Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 15:14   #521
Quote:
instruktorxp kaže: Pogledaj post
Kako to da polaganje traje nekoliko sati ako se po 3 pitanja odgovara iz svake cjeline, zar ne bi brže trebalo biti gotovo?

I kako taj poseban dio izgleda, koliko ukupno pitanja pismeno i usmeno?
Poseban dio pismeni traje sat vremena ili dva sata i obično ima tri pitanja, od toga jedno može biti izrada nekog pismena/dopisa/akta. Poseban dio usmenog ovisi o ispitivaču, ali obično par pitanja i ideš dalje.

Opći dio usmeni opet ovisi o ispitivaču, možeš dobiti jedno, možeš dobiti tri, a i deset pitanja.

Sve to traje nekoliko sati jer obično odjednom ulazi više ljudi i nitko ne izađe dok svi ne završe. Da idu jedan po jedan bilo bi brže. Pa onda čekanje u hodniku dok ti se negdje ne oslobodi mjesto. Zatim otići do tvog voditelja da ti sve to opiše i sredi papirologiju nakon svakog odgovaranja.
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 22:15   #522
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
lijepi pozdrav svima! sad u svibnju izlazim na stručni ispit za djelatnika u pismohranama. imam popis literature tj. zakona i pravilnika, popis pitanja (s odgovorima). Zanima me samo ako je netko bio nedavno u bilo kojem gradu na ispitu koliko detaljno ispituju, ima li nešto po čemu više driblaju, koliko se napamet mora učiti (ili može i svojim riječima) i sl.? materija je strašno dosadno i suhoparna, pravosudni ispit mi se čini mila majka prema ovome. hvala unaprijed!
Pozdrav Marija, kako ja tebi ne mogu poslat privatnu poruku, molim te mozes li ti poslat meni, naisla sam na neke tvoje starije postove pa bi voljela postavit ti par pitanja. hvala ti
you_know_me is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 15:39   #523
Radim stručno u općini, da li mogu polagati Dsi iako mi to nije navedeno u ugovoru ?
Ovo sam našla na stranicama Državne uprave pa me buni "Ukoliko pravo i obveza polaganja državnog stručnog ispita nije zaključena između osobe i predstavnika tijela u kojem je osoba na stručnom osposobljavanju u Ugovoru o stručnom osposobljavanju bez zasnivanja radnog odnosa, osoba nema pravo niti obvezu polaganja državnog stručnog ispita"

Poslodavac i ja želimo da položim Dsi, i nismo znali da to treba unijeti u Ugovor.

Strucno mi istjece 20.7.2016.
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2016., 12:48   #524
Koliko puta se smije odgoditi ispit? Naime imam opravdani razlog i drugi puta odgoditi ispit no čuo sam nešto ako nakon dva poziva nema odaziva da se gubi pravo polaganja..
instruktorxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 09:19   #525
Pozdrav,

da li je tko polagao posebni dio iz područja javne nabave nedavno?

Zanima me kako konkretno izgleda pisani dio i što najviše traže na usmenom djelu?

EDIT: Viši stručni referent sam.
MPX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 21:41   #526
Položila državni stručni ispit.

Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 09:13   #527
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Položila državni stručni ispit.

Bravo!

Meni jucer stigao poziv, zahtjev predala 15.3. Polazem 14.5.
Dartag is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 11:40   #528
Quote:
Doricamerica kaže: Pogledaj post
Položila državni stručni ispit.

Bravo :klap::klap:

Iskustvo ?
andrea m is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 14:40   #529
Imam nekoliko pitanja za one koji su vec polagali, ako vas jos ima na ovoj temi �� Mnogo ce mi pomoci, a vjerujem I drugima ��
1. Gdje se nalazi Ministarstvo Uprave? Sto je u blizini? Gledam Google maps I uopce mi nije ucrtano ��
2. Sto ste radili dok ste cekali na red za odgovaranje? Jel moguce ponavljati?
3. Dress code?
4. Koliko ranije doci?
5. Sto ponijeti sa sobom?

