Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2007., 17:56   #521
Vjerovatno postoje nekakvi kriteriji po kojima oni ukidaju ili dodjeljuju vize pa zato meni baš nije jasno o kojima se radi?
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 18:22   #522
VIZA ZA BURMU

bOK!
Jel netko zna gdje, kako vizu za Burmu? i kolika je cijena
tenks
martinica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 21:02   #523
Mianmar-Burma

Quote:
martinica kaže: Pogledaj post
bOK!
Jel netko zna gdje, kako vizu za Burmu? i kolika je cijena
tenks
www.kenya-airways.com/kq/timatic/index.asp



U svezi Mianmara pogledaj si ovdje....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 13:38   #524
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Vjerovatno postoje nekakvi kriteriji po kojima oni ukidaju ili dodjeljuju vize pa zato meni baš nije jasno o kojima se radi?
za neke zemlje, kao npr. SAD, to sto su Rumunjska i Bugarska u EU ne znaci nista. nisu ukinuli vize koliko ja znam.
Ali ako su im ukinuli Novozelandjani onda predmnijevam da ce slijediti i ostali anglosaksonci. Ameri uvijek zadnji i po nekim svojim bolesnim paranoicnim kriterijima.

Koji im je izgovor za to sto nama ne ukidaju vize, je zbilja nedokucivo. Ko pametan bi sad isao tamo baustela i cistiti ulice za 5 dolara po satu? stvarno je ta americka vanjska politika u totalnom kurcu.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 23:56   #525
^^ A cuj iskreno jos ce to potrajat da ameri ukinu BG i RO vize, vjeruj mi =) mislim ono jos nisu ukinuli Grcima
*Cole* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 01:54   #526
jedno pitanje vezano uz dobivanje viza, konkretno me zanima za mexico
stalno se spominje kao uvjet potvrda o zaposlenju
ja s upravo zavrsenim faksom, jos uvijek nezaposlen
jel problem dobiti vizu ako putujes npr s obitelji u mexico u turisticki posjet???
hugoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 02:32   #527
Da, problem je. Tebe u sadasnjem trenutku nista ne veze za Hrvatsku. Jedan od problema meksikanaca je taj sto mnogi ilegalni imigranti za ameriku prolaze upravo kroz meksiko jer im je tako lakse doci do SAD-a.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 15:29   #528
kada sam ih zvala ovi iz kanadske ambasade su rekli da mogu isti dan i predat sve dokumente i obavit sve sto trebam, a oni to salju u bec pa se ceka.

e, sad, jel moguce da oni meni kazu - dodi nam taj i taj dan na razgovor? jer ja ne bum bila u zg vise od 1 dan..... :?
globalwarming is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 17:27   #529
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
Da, problem je. Tebe u sadasnjem trenutku nista ne veze za Hrvatsku. Jedan od problema meksikanaca je taj sto mnogi ilegalni imigranti za ameriku prolaze upravo kroz meksiko jer im je tako lakse doci do SAD-a.
Ma to mi je jasno, ali mi nismo ilegalni imigranti iz juzne amerike, nego europljani, zar ne ?
zatim, radi se o turistickom posjetu (znaci kupis uredno povratnu kartu preko turisticke agencije itd.)
dali u tom slučaju možda pomaže pozivno pismo prijatelja od tamo? možda je to bolji način i lakši za dobit turističku vizu?
hugoboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 21:21   #530
i još jedno pitanje... s tim da se još uvijek pitam šta je s onim gore?

mogu li novac za platit vizu (u ovom slučaju jedan ulaz u kanadu = 75 kan.dol.) uplatit par dana prije nego im dođem sa svim tim dokumentima i molbom i onda donijet samo uplatnicu ili bas taj dan moram ili kad vec to da uplatim na taj ziro racun?
globalwarming is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 22:21   #531
Quote:
hugoboy kaže: Pogledaj post
Ma to mi je jasno, ali mi nismo ilegalni imigranti iz juzne amerike, nego europljani, zar ne ?


ti ga nisi razumio šta ti hoće reć
aj pročitaj još jednom

znači ljudi uđu u meksiko (I IZ EUROPE) i onda preko grane kod buša
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 10:41   #532
Viza za Boliviju

Molimo bih informacije o dobivanju vize za Boliviju.
Najbliži njihov konzulat zadužen za Hrvatsku je, koliko vidim, u Berlinu.

Koji je najlakši, najsigurniji, najlakši način dobivanja vize?

