Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Pogledaj rezultate ankete: sviđaju li ti se pjegice?
da 176 51.76%
ne 164 48.24%
Glasovatelji: 340. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2011., 08:44   #1241
meni je kod takvih puno pomogao laser


Koka, hvala ti puno na infu, možeš mi samo reć na koji tip lasera misliš, i ako okvirno znaš cijenu tretmana, te gdje si ih radila, ordinacija ili salon, te koliko ti ih je trebalo da ukloni fleke, kakve su ti bile reakcije na koži, koliko je trebalo da se koža regenerira...oprosti na silnim pitanjima, puno hvala unaprijed!!!
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 10:30   #1242
namelessone

radi se o laseru kod dermatologa. zuba ide kozmeticarki, ali ona je valjda nasla najbolju kozmu u hrvatskoj a to je izuzetak.
nisam doma pa ne znam tocno koji tip lasera, pogledam u pov. bolesti pa napisem.
jesi iz zg?
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 13:09   #1243
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
namelessone

radi se o laseru kod dermatologa. zuba ide kozmeticarki, ali ona je valjda nasla najbolju kozmu u hrvatskoj a to je izuzetak.
nisam doma pa ne znam tocno koji tip lasera, pogledam u pov. bolesti pa napisem.
jesi iz zg?
Nisam iz Zg, trenutno sam u St na odmoru, ali inače sam iz Ri...svaka informacija mi je dobro došla, jer umorna sam od pokušaja i promašaja sa serumima, kremama,korektorima, itd. Samo želim, lice u jednom tonu!

Zadnje uređivanje namelessone : 21.08.2011. at 14:31.
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 22:16   #1244
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
idem vježbati stavljanje slika,

slike su zastrašujuće, :-) pa oprez!
iako nemam slika "prije samog odlaska na kem. piling, vidi se ipak na što je to izgledalo ..naravno, ne takvog intenziteta, to bi ipak bilo nenormalno..ovdje se ipak radi o rekaciji na tretman, pa je sve dodatno strašno :-)
i slikano je mobom, blago rečeno loše je slikano, ali vidi se ono o čemu ovdje pričamo..
http://i52.tinypic.com/2u5gtpe.jpg

http://i52.tinypic.com/2i7uy3m.jpg

http://i55.tinypic.com/ngecrs.jpg

ovo je nakon kem. pilinga

http://i52.tinypic.com/hueh60.jpg

http://i52.tinypic.com/n3t0fb.jpg

a za sadašnje stanje nemam ništa bolje od dvije tri slike na kojima se baš i ne vidi stanje kože...
ali, ipak, evo jedna onako reda radi
http://i55.tinypic.com/513bma.jpg

Zadnje uređivanje zuba : 21.08.2011. at 22:52.
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 00:01   #1245
Zuba, tek sad vidim da si bila u pravu sa onim svojim pitanjem, što je nama hiperpigmetacija.
Divim ti se što si imala hrabrosti upustiti se u sve ovo i drago mi je da si imala uspjeha. Vidi se na ovoj zadnjoj slici. Pravi si borac!
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 08:51   #1246
hm, gledajući ove slike ja uopće onda nemam melasmu...promjena pigmentacije kode mene se skoro i ne vidi..ipak ću naručiti sastojke zbog pjegica na leđima i dekolteu...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 08:56   #1247
Ajoj Zuba, stvarno si bila hrabra!!! Rezultat je odličan.
lida is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 09:17   #1248
uh, uh, moj naklon .

super si se sredila, rezultati su odlicni

ali onaj prelazni dio boli me dok gledam.

