Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2015., 11:30   #11221
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Da. Traže izlike po Njemačkoj i drugim EU zemljama. Bezobraznici jedni.
Znaš da nisam mislio na to. Nego na ono "tražim posao" već godinu dana, ali ne želi raditi "ovo zbog toga", "ono zbog toga", "ovo jer mi se ne sviđa", "ono jer ne želim"...dovoljno je okrenuti se oko sebe, svi znamo barem par neradnika koji ne žele raditi ništa konkretno
X-Plosiv is offline  
Old 30.08.2015., 23:35   #11222
LALOVAC ZAPRIJETIO: Treba oporezivati bogate koji u bankama drže 10 milijardi eura.
Znojit će se tko skriva novce
Govoreći o velikim svotama u bankama, spomenuo je i račune hrvatskih građana u inozemnim bankama, te kazao da oni koji mogu objasniti odakle im novac nemaju nikakvog problema s državom, a onima koji ne mogu objasniti odakle im novac poručio je da će se “znojiti više nego vi danas ovdje”, prenio je riječi ministra Novi list.

je možeš staviti soli na rep.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 31.08.2015., 06:45   #11223
Quote:
X-Plosiv kaže: Pogledaj post
Znaš da nisam mislio na to. Nego na ono "tražim posao" već godinu dana, ali ne želi raditi "ovo zbog toga", "ono zbog toga", "ovo jer mi se ne sviđa", "ono jer ne želim"...dovoljno je okrenuti se oko sebe, svi znamo barem par neradnika koji ne žele raditi ništa konkretno
Vjeruješ li ti meni da sam ja prije 10 godina znao par takvih, ali da danas ne znam niti jednog.
Svi se bore, kopaju di mogu i kako mogu, stvarno u svom okruženju nemam ni jednog takvog koji traži posao a moli boga da ga ne nađe.

Štoviše ,svi uzimaju sve što mogu i bore se rukama i nogama.

Doduše imam u okruženju par njih neradnika ali oni su si sredili braniteljske mirovine pa ih BK (a čak i oni u fušu upotpunjavaju kućni budžet).
HvalaNaRibama is offline  
Old 31.08.2015., 08:18   #11224
Evo jedan c/p članka iz Dnevno.hr

NEŠTO SE OPASNO SPREMA SVIJETU: Najveća američka banka bježi iz SAD-a?! Seli zlato i novac u Rusiju!


Središnja banka Rusije prihvatila je pod svoju zaštitu 3 milijuna unci ili oko 100 tona zlata u vrijednosti od preko 3,5 milijarde dolara od američkog bankarskog i financijskog diva Citigroup. Zašto?

Mnogo ljudi u svijetu pa i sami Rothschildi preko svog magazina “The Economist” najavljuju da će ova 2015. godina biti prijelomna godina za ovaj svijet. Rothchildi su nonšalantno najavili kaos i Treći svjetski rat i nitko nije reagirao ili ipak je, ali nama nije poznato.

Hrvatskoj javnosti manje je poznato da Federalne rezerve premještaju veći dio operacija iz New Yorka u Chicago, kako kažu zbog straha od “prirodne katastrofe”. Isto tako, svijet ne zna da federalna vlast u ovom trenutku kupuje na milijune okvira streljiva za poluautomatske puške AR-15, te da se NORAD (North American Aerospace Defense Command) premješta na planinu Cheyenne. Zbog čega, zbog prirodnih katastrofa? No, ako samo malo razmislimo, kakva prirodna katastrofa bi mogla biti toliko strašna da prekine operacije Federalnih rezervi u New Yorku? To bi moralo biti nešto vrlo neobično, a Federalne rezerve u New Yorku su očito zabrinute da bi takav događaj mogao dogoditi. Znaju li oni nešto što mi ne znamo?