U Boliviju bih ušao iz Perua, na Titicaci, da li se tamo u Punu može dobiti viza? Ili u Limi?

Vjerojantno sam dio veće skupine koja ne treba vize, pa ne bih volio da ekipa prijeđe u Boliviju, a ja ostanem u Peru...

Hvala
bamako is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 11:17   #533
Karibi

Da li neko ima iskustva sa vizama za karipske otoke?
Imat ću USA vizu.
Plan je otići iz Miamia u Portoriko za koji vrijedi ta viza.
E sad htio bih posjetiti i ostale otoke tipa Dominikanska Rep., St. Martin, Antigua, itd... pa me zanima kakav je vizni režim za te otoke i da li se može dobiti viza ( ako treba ) na licu mjesta.
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 11:43   #534
Quote:
bamako kaže: Pogledaj post
Molimo bih informacije o dobivanju vize za Boliviju.
Najbliži njihov konzulat zadužen za Hrvatsku je, koliko vidim, u Berlinu.

Koji je najlakši, najsigurniji, najlakši način dobivanja vize?

U Boliviju bih ušao iz Perua, na Titicaci, da li se tamo u Punu može dobiti viza? Ili u Limi?

Vjerojantno sam dio veće skupine koja ne treba vize, pa ne bih volio da ekipa prijeđe u Boliviju, a ja ostanem u Peru...

Hvala
koliko je meni poznato-procitao na forumu, a i rekli mi neki slovenci koji su bili-dobíjes je u Punu béz beda za 30 dolara.

Ja namjeravam dolje, medjutim imam problema s avio-kartom za 8. mjesec, pa daj molim te podijeli iskustva kako ides za Peru, kada i za koliko para.

Unaprijed hvala
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 14:41   #535
Quote:
J.Poljak fan club kaže: Pogledaj post
Da li neko ima iskustva sa vizama za karipske otoke?
Imat ću USA vizu.
Plan je otići iz Miamia u Portoriko za koji vrijedi ta viza.
E sad htio bih posjetiti i ostale otoke tipa Dominikanska Rep., St. Martin, Antigua, itd... pa me zanima kakav je vizni režim za te otoke i da li se može dobiti viza ( ako treba ) na licu mjesta.
kako si već napisao za Porto Rico ti ne treba dodatna viza . Za St.Martin ti nije potrebna viza jer je to dio Francuske odnosno Holandije . Domenikanska republika je malo zeznuto pitanje jer ne putiješ kao klasičan turist aranžmanom u hotel pa ti savjetjem da se obratiš njihovom konzulatu kao i za Antigu za koju nam treba viza.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 14:44   #536
Evo, sada vidim da se turistička karta može dobiti na graničnom prijelazu...




National CROATIA (HR) /Embarkation CROATIA (HR)
Destination DOMINICAN REPUBLIC (DO)


DOMINICAN REPUBLIC (DO)



Passport required.

Visa not required for a max. stay of 30 days, provided holding
Tourist Card (issued on arrival). No photos required.
Fee: USD 10.-.
Extension possible for a stay of 90 days. Fee: DOP 62.40.
Further extensions possible.
Note: Tourist Card not required if born in Dominican Rep.

Minors:
for detailed information see For details, click here .

Visitor must hold:
- return or onward ticket (one-way ticket allowed if born in

Dominican Rep. or if being foreign minor, but travelling
with parents who are nationals of Dominican Rep.); and

- all documents required for next destination.
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 16:25   #537
Sjajno! Hvala!
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 23:15   #538
kanadska viza

nisam sigurna trebam li uplatiti 75 kan.dolara bilo koji dan prije nego što odem u zg predat im sve papire, zajedno s uplatnicom, ili kad?

ako tko zna bilo što o tome, pliz help, jer idem u radit vizu u pon, a stvarno mi nije do toga da mi kažu da sam nešto krivo napravila i da još jednom uplatim tu lovu ili pak da dođem drugi dan
globalwarming is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 18:42   #539
Ovo je malo off topic...al ne znam di bi drugdje...najradije bi istukla nekog. Čekam garantno pismo s Floride već 10 dana. Kao stiže za 5 Fedexom. I nema ga. Jel ima ko takvih iskustava već s tim idiotima?
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2007., 01:44   #540
Exclamation Tijuana

Da li je netko isao iz San Diega u Tijuanu? Da li mi je potrebna viza za meksiko za taj izletic ili mi mogu nesto zaljepiti na granici pri ulasku?
Tnx
eko-eko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.