Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2004., 10:27   #41
-------------------------------------------------------------------------------
Al brate dosta rata.

Ja se slažem s Cro Fag-om. Ja isto vijerujem u Karmu. To je super grupa. Žare i pale češkom. Nedavno su otvorili i stranicu www.karma.com.hr :-)

Mislim da je i isto tako glupo govoriti o karmi, to imamo u religiji, i stvarno glupo mi je kad netko govori o sudbini - da se tak nešto trebalo dogoditi i nikako se nije moglo spriječiti...

-------------------------------------------------------------------------------
Al brate dosta i o Karmi.

Kriminal. To je definitivno u porastu. I to velikom porastu. :-(
Tražio sm malo po netu 1-5 mjesec 2004 u usporedbi s 2003. Porast ubojstava 150%, ostale krađe su rasle ohoho, ni jedan oblik kriminala nije pao, paće svi su rasli minimalno 24%. :-(
demosten is offline  
Old 07.12.2004., 11:06   #42
Quote:
Potala kaže:
Forum Politika je 5 mjesta poviše ovog.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Old 07.12.2004., 11:14   #43
E a jedna zgodna statistika. U dubrovniku za vrijeme rata bilo je jako malo samoubojstava. Kako se rat smirivao, osnosno nije bilo ničega što je ljudima diktiralo ponašanje, broj samoubojstava je porastao.

Isto bi bilo zgodno pogledati dali izbori utjeću na promijenu kriminala, odnosno dali mjesec dana prije izbora kriminal barem malo padne u odnosu na ostale mjesece...
demosten is offline  
Old 07.12.2004., 14:47   #44
Exclamation

Quote:
Potala kaže:
Ma nije zabranjeno, ali malo ispada iz konteksta ovog foruma
Uostalom, ne sjedam mi baš ta kolektivna karma. Ispada da je Tuđman napravio, da prostiš, sranje, a ja ispaštam

*khm, khm*
Drugovi i drugarice
Forum Politika je 5 mjesta poviše ovog.
Hvala

pa ja imam upravo takav dojam..


ali mislim da nije samo on , već je kriv i mentalitet-
živimo u vrlo osuđujućem, netolerantnom i agresivnom okruženju -- i onda se to vraća nazad kroz opisano, a i kroz lidere koji grade npr konc logore koji dodatno pogoršavaju i nanose dodatne "grijehe"

viscious circle


ja osobno vjerujem da sve zlo ima korijene u ljudskom umu i ljudskom ponašanju te da na ovim prostorima u društvu je to zlo puno češće - i da nam se to vraća nazad
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Old 07.12.2004., 15:25   #45
Quote:
Cro Fag kaže:
ali mislim da nije samo on , već je kriv i mentalitet-
živimo u vrlo osuđujućem, netolerantnom i agresivnom okruženju -- i onda se to vraća nazad kroz opisano, a i kroz lidere koji grade npr konc logore koji dodatno pogoršavaju i nanose dodatne "grijehe"
Što si učinio da to promijeniš?

-------------------------------------------------------------------------------
Kineska narodna:
"Tko ako ne ja, kada ako ne sada"
demosten is offline  
Old 07.12.2004., 15:52   #46
Quote:
Cro Fag kaže:
ja osobno vjerujem da sve zlo ima korijene u ljudskom umu i ljudskom ponašanju te da na ovim prostorima u društvu je to zlo puno češće
Ako je ovdje češće zlo imaš veće prilike raditi dobro.
demosten is offline  
Old 08.12.2004., 07:36   #47
Exclamation

Quote:
demosten kaže:
Što si učinio da to promijeniš?

-------------------------------------------------------------------------------
Kineska narodna:
"Tko ako ne ja, kada ako ne sada"


**

Ako je ovdje češće zlo imaš veće prilike raditi dobro.
ali ja nisam ovdje topic..
raspravljamo ono što je napisao JaBitTe--
i samo kažem moje stajalište o korijenima takvih zla koje je napisao na početku topica
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Old 08.12.2004., 08:01   #48
Re: Kuda idu divlje svinje??????????????

Quote:
JaBitTe kaže:
ili ti ovi svijet - drustvo u cijelini

trebalo bi vidit shto kaze ivo shtivichic
... [ili barem Henryk Sienkiewich ]
Beni_Gabor is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.