jerome Karle
1986 - Dudley R. Herschbach
1988 - Robert Huber
1989 - Sidney Altman
1992 - Rudolph Marcus
1998 - Walter Kohn
2000 - Alan J. Heeger

Economics

1970 - Paul Anthony Samuelson
1971 - Simon Kuznets
1972 - Kenneth Joseph Arrow
1973 - Wassily Leontief
1975 - Leonid Kantorovich
1976 - Milton Friedman
1978 - Herbert A. Simon
1980 - Lawrence Robert Klein
1985 - Franco Modigliani
1987 - Robert M. Solow
1990 - Harry Markowitz
1990 - Merton Miller
1992 - Gary Becker
1993 Rober Fogel
1994 - John Harsanyi
1994 - Reinhard Selten
1997 - Robert Merton
1997 - Myron Scholes
2001 - George Akerlof
2001 - Joseph Stiglitz
2002 - Daniel Kahneman

Medicine

1908 - Elie Metchnikoff
1908 - Paul Erlich
1914 - Robert Barany
1922 - Otto Meyerhof
1930 - Karl Landsteiner
1931 - Otto Warburg
1936 - Otto Loewi
1944 - Joseph Erlanger
1944 - Herbert Spencer Gasser
1945 - Ernst Boris Chain
1946 - Hermann Joseph Muller
1950 - Tadeus Reichstein
1952 - Selman Abraham Waksman
1953 - Hans Krebs
1953 - Fritz Albert Lipmann
1958 - Joshua Lederberg
1959 - Arthur Kornberg
1964 - Konrad Bloch
1965 - Francois Jacob
1965 - Andre Lwoff
1967 - George Wald
1968 - Marshall W. Nirenberg
1969 - Salvador Luria
1970 - Julius Axelrod
1970 - Sir Bernard Katz
1972 - Gerald Maurice Edelman
1975 - David Baltimore
1975 - Howard Martin Temin
1976 - Baruch S. Blumberg
1977 - Rosalyn Sussman Yalow
1977 - Andrew V. Schally
1978 - Daniel Nathans
1980 - Baruj Benacerraf
1984 - Cesar Milstein
1985 - Michael Stuart Brown
1985 - Joseph L. Goldstein
1986 - Stanley Cohen [& Rita Levi-Montalcini]
1988 - Gertrude Elion
1989 - Harold Varmus
1991 - Erwin Neher
1991 - Bert Sakmann
1993 - Richard J. Roberts
1993 - Phillip Sharp
1994 - Alfred Gilman
1994 - Martin Rodbell
1995 - Edward B. Lewis
1997 - Stanley B. Prusiner
1998 - Robert F. Furchgott
2000 - Eric R. Kandel
2002 - Sydney Brenner
2002 - Robert H. Horvitz

Physics

1907 - Albert Abraham Michelson
1908 - Gabriel Lippmann
1921 - Albert Einstein
1922 - Niels Bohr
1925 - James Franck
1925 - Gustav Hertz
1943 - Gustav Stern
1944 - Isidor Issac Rabi
1945 - Wolfgang Pauli
1952 - Felix Bloch
1954 - Max Born
1958 - Igor Tamm
1958 - Il'ja Mikhailovich
1958 - Igor Yevgenyevich
1959 - Emilio Segre
1960 - Donald A. Glaser
1961 - Robert Hofstadter
1962 - Lev Davidovich Landau
1963 - Eugene P. Wigner
1965 - Richard Phillips Feynman
1965 - Julian Schwinger
1967 - Hans Albrecht Bethe
1969 - Murray Gell-Mann
1971 - Dennis Gabor
1972 - Leon N. Cooper
1973 - Brian David Josephson
1975 - Benjamin Mottleson
1976 - Burton Richter
1978 - Arno Allan Penzias
1978 - Peter L Kapitza
1979 - Stephen Weinberg
1979 - Sheldon Glashow
1988 - Leon Lederman
1988 - Melvin Schwartz
1988 - Jack Steinberger
1990 - Jerome Friedman
1992 - Georges Charpak
1995 - Martin Perl
1995 - Frederick Reines
1996 - David M. Lee
1996 - Douglas D. Osheroff
1997 - Claude Cohen-Tannoudji
2000 - Zhores I. Alferov
2003 - Vitaly Ginsburg
2003 - Alexei Abrikosov
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 14:24   #3
stranica kaze da muslimana ima 117 puta vise na svijetu nego zidova i da su shodno toj matematici muslimani trebali dati 22260 nobelovca .!!
a oni su dali samo 6 ?

dakle ja pitam kako sve to ?kako vi tumacite ove meni potpuno nove brojke??