Također, prije nekoliko dana, bivši glavni ekonomski savjetnik britanskog premijera Gordna Browna, Damian McBride uznemirio je svjetsku javnost i to objavama o kolapsu koji slijedi! Kako je najavio uslijed globalnog ekonomskog kolapsa koji će nastupiti doći će do velikih građanskih nemira pa je važno da ljudi pripreme tri stvari, gotovinu, hranu i vodu za mjesec dana kako bi mogli mjesec dana preživjeti kaos i nerede koji će uslijediti nakon potpunog ekonomskog kraha! Iako je i ovo upozorenje dosta alarmantno, jer dolazi od čovjeka koji je pri samom vrhu ekonomske elite Europe, mnogi ljudi i dalje ne vjeruju da ono što se sprema cijelom svijetu zaista nije dobro! I to je opasno jer je očito da su ljudi toliko izgubili osjećaj za stvarnost, da će se preko noći morati suočiti s onim što dolazi a to će biti kobno za mnoge. Jer ono što dolazi nije za čovjeka, već je protiv njega! O brutalnom svjetskom kolapsu koji će biti predigra Novom svjetskom poretku priča se još od početka godine a tu su najglasniji nezavisni ekonomski stručnjaci poput Brandona Smitha, ali i vodećih mainstream analitičara poput Martina Armstronga, a koji govore da će se kolaps čitavog sustava dogoditi ove godine u 10. mjesecu.

Da se u ekonomskom smislu, a samim time i u svakom drugom smislu svijetu sprema nešto veliko svjedoči i izvješće Ministarstva financija Ruske Federacije koje kruži Kremljom u kojemu jasno piše da je Središnja banka Rusije prihvatila pod svoju zaštitu 3 milijuna unci ili oko 100 tona zlata u vrijednosti od preko 3,5 milijarde dolara od američkog bankarskog i financijskog diva Citigroup. Osim toga Citigroup je na čuvanje Rusiji dao i 100 milijardi dolara u gotovini. Prema ovom izviješću najjača američka banka prekinula je sve ekonomske dogovore s mnogim zemljama, uključujući i latinoameričke zemlje, te je sav novac i zlato koje je bilo u tim zemljama izravno povučeno! To ništa ne bi bilo čudno da nije rijel o američkoj mutinacionalnoj financijskoj korporaciji sa sjedištem na Manhattnu, koja je nastala jednim od najvećih svjetskih spajanja u povijesti financija i ujedinjenjem bankarskog diva Citicorp i financijskog konglomerata Travelers Group u listopadu 1998. godine. Citigroup je bila najveća banka u svijetu po ukupnoj imovini i imala je ukupno 357 000 zaposlenih dok je 2007. godine je bila prva financijska korporacija po prodaji američkih državnih obveznica. Citigroup ima najveću mrežu na svijetu u pružanju financijskih usluga i posluje u 140 zemalja s oko 16 000 ureda. Ima više od 200 milijuna računa klijenata u više od 140 zemalja.

I sada ta korporacija, baš sada, sve što vrijedi seli na rusko tlo? Zašto? Čega se boji? Možda istoga čega se boji i bivši savjetnika britanskog premijera! A to je kolaps koji slijedi zapadnom, a posljedično i cijelom svijetu! Jedno je sigurno, a to je da ovaj potez izrazito moćne korporacije nikako nije slučajan te da oni znaju ono što svijet ne zna, jer masovni mediji masovno skrivaju istinu!


Ono što je meni najviše zapelo za oko je sam početak teksta i govor o zlatu, a kao dobro je već poznato da na američanskom dolaru više ne piše da je vrijednost zlata iza njega, već onaj dolsovno prenešeni izraz "dug".

Pa shodno tome, kako se to zlato odjednom pojavilo i to kroz banke?
Govore se i ta imena, a i za koja se tvrdi da vladaju svijetom pa u konačnici svega, čini se da oni znaju ipak "nešto" više od nas koji smo okruženi s ovakvim medijima, a preko kojih si sami moramo birati što bi moglo biti istina, a što netočan navod ili samo piskaranje da se popuni "eter".

