Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 16:00   #4121
Quote:
f1-racing kaže: Pogledaj post
Ma slažem se da nema neke velike koristi, ali barem potencijalnom kupcu skreneš pažnu, pogotovo ako su auto kuće u pitanju, ako nešto ne štima na jednom autu sigurno nije samo jedan u pitanju.

Problem je što puno novaca i vremena potrošiš. Svi oni pristaju na provjeru, koju ćeš ti kao kupac platiti a onda se prave ludi kad servis pokaže drugačije, a ti 200-300 kuna u minusu plus potrošeni živci.
Nađeš auto i dogovoriš se;ako je s autom sve u redu pregled plačaš ti i kupuješ auto za dogovorenu cijenu,ak nešto ne štima nek sam plati pregled.
Nema tu puno filozofije.Ako odbije odjebi ga.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:13   #4122
Quote:
dejankockar kaže: Pogledaj post
Nađeš auto i dogovoriš se;ako je s autom sve u redu pregled plačaš ti i kupuješ auto za dogovorenu cijenu,ak nešto ne štima nek sam plati pregled.
Nema tu puno filozofije.Ako odbije odjebi ga.
Pa ja bi ti to prvi odbio kad prodajem svoj auto za koji znam kakav je i potencijalnom kupcu rečem ako nešto treba uskoro mjenjati/popraviti. Kaj da idemo kod nekog njegovog mehe, koji će izmišljat gluposti da mi sruši cijenu, pa da ja onda plaćam to govno od ekspertize lokalnog muljatora? Moš' mislit...

Poučen dosadašnjim iskustvom - pregled može, ali samo u ovlaštenom servisu i ja stojim pored auta. Bez obzira na rezultate pregleda - isti plaća potencijalni kupac. Može i pregled u ovlaštenom u drugom gradu, ali ga ja vozim do tamo i kupac plaća i pregled i troškove mog puta do tamo.
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:34   #4123
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Poučen dosadašnjim iskustvom - pregled može, ali samo u ovlaštenom servisu i ja stojim pored auta. Bez obzira na rezultate pregleda - isti plaća potencijalni kupac. Može i pregled u ovlaštenom u drugom gradu, ali ga ja vozim do tamo i kupac plaća i pregled i troškove mog puta do tamo.
Slažem se.

Ja sam s čovjekom dogovarao isto tako, pregled u ovlaštenom koji je nekih 70 km od njegove kuće.

Čovjek kaže - može, usput ću si iskombinirati šoping sa ženom i djecom, ti pregledavaj što želiš u ovlaštenom.

Tako je i bilo.
A kad čujem preko telefona izmotavanja tipa - ma ovlašteni, oni ne znaju ništa, to su lopovi... Hm

Znam da neki ovlašteni stvarno nisu sunce. I znam da kupujem auto, za koji imam još proračun koji planiram uložiti u pošten servis jer znam da ne kupujem nov auto, ne tražim dlaku u jajetu. Samo se želim osigurati da ne bude nekoh prevelikih naknadnih iznenađenja. Ako je auto ok, kupujem.

To sve kažeš prodavatelju, on ne želi pregled - hvala i sretno.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 08:48   #4124
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
A ovako nije dobro nikome, kupcima jer su prevarenima, a onim "normalnim" prodavačima jer imaju nelojalnu konkurenciju u snmislu automobila.
Ako Štef vani kupi auto sa 500 tkm i tu ga skine na 150, on ima lufta biti najjeftiniji, a ako Jura vani kupi isti takav auto sa stvarnih 150 tkm tada nije konkurentan cijenom jer je preskup.
To ko da po tom pitanju bi neka regulativa svima dobro došla.

Dok god ima naivnih kupaca bit ce takvih prevara
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 09:05   #4125
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
To sve kažeš prodavatelju, on ne želi pregled - hvala i sretno.
Dobro, moj stav je možda malo (pre)rigorozan, ali stvarno ne dozvoljavam pregled kod kojekakvih majstora, može jedino u ovlaštenom i ako ti paše OK, ako ne isto OK. Ovi kazi majstori mogu doći pogledati auto s potencijalnim kupcem, ali njima dozvoljavam samo vizualni pregled, nema diranja ni raskapanja bilo čega na autu. U ovlaštenom nek ga rastave do zadnjeg šerafa ako treba.