1) zasto su muslimani dali tako malo tj samo 6 nobelovaca?
2) zasto zidovi imaju 8 od 14 prvaka svijeta u sahu
3) zasto imaju cak 161 nobelovca
4) kako to da su najvaznije osobe u povijesti svijeta koje su ga doslovno ‘’pretumbale ‘’ i promijenile na bolje ( npr mojsije, isus, sv pavao, newton,spinoza, marx,freud, einstein ) bili zidovi ...

tj STVARNO i doslovno i nimalo preneseno VAS PITAM

-JESU LI ZIDOVI SVOJIM RADOM I UCENJEM I REZULTATIMA I U TJECAJEM NA SViJET ZAISTA ‘’IZABRANI NAROD’’ ?

ja osobno ne vjerujem u takav koncept kao- izabrani narod ali ove brojke se rugaju mojoj predrasudi. da li zidovi imaju neki ‘’tajni nacin odgoja’’ tj na neki poseban nacin uce svoju djecu koji je bolji od npr muslimanskog odgoja?
Sjecam se izreke madjarskog zidova Lasla Polgara.
On je otac slavnih sestara Polgar tj prvakinja svijeta u sahu .Autor je kontraverzne knjige o odgoju svojih 3 kceri – Svako dijete je genije – ( o tome pripremam posebnu temu –ali ukratko cu reci ovdje- niti jedno od njegove djece nije islo uopce u skolu !!jer je on kao diplomirani pedagog zakljucio da je moderno skolovanje ogroman gubitak vremena i djecjeg potencijala.
On smatra da svako dijete ima potencijal genija (on je to dokazao za svaku od svojih 3 kceri ) ako se odabere jedno podrucje zivota na koje se treba koncentrirati i uciti ga od malih nogu.Nije vazno je li to muzika ili matematika ili filozofija ili sah (on se odlucio za sah jer se napredak u sahu lako moze mjeriti )
UCENJE JE SPORT nas ŽIDOVA !
RADI LI SE O SAMOISPUNJAVAJUCEM PROROCANSTVU tj autosugestiji tj ako prosjecan zidov vjeruje da je na neki nacin poseban onda se to u zivotu pocinje i dogadjati kao sto ove brojke pokazuju a mene zapanjuju!!

ja zelim svako dobro i muslimanima i zidovima i nemam nista protiv muslimana ,ali ove brojke postavljaju muslimanima neka neugodna pitanja na koja me zanima i njihov i vas odgovor?
ja ne mislim da je zidovstvo superiornija religija od islama,ali sam naucen obracati paznju na ono cega nema i ono sto je ekstremno.
Ako je cinjenica da je vise od jedne miljarde muslimana dalo samo 6 nobelovaca ,a samo 12 miliona zidova 161 !!!onda se postavlja civilizacijsko pitanje – ZASTO ? tj da li na neki nacin muslimani ne uce na pravi nacin ili im ucenje nije vazno ? ili,mozda nisu muslimani nista tu krivi nego su jednostavno ti zidovi genijalci. tj to im je ‘’u genima’’.
ne volim ovu ideju (ne da ne volim zidove) nego ne vjerujem u genijalnost neke rase ili naroda - ali TVRDOGLAVE BROJKE i svjetska povijest mi se rugaju .
a vama?
. llllllll
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 14:34   #4
Pa sad, iz tih podataka možeš samo zaključiti da židovi u svojoj kulturi puno više vrijednuju obrazovanje od muslimana, a i od ostalih.

