Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2015., 19:21   #2861
Wink

Quote:
egostriper kaže: Pogledaj post
da napravimo? xd
Grupa je napravljena
luna1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 01:56   #2862
Quote:
luna1203 kaže: Pogledaj post
Grupa je napravljena
Kad?
Knaeus Aspen is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 12:45   #2863
Treba mi sitna pomoć

Pozdrav!

Odmah da se ispričam što padam ovako s vedra neba.

Nakon srednje škole sam se našao u novinarstvu i zaljubio se u posao. Sada, par godina kasnije, shvaćam da mi moje znanje ne znači puno bez diplome i želim steći tu diplomu.

Zanima me, koji su uvjeti upisa na novinarstvu. Konkretno, završio sam elektrotehničku školu i nemam položenu državnu maturu.

Koliko mi državna matura može pomoći u upisu na novinarstvo i koje predmete moram položiti?

Hvala Vam svima unaprijed.
Tacuma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 23:05   #2864
Quote:
Knaeus Aspen kaže: Pogledaj post
Kad?
Prije kojih dva i pol tjedna.:klap:
luna1203 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 00:31   #2865
Quote:
Tacuma1 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Odmah da se ispričam što padam ovako s vedra neba.

Nakon srednje škole sam se našao u novinarstvu i zaljubio se u posao. Sada, par godina kasnije, shvaćam da mi moje znanje ne znači puno bez diplome i želim steći tu diplomu.

Zanima me, koji su uvjeti upisa na novinarstvu. Konkretno, završio sam elektrotehničku školu i nemam položenu državnu maturu.

Koliko mi državna matura može pomoći u upisu na novinarstvo i koje predmete moram položiti?

Hvala Vam svima unaprijed.
Da bi upisao novinarstvo, državna matura ti ne može pomoći, nego je obavezna. Bez državne mature se danas ne možeš upisati nigdje.

Ovdje su ti uvjeti, tj. bodovanje za upis na Novinarstvo navedeni:
http://www.trinom.hr/trinom/drzavna-...-fakulteti/60/

Matematika B razina, Hrvatski i Engleski A razina plus obavezno jedan izborni (PIG je uglavnom dosta lakši )

Morat ćeš se prijaviti na postani student i tako, ali baš sve te detalje ne znam.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 21:38   #2866
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Da bi upisao novinarstvo, državna matura ti ne može pomoći, nego je obavezna. Bez državne mature se danas ne možeš upisati nigdje.

Ovdje su ti uvjeti, tj. bodovanje za upis na Novinarstvo navedeni:
http://www.trinom.hr/trinom/drzavna-...-fakulteti/60/

Matematika B razina, Hrvatski i Engleski A razina plus obavezno jedan izborni (PIG je uglavnom dosta lakši )

Morat ćeš se prijaviti na postani student i tako, ali baš sve te detalje ne znam.
Puno hvala na odgovorima.

Sad me muči sljedeće: Do koje godine se može biti član Studentskog centra? Mislim, imam 25 godina i volio bih raditi uz fakultet, a to mogu jedino preko SC-a jer želim studirat redovno.

Zna li to netko?
Tacuma1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2015., 21:31   #2867
Quote:
Tacuma1 kaže: Pogledaj post
Puno hvala na odgovorima.

Sad me muči sljedeće: Do koje godine se može biti član Studentskog centra? Mislim, imam 25 godina i volio bih raditi uz fakultet, a to mogu jedino preko SC-a jer želim studirat redovno.

Zna li to netko?
Meni frend 89. godište je redovan student, sad produljio 4. (od 5 godina), radi sad, a radit će do kraja faksa....dakle nema ograničenja, bitno da si redovan.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 23:03   #2868
Quote:
Lacaille kaže: Pogledaj post
Za prosjek ocjena sam ti pisala u jednom od prijašnjih postova, ako imaš lošiji prosjek, onda moraš bit izvrstan na maturi i bit će dobro.

Strani jezik se sastoji od tri dijela, baš primjerice engleski. Imaš čitanje s razumijevanjem, esej i slušanje.
Strukturu eseja lako možeš naučiti, sve one 'linking words' koje trebaš upotrebljavati, neke fraze makar naštrebati napamet i to je to. Ali naravno, moraš imati raširen vokabular da bi nešto mogao reći gramatički točno i sažeto. Čitanje s razumijevanjem ti je zeznuti dio, ali ima shema po kojoj se radi, ne budem ti to sad pisala, ali možeš mi poslati PM pa ti objasnim ili u inboxu ostavi svoj mail, ima dosta fora kako s time.
Prije je bilo stranica na netu preko kojih si mogao vježbati jezik, možda i sad ima, potraži si.

Iz hrvatskog je teško reći, esej je veoma bitan, ali bitan ti je i ostatak koji provjerava drugo gradivo. U eseju moraš znati činjenice, detalje, ovisno o literaturi i temi koju ćete imati, ali često znati međusobne odnose među likovima iz svih zadanih djela i slično.