Činjenica jest da se nešto događa, a što smo mogli vidjeti i nedavno kod kineskih burzovnih mešetara te se ne bih čudio da je sve to nekako povezano.

A kako sam već spomenuo da se to nešto možda događa, ja nekako mislim da u današnje vrijeme sve to možemo pratiti kao neku utakmicu gdje se jako lijepo i dobro može vidjeti kako se odigravaju neki potezi koji svojim djelovanjem imaju određene posljedice na društvo.

Naravno, ne uzimajte ovo kao nešto 100%, ali znate kako se govori.... "Gdje ima dima, ima i vatre!"
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Old 31.08.2015., 09:32   #11225
Quote:
Tutan Kamon kaže: Pogledaj post
Evo jedan c/p članka iz Dnevno.hr

[I]NEŠTO SE OPASNO SPREMA SVIJETU: Najveća američka banka bježi iz SAD-a?! Seli zlato i novac u Rusiju!
Nemoj molim te dnevno.hr uzimati kao relevantan izvor. Plizzzz.

Ja inače jako volim čitati nexus, i poznat sam kao ljubitelj teorija urota.
I ne kažem da su podaci netočni, samo mislim da je interpretacija istih mali problem.

Quote:
Pa shodno tome, kako se to zlato odjednom pojavilo i to kroz banke?
Fools gold.
HvalaNaRibama is offline  
Old 31.08.2015., 09:37   #11226
kaj se tiče žešćih slomova i poremećaja na kineskim tržištima, to je svako upućeniji već par godina očekivao..zbog xy različitih razloga..

nije mi jasno zašto dolazi do "kaskadnih strahova, lomova i poremećaja na svjetskim burzama" ako je burza i tržište "skup svih znanja, informacija i anticipacija" , a onda ono što svi znaju i očekuju ipak izazove šokove i čuđenja i kaskadna rušenja burzi...
Brogan is offline  
Old 31.08.2015., 09:40   #11227
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Nemoj molim te dnevno.hr uzimati kao relevantan izvor. Plizzzz.

Ja inače jako volim čitati nexus, i poznat sam kao ljubitelj teorija urota.
I ne kažem da su podaci netočni, samo mislim da je interpretacija istih mali problem.
Sve sam nakon teksta objasnio i ako ćemo općenito razgovarati o medijima, sve je to isto, sve je to ista "maska".

Bez obzira koji to medij bio, činjenica je da se to nešto događa (opisano na ovaj ili onaj način), a od svih nas je da si od svega toga uzmemo nešto što mislimo da je točno.
Pa ako uzmemo u obzir da danas doslovno vidimo figure kako se miču po terenu, čak i ono što slušamo direktno iz usta mnogi ljudi, možemo svesti na tvoj gore dio da se ne uzimaju kao relevantan izvor.

Na kraju svega, što su relevantni izvori, jer već nam je svima jasno kao dan da se mnoge stvari ili pumpaju ili umanjuju zbog različitih interesa.

Iako je samo film, prvi dio filma Men in Black je vrlo zanimljiv bio i po tom pitanju štampe, kako je Tommy Lee rekao.
Negdje ćeš pronaći neku vrlo dobru informaciju i tamo gdje se najmanje nadaš, jer se tamo namjanje to i očekuje.

No kako god, pokazatelji s tim tekstom ili ne, nisu baš na dobrom putu, iako to kao svi ti "velikI" svjetski vođe rade na tom "problemu" samog čovječanstva.

Ali svejedno hvala na observaciji
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Old 31.08.2015., 09:44   #11228
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Fools gold.
E ovo nisam vidio prethodno....
Ali da...
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Old 31.08.2015., 09:55   #11229
Quote:
Tutan Kamon kaže: Pogledaj post
Sve sam nakon teksta objasnio i ako ćemo općenito razgovarati o medijima, sve je to isto, sve je to ista "maska".