Nobelova nagrada još nije ustanovljena za nepismene.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 14:35   #5
jedna molba-upozorenje-zapazanje moderatorima ne filozofiji a i opcenito

pazljiiv moderator ce mozda uociti da slicna tema ima na religiji pa ce doci u iskusenje - e nece moci parsifale - bas cu ti to ovdje izbrisati

da se to ne bi dogodilo zelim da se obrati paznja na sljedece

1) neke teme su interdisciplinarne
2) ovdje mozemo prici temi sa filozofskog stajalista npr problem odgoja i nacina prenosenja znanja
3) pa sto onda ako imamo 2 iste teme na 2 razlicita foruma-sto tebe to moderatore briga kao da ce server riknuti

i sto si bre cicija i sto ti vrag neda mira pa sve moras brisati i praviti se vazan

pa nisi placen bolje ako brises teme i postove

4) neki ljudi do kojeg mi je komentara stalo ne pisu na religiji i obrnuto neki sa religije ne idu na filozofiju
stoga sam zelio cuti razna misljenja na temu na koju sam utrosio dosta vremena i truda -a ne da mi je sada neki mrzovoljno moderator brise..
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 14:37   #6
parsifale, ne bih htio dubiti nikakav (postojeći) jaz, ali mi se nameće pitanje - koliko židovskih nobelovaca potječe iz SAD-a ili zemalja njihovog utjecaja, da li se može dobiti i takav podatak?
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 15:58   #7
Tema doista nije baš za filozofiju (možda za 'društvene znanosti'), ali kad je već tu...Sjećam se da je netko tu pojavu vezao za povijest Židova u Europi. Čini se da njima nije bilo dozvoljeno imati zemlju, pa su nužno potencirali novčarstvo - koje je u srednjem vijeku bilo doslovno 'prljav posao', time se nitko osim židova nije ni htio baviti, i učenje. Tako da imaju tu tradiciju obrazovanja.
Ali usporedba s muslimanima nije poštena. Nobelova nagrada je uspostavljena tako da vrednuje dosege europske civilizacije, tako da je jasno da europski narodi, a među njima i Židovi, imaju puno veće dosege u tome od neeuropskih (Indijaca, Arapa, Kineza...) I kad ovi Drugi dobiju nagradu (najčešće za mir, rijetko za znanost), dobiju je po kriterijima koji izviru iz naše civilizacije.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 16:06   #8
parsifal,

Tema je UPRAVO za filozofiju!

No, da bi bio jos vise iznenadjen pogledaj slike na ovoj stranici:
http://www.e-c-n.com/HR/kosmos_zatvoreni_sistem.htm
i na slijedecoj (Next).

(Ukoliko se slike ne bi vidjele na Hrvatskoj stranici udji na ovu stranicu:
http://www.e-c-n.com/EN/cosmos_finite_system.htm
i na slijedecu - (Next).
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 18:31   #9
Quote:
parsifal kaže:
jedna molba-upozorenje-zapazanje moderatorima ne filozofiji a i opcenito

pazljiiv moderator ce mozda uociti da slicna tema ima na religiji pa ce doci u iskusenje - e nece moci parsifale - bas cu ti to ovdje izbrisati

da se to ne bi dogodilo zelim da se obrati paznja na sljedece

1) neke teme su interdisciplinarne
2) ovdje mozemo prici temi sa filozofskog stajalista npr problem odgoja i nacina prenosenja znanja
3) pa sto onda ako imamo 2 iste teme na 2 razlicita foruma-sto tebe to moderatore briga kao da ce server riknuti

i sto si bre cicija i sto ti vrag neda mira pa sve moras brisati i praviti se vazan

pa nisi placen bolje ako brises teme i postove

4) neki ljudi do kojeg mi je komentara stalo ne pisu na religiji i obrnuto neki sa religije ne idu na filozofiju
stoga sam zelio cuti razna misljenja na temu na koju sam utrosio dosta vremena i truda -a ne da mi je sada neki mrzovoljno moderator brise..
Ma kad me ovako lijepo zamoliš, e onda bi dušu sagriješio da mičem ili brišem...

Mogla bi rambi malo protumačiti ovaj fenomen koji si naveo.... Jer kad malo pogledaš, to je stvarno zanimljivo...
obelix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 18:33   #10
Parsifal, gdje se može nabaviti ta knjiga od tog tipa Polgara?
Cecily is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2004., 18:44   #11
parsifal,

Za znanost je potreban keš, i to jako puno keša. A i sama znanost postoji zbog keša.

Tako siromašne zemlje teško mogu financirati fundamentalnu znanost

A bogatim islamskim zemljama ne treba znanost, jer keša imaju dok točaju noge i karaju 500 žena, pa je ulaanje u znanost tamo dosta bespotrebno
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 03:53   #12
Quote:
parsifal kaže:


1. There are a mere 12 Million Jews in the entire world yet they have received 161 Nobel Prizes. The Muslims number 1.4 Billion ... or 117 times the number of Jews! Based upon this 117:1 Muslim-to-Jewish ratio, one might expect the Muslims to have 22,260 Nobel Laureates.
They have SIX! and one of them [Arafat] is a murderer.