priupitam te jos par stavri kad ulovim vremena
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 10:36   #1249
Da, stanje kod zube je super sada...ono što sam primijetila na drugoj slici nakon kem. pilinga su poneke bijele točkice koje su se i meni počele pojavljivati (sad me i to muči...do sad ih nisam imala...)to je valjda ta promjena pigmentacije koja nije svugdje zahvaćena i nije toliko vidljiva a gdje nisam dobila boju imam tih par bijelih točkica.....to bi valjda bio vitiligo, tako sam bar čitala...
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:09   #1250
Quote:
anya kaže: Pogledaj post
ono što sam primijetila na drugoj slici nakon kem. pilinga su poneke bijele točkice koje su se i meni počele pojavljivati (sad me i to muči...do sad ih nisam imala...)
nema toga više.. te točkice vremenom nestanu..
ustvari, ponovno se stvori "film" - kao razblažena nijansa našega stvarnog tena (kod mene je on taman), lice poprimi opet životniju nijansu, jer ovo je za mene bilo neprirodno bijelo..(a i kratko je to trajalo..)
(ne znam kako bih vam to bolje dočarala...)

i molim lijepo, imajte u vidu da su te slike iz moje karantene u kojoj nisam imala kontakata sa ljudima, kosa se nije prala,sve u svemu stanje očaja..

danas je to druga priča. lijepa sam samo tako.. jedini problem je što se ja ne volim slikati, nikada nisam ni voljela, pa i nemam slika..pogotovo ne izbliza.. i ova zadnja, kao sadašnja, nastala u optici kao isprobavanje okvira radi slanja kčerki na ocjenu..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:26   #1251
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
nema toga više.. te točkice vremenom nestanu..
ustvari, ponovno se stvori "film" - kao razblažena nijansa našega stvarnog tena (kod mene je on taman), lice poprimi opet životniju nijansu, jer ovo je za mene bilo neprirodno bijelo..(a i kratko je to trajalo..)
(ne znam kako bih vam to bolje dočarala...)

i molim lijepo, imajte u vidu da su te slike iz moje karantene u kojoj nisam imala kontakata sa ljudima, kosa se nije prala,sve u svemu stanje očaja..

danas je to druga priča. lijepa sam samo tako.. jedini problem je što se ja ne volim slikati, nikada nisam ni voljela, pa i nemam slika..pogotovo ne izbliza.. i ova zadnja, kao sadašnja, nastala u optici kao isprobavanje okvira radi slanja kčerki na ocjenu..
I jesi dobila prolaznu ocjenu, stvarno ti dobro stoje te naočale.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 18:41   #1252
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post
i ova zadnja, kao sadašnja, nastala u optici kao isprobavanje okvira radi slanja kčerki na ocjenu..

baci naocale!
dioptrija zlata vrijedi - odmah ce nestat fleke





nego da te pitam:
da li je koza zapamtila fleke? jesu se vratile potpuno identicne kroz par ljeta? ili su nastali novi oblici? ne govorim o tonu, vidim da si sad avion od zenske nego o crtezima, oblicima...ne znam kak da ih nazovem.


koliko je dugo trajala karantena?
kad normalno mozes medju ljude, a da te svi ne pitaju sto se dogodilo?


s cim si se mazala dok je trajalo ljustenje?
jel jako ogranicena mimika lica?


podrucje oko ociju nije tretirano, da li se dugo vidio prijelaz izmedju stare i mlade koze? (toga se, na svojoj kozi, najvise bojim)

jel bi ponovila?

slobodno ignoriras, ak sam dosadna
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 19:46   #1253
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
I jesi dobila prolaznu ocjenu, ..
jesam.. iako su vise u kutijici nego na nosu..zaboravim da ih imam... sad i na kremicama mogu procitati sto pise..
ali, nazalost, vidim i sto ne treba..

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
da li je koza zapamtila fleke? jesu se vratile potpuno identicne kroz par ljeta? ili su nastali novi oblici?
jesi vidjela na slikama onaj dio na celu, cosak cela, sa desne strane, e, on je bio i ostao svijetliji od ostatka lica.. njega prekrije kosa, pa se ne zamaram..
fleke se nisu pojavile na istom mjestu, niti jedna.. nove jesu, ali u puuuno blazem obliku..takvom da ih prekrijem toniranom kremicom i ne vide se.. kada stavim puder, na licu se apsolutno nista ne vidi, ali rijetko ga sada i koristim, ovisno o inspiraciji, prilici i sl. radije pustim kozu da dise..

