Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2014., 13:33   #141
ne znam ja kako vi rabite te vaše washeve, ali ja jednostavno mrvicu užom mlaznicom (imam podešavanje i samo jednu mlaznicu) prvo auto kolko je moguće isperem od blata i krupnije prljavštine, cca 5-10 minuta posla, onda u kantu napravim pjenu i spužvom sve oribam -cca 20 minuta posla, onda sa širim mlazom auto isperem od pjene - cca 10 minuta posla. nakon čega ide detaljiranje jelenskom kožicom i drugim krpama.
ako je usisavanje u kombinaciji sve skupa auto sredim za 1-1.5h.

i nikad mi se još nije pokvarila ni mlaznica ni crijevo, jedino je jedan mali miniwash (pumpa je otišla motor je ok) i tad sam kupio drugi i to je to. dakle u 10ak godina korištenja miniwasha nikad mi se nije pokvarila ni mlaznica ni crijevo i nije mi jasno što to moraš radit da se to desi.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 21:41   #142
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
ne znam ja kako vi rabite te vaše washeve, ali ja jednostavno mrvicu užom mlaznicom (imam podešavanje i samo jednu mlaznicu) prvo auto kolko je moguće isperem od blata i krupnije prljavštine, cca 5-10 minuta posla, onda u kantu napravim pjenu i spužvom sve oribam -cca 20 minuta posla, onda sa širim mlazom auto isperem od pjene - cca 10 minuta posla. nakon čega ide detaljiranje jelenskom kožicom i drugim krpama.
ako je usisavanje u kombinaciji sve skupa auto sredim za 1-1.5h.

i nikad mi se još nije pokvarila ni mlaznica ni crijevo, jedino je jedan mali miniwash (pumpa je otišla motor je ok) i tad sam kupio drugi i to je to. dakle u 10ak godina korištenja miniwasha nikad mi se nije pokvarila ni mlaznica ni crijevo i nije mi jasno što to moraš radit da se to desi.
npr odrzavanje bjelog kamena oko kuce... kojeg ima kao u prici
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2014., 15:03   #143
Pročitao sam sve i zaključio da su ti minivoševi jedno veliko sranje. Puknit iljadu-dvi kuna (dvadest pranja auta iznutra i izvana u praonici) za nešto čime ćeš se samo jebavat po servisima i što ćeš moć bacit za godinu-dvi zvuči suludo i deprimirajuće. Te kablovi, te crijeva, te šamponi...

Ne mogu virovat da ne postoji nešto jako i pouzdano!

Tragedija!
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2014., 18:06   #144
Quote:
Divus kaže: Pogledaj post
kaže da uzmem Elektromaschinen jer je to praktički isto. Nije mi zna reć je li garancija na EM 1 ili 2 godine. Dva modela imaju, HDEm 401 za 700 kuna i HDEm 1901 za 900 kuna. Ne čine se loši, svim silama su pokušali sakrit porijeklo iz Hong-Konga tako da su ispisali pola njemačkog rječnika na kućište
Malo sam gleda kroz proreze na kućištu i učinilo mi se da vidim većinom plastiku, a sad gledam na netu i kaže za oba modela Aksijalna pumpa sa 3 čelična klipa i glavom od aluminijskog lijeva, je li to znači da su svi bitni dijelovi metalni ili su negdi podvalili plastiku?
Gledam sad ovaj katalog http://www.profiagro.hr/index.php/ka...chinen-katalog i vidim da se i za dosta jače modele navodi Aksijalna pumpa sa 3 čelična klipa i glavom od aluminijskog lijeva, što bi značilo da je na tim ulaznim modelima metalna pumpa.

Valjalo bi otić na prezentaciju raspitat se

__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 18:08   #145
dilema

pozdrav svima,

molim vas za savjet pošto se ne razumijem baš u tu aparaturu...