Bez obzira koji to medij bio, činjenica je da se to nešto događa (opisano na ovaj ili onaj način), a od svih nas je da si od svega toga uzmemo nešto što mislimo da je točno.
Pa ako uzmemo u obzir da danas doslovno vidimo figure kako se miču po terenu, čak i ono što slušamo direktno iz usta mnogi ljudi, možemo svesti na tvoj gore dio da se ne uzimaju kao relevantan izvor.

Na kraju svega, što su relevantni izvori, jer već nam je svima jasno kao dan da se mnoge stvari ili pumpaju ili umanjuju zbog različitih interesa.

Iako je samo film, prvi dio filma Men in Black je vrlo zanimljiv bio i po tom pitanju štampe, kako je Tommy Lee rekao.
Negdje ćeš pronaći neku vrlo dobru informaciju i tamo gdje se najmanje nadaš, jer se tamo namjanje to i očekuje.

No kako god, pokazatelji s tim tekstom ili ne, nisu baš na dobrom putu, iako to kao svi ti "velikI" svjetski vođe rade na tom "problemu" samog čovječanstva.

Ali svejedno hvala na observaciji
Za USA ti je prilično jasno- negdje sam prije koju godinu pročitao da je engleski prestao biti većinski jezik u USA prije nešto godina.
WASP-ovci su normalno zabrinuti, možda paranoični i predviđaju ono što se u biti može predvidjeti i bez neke velike nauke.
A što recimo priča o Fergusonu potvrđuje -mogući su rasni nemiri pa i rasni sukobi u USA. Slijedom toga, CIA i društvo paranoični po običaju naravno da pripremaju "rješenje" i za to kao jedan od mogućih scenarija koji se mogu (i ne moraju) dešavati u USA.

I tako, svaki ovaj parametar kojega dnevno.hr navodi može bit dio više scenarija i može se interpretirati u više konteksta.
Uostalom da bi teorija urote bila dobra teorija urote, mora sdržavati određeni dio istine. Inače nije dobra.
Ali to je više stvar interperetacije podataka a ne podataka samih (ono što jest umijeće je izvući iz te teorije točne podatke, i točno ih interpretirati).

A neke teorije urote uopće nisu teorije nego su urote. No od silnog šuma (namjerno stvorenog po meni) teško je razlučiti što je što (zato se šum i multiplicira IMHO).

Tako da treba biti vrlo oprezan sa svime time što se "teoretisanja" tiče i sve uzeti ne sa zrnom ,nego sa vrećom soli.
A za medije si u pravu, upravo oni stvaraju te teorije i šum. Što zbog neznanja (pola novinara su nam nepismeni poluidioti) što zbog zle namjere (P.R. plaćeni i ini namjerno manipulirajući članci).

Itd, itd...to je za neku drugu temu i raspravu , nije za ovu temu

Quote:
E ovo nisam vidio prethodno....
Ali da...
Nisi ni mogao jer sam naknadno editirao upis i dodao.
Moja greška i moja isprika zbog " podmetanja"
HvalaNaRibama is offline  
Old 31.08.2015., 10:03   #11230
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Za USA ti je prilično jasno- negdje sam prije koju godinu pročitao da je engleski prestao biti većinski jezik u USA prije nešto godina.
WASP-ovci su normalno zabrinuti, možda paranoični i predviđaju ono što se u biti može predvidjeti i bez neke velike nauke.
A što recimo priča o Fergusonu potvrđuje -mogući su rasni nemiri pa i rasni sukobi u USA. Slijedom toga, CIA i društvo paranoični po običaju naravno da pripremaju "rješenje" i za to kao jedan od mogućih scenarija koji se mogu (i ne moraju) dešavati u USA.

