Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2012., 14:11   #81
Koja bi ptica onda bila predstavljna Merkurom u Strijelcu, ili aspekt Me/Ju ?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:13   #82
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Zar nije Merkur u Biku slavuj, s obzirom da je poznat kao ptica pjevica (Bik), a i gnijezdi se na tlu....
Ja se tu slažem s Imširagićem jer malog slavuja prije svega percipiram kroz dvije stvari: prekrasan pjev i kroz to što je sićušan. Venera je vezana uz pjevanje - u biku ne slavi toliko ljepotu kao u vagi i u biku je znatno masivnija. Ono, ima još ptica pjevica ali slavuj se probio kao onaj koji "pjeva najljepše". Slavuj takođe slovi kao ptica koju karakterizira miroljubivo (vaga) ponašanje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:27   #83
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Koja bi ptica onda bila predstavljna Merkurom u Strijelcu, ili aspekt Me/Ju ?
Ta veza bi opisivala i najveće ptice.

Imširagić navodi npr. noja. Nojevi žive na otvorenim prostorima (Jupiter) a u novije se vrijeme noj se koristi za jahanje ili kao turistička atrakcija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:31   #84
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Evo jedne životinje čiju simboliku nismo stavili, a vrlo je očita.



[CENTER]Majmun:








Majmuni su životinje koje karakterizira najveća sličnost s ljudima i ljudskom rasom (Merkur - ljudi). Majmuni su vrlo radoznali, bistri, fleksibilni, dovitljivi, prilagodljivi, brzo uče i lako komuniciraju, pravi su "lakrdijaši", brzo usvajaju, zaigrani su i vješti u imitaciji. Dakle, majmun - Merkur u znaku blizanca.
ovo me malo nasmijalo..i ima mi smisla
nego,mjesec u škorpionu...koja bi to životinja bila?
flamini is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:38   #85
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ta veza bi opisivala i najveće ptice.

Imširagić navodi npr. noja. Nojevi žive na otvorenim prostorima (Jupiter) a u novije se vrijeme noj koristi za jahanje ili kao turistička atrakcija.
A joj zašto bas noj, baš sam neki dan čitala nešto, i naišla na informaciju da je nojevo oko veće od njegovog mozga.

A mogu se onda u tu simboliku svrstati plamenci?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:31   #86
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ja se tu slažem s Imširagićem jer malog slavuja prije svega percipiram kroz dvije stvari: prekrasan pjev i kroz to što je sićušan. Venera je vezana uz pjevanje - u biku ne slavi toliko ljepotu kao u vagi i u biku je znatno masivnija. Ono, ima još ptica pjevica ali slavuj se probio kao onaj koji "pjeva najljepše". Slavuj takođe slovi kao ptica koju karakterizira miroljubivo (vaga) ponašanje.
sve ptice iz reda vrapčarki su uglavnom sićušne, al ne vidim vezu radi toga s Vagom.
Evo šta piše još za slavuja:
- imaju neugledno smeđe perje (Vage je znak ljepote, pa ovdje idu ptice koje se ističu izgledom i ljepotom boje svog perja)
- gnijezdo se sastoji od neuredne gomile lišća i biljaka (tipično za Bika)
- pjeva samo u proljeće (Bik-proljetni znak)
- slavuj kako pjeva najljepše ide uz znak pjevanja Bik, dok se ne ističe fizičkom ljepotom kao neke druge ptice (Vaga)
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:34   #87
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
A joj zašto bas noj, baš sam neki dan čitala nešto, i naišla na informaciju da je nojevo oko veće od njegovog mozga.

A mogu se onda u tu simboliku svrstati plamenci?
plamenci su vodene ptice pa se obilježavaju sa ME/MO ili ME u vodenom znaku.

a šta fali noju, baš su simpatični

Merkur/Jupiter ili Merkur u Strijelcu su ptice koje obitavaju u toplim prostranim mjestima, npr ptica sekretar (čak je i ime Jupitersko)....
- kako je u Strijelcu Merkur u izgonu, ova ptica više vremena provodi na zemlji iako može letjeti....

Zadnje uređivanje Saradonija : 30.12.2012. at 15:52.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 15:47   #88
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
sve ptice iz reda vrapčarki su uglavnom sićušne, al ne vidim vezu radi toga s Vagom.
Evo šta piše još za slavuja:
- imaju neugledno smeđe perje (Vage je znak ljepote, pa ovdje idu ptice koje se ističu izgledom i ljepotom boje svog perja)
- gnijezdo se sastoji od neuredne gomile lišća i biljaka (tipično za Bika)
- pjeva samo u proljeće (Bik-proljetni znak)
- slavuj kako pjeva najljepše ide uz znak pjevanja Bik, dok se ne ističe fizičkom ljepotom kao neke druge ptice (Vaga)
Jest ima slavuj puno različitih karakteristika kao i svaka druga životinja no ona dominantna je to lijepo udvaračko* pjevanje, to ga ističe zato je Imširagić stavio za slavuja Veneru u vagi a ne u biku. Pavarotti među ticama.



