Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2018., 08:54   #361
Prvo, izbacite spužve i kupite mikrofibra rukavice. Spužve koristite na prljavim autima, ona sve zadržava na površini i šmirglate si aute, mikrofibra ipak nešto prljavštine upije u sebe.
Drugo, sredstva za predpranje su must have ako ideš na samoposlužnu jer inače ćeš skinuti skoro ništa, bez obzira što su njihovi programi za predpranje živa kiselina.
Treće, ubacite quick detailer u rutinu pranja (kad je auto mokar našpricajte po njemu, obrišite ručnikom za sušenje) i auto će izgledati bolje i imati će barem malo zaštite.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:30   #362
I na kraju još metneš pimpek malo u auspuh i to je to..
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 09:34   #363
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
I na kraju još metneš pimpek malo u auspuh i to je to..
Čim ga skineš s tipkovnice, možeš i to
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:51   #364
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
Prvo, izbacite spužve i kupite mikrofibra rukavice. Spužve koristite na prljavim autima, ona sve zadržava na površini i šmirglate si aute, mikrofibra ipak nešto prljavštine upije u sebe.
Drugo, sredstva za predpranje su must have ako ideš na samoposlužnu jer inače ćeš skinuti skoro ništa, bez obzira što su njihovi programi za predpranje živa kiselina.
Treće, ubacite quick detailer u rutinu pranja (kad je auto mokar našpricajte po njemu, obrišite ručnikom za sušenje) i auto će izgledati bolje i imati će barem malo zaštite.
molim prijedloge konkretnih proizvoda, hvala, pogotovo za pretpranje
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 14:06   #365
Sušenje Feck's Philosphy H2O Deluxe Drying ručnik, ja sam ga sebi uzeo i to je čudo, quick detailer je popularan od Sonaxa Brilliant Shine i dobro drži i odbija vodu, jedino ga treba jače brisati na tamnim autima, mikrofibra rukavicu sam si ja naručio sa ebaya ali ima i po našim online dućanima za detailing, imaš Foreu, PHdetailing, Partes... Predpranje ja obavljam sa Sonax Multistarom ,ali ne onim plavim nego profilineom, imaš ga na PHdetailingu.
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 08:43   #366
Szabo podno pranje

Samo da podijelim loše iskustvo. Jučer otišao u autopraonicu Szabo kraj rotora samo zbog podnog pranja, ali to očito samo naplate, a od pranja ništa. Odmah nakon pranja stanem pokraj i popipam prvo branik od ispod, kad ono suho i prašnjavo. Popipam ispod vrata vozača kad ono isto suho. Osušiti se nije stiglo, rubovi automobila su još bili vlažni.

Zanima me zna li netko pouzdano gdje se može u Zagrebu obaviti podno pranje da se barem malo ispere sol i blato s podvozja nakon zime?
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 09:39   #367
Quote:
mad_mike kaže: Pogledaj post
Samo da podijelim loše iskustvo. Jučer otišao u autopraonicu Szabo kraj rotora samo zbog podnog pranja, ali to očito samo naplate, a od pranja ništa. Odmah nakon pranja stanem pokraj i popipam prvo branik od ispod, kad ono suho i prašnjavo. Popipam ispod vrata vozača kad ono isto suho. Osušiti se nije stiglo, rubovi automobila su još bili vlažni.

Zanima me zna li netko pouzdano gdje se može u Zagrebu obaviti podno pranje da se barem malo ispere sol i blato s podvozja nakon zime?
C/P starog posta iz ove teme:

https://www.forum.hr/showthread.php?p=61709173











EVO VIII je od frenda, a autopraonica - Prenka u Tomislavovoj ulici:

https://www.google.hr/maps/place/Aut...53!4d15.934231
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 20:01   #368
Prodajem auto uskoro i volio bih da mi ga se opere izunutra i izvana, da izgleda kao prvi dan kada je izaso is salona. Auto je inace garaziran, star samo 4 godine i ima 17 000km. Pa radi toga bih volio da tako i izgleda!

Gdje u Zagrebu se dobije najbolji tretman za normalnu cijenu? Imao sam losa iskustva vec, opran je bio u praoni gore nego li sam ga sam mogo oprati! Zelim stvarno profesionalan posao izunutra i izvana. Pa ako netko ima odlicna iskustva, molio bih vas da mi napisete ime tj. lokaciju.

