Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2008., 15:38   #2061
Quote:
misslonely kaže: Pogledaj post
ej svima, ispričavam se što prekidam raspravu, ali imam jedno pitanje...prije par tjedana prijateljica mi je bila kod ginekologa na pregledu i PAPA test je pokazao neke nepravilnosti, uglavnom ima CIN2...danas je navršila 20 god...ima velikih problema sa imunitetom i konstantno je bolesna...doktor joj je rekao da zbog lošeg imuniteta ti cinovi brzo napreduju...ima li tko kakav savijet kako bi mogla brzo i efikasno poboljšati svoj imunitet....???što bi mogla još koristi osim vitamina???:
a trebala bi promijeniti prehranu, dovoljno spavat, vitamine i svašta još nešto...al najvažnije je dobar ginekolog i da se to sve što prije riješi i ukloni...
sweet is offline  
Old 12.01.2008., 17:11   #2062
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
nije mi spominjao te vaginalete...ja sam primala interferon u injekcijama i nije pomogao.a iz 2godišnjeg iskustva znam da nema koristi od kupovanja tako skupih lijekova, ...pogotovo ako nije zagarantirano izlječenje... nek on to lijepo spali i mirna bosna
da, ja isto bas nekak ne vjerujem u to - previse love a nesigurno
netko postigne dobru reakciju s time pa mu se isplati, a netko drugi ne
imam feeling da to onak........ovisi o horoskopu
zapravo pravi lijek protiv virusa jos uvijek nije nadjen (kao sto su antibiotici za bakterije) - kolko je meni poznato
jedna moja poznanica ima hepatitis c (grozno ) i ona je interferon uzimala u injekcijama i stanje joj se jako popravilo od toga, dugo je trajalo al sad je zdrava

sigurno ovisi i o kojem se virusu radi
a i vaginalete djeluju lokalno - sigurno su za hpv bolja varijanta od injekcija
female_zg is offline  
Old 12.01.2008., 17:16   #2063
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
ja sam bila na letz biopsiji pa ću vidjet šta će mi dalje radit... i da, isti dan mi je ljubo napravio i kolposkopiju i biopsiju...
e, a jel ti je to privatno radio ili u bolnici?
cekaj, kakva je procedura nakon letz-a, jel moras ostat u bolnici, mirovat, jel krvaris, boli? jel te uspavaju?
meni nesto moj ginic spominje da cu najvjerojatnije morat na to, al da cemo vidjet sta ce kolposkopija pokazat

kolko to kosta?
ajme majko, bankrotirat cu na vlastitoj pici
sorry curke, al malo treba "udrit brigu na veselje"
female_zg is offline  
Old 12.01.2008., 17:22   #2064
Quote:
misslonely kaže: Pogledaj post
...ima li tko kakav savijet kako bi mogla brzo i efikasno poboljšati svoj imunitet....???što bi mogla još koristi osim vitamina???:
folna kiselina obavezno!!!!
ja ih pijem u 600% rda (3 tablete/dan) - ne moze skodit
piksa od 100kom od twinlaba kosta oko 50 kn
njezin nizak postotak u organizmu je izravno povezan s nastankom cinova kod hpv-a

echinacea kapi - cca 35 kn od

ja pijem i aloa vera tablete 40 - 50 kn
female_zg is offline  
Old 12.01.2008., 17:38   #2065
Da li netko zna otprilike cijene homeopatskih pripravaka kod gđe. Buhač u dubravi, jel jako skupa?? e ako je netko već koristio njene usluge da mi napiše jel ok!!
hvala
tamara25 is offline  
Old 12.01.2008., 19:18   #2066
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
e, a jel ti je to privatno radio ili u bolnici?
cekaj, kakva je procedura nakon letz-a, jel moras ostat u bolnici, mirovat, jel krvaris, boli? jel te uspavaju?
meni nesto moj ginic spominje da cu najvjerojatnije morat na to, al da cemo vidjet sta ce kolposkopija pokazat

kolko to kosta?
ajme majko, bankrotirat cu na vlastitoj pici
sorry curke, al malo treba "udrit brigu na veselje"
hehe, ma ja ne želim ni stavit na papir sve što sam dosad platila za mica macu uglavnom,privatno je radio... nikakvo uspavljivanje, dobiješ lokalnu putem injekcija, i laserom uzme komadić tkiva... traje oko pola sata, i hm... recimo da ništa ne boli nego osjetiš da nešto dolje radi... nakon toga nema krvarenja, tjedan dana imaš neki iscjedak pa onda tek 2 dana ide malo krv...al to sve normalno... mene ništa nije bolilo, ni prvi dan, nit sve te dane poslije... recimo da prva 3-4 dana osjećaš da ti je nešto "rađeno" dolje, neki feeling ko 4.dan menge... al mislim da je to više psihološki nego što stvarno nešto boli...