Imam skriptu za hrvatski, poprilično detaljnu i sadrži sve što treba
š znati od antike, preko srednjeg vijeka i ostalo. Javi - ili bilo tko drugi - ako ti treba.
Pozdrav
dali još uvijek imate skripte za maturu?
zirkon is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 21:24   #2869
Kolege novinari imam jedno pitanje.
Molio bi vas za savjet, kupio sam kameru i radim kratke amaterske priloge moram vam priznat da imam oko za dobar kadar i montazu ali ne znam napisati pricu, mislio sam kako je to lagano sve dok nisam probao i vidim da je i to umjetnost u kojoj sam antitalent no kao i sve umjetnisti poput fotografije ili filma imaju svoja pravila pa vjerujem kako i kratka dokumentarna prica ima neka pravila ili smjernice zato vas molim da ne uputite na literaturu ili linkove na kojima bih se mogao educirati...moze i na pm. Thnx
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 11:38   #2870
rezultati prijamnog ispita na novinarstvu 2005/06

Dragi forumaši,

Da li netko zna gdje bi mogla potražiti stare rezultate prijamnih ispita na fpzg??? Da li netko možda ima evo baš za ovu godinu 2005/06???

Pozdrav
andrea1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 13:55   #2871
Molim vas, ali m o l i m: komunikologija(dvopredmetno povijest) na hr studijima ili novinarstvo na fpzgu?
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 00:06   #2872
Quote:
Deni1 kaže: Pogledaj post
Molim vas, ali m o l i m: komunikologija(dvopredmetno povijest) na hr studijima ili novinarstvo na fpzgu?
Ja sam na politologiji na fpzg, ali imam dobre prijatelje i na novinarstvu i na komunikologiji. Moj prijedlog - drži se fpzg-a. Na hr studijima je opći kaos - sad imaju problema i oko svog statusa pošto nisu Fakultet i te imaju problema sad s izborom voditelja. S druge strane, fpzg je koliko-toliko respektabilna institucija na kojoj se uz studij novinarstva nudi odlična praksa na Radio Studentu, TV Studentu i studentskim novinama Global - svi u sklopu fpzg-a. Ne bih ulazio u neke druge stvari kao što je nezaposlenost naših profesija ali toga si valjda sam svjestan.
SiXo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 15:44   #2873
Quote:
Deni1 kaže: Pogledaj post
Molim vas, ali m o l i m: komunikologija(dvopredmetno povijest) na hr studijima ili novinarstvo na fpzgu?
ako te više zanima politika, onda fpzg. ako želiš dobiti širi spektar društvenih i komunikacijskih znanosti, onda je bolja komunikologija. ja sam na novinarstvu na sjeveru i više ljudi dok završe idu na komunikologiju - diplomski nakon preddiplomskog.

iako su hrv. studiji diskutabilni zbog statusa, na nekim područjima su prešišali filozofski.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2016., 19:44   #2874
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
ako te više zanima politika, onda fpzg. ako želiš dobiti širi spektar društvenih i komunikacijskih znanosti, onda je bolja komunikologija. ja sam na novinarstvu na sjeveru i više ljudi dok završe idu na komunikologiju - diplomski nakon preddiplomskog.

iako su hrv. studiji diskutabilni zbog statusa, na nekim područjima su prešišali filozofski.
slažem se sa navedenim

novinari moraju po semestru slušati po dva politološka predmeta i neki nisu baš lagani ni za politologe, a kamoli za novinare i tu se novinari uglavnom razočaraju i muče
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 13:55   #2875
Upisala sam novinarstvo

A sad, dobila sam korisničku oznaku i lozinku za onaj studomat i ne želi mi se ulogirat. Zna netko jel nešto krivo radim,upisujem itd?
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 16:08   #2876
Quote:
Deni1 kaže: Pogledaj post
Upisala sam novinarstvo

A sad, dobila sam korisničku oznaku i lozinku za onaj studomat i ne želi mi se ulogirat. Zna netko jel nešto krivo radim,upisujem itd?
vjerojatno još nisi registrirana u sustav, nekad im duže treba al stigne do jeseni. je li ti sad studomat jako bitan? odnosno jel moraš upisivat što preko njega?

na drugim faksevima služi uglavnom za prijave ispita, dakle nije potreban prije siječnja uglavnom
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:05   #2877
Posjeduje netko skriptu iz svjetske pol. povijesti (Popović) ?
Deni1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 16:58   #2878
Svi zainteresirani za rad na velikom portalu javite mi se na mail [email protected]
Pošaljite usput i svoj životopis.
Knoxville is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 03:45   #2879
book,

da sad ne pišem previše crta kako i zašto trebala bih nekako pronaći rezultate prijemnog 2008.
probala sam guglati, ali bezuspješno..je li tko zna gdje bih mogla potražiti ili je to nepovratno izgubljeno?
__________________
"In the depth of winter, I finally learned that within me there lay an invincible summer."
simiket is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:30   #2880
Quote:
simiket kaže: Pogledaj post
book,

da sad ne pišem previše crta kako i zašto trebala bih nekako pronaći rezultate prijemnog 2008.
probala sam guglati, ali bezuspješno..je li tko zna gdje bih mogla potražiti ili je to nepovratno izgubljeno?
ja ne mogu naći više rezultate prijemnog od 2014., odnosno rang liste preko državne mature koje su se u početku objavljivale javno, a sad sve ide preko postani-student.

ne vjerujem da se išta ranije (pa čak i razdoblje prije državne mature koja je stupila na snagu 2010.) može naći.

eventualno se možda može zatražiti preko fakultetske službe? samo treba imat opravdanu svrhu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.