2. KAKO TO DA SU MALI NAROD KAO ZIDOVI (12 MILJUNA) DALI 161 NOBELOVCA ,a 1 miljarda i 400 miliona muslimana cijelog svijeta samo 6 ???

1. ajde priznaj sa kojeg cionistickog sajta si to kopirao?

2. a koliko nobelovaca ima medju Kinezima?
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 04:18   #13
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
1. ajde priznaj sa kojeg cionistickog sajta si to kopirao?

ah, evo ga....
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 12:12   #14
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
1. ajde priznaj sa kojeg cionistickog sajta si to kopirao?

plave okice ja ti se cudim

--tvoj je odgovor tako intoniran kao da su podaci koji sam dao tj koji su na toj stranici lazni

-zasto ti ne odgovaras na cinjenice koje se iznose nego primjecujes nebitnu stvar..

-to je kao da inzistiras da je bethoven nosio razlicite carape i bio neljubazan prema svojoj stanodavki,a ne govoris o njegovoj biti tj muzici.

- i ja npr simpatiziram palestinsku stvar jer su slabiji i jer bih volio da svak ispuni svoje zelje (drzava)
ali to ne znaci da radi toga sto zhidovi cine politicke nepravde ne volim zidove i inzisitiram samo na negativnostima u vezi zhidova

opazio sam da se ti (kao i vecina zena) povodis za svojim emocijama i tvrdoglavo inzisitiras na njima...unatoc cinjenicama

to moze biti dobro u vezi musko zenskih odnosa (tj reci NE npr prevari ili cudnim kompromisima)

ali taj metod je tvrdoglav i nefleksibilan u analizi kompleksnih socijalnih/religijskih pitanja ..kao npr ovih brojki koje sam dao u vezi zidova..

ako su tebi zhidovi antipaticni, to ne znaci da su oni apsolutno antipaticni
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 14:46   #15
Slažem se sa navodima koje je iznio nitko i ništa, a osobno mislim da su najvažniji slijedeći:

Neposojanje vlastite države koje je vodilo do snažnog povezivanja židovskog naroda
Povijesna koincidencija izgradnje kršćanstva kao dominantne religije na temeljima židovske religijske ideje
Forsiranje obrazovanja kao medija iskazivanje superiornosti individue
Uvjetovanost u nadnaravne moći izabranog naroda (koje se izrazilo u vjerovanju superiornosti individue pa se kroz dugi period i postiže)
Prethodništvo u lihvi
Snažno lobiranje u promicanju židovskih ideja kao superiornih (naravno uz svestranu pomoć novca)
Pripadanje zapadnom intelektualnom krugu koji je i nasitelj dodjele Nobelove nagrade te shodno tome i vlastitoj percepciji "bitnog i znanstvenog"
Snažno lobiranje prilikom izbora godišnjih dobitnika Nobelove nagrade (i ostalih)
Najveća prosječna inteligencija naroda na svijetu (prema istraživanjima preko 130 !, naravno kao posljedica uvjetovanosti i obrazovanja)

Današnja dominacija židova nije ništa drugo nego li dobro pozicioniran i specijaliziran proizvod čiji proces usavršavanja traje preko 2000 god. Nema im se što zamijeriti.
lazy brain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 14:47   #16
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
a koliko nobelovaca ima medju Kinezima?
Podaci su vjerujem tocni, to nije u pitanju.
Ali kako su ti podaci prikazani? Sa namjerom, da se obezvrijedi muslimane kao glupe i nesposobne za znanstvena dostignuca, da se pokaze, da su Zidovi vrednija rasa.
A sto reci na tvrdnju, da je Arafat ubojica? Kakve to veze ima?
Ponekad je golo inzistiranje na cinjenicama sljepoca, ako se zanemaruje ton, koji je u ovom slucaju nekorektan i zlonamjeran.
TzU is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2004., 23:06   #17
Quote:
TzU kaže:
Podaci su vjerujem tocni, to nije u pitanju.
Ali kako su ti podaci prikazani? Sa namjerom, da se obezvrijedi muslimane kao glupe i nesposobne za znanstvena dostignuca, da se pokaze, da su Zidovi vrednija rasa.
A sto reci na tvrdnju, da je Arafat ubojica? Kakve to veze ima?
Ponekad je golo inzistiranje na cinjenicama sljepoca, ako se zanemaruje ton, koji je u ovom slucaju nekorektan i zlonamjeran.
vjerujem da je PBE htjela reći isto što i ti. Jer ni kinezi baš ne plivaju u nobelovcima, a ima ih otprilike ko muslimana...