I tako, svaki ovaj parametar kojega dnevno.hr navodi može bit dio više scenarija i može se interpretirati u više konteksta.
Uostalom da bi teorija urote bila dobra teorija urote, mora sdržavati određeni dio istine. Inače nije dobra.
Ali to je više stvar interperetacije podataka a ne podataka samih (ono što jest umijeće je izvući iz te teorije točne podatke, i točno ih interpretirati).

A neke teorije urote uopće nisu teorije nego su urote. No od silnog šuma (namjerno stvorenog po meni) teško je razlučiti što je što (zato se šum i multiplicira IMHO).

Tako da treba biti vrlo oprezan sa svime time što se "teoretisanja" tiče i sve uzeti ne sa zrnom ,nego sa vrećom soli.
A za medije si u pravu, upravo oni stvaraju te teorije i šum. Što zbog neznanja (pola novinara su nam nepismeni poluidioti) što zbog zle namjere (P.R. plaćeni i ini namjerno manipulirajući članci).

Itd, itd...to je za neku drugu temu i raspravu , nije za ovu temu


Nisi ni mogao jer sam naknadno editirao upis i dodao.
Moja greška i moja isprika zbog " podmetanja"
Slažem se u potpunosti, kao i s ovim gore više rečenim, jer ipak je činjenica da sa svime se manipulira pa i kroz školu i vjerska tumačenja koja bi kao trebala biti nešto čemu se može vjerovati.

A za "podmetanje"... no problem, pa ljudi smo, dogovorit ćemo se

A po pitanju teme i kolapsa.... pa sama povijest je cijeli kolaps i ako bi sve to sagledali u nekom filmu, a u realnom vremenu, sam taj zaključak bi se doveo do toga bez ijedne suvišne riječi.
Ali naravno, svatko ima taj svoj aspekt gledanja u životu i gleda neke svoje interese pa se i s ovakvim temama ne bakća, ali to je onaj dio o "teorijama" da daj čovjeku što više problema da ne odvraća pozornost na "probleme"

Ja sam i tamo u onoj temi o teroijama urote rekao da sve to uopće nema veze s teorijom, već čistom praksom (ukratko rečeno), a još bih dodao i da je to temelj koji se kroz život provlači.
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Old 31.08.2015., 11:12   #11231
Austrija je pojačala kontrole na istočnim granicama nakon što je 71 izbjeglica pronađen prošlog tjedna mrtav u napuštenom kamionu na austrijskom autoputu gdje je stigao iz Mađarske.

Austrija ima istočne granice prema Mađarskoj, Slovačkoj, Sloveniji i Češkoj.

Na mađarskom autoputu koji vodi prema Austriji u ponedjeljak su se počele stvarati kilometarske kolone nakon što je Austrija uvela strože kontrole, izvijestila je mađarska novinska agencija MTI.

Na autoputu M1 kolona je dosegnula 20 kilometara a kolone su se počele stvarati i na drugim prometnicama prema Austriji.
ode k vragu šengen sole pamet prema izbjeglicama humano a oni zatvorili granicu.
teško će EU preživiti 2016 godinu,možda čak i vojska ponovno izađe na EU granice.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Old 31.08.2015., 11:20   #11232
Kad smo već kod spominjanja vosjke, bio sam u Italiji prije 2 tjedna i tamo je pod normlano da su kod nekih bitnijih mjesta (crkve/svetišta itd) uz karabinjere i policiju budu i vojnici s dugim cijevima.
Nakon što sam to vidio, mislio sam da je neki problem u tom trenutku ili da se nešto osigurava za taj dan, ali ne, tako je svaki dan.
Vojska je već na ulicama
__________________
Tko pita.... saznat će!
Tutan Kamon is offline  
Old 31.08.2015., 11:34   #11233
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Austrija je pojačala kontrole na istočnim granicama nakon što je 71 izbjeglica pronađen prošlog tjedna mrtav u napuštenom kamionu na austrijskom autoputu gdje je stigao iz Mađarske.