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
koliko je dugo trajala karantena?
kad normalno mozes medju ljude, a da te svi ne pitaju sto se dogodilo?
7 dana.. 7 dan isla na posao.. onda sam morala odgovarati sto sam to radila sa licem da mi je sjajno, glatko i zategnuto..

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
s cim si se mazala dok je trajalo ljustenje?
jel jako ogranicena mimika lica?
sa melemom, jekol masti, sa cim god samo da je stalno dobro masno..

mimika nije uopce ogranicena, sve je ok, samo ruzno izgleda da boli glava..

Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
podrucje oko ociju nije tretirano, da li se dugo vidio prijelaz izmedju stare i mlade koze? (toga se, na svojoj kozi, najvise bojim)

jel bi ponovila?
ma, to ti se skida kao krpice, jos sam ja nestrpljivo i sama povlacila da ubrzam..
sve se u tih 7 dana iscistilo, nikakvi prijelazi, nista..

da, namjeravala sam ponoviti godinu dana kasnije tj. slijedecu zimu, pisala sam o tome vec... a onda me kozmeticarka odgovorila i rekla da cemo probati tretmanima ocistiti novonastalo i zaostatke, a ako ne uspijemo do pred proljece i prije sunca, jos stignem ponoviti.. i nisam otisla, jer nije bilo potrebe..a istovremeno sam imala promjene na poslu i nisam mogla uzeti tjedan dana godisnjeg...
meni je najvece ogranicenje ustvari izostanak sa posla..ne mogu na godisnji kada ja to hocu..a ovo nije za bolovanje..
zuba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 19:56   #1254
Zuba, svaka čast na hrabrosti, prekrasno izgledaš !!!
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 22:55   #1255
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post
Zuba, svaka čast na hrabrosti, prekrasno izgledaš !!!
Potpis!

Zuba, jel' ti dermatologica (ili bilo tko drugi) iskljucila sekundarno pojavljivanje tih hiperpigmentiranih podrucja? Drugim rijecima, da li su iskljucili bilo kakve bolestine koje isto tako mogu raditi hiperpigmentacije?

Sjajno ti je kemijska dermoabrazija to rijesila.

Inace, imam i ja tih nekih sitnih mrljica po ljeti, samo se ja bas ne uzbudjujem previse, a mozda bih i trebala. Meni se one pojave i sa sunscreenom, ali priznajem da nisam streber sto se toga tice da tako avidno stavljam preko dana i pazim (osim ako nisam na bazenu ili moru).
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:14   #1256
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post
Koka, hvala ti puno na infu, možeš mi samo reć na koji tip lasera misliš, i ako okvirno znaš cijenu tretmana, te gdje si ih radila, ordinacija ili salon, te koliko ti ih je trebalo da ukloni fleke, kakve su ti bile reakcije na koži, koliko je trebalo da se koža regenerira...oprosti na silnim pitanjima, puno hvala unaprijed!!!
na racunu pise usluga - IPI - 5cm2
a u povijest bolesti I2PL od 8.5J/cm
treba uzet u obzir da je to 2006. godina, od tad je sigurno izasao puno bolji i jaci laser. placala sam 80kn po "blicu" trebas racunati da po dolasku "blicas" bar 5-6 x.
moras naci dobrog dermatologa koji ce jacinuu lasera prilagoditi tebi, moguce je da podrucje oko hiperpigmentacije jako reagira i taj dio postane nepigmentiran.
mogu ti na pm dati svoju dr. ona je u zagrebu, ne znam koliko ti znaci ta info. trebam reci da je divna , al vjecito u guzvi
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 23:30   #1257
Quote:
zuba kaže: Pogledaj post

jesi vidjela na slikama onaj dio na celu, cosak cela, sa desne strane, e, on je bio i ostao svijetliji od ostatka lica.. njega prekrije kosa, pa se ne zamaram..
fleke se nisu pojavile na istom mjestu, niti jedna.. nove jesu, ali u puuuno blazem obliku..takvom da ih prekrijem toniranom kremicom i ne vide se.. kada stavim puder, na licu se apsolutno nista ne vidi, ali rijetko ga sada i koristim, ovisno o inspiraciji, prilici i sl. radije pustim kozu da dise..
:
e vidis ovo je vrijedna informacja
hvala.