tako da je namjera ovih podataka krivnju baciti na religju, a ne na nešto drugo (npr. siromaštvo)

Usporedi broj kineskih nobelovaca i židovskih, onda možemo zaključiti da je stvar u rasi... I tako možeš kako god hoćeš interpretirati neku činjenicu
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 02:04   #18
Parsifal, ja ti se fakat cudim... ponekad pomislim da imas problema sa razumijevanjem...

kasno je...i umorna sam...i ne da mi se odgovarati na gluposti poput ovih...



Quote:
ako su tebi zhidovi antipaticni, to ne znaci da su oni apsolutno antipaticni

Quote:
opazio sam da se ti (kao i vecina zena) povodis za svojim emocijama i tvrdoglavo inzisitiras na njima...unatoc cinjenicama


kad su ti Mljacko i Tzu vec sve objasnili...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 13:35   #19
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
kad su ti Mljacko i Tzu vec sve objasnili...
draga PBE

1) osobito mljacko nije nista objasnio a osobito u svakom svom postu i svojim kratkometraznim stilom pisanja

2) jer npr mljacko obicno ne pise vise od 2-3 recenice ,nista ne istrazuje, nista novo i korisno ne donosi
NEGO STALNO POSTAVLJA MINIRAJUCA PITANJA ..bez da se trudi analizirati afirmativne teze

3) npr bez vezna je usporedba sa kinom jer to nije BIT,SUSTINA, SRZ ,ESENICIJA, onog na sto uvodni clanak implicira

a bit,sustina, srz, uvodnog clanka po meni je da je 12 miljuna pripadnika neceg sto se zove zidovstvo dalo 161 nobelovca
(+ manje vazno ali intrigantno cak 8 od 14 prvaka svijeta u sahu )

+ kljucne ljude civilizacije ISUSA, MARXA, FREUDA, EINSTEINA

+ mali izrael vojno pobjedjuje brojne arapske susjede (vidi na religiji raspravu antijudaizam s. arabije i krscana)

4) dakle pitajuce piskaralo -zakeralo poput mljacka ne analizira i ne pokusava objasnjavati ove KLJUCNE cinjenice nego u svom infalntilnom stilu lupanja glavom u zid POSTAVLJA PITANJA RADI PITANJA A NE NUDI SVOJE ODGOVORE ..

5) uocite sto je analiticki doprinos- to npr na religiji na ovoj istoj temi donose baron samedi i secundus npr

6) mljackova hipoteza da su zidovi vecinom bogati isto ne pogadja bit stvari I TIPICNA JE ZA NJEGOV METOD DJELOVANJA na forumu

izvaliti kratku tezu i pitanje i nadodati 1 post na svoj counter

jer

a) zasto 12 miljuna bogatih talijana nije dalo 161 nobelovca

b) zasto 12 miljuna bogatih arapa nije dalo 161 nobelovca

c) zasto 12 miljuna bogatih kanadjana nije dalo 161 nobelovca

d) zasto 12 miljuna imucnih njemaca/kineza/francuza/indonezana/japanaca NIJE DALO 161 NOBELOVCA + 8 prvaka svijeta u sahu + ......

******

btw

PBE

pod emocionalnim djelovanjem sam mislio npr na ovo

zasto ti kao svoj potpis imas -FREEDOM FOR PALESTINE

zasto ne i freeedom for tibet,baskija, northern ireland

tj primijetio sam kroz tvoje pisanje da ne volis izrael cionizam itd..

dakle imas ono sto englezi kazu BIAS u svom pisanju ...

na to ima pravo shady kao deklarirani musliman ali ti koja se izdajes za (otprilike) objektivnu liberalku na to nemas pravo !
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2004., 14:23   #20
OK, Židovi su superiorna rasa, a židovstvo je superiorna religija

Riješen problem

jel može sad topik pod ključ?

Zadnje uređivanje Mljacko : 12.04.2004. at 17:55.
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:01.