Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 18:06   #10361
Eto mene, međeda na tozla.

Moram priznati da me indijanac pobijedio. Bar u zadnjoj analizi.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 03.03.2017., 18:41   #10362
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Eto mene, međeda na tozla.

Moram priznati da me indijanac pobijedio. Bar u zadnjoj analizi.

Ja sam bearish kratkoročno ( do početka ljeta ).........dugoročno sam jako bullish ( jel to pametno to ćemo tek vidjeti?? )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 03.03.2017., 20:28   #10363
Kul. Onda je mozda ipak dobro ispalo sto sam MUX kuoio jucer.
__________________
It's a basic fact of life that many things 'everybody knows' turn out to be wrong.
zabotinski is offline  
Old 03.03.2017., 21:13   #10364
Ja sam spušio zbog 10 centi na niskorizičnom TPu. (vidi dva posta prije ovog).

Nekako ne vjerujem Yelenici da će povećat kamatnjak u trćem mjesecu.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Old 05.03.2017., 21:12   #10365
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Ja sam bearish kratkoročno ( do početka ljeta ).........dugoročno sam jako bullish ( jel to pametno to ćemo tek vidjeti?? )
Ej znaš što...mislim ko i ti.
Pa ipak opako "razblaženo" mi sve to izgleda u zadnjih 50 da ne velim 80 godina.
Zafrkano...nikad se ne zna...može udarit...
Neke primordijalne ideje...rođene...sasvim davno ukalkulirane pa i opažene...
Da se potpišem...želim da se zna što mislim...čistam reda radi...inače...

"zadužiti bankarsku opremu"
mizuzul is offline  
Old 06.03.2017., 08:30   #10366
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ja sam spušio zbog 10 centi na niskorizičnom TPu. (vidi dva posta prije ovog).

Nekako ne vjerujem Yelenici da će povećat kamatnjak u trćem mjesecu.
Hoće, hoće.
Mora dignit inače kad opet opali kriza ili recesija neće ima šta spuštat
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 06.03.2017., 09:47   #10367
Mislim da će dići samo zato da se može Trumpa u budućnosti okriviti za sva sranja
Silver Argentum is offline  
Old 07.03.2017., 07:14   #10368
Ma znate što ja mislim gospon bankar.Hoćete,ajd da budem pristojan,svima poslat poruku.Nećete. U tom smislu...danas uvodim..vrlo bitno...nove sate dežurstva kad je tržište kamenja u pitanju.

"dodatnih pola sata dnevno"
mizuzul is offline  
Old 07.03.2017., 16:17   #10369
Evo mene opet,gledam taj vaš MUX ovo oko 3$ su zanimljive razine,ali ako pukne moglo bi to vrlo lako na 2.70$.
__________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
torente33 is offline  
Old 08.03.2017., 12:40   #10370
Zlato bi se trebalo odbiti up od 1210 usd..........ako to bude slučaj onda teško da ćeš kupiti MUX na 2,70usd........

Uskoro ćemo vidjeti, bakica samo što nije digla kamatnu stopu........-
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 09.03.2017., 10:09   #10371
Za neupućene, koja je veza između FEDovih kamata i cijene zlata?
paprat984 is offline  
Old 09.03.2017., 11:16   #10372
Quote:
paprat984 kaže: Pogledaj post
Za neupućene, koja je veza između FEDovih kamata i cijene zlata?
Nikakva
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 09.03.2017., 11:34   #10373
A nije bas nikakva...
FED daje zeleno svjetlo komercijalnim bankama kada treba istovarit par tisuća futures contracta kako bi se zrokala cijena
Obicno prije FOMC sastanka se desava svasta
Silver Argentum is offline  
Old 09.03.2017., 12:09   #10374
Quote:
Silver Argentum kaže: Pogledaj post
A nije bas nikakva...
FED daje zeleno svjetlo komercijalnim bankama kada treba istovarit par tisuća futures contracta kako bi se zrokala cijena
Obicno prije FOMC sastanka se desava svasta
To ti pričaš o vremenu od par minuta
Povijest pamti nešto drugo
Gold prices rose more often on Fed interest-rate hikes than on cuts last 30 years...
https://www.bullionvault.com/gold-ne...-fed-091620162
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 11.03.2017., 13:32   #10375
Poslušati i opet Jima Rickardsa.Zanimljivi termini:ice nine,big freeze...
A i podosta zanimljivo objašnjenje s dominama...

https://youtu.be/BIgGOovWR3E

"snowflake"
mizuzul is offline  
Old 11.03.2017., 18:32   #10376
Quote:
mizuzul kaže: Pogledaj post
Poslušati i opet Jima Rickardsa.Zanimljivi termini:ice nine,big freeze...
A i podosta zanimljivo objašnjenje s dominama...

https://youtu.be/BIgGOovWR3E

"snowflake"
Za sada sve ukazuje da se ide upravo prema takvom modelu kontrole. Ukidanje gotovine i samim time prisila upotrebe elektronskog novca, pa onda negativne kamate, a u slučaju većih problema i blokiranje pristupa novcu (kod gotovine to je skoro nemoguć scenarij).