* pod udvaračkim naravno mislim na onaj ljubavni pjev kada momak pjeva djevojci ispod prozora ka' slavuj ne bi li ju zaveo
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 16:13   #89
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Jest ima slavuj puno različitih karakteristika kao i svaka druga životinja no ona dominantna je to lijepo udvaračko* pjevanje, to ga ističe zato je Imširagić stavio za slavuja Veneru u vagi a ne u biku. Pavarotti među ticama.



* pod udvaračkim naravno mislim na onaj ljubavni pjev kada momak pjeva djevojci ispod prozora ka' slavuj ne bi li ju zaveo
dobro, ne bih se složila. Kad je u pitanju ljepota i udvaranje (Vaga) stavila bih u Merkura u Vagi rajsku pticu:
- imaju prekrasno perje koje posebno dolazi do izražaja kada ih prilikom udvaranja šire
- izbirljive u prehrani
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 16:56   #90
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
plamenci su vodene ptice pa se obilježavaju sa ME/MO ili ME u vodenom znaku.

a šta fali noju, baš su simpatični

Merkur/Jupiter ili Merkur u Strijelcu su ptice koje obitavaju u toplim prostranim mjestima, npr ptica sekretar (čak je i ime Jupitersko)....
- kako je u Strijelcu Merkur u izgonu, ova ptica više vremena provodi na zemlji iako može letjeti....

E ova ptica mi je ipak zanimljivija..
hvala na odg. I tebi i Fish.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:02   #91
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
sve ptice predstavljene su Merkurom, a položaj u znaku i/ili aspekt s planetom određuje o kojoj se vrsti radi.
Simbolički se uz sovu veže mudrost, pa je sova ME Cap ili ME/SA, dok je paun poznat po šepurenju ME Le, ME/SO
Hvala na odgovoru.

Što misliš Saradonija koja životinja predstavlja Mo u Aq?
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:03   #92
Quote:
flamini kaže: Pogledaj post
nego,mjesec u škorpionu...koja bi to životinja bila?
Mjesecom su predstavljene sve životinje koje u sebi čuvaju neku osjetljivost na okolinu, diskreciju svog prebivališta, one koje dosta žive sklupčane u nekom zaštitničkom položaju aka "fetus" položaju kod čovjeka (Mjesec).

Pa bi tako Mjesec u škorpionu imao puno toga s životinjom šišmiša koji iako ima zlosutno nasljeđe kao vampirska životinja (škorpion) npr. za vrijeme rimskog carstva pisalo se kako je "šišmiš po svoj prirodi u krvnom srodstvu s vragom"...ono šišmiši su oduvijek bili i simbol nečastivog osobno (škorpion).


No u stvarnosti šimiši su potpuno bezopasne životinjice iz reda sisavaca (Mjesec).




Zadnje uređivanje Fish 1968 : 17.01.2013. at 23:34. Reason: link
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:07   #93
Generalno, ptice koje pripadaju u vrstu tropskih i egzotičnih ptica...općenito upadljive ptice koje nose u sebi puno "vatre", izražajnosti i živopisnosti nose simboliku Sunca dok one koje su turbo raskošne do razine ekstravagantnosti kao npr. paun još i Jupiterovsku.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:29   #94
Meni za Mjesec u škorpionu pada na pamet meduza
Allatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 19:08   #95
Zmija bi bila opisana Plutonom u Sco? A sad vrsta zmije to bi se moglo opisivati kroz aspekte npr. velike zmije (pitoni) bi mogli biti opisani kroz Pl/Ju ?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:01   #96
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Zmija bi bila opisana Plutonom u Sco? A sad vrsta zmije to bi se moglo opisivati kroz aspekte npr. velike zmije (pitoni) bi mogli biti opisani kroz Pl/Ju ?
Da, gmazovi ili reptili (od lat. reptilis - onaj koji gmiže) su u Plutonskoj simbolici.

Imširagić uz zmije generalno navodi Pluton/Saturn jer je zmija hladnokrvna životinja čije je hladno i suho tijelo prekriveno tvrdim rožnatim tvorevinama koje štite zmiju od abrazija, ozlijeda i dehidracije.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:04   #97
Evo jedne zanimljive životinje koja živi u moru (Neptun) a s simbolikom škorpiona. Naziva se Vampyroteuthis infernalis ili Vampirska lignja iz pakla otkrivena je 1903. od strane Njemačkog teutologa Carl-a Chun-a. Može se pronaći u svim tropskim morima i toplim strujama u oceanima.