Quote:
zuba kaže: Pogledaj post

7 dana.. 7 dan isla na posao.. onda sam morala odgovarati sto sam to radila sa licem da mi je sjajno, glatko i zategnuto..

:

nakon samo 7 dana i mogu medju ljude
mislila sam da mi treba pola godisnjeg

Quote:
zuba kaže: Pogledaj post

da, namjeravala sam ponoviti godinu dana kasnije tj. slijedecu zimu, pisala sam o tome vec... a onda me kozmeticarka odgovorila i rekla da cemo probati tretmanima ocistiti novonastalo i zaostatke, a ako ne uspijemo do pred proljece i prije sunca, jos stignem ponoviti.. i nisam otisla, jer nije bilo potrebe..a istovremeno sam imala promjene na poslu i nisam mogla uzeti tjedan dana godisnjeg...:
ajde vidjet cu kako ce se dalje razvijat moje flekice.
niacinamid mi je super stvarno iznenadjenje. ali cinjenica je da su se one ovo ljeto pojavile u podjednakom broju kao i prije, samo sto su daleko svjetlije.
kem. piling mi je skroz zanimljiv, da ih sve sastruzem, a onda odrzavam sa niacinamidom...

svake godine sam li-la u toj odluci... nikak da odem
kad odlucim frendica/mm/mama mi vele - si luda? pretjerujes, to tebi ne treba!
i onda ostavim odluku za sljedecu jesen
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 08:27   #1258
Mislim da je uz kemijski piling frakcijski isto super rješenje za melasmu....nakon 7 dana isto možeš na posao i oporavak je brz i jednostavan...evo ovakvo je stanje mog lica nakon godine dana (nakon tretmana je bilo kao bebina guza...)

http://imageshack.us/photo/my-images...108221609.jpg/

Slika nije najbolja jer se isto ne volim slikavati i nisam htjela da se vidim bolje.
Prije godinu dana stanje je bilo puno gore i kao što je zuba rekla nije mi potamnila koža ponovo na tim mjestima nakon toga. Ta zatamnjena koža bila je presuha i nije bilo kreme ni ulja koja bi tu pomogla i zato mislim da je frakcijski za to dobro rješenje i mislim da sam niacinamid tu ne bi pomogao.
Trebala sam ponoviti tretman ali to ću učiniti sad na jesen i nakon toga niacinamid za mrljice koje će se nakon nekog vremena vjerojatno pojaviti (mislim da će onda biti super...).
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 08:34   #1259
Zuba, svaka čast! Rezultati su vau!

U odnosu na te slike ja se nemam prava žalit na mojih par pjegica.
Danas mi je deseti dan da koristim niacinamid i čini mi se da su lagano posvjetlile
Nika4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2011., 09:09   #1260
Quote:
top-secret-koka kaže: Pogledaj post
na racunu pise usluga - IPI - 5cm2
a u povijest bolesti I2PL od 8.5J/cm
treba uzet u obzir da je to 2006. godina, od tad je sigurno izasao puno bolji i jaci laser. placala sam 80kn po "blicu" trebas racunati da po dolasku "blicas" bar 5-6 x.
moras naci dobrog dermatologa koji ce jacinuu lasera prilagoditi tebi, moguce je da podrucje oko hiperpigmentacije jako reagira i taj dio postane nepigmentiran.
mogu ti na pm dati svoju dr. ona je u zagrebu, ne znam koliko ti znaci ta info. trebam reci da je divna , al vjecito u guzvi
Molim te možeš mi poslati info na pm, jer ako budem u mogućnosti možda bih čak i do Zagreba otišla!!!...samo da ih se riješim
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.