Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2018., 10:37   #1
Preminuo Marijan Hanžeković

Quote:
PREMINUO ODVJETNIK MARIJAN HANŽEKOVIĆ

Odvjetnik Marijan Hanžeković, preminuo je jutros u Zagrebu u dobi od 66 godina.

Ja sam odvjetnik po vokaciji. Jedan od onih dosadnih koji je još u osmogodišnjoj školi znao što hoće. Ali sam mislio da je to romantičniji poziv, da je to borba za pravdu. No, pravo i pravda su dva različita pojma. Pravde ima koliko i ljudi. Svatko ima neku svoju pravdu. Ona je osobna, a pravo je čista logika - kazao je o sebi u jednome od rijetkih intervjua Marijan Hanžeković.

Rođen je 18. siječnja 1952. godine u Zagrebu. Majka Nada bila je liječnica, a otac Marijan sveučilišni profesor. Nakon osnovne škole upisao je gimnaziju, a 1975. je diplomirao na Pravnom fakultetu u Zagrebu. Povijest njegove obitelji ga je na neki način obavezivala i određivala. Pradjed mu je bio rektor zagrebačkog sveučilišta, djed je bio mason, otac Mačekov tajnik u ondašnjem HSS-u, a stric Boris istaknuti pravnik.

Bio je uporan i vjerovao da može biti najbolji.
– Da kopam kanale, moji bi bili najbolji – rekao je opisujući svoj karakter.

Odvjetničko društvo Hanžeković, Radaković & Partneri osnovao je s kolegama 1994. godine nakon što je uspio nagovoriti poznatog odvjetnika, civilista Milana Radakovića da zajedno otvore ured. Kasnije je preimenovano u Odvjetničko društvo Hanžeković & Partneri i danas je najveća odvjetnička kancelarija u Hrvatskoj koja zapošljava dvjestotinjak ljudi. Tijekom cijelog radnog vijeka Marijan Hanžeković bio je angažirani član Hrvatske odvjetničke komore, a od 1994. do 2000. godine njen predsjednik.

U svibnju 2014. godine Hanžeković od Hypo banke preuzima vodeću medijsku tvrtku EPH, koja se tada nalazi u predstečaju. Tvrtka koju čine Jutarnji list, Slobodna Dalmacija, Sportske novosti, Globus, Gloria te još brojni mjesečnici i portali, u srpnju 2016. godine mijenja ime u Hanza Media.

Marijan Hanžeković bio je prisutan i u politici. I to mu je dio obiteljskog naslijeđa. Otac, Marijan Hanžeković je prije Drugog svjetskog rata bio istaknuti HSS-ovac. Za vrijeme NDH svi su iz obitelji završili po zatvorima. Djeda su kao masona ustaše uhitili i odveli u Staru Gradišku. Otac je bio u Jasenovcu i Lepoglavi. Kad su ga zbog bolesti pustili iz Lepoglave, zajedno s njegovom majkom pobjegao je u partizane. Stric, Boris Hanžeković je kao domobranski oficir koji pruža pomoć partizanima bio uhićen, odveden u Jasenovac i tamo strijeljan. Boris Hanžeković bio je jedan od najboljih atletičara tadašnje države prije 2. svjetskog rata i u spomen na njega u Zagrebu se održava atletski miting. Iako su bili u partizanima, roditelji mu nikad nisu postali članovi Komunističke partije.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...nosti/6977913/
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 10:42   #2
Prije svega, nad ničijom smrti ne treba likovati.

Ali da je stvorio moćnu mašinu koja je zagorčala živote desecima tisuća ljudi (ako ne i više), je.

No ova smrt ništa ne mijenja, ta mašina neće prestati raditi samo zato što je njen idejni začetnik i pokretač umro. Sve ide dalje, a nebi me čudilo da sve to preuzme neki novi, još gori.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:03   #3
Na Jutarnjem, Večernjem, 24sata, Slobodnoj onemogućeni komentari. Stvarno ne znam zašto ne omoguće čitateljima da izraze sućut.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:28   #4
A ne znam, ne bi trebalo likovati nad čovjekovom smrću. Mislim ja prvi ne poštujem i ne odobravam to što je radio, sam je o sebi stvorio sliku kakvu je stvorio, ali se ne mogu radovati tome što je umro. Ako ništa drugo treba biti čovjek, zadržati dostojanstvo i postaviti se iznad toga. S druge strane razumijem one koji se raduju tome, pogotovo ljude kojima je direktno ili indirektno utjecao na život.
Ab Aeterno is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:31   #5
Quote:
Frasier kaže: Pogledaj post
Na Jutarnjem, Večernjem, 24sata, Slobodnoj onemogućeni komentari. Stvarno ne znam zašto ne omoguće čitateljima da izraze sućut.
lex stankovic na djelu. ovo je samo trening da vidimo kako to funkcionira kad se donese. protiv elita se ne smije.

nekako sam uvjeren da ce lex stankovic podrzat i hdz i sdp. a budale ce farbat sa pricom o cenzuri i di su pare.

elita nece dozvolit da ih se kritizira.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:34   #6
Onima koji pišu da ne treba likovati nad nečijom smrću:

Da je čovjek htio da se o njemu lijepo govori nakon smrti, ponašao bi se drukčije za života. Ovako što je htio to sad i dobiva.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:37   #7
Ne znam zasto bi likovao nad smrcu osobe koja je u potpunosti ostvarila svoj naum i zivotni moto.
Koja je zaradila milijune bez da je ijednom stresno zaspao.
On se u zivotu prozivio, nadzivio, sad je kasno za likovati.
On je generacijama iza sebe priustio lagodan zivot, sad je kasno.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:38   #8
Quote:
bizon_9 mm kaže: Pogledaj post
Trebaš biti ČOVJEK u punom smislu te riječi, ne samo biološki da bi od ljudi zaslužio pijetet.
Ne govorim sad o pijetetu, nego o upravo o ljudskosti, a kad sam vidio na fejsu hrpu 'lajkova', to mogu razumijeti, ali ipad ne opravdavam, upravo zbog humanosti i vjere u dobrodušnost većine, a ne u zlobu. Nije bio neki dobrica, al nije bio nit Adolf...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:44   #9
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Nije ga spasila sva ta lova koji je pokrao ljudima za života
Ajde ima pravde spora je ali nema žalbenog postupka
Da lova spašava od raka gušterače kakvog je Hanžeković imao onda bi i jedan Jobs bio živ...