Austrija ima istočne granice prema Mađarskoj, Slovačkoj, Sloveniji i Češkoj.

Na mađarskom autoputu koji vodi prema Austriji u ponedjeljak su se počele stvarati kilometarske kolone nakon što je Austrija uvela strože kontrole, izvijestila je mađarska novinska agencija MTI.

Na autoputu M1 kolona je dosegnula 20 kilometara a kolone su se počele stvarati i na drugim prometnicama prema Austriji.
ode k vragu šengen sole pamet prema izbjeglicama humano a oni zatvorili granicu.
teško će EU preživiti 2016 godinu,možda čak i vojska ponovno izađe na EU granice.
Pitanje je samo hoćemo li mi biti ispred ili iza te granice.
HvalaNaRibama is offline  
Old 31.08.2015., 12:59   #11234
Quote:
Jurica222 kaže: Pogledaj post
Zna Zoki da novaca nema, ali zaduzit ćemo se još malo, a "poslije mene potop". A poslije će ionako Karamarko biti kriv za sve. Nadam se da izbori budu čim prije dok ovi ne naprave još veća sranja
Pa da.... Isto tako kad Karamarko dobije izbore, i ne zna kud i kamo, moze reci Milanovic je to napravio. Razumijes ironiju svega?
Gaius Julius C. is offline  
Old 31.08.2015., 13:01   #11235
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
kaj se tiče žešćih slomova i poremećaja na kineskim tržištima, to je svako upućeniji već par godina očekivao..zbog xy različitih razloga..

nije mi jasno zašto dolazi do "kaskadnih strahova, lomova i poremećaja na svjetskim burzama" ako je burza i tržište "skup svih znanja, informacija i anticipacija" , a onda ono što svi znaju i očekuju ipak izazove šokove i čuđenja i kaskadna rušenja burzi...
Exactly
Vec se o tome prije 5 godina pisalo.
Ali "trzista" nisu to ocekivala.....Lol...
Gaius Julius C. is offline  
Old 31.08.2015., 14:13   #11236
Quote:
Gaius Julius C. kaže: Pogledaj post
Exactly
Vec se o tome prije 5 godina pisalo.
Ali "trzista" nisu to ocekivala.....Lol...
"raduj se o Kroatija past će ti demokratija..."



"raduj se svijete, dolaze veće reforme kapitalizma, jer je unutar njega očito riječ o masu različitih bulšit proturječnosti, i promjene su nužne..."
Brogan is offline  
Old 31.08.2015., 14:17   #11237
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
"raduj se o Kroatija past će ti demokratija..."



"raduj se svijete, dolaze veće reforme kapitalizma, jer je unutar njega očito riječ o masu različitih bulšit proturječnosti ..."
Da, ova oluja koja se iza brda valja ukazuje upravo na to.

Hoće li izmisliti neku eskivažu ili neki balon da produlje status quo ili neće...yet to be seen,,,
HvalaNaRibama is offline  
Old 31.08.2015., 14:36   #11238
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Da, ova oluja koja se iza brda valja ukazuje upravo na to.

Hoće li izmisliti neku eskivažu ili neki balon da produlje status quo ili neće...yet to be seen,,,
više bih nazvao to implozijom zbog žešćih promjena koje proizlaze iz konvergencije svih velikih trendova koji traju već 20-30 godina.

Kapitalizam je zbunjen, kao i ljudi unutar njega.
masa toga je proturječna.

recimo...zbog x razloga je na redu daljnje skraćivanje radnog tjedna, tj. broja sati rada nužnog po čovjeku, a ljudi sve dulje rade, posao je zahtjevniji, i stotine milijuna ljudi propadaju, demografija odlazi ukurac i ljude ždere i ubija taj isti sustav koji se navodno "usavršio" i postaje savršen...


zatim smanjivanje relativne veličine "starog, tj. standardnog kapitalizma", tj. Europe i SAD-a, unutar globalnog sustava koji je neki novi khm.."kapitalizam"...itd......
Brogan is offline  
Old 31.08.2015., 14:56   #11239
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
više bih nazvao to implozijom zbog žešćih promjena koje proizlaze iz konvergencije svih velikih trendova koji traju već 20-30 godina.