Kao vrsta je nevjerojatno prilagodljiva (Neptun), a živi na velikim dubinama (škorpion). Mnogi primjerci ove životinje su otkriveni u potpunoj tami na dubinama od kilometra, gdje do izražaja dolazi njihov interesantan način lova uz pomoć bio-luminiscencije (pojava koja nastaje kada živi organizam emitira vidljivo svjetlo, rezultat je kemijske reakcije u kojoj molekula luciferina oksidira) na vrhu trakova i naravno vampirske sisaljke. U slučaju da joj plijen koji lovi otkine dio ili cijeli trak vampirskoj lignji u par dana izraste novi trak i opna između trakova te sisaljke. Kada se suočava sa većim grabežljivcima Vampir lignja pokriva svoje tijelo ili izbacuje oblak bioluminiscentne sluzi za razliku od tinte koju koriste druge lignje.







Kada se preplaši vampirska lignja se zaogrne svojim plaštom kao pravi vampir.




Zadnje uređivanje Fish 1968 : 17.01.2013. at 23:37. Reason: linkovi
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:55   #98
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mjesecom su predstavljene sve životinje koje u sebi čuvaju neku osjetljivost na okolinu, diskreciju svog prebivališta, one koje dosta žive sklupčane u nekom zaštitničkom položaju aka "fetus" položaju kod čovjeka (Mjesec).

Pa bi tako Mjesec u škorpionu imao puno toga s životinjom šišmiša koji iako ima zlosutno nasljeđe kao vampirska životinja (škorpion) npr. za vrijeme rimskog carstva pisalo se kako je "šišmiš po svoj prirodi u krvnom srodstvu s vragom"...ono šišmiši su oduvijek bili i simbol nečastivog osobno (škorpion).


No u stvarnosti šimiši su potpuno bezopasne životinjice iz reda sisavaca (Mjesec).
moram se ne složiti sa šišmišima i Mjesec u Škorpiji.




Šišmiš je Merkur u Škorpiji:
- ime izvedeno iz grč. u prijevodu 'krilate ruke' (ruke/ME)
- nazivaju ih i 'flying rats', 'bat/mouse' - štakor, miš, slijepi miš - Merkur
- slabo se razmnožavaju, jednom godišnje, što je suprotno simbolici Mjeseca koji je plodan
- što se tiče položaja u skrivanju, za njih je tipično da se drže kandžicama za podlogu, čak i kad uginu ne padnu - Merkur (ruke) ME Sco (kandže)
- vampiri, odnosno šišmiši koji se hrane krvlju su razvile samo tri vrste, a većina se hrani kukcima, voćem i nektrom s cvijeća. Sam pojam vampirizam ima više veze sa neharmoničnim aspektom Marsa i Plutona, nego Mjesec, jer Mjesec je u Škorpiji u padu, dakle slab...
- vrijeme rimskog carstva i pojam 'vraga' opet nema veze sa Škorpijom jer je to u ono vrijeme bio čisto Marsov znak, dok je 'vraga' obilježavao Saturn, što se vidi i iz pojma koji se nekad koristio u astrologiji - 'stari đavo - Saturn'
- nisu svi sisavci Mjesec, jer slon je isto sisavac pa ga se povezuje s Jupiterom....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:08   #99
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
moram se ne složiti sa šišmišima i Mjesec u Škorpiji.
Ne moraš to svaki put pisati, samo piši svoje viđenje i to je to.

Quote:
Šišmiš je Merkur u Škorpiji:
- ime izvedeno iz grč. u prijevodu 'krilate ruke' (ruke/ME)
- nazivaju ih i 'flying rats', 'bat/mouse' - štakor, miš, slijepi miš - Merkur
Quote:
- vrijeme rimskog carstva i pojam 'vraga' opet nema veze sa Škorpijom jer je to u ono vrijeme bio čisto Marsov znak, dok je 'vraga' obilježavao Saturn, što se vidi i iz pojma koji se nekad koristio u astrologiji - 'stari đavo - Saturn'
Slijepi miš je posve druga životinja od kućnog miša (Merkur). On je noćna životinja, a "zlosutna" veza vampira i škorpiona na koju se odnose stara pučka vjerovanja odnose se na - onog koji je zao i ima nadnaravne moći i koji živi u carstvu mrtvih iz koje se ustaje i siše krv čitaj životnu energiju (škorpion).
Quote:
slabo se razmnožavaju, jednom godišnje, što je suprotno simbolici Mjeseca koji je plodan
Mjesec u škorpionu nije pretjerano plodan.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 23:20   #100
Mjesec u Škorpiji - plankton (slatkovodni plankton)

- plutaju i njihovo kretanje ovisi o gibanju vode (Mjesec)
- ukoliko ga u vodama stajačicama (Sco) bude previše uginu (MO u padu u Sco)
- postoji nekoliko vrsta podjele planktona (MO) a ovaj u Škorpiji se odnosi na vode stajačice
- služi kao hrana (MO)

- alge


Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:32.