Unaprijed veliko hvala! ��
Dartag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 14:48   #530
Jos jedno pitanje, na koji nacin ste ucili? Ja citam i citam I imam osjecaj da nista ne mogu zapamtiti a ovog ima poprilicno
Dartag is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 17:22   #531
Quote:
Dartag kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja za one koji su vec polagali, ako vas jos ima na ovoj temi �� Mnogo ce mi pomoci, a vjerujem I drugima ��
1. Gdje se nalazi Ministarstvo Uprave? Sto je u blizini? Gledam Google maps I uopce mi nije ucrtano ��
2. Sto ste radili dok ste cekali na red za odgovaranje? Jel moguce ponavljati?
3. Dress code?
4. Koliko ranije doci?
5. Sto ponijeti sa sobom?

Unaprijed veliko hvala! ��
1. možeš od kvatrića prošetati, na lijevoj strani ćeš vidjeti zgradu i zastavu. maksimirska 63
2. ma kakvo ponavljanje, šta si naučila si naučila. pričaj s ljudima nešto, bježi do paničara koji ponavljaju i stvaraju pritisak..
3. nema ga. obuci se pristojno.
4. nikoliko, dovoljno je doći na vrijeme, sve ćeš stići, ionako su gužve.
5. znanje i potvrdu o uplati.

što se pak tiče savjeta oko načina učenja, tu ti teško netko može pomoći. svatko ima svoje načine i kapacitete, to je kao ona pitanja s faksa- koliko ti je trebalo za naučiti to i to? nekome tjedan dana, nekome ni mjesec.
ali, evo ti moj savjet- uči po cjelinama. ustav je osnova pa kreni s njim. nakon toga lokalnu, ako to uopće imaš.
kad budeš učila zakon o službenicima, iza njega ili neposredno prije zakon o radu jer je materija povezana. isto tako možeš povezati zup i uredsko.
europsku uniju ostavi za kraj jer nema veze s ničim prethodnim.
sveukupno imaš, dakle oko 6 ili 7 cjelinama.
prvo uzmi jednu, dakle ustav i probaj u prvom čitanju proći svaku cjelinu za cca 3 dana. naravno, neće to biti naučeno gradivo, ali osnovno čitanje s razumijevanjem. nakon toga ponovo prođi tu cjelinu tako da sada ponavljaš svaki dan jednu trećinu, četvrtinu, ovisno koliko možeš. i onda opet prođi za dva dana pa na kraju u jednom danu ponovi. i tako svaku cjelinu.

Zadnje uređivanje jagodica_bobica : 29.04.2016. at 17:33.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 20:40   #532
Treba ponijeti osobnu iskaznicu obavezno i putni nalog ako ga imaš.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 01:46   #533
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Treba ponijeti osobnu iskaznicu obavezno i putni nalog ako ga imaš.

Via Tapatalk
osobnu nisam navodila jer se valjda pretpostavlja da ju ljudi uvijek nose sa sobom.
ali dobro, zlu ne trebalo.
jagodica_bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 16:24   #534
Hvala objema!
Dartag is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 20:06   #535
pozdrav!

kada ste vi prijavljivali državni?
radim u ministarstvu, ispit moram položiti u roku 6mj nakon stručnog, ali ne znam koliko ga najranije mogu prijaviti.
djevojka-broj-8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 21:27   #536
Quote:
Dartag kaže: Pogledaj post
Bravo!

Meni jucer stigao poziv, zahtjev predala 15.3. Polazem 14.5.
Polažemo isti dan...kako idu pripreme? ja sam lagano u panici, i tek na početku s učenjem...
MrzimPratiSuđe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 01:39   #537
Bez brige nisam ni ja daleko odmaknula tek citam al daleko je to od ucenja. Od ponedjeljka cu ozbiljnije
Dartag is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 17:14   #538
onda mi je lakše, lagano paničarim jer sam poziv očekivala tek u lipnju...isto tako tek čitam...što imaš za posebni dio?
MrzimPratiSuđe is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 17:49   #539
Quote:
djevojka-broj-8 kaže: Pogledaj post
pozdrav!

kada ste vi prijavljivali državni?
radim u ministarstvu, ispit moram položiti u roku 6mj nakon stručnog, ali ne znam koliko ga najranije mogu prijaviti.
Zadnji dan strucnog - tada dobijes potvrdu mentora da si odradila strucno do kraja...bar je tako bilo kod nas u ministarstvu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2016., 18:11   #540
Quote:
MrzimPratiSuđe kaže: Pogledaj post
onda mi je lakše, lagano paničarim jer sam poziv očekivala tek u lipnju...isto tako tek čitam...što imaš za posebni dio?
Poreze ti?
Dartag is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.