odmah ideš doma nakon toga, šta ja znam... trebaš se čuvat, al ništa sad pretjerano... dat će ti on upute sve... ništa što nećeš moć izdržat i da, meni je kolposkopija i biopsija koštala 600kn...

ja ne pijem folnu kiselinu, nisam znala za to... kolko košta i šta točno radi? jel ti to savjetovao neki dr? i dal se smiju pit multivitamini uz folnu? ja pijem od supradyna...
sweet is offline  
Old 12.01.2008., 19:40   #2067
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
odmah ideš doma nakon toga, šta ja znam... trebaš se čuvat, al ništa sad pretjerano... dat će ti on upute sve... ništa što nećeš moć izdržat i da, meni je kolposkopija i biopsija koštala 600kn...

ja ne pijem folnu kiselinu, nisam znala za to... kolko košta i šta točno radi? jel ti to savjetovao neki dr? i dal se smiju pit multivitamini uz folnu? ja pijem od supradyna...
dobro, glavno da ne boli i da ne moram lezat nakon toga
samo da nist ne moram govorit doma i na poslu........

znaci on je tebi odmah radio letz biopsiju ili si prvo isla na obicnu pa tek onda na letz?
i jel to 600 kn kolp. s letz biopsiom ili s obicnom? sorry kaj sam tak dosadna, al to mi je sve nekak novo kad 5 god. nisam bila u tome

kaj se tice folne kiseline, jako se preporuca u takvim slucajevima, navodno da niska razina vitamina A,C,D i E i B kompleksa te folne kiseline je izravno povezana s nastankom cina - folna kiselina spada u skupinu B vitamina
pise da ne moze skodit (nema preoziranja), ja to jedem ko kikiriki , jer sam u nekom clanku procitala da se i cin III povlacio u roku od cca 3 mj. kod zena koje su pile oko 5 g folne kis. dnevno - sto su hiper hiper doze - al ja sam sad negdi na cca 3 g/dan (inace je 1 tableta 0,8 mg) kad ih zbrojim s multivitamina
mogu se pit zajedno s multivitaminima

od twinlaba je 1 pakiranje od 100 tableta 50ak kn
s tim da bi to trebalo trajati onda 100 dana, al meni ce trajati mozda mjesec dana


probat cu nac opet te linkove pa ti ih posaljem na pm

sad samo tablete jedem
female_zg is offline  
Old 13.01.2008., 05:48   #2068
Quote:
female_zg kaže: Pogledaj post
dobro, glavno da ne boli i da ne moram lezat nakon toga
samo da nist ne moram govorit doma i na poslu........

znaci on je tebi odmah radio letz biopsiju ili si prvo isla na obicnu pa tek onda na letz?
i jel to 600 kn kolp. s letz biopsiom ili s obicnom? sorry kaj sam tak dosadna, al to mi je sve nekak novo kad 5 god. nisam bila u tome

kaj se tice folne kiseline, jako se preporuca u takvim slucajevima, navodno da niska razina vitamina A,C,D i E i B kompleksa te folne kiseline je izravno povezana s nastankom cina - folna kiselina spada u skupinu B vitamina
pise da ne moze skodit (nema preoziranja), ja to jedem ko kikiriki , jer sam u nekom clanku procitala da se i cin III povlacio u roku od cca 3 mj. kod zena koje su pile oko 5 g folne kis. dnevno - sto su hiper hiper doze - al ja sam sad negdi na cca 3 g/dan (inace je 1 tableta 0,8 mg) kad ih zbrojim s multivitamina
mogu se pit zajedno s multivitaminima

od twinlaba je 1 pakiranje od 100 tableta 50ak kn
s tim da bi to trebalo trajati onda 100 dana, al meni ce trajati mozda mjesec dana


probat cu nac opet te linkove pa ti ih posaljem na pm

sad samo tablete jedem
ovako, nema letz i obična... ljubo radi samo letz... jer je to "modernije i poštednije", laserom ti otkloni dio tkiva i onda strujom spali krvne žilice da ti to ne krvrari, dakle, ta strujica ti je umjesto šavova...
i ja sam kolp.i tu letz biopsiju platila 600kn...