Znaš kad je prelomilo? Prodavao sam mali gradski autić u top stanju, koji je stvarno dugo bio u familiji... I dođe neki mladac pogledat, djeluje kao da i nema love za taj autek, no on bi ga pregledao kod nekog svog mehe koji radi na crno u nekoj šupi... I ja pristanem, dođemo tamo, a lik mi krene izmišljat bajke o nedostatcima i kvarovima mog malog gradskog prdekala EU podrijetla s atmo benzincem... I bacat cifre koliko će trebat da se to sve popravi... Ja se ne želim spuštat na tu razinu pa šutim i kažem - OK dečki. Onda bi ga kao probao, pa sjeda u auto i daje kontakt i kaže meni: "NEĆE!!!, i anlaser zeza, ne pali!". Znaš kaj sam mu reko: "Okreni taj kluč do kraja dok ti nisam polomio ruku majmune jedan i mrš van." Sjeo u auto i otišao. Vjeruj mi - ne postoji granica do koje su spremni ići. I sad da je taj auto prodavala neka nježna ženskica - vjerovatno bi ju nacimali da im da i auto i parsto eura da im se nađe...
high road is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 10:30   #4126
Ja nisam cicija da spustim cijenu,zadnji koji sam kupio prošle godine platio sam traženu cijenu ali po mojim uvjetima,kupio sam auto drugi dan bez natezanja.Nikad nisam kupio auto stariji od 5 godina i očekujem da su ok,mora štimat sve i plaćam onoliko koliko prodavač želi za eventualne nedostatke koje mi je prešutio cijena ide dolje
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 12:59   #4127
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Dobro, moj stav je možda malo (pre)rigorozan, ali stvarno ne dozvoljavam pregled kod kojekakvih majstora, može jedino u ovlaštenom i ako ti paše OK, ako ne isto OK. Ovi kazi majstori mogu doći pogledati auto s potencijalnim kupcem, ali njima dozvoljavam samo vizualni pregled, nema diranja ni raskapanja bilo čega na autu. U ovlaštenom nek ga rastave do zadnjeg šerafa ako treba.

Znaš kad je prelomilo? Prodavao sam mali gradski autić u top stanju, koji je stvarno dugo bio u familiji... I dođe neki mladac pogledat, djeluje kao da i nema love za taj autek, no on bi ga pregledao kod nekog svog mehe koji radi na crno u nekoj šupi... I ja pristanem, dođemo tamo, a lik mi krene izmišljat bajke o nedostatcima i kvarovima mog malog gradskog prdekala EU podrijetla s atmo benzincem... I bacat cifre koliko će trebat da se to sve popravi... Ja se ne želim spuštat na tu razinu pa šutim i kažem - OK dečki. Onda bi ga kao probao, pa sjeda u auto i daje kontakt i kaže meni: "NEĆE!!!, i anlaser zeza, ne pali!". Znaš kaj sam mu reko: "Okreni taj kluč do kraja dok ti nisam polomio ruku majmune jedan i mrš van." Sjeo u auto i otišao. Vjeruj mi - ne postoji granica do koje su spremni ići. I sad da je taj auto prodavala neka nježna ženskica - vjerovatno bi ju nacimali da im da i auto i parsto eura da im se nađe...
e jesi cicija...

mogo si mu spustit 100 kn i nek ga vozi

EDIT - mislim da nitko od prodavača neće platit pregled u ovlaštenom. nebi ni ja - ak te zanima kakav je auto - plati pa nek pregledaju.
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 14:02   #4128
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
To ti ionako ništa ne znači jer oni nisu odgovorni za točnost oglasa što ti je negdje i navedeno, tako da sa samo gubiš vrijeme.
Za takvo što trebaš dići privatnu tužbu ako si prevaren i plaćati vještake da se to dokaže. Ako je bilo više vlasnika teško je dokazati i imaš veliku šansu da izgubiš dosta novaca.

Kod kupnje auta se na takve stvari treba misliti prije kupnje, a ne znam iz kojeg razloga to ljudi često čine nakon kupnje, nakon toga je kasno, naročito ako u KPU stoji stavka da je kupac provjerio auto, pregledao i da nema prigovora...