Naso sam njih i cine mi se jako ozbiljni, iskustva mozda netko? http://blackpearl.hr/
DiveInTheBlue is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2018., 21:30   #369
Black Pearl, Dr Kuko, Autopraonica Bobo
Enelop is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2018., 20:54   #370
Autopraonica doha, gortanova 36 (blizu ljubljanice). 65kn vanjsko i unutarnje pranje, dečki rade odličan posao.
Kontakt brojevi su 098 1935 484 i 091 4424 996
__________________
Što Bog dade i sreća junačka (ban Jelačić)
explorer 84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2018., 22:47   #371
Quote:
Andstill kaže: Pogledaj post
Je li moguce da mi od samoposluzne autopraone se skida boja na autu. Kako bih ovo mogao najbezbolnije rjesiti? Auto je BMW, crna metalik boja.
Itekako moguce, nisi ni prvi ni zadnji kojem se to dogodilo, a to nije zbog prevelikog pritiska vode, nego loseg farbanja i lose boje...

Doduse ja ovdje na slici ne vidim skinutu boju...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 00:41   #372
Da li netko zna koliki je pritisak vode u bar-ima na samoposlužnim autopraonicama, ima tko točnu informaciju?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2018., 20:38   #373
Postoji li u ZG autopraona sa cijenom do 80 kn za unutarnje i vanjsko pranje, ali da se auto stvarno lijepo opere?

Bio u 2 u ZG i to je prestrasno. U prvoj mi auto imao izvana flekove ko da su brisali sa blatnjavom krpom

U drugoj ga iznutra nisu ni takli osim usisali.

Ako imate neku preporuku, pucajte

Hvala
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 11:11   #374
Jimmy autopraonica kod Kartinga Špansko, cijena 70kn unutra i vani, a sve pere kak treba.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 11:44   #375
Meni su ok u autopraonici rudeš...iza uradi sam na zagrebačkoj. Iznutra i izvana 80kn. Dogovorim termin preko fejsa, popim kavu cca 45min i auto je gotov. Puno bolje očiste auto iznutra i izvana nego oni u general blistakonov
Widowmaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 12:03   #376
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže: Pogledaj post
Jimmy autopraonica kod Kartinga Špansko, cijena 70kn unutra i vani, a sve pere kak treba.
daj mi reci da se šališ

pa njima više nebi odfurao ni 60 godina star traktor
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2018., 12:29   #377
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
daj mi reci da se šališ

pa njima više nebi odfurao ni 60 godina star traktor
Slažem se. To je tamo takva nakupina prevaranata svih vrsta na jednom mjestu da je to nevjerojatno.

Sada su im fore s kuponima za promjenu guma za 100 kn. Dođeš tamo i pitaš za promjenu guma. Pita te jel preko kupona - ako je, onda veli da moraš čekati danima na red jer je gužva, totalna ludnica. A vidiš da nema nikoga, vulkić hoda u krug. I onda kažeš pa jel ne možete danas ubaciti jedan auto, vidim da vam i nije velika gužva. A odgovor - pa naravno da možemo, kada god želite. Ali tada vam ne vrijedi kupon nego puna cijena od 280 kn.

Neizdavanje računa da i ne spominjemo...
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 01:22   #378
Da li netko može preporučiti autopranicu za dubinsko čišćenje unutaršnjosti i sjedala? I znate li možda kako se kreću cijene za to i koliko uopće traje taj cijeli proces dubinskog pranja i sušenja?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:39   #379
Odi na kemijsko unutra, cca 500 kn. Možeš u Black Pearl, kod Sviga, Partes...

Ja sam radio u Partesu davno kad su u Bulvanovoj bili, meni su dobro napravili.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2018., 14:51   #380
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Postoji li u ZG autopraona sa cijenom do 80 kn za unutarnje i vanjsko pranje, ali da se auto stvarno lijepo opere?

Bio u 2 u ZG i to je prestrasno. U prvoj mi auto imao izvana flekove ko da su brisali sa blatnjavom krpom

U drugoj ga iznutra nisu ni takli osim usisali.

Ako imate neku preporuku, pucajte

Hvala
Jel se to meni opet čini da bi ti jebo a nebi platio? E bratko takav se još nije rodio ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:05.