a gle, ja sam ležala ipak 2-3 dana... no nije potrebno da budeš prikovana za krevet... možeš ti i sjedit...al je bitno da je hodaš na kilometre i da ne trčiš maraton nema dizanja teških stvari i tako... problem je što ne osjećaš bol pa se zna čovjek zanijet i ne pazit se koliko bi trebao... ja sam se držala za trbuh ko trudnica ta 2-3 dana :P hehe... kažem, ne boli skoro ništa, al u glavi ti stvori osjećaj da je nešto opako napravljeno dolje

e pa onda ću i ja kupit folnu kiselinu kud svi tu i mali mujo... od viška glava ne boli, hehehe....
ja sam uzimala matičnu mliječ prošle godine, jer navodno liječi i leukemiju, diže imunitet da je čudo jedno :P 1000 kuna dala za 3mj i friška figa

ajde, nema dosadnih pitanja ovdje tu smo da si pomognemo
sweet is offline  
Old 13.01.2008., 11:27   #2069
Bila sam i ja kod Ljube na letz biopsiji. Isto kao i sweet, malo sam osjetila ali pretrpis tih par sekundi. Poslije me nije bolilo al sam ja preventivno uzimala tablete za bolove. Isla sam raditi odmah sutradan. Jedino nisam nosila teske stvari i nosila sam toplu odjecu kako se ne bi slucajno prehladila(debele hulahopke). Nisam imala nikakvih komplikacija, sve je normalno zaraslo. Jedino sto stalno razmisljas o tome.
Female_zg gdje si procitala da je folna kiselina smanjila cin3? Posalji mi link.
Ja pijem folnu od kada sam saznala da imam problema. Prvo sam pila folacin, a sada folnu kiselinu koju sam u dm-u kupila. Ali na njima pise da se izricito pije jedna dnevno i da se ne smije prekoraciti kolicina.
Ja idem uskoro na papu-prodje i tih 6 tjedana nakon biopsije. Malo me strah,, ali uvjeravam se svakodnevno kako ce sve biti bolje.
Nazalost, sve sam manje uvjerena da cu se uspijeti izljeciti bez lletz konizacije. A toga me neopisivo strah.
silvaes85 is offline  
Old 13.01.2008., 14:00   #2070
Quote:
sweet kaže: Pogledaj post
ovako, nema letz i obična... ljubo radi samo letz... jer je to "modernije i poštednije", laserom ti otkloni dio tkiva i onda strujom spali krvne žilice da ti to ne krvrari, dakle, ta strujica ti je umjesto šavova...
i ja sam kolp.i tu letz biopsiju platila 600kn...

a gle, ja sam ležala ipak 2-3 dana... no nije potrebno da budeš prikovana za krevet... možeš ti i sjedit...al je bitno da je hodaš na kilometre i da ne trčiš maraton nema dizanja teških stvari i tako... problem je što ne osjećaš bol pa se zna čovjek zanijet i ne pazit se koliko bi trebao... ja sam se držala za trbuh ko trudnica ta 2-3 dana :P hehe... kažem, ne boli skoro ništa, al u glavi ti stvori osjećaj da je nešto opako napravljeno dolje

e pa onda ću i ja kupit folnu kiselinu kud svi tu i mali mujo... od viška glava ne boli, hehehe....
ja sam uzimala matičnu mliječ prošle godine, jer navodno liječi i leukemiju, diže imunitet da je čudo jedno :P 1000 kuna dala za 3mj i friška figa

ajde, nema dosadnih pitanja ovdje tu smo da si pomognemo
tnx
razmislit cu i ja o tome da onda odem privatno.......600 kn, nije tak strasno
samo da ne moram u bolnici ostajat, a ovo za "bolove"....pretrpila sam i gorih stvari, to me ne brine u opce
normalno da moras imat neki feeling da su nesto kopali - ako jesu

e a kaj se tice te maticne mlijeci, vjerujem da je to dobra stvar ak je dobis direktno od medara i to odmah, dobro skladistenu (mislim da se to jako brzo raspada)
ja sam pila neku dehidriranu, ostavila isto dost love na tome i drek....
u to vrijeme jos nisam ni pomislila da bi mi se virus aktivirat, a tada mora da je vec bio cin1 i mnozio se ko lud