Tako da je takve stvari najbolje provjeriti prije kupnje i ako je sve ok kupiš, a ako nešto smrdi ne kupiš. Onaj tko kupuje na takav način ima znatno manje ima znatno manje šanse da bude jelen.
Ma znam, ali kada bi policija stisnula par prevaranata i kada bi se pročulo o tome, smanjio bi se broj takvih koji bi se odlučili na muljažu sa kilometrima.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 18:21   #4129
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Ma znam, ali kada bi policija stisnula par prevaranata i kada bi se pročulo o tome, smanjio bi se broj takvih koji bi se odlučili na muljažu sa kilometrima.
Opet policija, znate li si nekog drugog osim policije??

Takove stvari ne idu po službenoj dužnosti, znači nema policija veze sa time (i to je tako odredio Sabor sa svojim zakonima koji štite velike i legaliziraju kriminal malih... jer policija ne donosi zakone...), to ide na privatnu tužbu i parnicu i odmah je na sudu, policija za to niti zna, niti vidi, niti išta u praksi...

Teoretski imaš mogućnosti svakakve, praktično je to nula bodova, jer bi ti morao dokazati da ti je tim umanjenjem kilometara napravljena šteta, kao i u kojem smislu i u kojem opsegu... jasno, nakon što platiš 2500 kuna sudske takse za pokretanje privatne parnice, jasno i plus trošak odvjetnika... a onda na sud na kojemu ne možeš doći sa ničim decidiranim i opdređenim, i sve pada u vodu nakon puno troška... zato velim da sve imaš teoretski moguće i pravo, u praksi je to sve kita marjanova, nula koma nix...

Da ne misliš da sam ne znam o čemu pričam, danas sam išao na provjeru kilometraže u CVH za auto kojeg sam nedavno kupio, i doznao da je od drugog vlasnika (ja sam sada četvrti, čovjek od kojeg sam kupio isto nije ništa skidao i znao za to) prije 9 godina skinuto 50.000 km, na TP iz 2008/2009 je na ispisu skinuto sa 183.000 na 133.000, tada ga je valjda prodao sadašnjem vlasniku... veli meni lik u CVH "možete ga kazneno goniti"... pa sam mu rekao kako to izgleda, rekao što sam gore napisao, i žena pored mene u redu se složila, čovjek me samo gledao i skužio je da ne može proturiječiti... ja velim da u ovoj državi ne mogu osigurati da četverostruki ubojica ne bude zatvoren za vrijeme sudskog postupka i ne mogu mu osigurati osuđujuću presudu unatoč svim dokazima, da masu drugih slučajeva ne spominjem, pa je moj problemčić prava sitnica (presudu za ozlijeđivanje mojeg psa čekam već 7 godina...)... da tužim za muljanje sa kilometrima? Pa prije će se auto raspasti u dvije tačke hrđave šute negoli ću dočekati presudu, a i onda mi ništa ne znači ako sud veli da je on stvarno kriv... jer odštetu nećeš dobiti nikada.

Tako da - dajte, ljudi, smanjite malo doživljaje oko toga u kakvoj pravnoj i pravičnoj državi živimo, samo se zavaravajte i dalje da nešto uopće možete postići na sudu... osim ako ste iz jebeno ugledne obitelji, imate partijsku knjižicu plavih, narančastih ili crvenih korica i kad si gurnete prst u dupe to smatrate pozdravom... tada vam je svejedno što piše u zakonu...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:02   #4130
Auuu, jadna naša policija, nemre lopove pohvatat, nemre znak postavit ....

Samo nešto mi nije jasno - kad im na netku netko s menje ili više prava jebe majku - odma se uskokodaču, to se traže IP adrese, ko je, što je, zašto je - uvreda časti i štajaznam koje pizde materine. Ak se dobro sjećam Pandurija se našla uvređena jer je Robert Pauletić u jednoj križaljci savio ACAB kao jednu od riječi ....whatever.

S druge strane evidentni lopov stavi na isti taj net DOKAZ manipulacije kilometrima radi isto tako evidentnog pribavljanja nepripadajuće materijalne koristi - i nitko ništa. Nemre se. Nema dokaza. Nije to naš posao. Ko bi to sve polovio ....