1. Einhell RT-HP 1648 http://www.einhell.com/com_en/shop/4...p-1648-tr.html
1150kn, 2 god. garancije

2. EM HDEm 2257 u Bauhausu za 1600kn...ne znam koliko garancije http://www.rem-maschinen.com/2/News/...d-Edition.aspx

Koristio bi se za jednom mjesečno pranje auta, terase i kocki oko kuće

Hvala na savjetima
HipoXy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:23   #146
Ja bi uzel ovog iz bauhausa
Usput, samo da napomenem da treba izrazito oprezan biti s tim. Ja sam komadic kože s prsta u trenu odrezal zbog nepaznje. Na šivanje sam išel.
Ono podešavanje mlaznice na na samom vrhu (10cm od mlaza glupo). Zbog masnih ruku od kreme mi se ruka poskliznula i na sam pocetak mlaznice dose prst.

Eto mali podsjetnik da treba biti oprezan
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 09:02   #147
U jednoj firmi prali izmjenjivače visokotlačnom (350 bara, može do 600 bara). Došao lik do ograde i zamolio ovoga što radi sa mlaznicom da mu progura mlaznicu kroz ogradu da opere auto! Majstor mu pokazao što ta pumpa može - prerezao planku... i lik odustao!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 10:24   #148
Sa ima watercut s kojim se reže koža u industriji isto. Treba biti jako oprezan i sa ovim malima za standardnu upotrebu
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2014., 13:25   #149
kakav jebeni watercut, flowjet vidi!
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 15:16   #150
pošli da kupimo vap mašinu i kaže mi prodavač max može da radi 20 minuta ukoliko hoćeš da ti se ne iskrivi pumpa????
radi se o KARCHERU
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 16:50   #151
kupi skuplji
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2014., 22:07   #152
ima li ko iskustva sa ovim vapom?

http://www.lidl.hr/cps/rde/SID-CC186...Detail&id=6544
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 18:04   #153
ne radi link,ali odmah cu ti reci da ne trosis ni vrijeme ni novce za igracke. Solidan miniwash mozes kupiti od kojih 1100kn na dalje, ovo ispod su ti sve plasticnjaci s kojima ces prije ili kasnije imati samo probleme. Been there, done that.

Kupi nesto konkretno,i sluzit ce te godinama...i raditi kako treba
robertinoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 00:28   #154
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
ne radi gornji link

http://www.lidl.hr/cps/rde/SID-DA6A3...Detail&id=6544
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 01:04   #155
ako pumpa nije plastična, nego metalna, da li miniwash moze raditi duže od 20ak min?
manixman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 09:37   #156
Quote:
manixman kaže: Pogledaj post
ako pumpa nije plastična, nego metalna, da li miniwash moze raditi duže od 20ak min?
Pa zato i je metalna
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 21:00   #157
Samo kratko što se tiče perača od Elektromaschinena.

Osobno sam imao modele HDEm 1901 i HDEm 2257 i oba su bila jako loša.
Garancija je samo godinu dana,imao sam velikih problema sa servisom,nemaju više servis u RH nego se uređaji šalju u Sloveniju,i to traje minimalno mjesec dana. I kad su mi se vratila oba sa servisa jer samo i jedan i drugi reklamirao u roku nekoliko tjedana opet su imali isti kvar. Osobno sam uzeo iz Bauhausa njihov brend Herkules, dobri perači a imaju 5 godina jamstva.
Intimidator is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 21:53   #158
oba su bila jako loša je jako loš opis tvog iskustva s njima.
nisi rekao ništa.

ja imam taj miniwash i mogu tvrditi potpuno suprotno, jako je dobar, imam ga već valjda preko 5 godina, bez ijednog kvara.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 17:28   #159
Pištolji su na objema počeli puštati jako brzo, model HDEM 1901 otpočetka nije imao nikakav pritisak,paljenje na pištolju nije radilo, dok na hdem 2257 one brze spojnice uopće ne drže dobro na pištolju i stalno su padale sa minivaša.

Najgore od svega je servis. Nikakav nije,i nijednom nisu uklonili kvar do kraja.
Uzeo sam pribor od drugog proizvođača i sad radi model hdem 2257 ok.

Ali sam u međuvremenu kupio Herkulesa u Bauhausu i radi od prvog dana odlično.
Intimidator is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 01:09   #160
ne znam ali imam taj hdem 1901 valjda već 3-5 godina, osim što mi se u zadnje vrijeme teže gasi (tj kad pustiš okidač na pištolju treba mu dulje vrijeme da se ugasi, ili moraš stisnut 0 na mašini da se ugasi), radio je i radi jako dobro tj onako kako mi treba za povremena pranja auti.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:30.