za folnu ne znam kolko ce bit koristi - al bar nije tak skupa
ona se preporuca prije trudnoce, ali i u terapiji cin-ova...upisi u google folna kis+hpv, ili cin....
female_zg is offline  
Old 13.01.2008., 14:20   #2071
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Bila sam i ja kod Ljube na letz biopsiji. Isto kao i sweet, malo sam osjetila ali pretrpis tih par sekundi. Poslije me nije bolilo al sam ja preventivno uzimala tablete za bolove. Isla sam raditi odmah sutradan. Jedino nisam nosila teske stvari i nosila sam toplu odjecu kako se ne bi slucajno prehladila(debele hulahopke). Nisam imala nikakvih komplikacija, sve je normalno zaraslo. Jedino sto stalno razmisljas o tome.
Female_zg gdje si procitala da je folna kiselina smanjila cin3? Posalji mi link.
Ja pijem folnu od kada sam saznala da imam problema. Prvo sam pila folacin, a sada folnu kiselinu koju sam u dm-u kupila. Ali na njima pise da se izricito pije jedna dnevno i da se ne smije prekoraciti kolicina.
Ja idem uskoro na papu-prodje i tih 6 tjedana nakon biopsije. Malo me strah,, ali uvjeravam se svakodnevno kako ce sve biti bolje.
Nazalost, sve sam manje uvjerena da cu se uspijeti izljeciti bez lletz konizacije. A toga me neopisivo strah.
hvala i tebi na odgovoru

ma ja sam jucer pokusavala opet naci taj link jer sam obecala da cu ga poslati i trazila sam ga valjda sat vremena i nikak naci
to sam nasla pred cca mjesec dana dok sam bila na poslu i vise se ne sjecam ni jel je bio na hrvatskom ili engleskom (prije mislim na engleskom)
tada sam tek saznala da imam cin2 i u panici sam ispretrazivala sve zivo i nisam to glupaca sejvala (nedobog da netko nadje ) i sad nikak to ne mogu nac
ja sam samo upamtila da je folna kis. i aloa vera No1 u svem sto se tice hpv-a i cin-a i odmah u ljekarnu

ja pijem ovu: http://www.agram89.com/?pz=69
kosta oko 50ak kn
a nigdje nisam nasla da moze stetit u vecim kolicinama, jedino da moze prikrit dostatnost vitamina - B12

evo jos malo o folnoj:
http://www.publichealth-zagreb.hr/vi...vitaminb6m.htm

http://www.poliklinika-harni.hr/teme/ginteme/01_hpv.asp (pogledaj pod alternativne metode)

jos cu malo potrazit za onaj link....
female_zg is offline  
Old 13.01.2008., 17:35   #2072
Quote:
silvaes85 kaže: Pogledaj post
Bila sam i ja kod Ljube na letz biopsiji. Isto kao i sweet, malo sam osjetila ali pretrpis tih par sekundi. Poslije me nije bolilo al sam ja preventivno uzimala tablete za bolove. Isla sam raditi odmah sutradan. Jedino nisam nosila teske stvari i nosila sam toplu odjecu kako se ne bi slucajno prehladila(debele hulahopke). Nisam imala nikakvih komplikacija, sve je normalno zaraslo. Jedino sto stalno razmisljas o tome.
Female_zg gdje si procitala da je folna kiselina smanjila cin3? Posalji mi link.
Ja pijem folnu od kada sam saznala da imam problema. Prvo sam pila folacin, a sada folnu kiselinu koju sam u dm-u kupila. Ali na njima pise da se izricito pije jedna dnevno i da se ne smije prekoraciti kolicina.
Ja idem uskoro na papu-prodje i tih 6 tjedana nakon biopsije. Malo me strah,, ali uvjeravam se svakodnevno kako ce sve biti bolje.
Nazalost, sve sam manje uvjerena da cu se uspijeti izljeciti bez lletz konizacije. A toga me neopisivo strah.
silvera koliko se sjećam ti su nešto prije meni bila kod Ljube,imas li ti i po rodnici,ja imam i trebaju fulg.jel tako,tako se nekako zove,meni se čini bez konizacije ništaa test na Hpv si radila,ja nisam,idem sutra tražiti svoju ginićku,ako ne idem privatnoluda sam više od tih doktora,ali sam se pomirila s tim,naša karma,neprijatelja upoznaj da bi ga pobjedio
mariza is offline  
Old 13.01.2008., 18:04   #2073
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
silvera koliko se sjećam ti su nešto prije meni bila kod Ljube,imas li ti i po rodnici,ja imam i trebaju fulg.jel tako,tako se nekako zove,meni se čini bez konizacije ništaa test na Hpv si radila,ja nisam,idem sutra tražiti svoju ginićku,ako ne idem privatnoluda sam više od tih doktora,ali sam se pomirila s tim,naša karma,neprijatelja upoznaj da bi ga pobjedio
Da. I ja cu trebati fulguraciju. I to sto prije jer je jako debel sloj. Vidjela sam i sama na ekranu. Nije bas najljepse. Jesam, napravila sam test na hpv, al znam samo da je visokorizican, ne znam tip. Taj test sam napravila u bolnici, i nije mi jasno zasto mi nisu odmah napravili testiranje da znam koji je tocno tip. Bezveze. Valjda je i njima super da sto cesce dolazimo.
Uglavnom, da konizacija nam ne gine. Samo sto cu ja vjerojatno na lletz. NIsam jos rodila, a ako mogu postedila bi se noza za sada. Osim ako mi nema pomoci, pa cu morati pod noz.
silvaes85 is offline  
Old 13.01.2008., 19:25   #2074
Hello cure. Evo da podijelim svoju pricu sa vama. Kad sam pronasla ovaj forum osjetila sam bar malu dozu olaksanja, tj. spoznaju da nisam jedina koja boluje od ovoga.