I onda se čude ko pura dreku kak im je ugled narušen, kak su predmet sprdnje - pa čovjek vam je DAO DOKAZ NA PLADNJU i vi ga niste u stanju iskoristit. No kad razmislim što su vam sve braća Bulj servirali pa ste isto tak maestralno zasrali na daleko, daleko, daleko gorem slučaju .... jebeš kilometrinu.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:37   #4131
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
S druge strane evidentni lopov stavi na isti taj net DOKAZ manipulacije kilometrima radi isto tako evidentnog pribavljanja nepripadajuće materijalne koristi - i nitko ništa. Nemre se. Nema dokaza. Nije to naš posao. Ko bi to sve polovio ....
Pa daj čitaj zakone, a ne laprdaš u prazno kao maksim po diviziji, a ne znaš očito osnove... da li će se takovim prijevarama baviti policija - ne odlučuje policija o tome, nego zakonodavac, a tko je to - vjerojatno ni to ne znaš. Ja sam već rekao tko i što i kako, no to tebi očito ništa ne znači, jer je to neprijatelj tvoje pljuvačke tradicije.

Znači, da ti izađem sa ne znam kakvim dokazima (jer ako netko nema zakonsku nadležnost nad nečim - pametnom je to dosta! - šteta što ti to ne shvaćaš!), tebi to opet ništa ne znači... neće valjda sad Fishkal reći (ili nekakvi jadnici prijaviti, kao do sada) da opet prodajem šuplje priče, nekako sam siguran sve da i stavim zakonski članak iz ZKP-a koji to određuje - CDRW bi opet zapisao na svoj medij istu, bezveznu i netočnu priču, jer drugu i ne zna...
Mutt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 19:40   #4132
Pa hoće ga ići čovjek prijaviti na sud ili u policiju?

Dal' sud sam pokreće postupak, ono kadija izlazi na teren?

I ne uzimaj ime fishkala svog na tipkovnicu uzalud.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:37   #4133
Quote:
Mutt kaže: Pogledaj post
Pa daj čitaj zakone, a ne laprdaš u prazno kao maksim po diviziji, a ne znaš očito osnove... da li će se takovim prijevarama baviti policija - ne odlučuje policija o tome, nego zakonodavac, a tko je to - vjerojatno ni to ne znaš. Ja sam već rekao tko i što i kako, no to tebi očito ništa ne znači, jer je to neprijatelj tvoje pljuvačke tradicije.

Znači, da ti izađem sa ne znam kakvim dokazima (jer ako netko nema zakonsku nadležnost nad nečim - pametnom je to dosta! - šteta što ti to ne shvaćaš!), tebi to opet ništa ne znači... neće valjda sad Fishkal reći (ili nekakvi jadnici prijaviti, kao do sada) da opet prodajem šuplje priče, nekako sam siguran sve da i stavim zakonski članak iz ZKP-a koji to određuje - CDRW bi opet zapisao na svoj medij istu, bezveznu i netočnu priču, jer drugu i ne zna...
Pa to sam i rekao - lijepo je Milicija oprala ruke od svega, za ništa nisu nadležni, osim onog di može malo "uštipnut" ... čisto da se popravi buđet. Kućni jelte.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 21:00   #4134
Quote:
high road kaže: Pogledaj post
Znaš kad je prelomilo? Prodavao sam mali gradski autić u top stanju, koji je stvarno dugo bio u familiji... I dođe neki mladac pogledat, djeluje kao da i nema love za taj autek, no on bi ga pregledao kod nekog svog mehe koji radi na crno u nekoj šupi... I ja pristanem, dođemo tamo, a lik mi krene izmišljat bajke o nedostatcima i kvarovima mog malog gradskog prdekala EU podrijetla s atmo benzincem... I bacat cifre koliko će trebat da se to sve popravi... Ja se ne želim spuštat na tu razinu pa šutim i kažem - OK dečki. Onda bi ga kao probao, pa sjeda u auto i daje kontakt i kaže meni: "NEĆE!!!, i anlaser zeza, ne pali!". Znaš kaj sam mu reko: "Okreni taj kluč do kraja dok ti nisam polomio ruku majmune jedan i mrš van." Sjeo u auto i otišao. Vjeruj mi - ne postoji granica do koje su spremni ići. I sad da je taj auto prodavala neka nježna ženskica - vjerovatno bi ju nacimali da im da i auto i parsto eura da im se nađe...
Prošao slično. Vozio prošle godine nekih 11km da vide auto, neka žena me zvala u tjednu. Dođem ja, došla ona maloprije sa starim i nekim njihovim mehaničarem. Kažem da slobodno pogledaju, pitaju itd... I eto počne mehaničar gledat, hvatat se za glavu za neke sitne nedostatke koji se za malu lovu riješe i krene filozofiranje kako to košta bla bla bla, mislim si ma znaš ti onu stvar koliko košta. Dalje otvorim haubu, tj. motor i zgraža se kako su napisane kartice servisa, nisam znao dal da se smijem ili plačem. Dajem i sve račune od servisa, kaže da ga uopće ne zanima kao ni ispis povijesti održavanja iz ovlaštenog mada je prošlo par godina od zadnjeg servisa tamo. Na kraju gledao otraga kod zadnje haube, primjeti blagu udubinu na zadnjem braniku i negoduje. A na osnovu dvije - tri ogrebotine na tom braniku veli da treba branik skinut i vidjet nosače jer je auto bio tresnut.