Kapitalizam je zbunjen, kao i ljudi unutar njega.
masa toga je proturječna.

recimo...zbog x razloga je na redu daljnje skraćivanje radnog tjedna, tj. broja sati rada nužnog po čovjeku, a ljudi sve dulje rade, posao je zahtjevniji, i stotine milijuna ljudi propadaju, demografija odlazi ukurac i ljude ždere i ubija taj isti sustav koji se navodno "usavršio" i postaje savršen...


zatim smanjivanje relativne veličine "starog, tj. standardnog kapitalizma", tj. Europe i SAD-a, unutar globalnog sustava koji je neki novi khm.."kapitalizam"...itd......
Toga se ja najviše i bojim.
Da netko zna što treba raditi i šok bi bio manji.
Ali primjećujem da su se svi pogubili više manje i da ne znaju što i kako, i svi nekako sjede i čekaju.
Ono, stiže tsunami a ti ne znaš di bi bježao pa sjediš na plaži, čekaš da dođe, i nadaš se da ćeš preživjet. Tako nekako mi se čini.

A u biti rješenje je upravo u ovome što si napisao i što sam poboldao, odnosno točnije rečeno u pravednijoj preraspodjeli kapitala u smislu da se ljudima smanji radno vrijeme kako bi ih se više zaposlilo, da se dignu plaće (preraspodjela dakle, da firme i manageri prestanu uzimati ekstraprofite i da se zadovolje samo "običnim" profitom).

Dakle dizanje standarda i zaposlenosti kako bi se pokrenuo tijek novca i prodaj/proizvodnja/ponuda/potražnja.

Nešto u tom smjeru....

No to ne vidim da ikome pada na pamet niti da itko ozbiljno radi na tome.
HvalaNaRibama is offline  
Old 31.08.2015., 15:32   #11240
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Toga se ja najviše i bojim.
Da netko zna što treba raditi i šok bi bio manji.
Ali primjećujem da su se svi pogubili više manje i da ne znaju što i kako, i svi nekako sjede i čekaju.
Ono, stiže tsunami a ti ne znaš di bi bježao pa sjediš na plaži, čekaš da dođe, i nadaš se da ćeš preživjet. Tako nekako mi se čini.

A u biti rješenje je upravo u ovome što si napisao i što sam poboldao, odnosno točnije rečeno u pravednijoj preraspodjeli kapitala u smislu da se ljudima smanji radno vrijeme kako bi ih se više zaposlilo, da se dignu plaće (preraspodjela dakle, da firme i manageri prestanu uzimati ekstraprofite i da se zadovolje samo "običnim" profitom).

Dakle dizanje standarda i zaposlenosti kako bi se pokrenuo tijek novca i prodaj/proizvodnja/ponuda/potražnja.

Nešto u tom smjeru....

No to ne vidim da ikome pada na pamet niti da itko ozbiljno radi na tome.
ide se u tom smjeru, ali ekstremno presporo i samo u par fensi zemalja
Niti približno kao sustavni pristup i globalna ideja. Globalna ideja je još uvijek jebat ljude na razini 19. stoljeća, a ne napokon ući u 21. stoljeće koje će ući i u svoju sredinu a debili se još uvijek neće probuditi, prilagoditi i uozbiljiti već će sam sustav ljude koji tvore taj kapitalizam, i dalje držati tužnim mazohistično-autističnim budalama koji kao takvi navodno ne primjećuju ogromne promjene svega.

Zadnje uređivanje Brogan : 31.08.2015. at 16:09.
Brogan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.