Što se tiče pahulje snijega, nije stvar u toj jednoj kritičnoj pahulji - nego u nestabilnosti (neodrživosti) cijelog sustava. Dizajn sustava je ono na čemu se mora i može raditi, samo ako postoji politička volja (koje sada sigurno nema).

Video je inače odličan, a njegova knjiga road to ruin - još je bolja.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 12.03.2017., 20:47   #10377
Germany Gets the ‘Wrong Suitcase’ While Repatriating Its Gold Reserves From US

“There are a lot of signs that the gold was not physically presented in the New York vaults when Germany called it back. Of course, the US began to return it to Germany but there is one interesting detail. When you leave your suitcase in the luggage storage you expect to get back the same suitcase. But Germany took the wrong ‘suitcase,'

Pri povlačenju svog zlata iz Amerike, Njemačka dobila poluge s tuđim oznakama

“Postoje brojne indikacije kako zlato nije bilo fizički prisutno u trezorima New Yorka kada je Njemačka tražila njegovo vraćanje. Naravno, SAD su pokrenule vraćanje zlata no uz jedan interesantan detalj. Kada ostavite svoju prtljagu na čuvanje, tada očekujete da će vam se vratiti vaša vlastita prtljaga. Unatoč svemu Njemačka je dobila ‘pogrešnu’ prtljagu.”


Od kud onda zlato, kupili ga na tržištu? Prije bi rekao ukrali
(Who Stole 143 Tons of Gold From the Libyan People? , Ukraine Admits Its Gold Is Gone: "There Is Almost No Gold Left In The Central Bank Vault", The United States Stole Iraqi Gold & Oil?, The $1trillion jackpot: U.S. discovers vast natural deposits of gold, iron, copper and lithium in Afghanistan)
ico1 is offline  
Old 12.03.2017., 22:24   #10378
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Germany Gets the ‘Wrong Suitcase’ While Repatriating Its Gold Reserves From US

“There are a lot of signs that the gold was not physically presented in the New York vaults when Germany called it back. Of course, the US began to return it to Germany but there is one interesting detail. When you leave your suitcase in the luggage storage you expect to get back the same suitcase. But Germany took the wrong ‘suitcase,'

Pri povlačenju svog zlata iz Amerike, Njemačka dobila poluge s tuđim oznakama

“Postoje brojne indikacije kako zlato nije bilo fizički prisutno u trezorima New Yorka kada je Njemačka tražila njegovo vraćanje. Naravno, SAD su pokrenule vraćanje zlata no uz jedan interesantan detalj. Kada ostavite svoju prtljagu na čuvanje, tada očekujete da će vam se vratiti vaša vlastita prtljaga. Unatoč svemu Njemačka je dobila ‘pogrešnu’ prtljagu.”


Od kud onda zlato, kupili ga na tržištu? Prije bi rekao ukrali
(Who Stole 143 Tons of Gold From the Libyan People? , Ukraine Admits Its Gold Is Gone: "There Is Almost No Gold Left In The Central Bank Vault", The United States Stole Iraqi Gold & Oil?, The $1trillion jackpot: U.S. discovers vast natural deposits of gold, iron, copper and lithium in Afghanistan)
Potpuno je svejedno da li su to iste one poluge koje je njemačka deponirala ili su to neke druge poluge, sve dok su unutar standarda. Ta univerzalnost je jedna od bitnih kvaliteta zlata (kao novca). S obzirom na cjelokupnu situaciju - mogu biti sretni da su uspjeli povući ono što su namjeravali uzeti i prije zadanih rokova.

Što se tiče Ukrajine..... poznavajući tamošnje (prijašnje) prilike bilo bi veoma čudno da se išta državnog zlata zateklo u njihovim trezorima. No to je Ukrajini danas možda i najmanji problem.
__________________
Песков: «Смена власти в Киеве не является целью спецоперации»
Правильно. Цель - смена власти в Москве.
Deere is offline  
Old 12.03.2017., 22:37   #10379
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Potpuno je svejedno da li su to iste one poluge koje je njemačka deponirala ili su to neke druge poluge, sve dok su unutar standarda.
Mislim da je manje upitna kvaliteta zlata, pitanje koje je u zraku je radi li se o ukradenom zlatu koje pripada libiji, iraku ili nekom slicnom narodu.
rama6 is offline  
Old 13.03.2017., 08:28   #10380
Quote:
Deere kaže: Pogledaj post
Potpuno je svejedno da li su to iste one poluge koje je njemačka deponirala ili su to neke druge poluge, sve dok su unutar standarda.
Ne, nije svejedno.
Švabe su poslali zlato na čuvanje u Ameriku.
To je to.
Zlato koje je vraćeno je trebalo biti isto to koje je poslano. A budući da nije znači da su Ameri malo posudili i u međuvremenu su morali pljačkati tuđe zlato (Irak, Libija, Ukrajina,...) kako bi Švabama dali "njihovo".
Taj čin sam po sebi je dovoljan da se izgubi povjerenje u nekoga tko čuva tvoje nacionalno bogatstvo.
Silver Argentum is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:09.