Nad ljudskom smrću treba ostati dostojanstven,ali to ne znači da ne treba osuditi nečije postupke tijekom života,ali opet,na normalan način...

Ako pokojnik nije bio čovjek onda upravo takvim ponašanjem pokazuješ da si iznad njega...

Sto ljudi ne vrijedi koliko jedan čovjek...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:44   #10
Nikada nisam procitao toliko negativnih komentara u vezi preminule osobe, ali nikada.
Na kompletnom netu tesko se nade par osoba i to su one koje mole da se o pokojniku ipak ne pisu tako ruzne stvari.
Mislim da to dovoljno govori kakav je covjek bio Handzekovic, pa sa tim u vezi nemam nista lijepo za napisati.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:47   #11
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Dobio je smrt. Zar to necemo svi dobiti?
Sto je on u svom zivotu izgubio?
Sad je kasno za likovanje.
Hanžeković je očito bio sociopat jer nije osjećao nimalo empatije prema ljudima koje je ogulio. Ne znam zašto bi ga itko sažaljevao, a ti mu možeš slobodno platiti misu zadušnicu ako smatraš da sve postaje relativno jednom kad netko umre.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:49   #12
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nikada nisam procitao toliko negativnih komentara u vezi preminule osobe, ali nikada.
Na kompletnom netu tesko se nade par osoba i to su one koje mole da se o pokojniku ipak ne pisu tako ruzne stvari.
Mislim da to dovoljno govori kakav je covjek bio Handzekovic, pa sa tim u vezi nemam nista lijepo za napisati.
Hanžeković je samo iskoristio sustav, koji je u potpunosti izgubio ljudskost, on je samo bio njegovo oličenje, sutra će isti posao preuzeti drugi ljudi, ne nužno bilo kaj bolji....

Sustav koji ga je stvorio je taj, koji treba i mora umrijeti...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:50   #13
Baš me zanima što će se desiti sa medijskom tvrtkom Hanza medija, koji je postao glasilo vladajuće garniture.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:53   #14
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Hanžeković je samo iskoristio sustav, koji je u potpunosti izgubio ljudskost, on je samo bio njegovo oličenje, sutra će isti posao preuzeti drugi ljudi, ne nužno niš bolji....

Sustav koji ga je stvorio je taj, koji treba i mora umrijeti...
Ma nemoj.

Ispada da ljudi nemaju slobodnu volju i da nužno moraju iskoristiti sve što im nakaradni sistem dozvoljava i da ne mogu reći "ja u ovom sranju neću sudjelovati jer sam bolji od toga".

E pa Hanžeković nije bio bolji od toga. Po tebi ispada da je on bio samo žrtva sistema.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:53   #15
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Hanžeković je samo iskoristio sustav, koji je u potpunosti izgubio ljudskost, on je samo bio njegovo oličenje, sutra će isti posao preuzeti drugi ljudi, ne nužno bilo kaj bolji....

Sustav koji ga je stvorio je taj, koji treba i mora umrijeti...
Don't hate da playa, hate da game, brah
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 11:57   #16
Quote:
sotonik123 kaže: Pogledaj post
Hanžeković je samo iskoristio sustav, koji je u potpunosti izgubio ljudskost, on je samo bio njegovo oličenje, sutra će isti posao preuzeti drugi ljudi, ne nužno bilo kaj bolji....

Sustav koji ga je stvorio je taj, koji treba i mora umrijeti...
Nije samo iskoristio nego ga je i kao takvog gradio i održavao. I to prilično aktivno.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:00   #17
Za života je dao jedan od najboljih i najkorisnijih savjeta prezaduženima (NU2):
Neka plaćaju svoje obveze na vrijeme, pa neće biti ovrha.
Velik čovjek, a opet jednostavan, koji je dobrotu i mudrost širio oko sebe.
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:01   #18
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
pa vjerojatno zato jer iako je hrvatska 86% katolička i vjerska zemlja 96% komentara na portalima su daleko od kršćanskog milosrđa i empatije
i svega što propisuje Vjera

Baš zato je trebalo dopustiti da tih 86% izraze svoje kršćansko milosrđe.
Frasier is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:01   #19
Nije kršćanski i ljudski slaviti nečiju smrt. To je nečiji tata, stric, djed. Trebalo bi moliti nek mu Bog oprosti pohlepnost.

Ipak toliko ljudi imaju ružan stav : praf mu budi i doslovno samo što ne slave njegovu smrt. Tužno. Za njega.
Ljudi inače ne slave ničije smrti, niti likuju ako netko premine.
To puno govori o tome kakav je bio čovjek i kakva je važna "djela" ostavio za sobom.
pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 12:03   #20
Počivao u miru. Šteta što pokojnik nije ostavio pozitivnog traga za vrijeme života, što vidimo po komentarima.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:35.