Tu sam doslovce prekipio i skoro se počeo derat, a i ovaj malo povisio ton. A jesi ti zadnje u životu gledao pezejca 80 i neke a ne auto iz 2005. Čovječe, za tu lovu niti ne možeš očekivat auto k'o nov, de se spusti na zemlju prije nego te neki još realniji spusti ali na onaj teži način.

Ako ću ikad više prodavat auto, tj. ako će ga tko htjet vidjeti lijepo upozorenje da se ne izmišljaju gluposti i filozofira nepotrebno jer bi moglo biti svašta ali ništa dobrog.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 01:19   #4135
Autorol Makarska , 097/777-3711

Evo jedan poštenjačina daje garanciju na kilometre

Link :
https://www.njuskalo.hr/auti/renault...oglas-24792210



Sa par klikova vidimo da taj stroj ipak ima 183.900 km



Link
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:vxbqWjM9ZWUJww.thecarauction.eu/leden/bekijken/voertuig.php%3Fmenu%3D%26kid%3D3%250B%25ED%25AB%25 93Tx%251B%257D%25C9%25F2%257C%25FD%2517%258E%253B+ &cd=1&hl=hr&ct=clnk&gl=hr

ima on toga jos .....
trgovac24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 07:41   #4136
Skinuo je vjerojatno kilometre do zadnje brojke koju je auto imao na posljednjem servisu. To je zadnji pisani trag i ispod toga ne moze

Za dobru cijenu bi svatko prezivio tih 20 k km.

Ali svejedno ovo puno govori o njemu i “postenju”
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:20   #4137
Quote:
f1-racing kaže: Pogledaj post
Primjer 3.

160 000 km - Opel Insignia 12.01.2018
230 000 km - Opel Insignia 21.02.2017.

- Vidi se po mrljama na vozačevom sjedalu, istrošenosti papučice i ventilaciji lijevo pokraj radija
Pogledao sam sva tri primjera. Nisam išao ekstra uvećavati slike i analizirati ali meni to nije nedvojbeno.. iako, vjerujem da su isti auti u pitanju

može možda bit da se isti godovi na sjedalu stvaraju na istom autu na istim mjestima.. a istrošenost sjedala bih rekao da ovisi o broju ulazaka i izlazaka iz auta a ne o starosti.. netko ode na posao i s posla - 2 paljenja auta dnevno.. a netko po 10 puta tako...


edit: evo provjerio sam insigniu - isti je broj šasije

audija ne mogu jer mi ne želi pokazati za ZG1294GO

Već sam se susreo s tim problemom.. Jel zna netko objšnjenje kad tako ne želi pokazati broj šasije tj. huo kao ne rasoplaže s podacima..
Nikomah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 08:37   #4138
A šta je tu problem ako ti neće pokazat broj šasije nećeš ga kupit ako ti je to toliko bitno.
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:11   #4139
Pozz! Da li se mora registrirati na tu stranicu za provjeru km? Koje marke vozila se mogu provjeriti? Hvala unaprijed!
bako23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 09:14   #4140
Da si kliknuo na link znao bi .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.