Naime, prvi Papa test sam radila u 10. mjesecu i nalaz je bio ASCUS, te sam upucena na kolposkopiju i ponovni Papa test. U 12. mjesecu sam i to obavila, gdje u papa nalazu stoji da imam CIN II i CIN III. Kolposkopijom je ginekologinja potvrdila da ima promjena, odnosno displazije na tri mjesta. Jucer sam uradila biopsiju, nalaze ocekujem za 7 dana. Preporucena mi je konizacija laserom, i to u Sloveniji(s obzirom da imam 22. god. i da nisam radjala). Ova moja ginekologinja kaze da nema drugog nacina da se ovo izlijeci, odnosno ukloni osim te konizacije. Kako ovdje vidim mnoge od vas koriste i tzv. alternativnu medicinu. Koliko je to efektivno je upitno u svakom slucaju! Ali voljela bih i to pokusati prije operacije... Ako nista, nada umire zadnja :S Mozda cak i potraziti drugo misljenje, s obzirom da sam sve ovo uradila kod privatnice koja inace radi i u bolnici.

Ne mogu biti pametna... Jos se borim sa sobom da prihvatim ovo...

U svakom slucaju, hvala sto pricate o ovome. Lijepo je znati da nisi sam...
JosJedna is offline  
Old 13.01.2008., 20:43   #2075
Quote:
JosJedna kaže: Pogledaj post
Hello cure. Evo da podijelim svoju pricu sa vama. Kad sam pronasla ovaj forum osjetila sam bar malu dozu olaksanja, tj. spoznaju da nisam jedina koja boluje od ovoga.

Naime, prvi Papa test sam radila u 10. mjesecu i nalaz je bio ASCUS, te sam upucena na kolposkopiju i ponovni Papa test. U 12. mjesecu sam i to obavila, gdje u papa nalazu stoji da imam CIN II i CIN III. Kolposkopijom je ginekologinja potvrdila da ima promjena, odnosno displazije na tri mjesta. Jucer sam uradila biopsiju, nalaze ocekujem za 7 dana. Preporucena mi je konizacija laserom, i to u Sloveniji(s obzirom da imam 22. god. i da nisam radjala). Ova moja ginekologinja kaze da nema drugog nacina da se ovo izlijeci, odnosno ukloni osim te konizacije. Kako ovdje vidim mnoge od vas koriste i tzv. alternativnu medicinu. Koliko je to efektivno je upitno u svakom slucaju! Ali voljela bih i to pokusati prije operacije... Ako nista, nada umire zadnja :S Mozda cak i potraziti drugo misljenje, s obzirom da sam sve ovo uradila kod privatnice koja inace radi i u bolnici.

Ne mogu biti pametna... Jos se borim sa sobom da prihvatim ovo...

U svakom slucaju, hvala sto pricate o ovome. Lijepo je znati da nisi sam...
a nisi sama, vidiš da nas ovdje ima ko u priči

ali zašto bi morala ići sloveniju? šta ti nije mogla nikog ovdje preporučit da to obavi?
sweet is offline  
Old 13.01.2008., 21:11   #2076
Iz Bosne sam Ovdje to jos uvijek rade na stari nacin (noz). A ova moja sve cure salje tamo...

Da je samo ovo pregurat' i mirno se probudit'...
JosJedna is offline  
Old 13.01.2008., 21:20   #2077
Quote:
JosJedna kaže: Pogledaj post
Hello cure. Evo da podijelim svoju pricu sa vama. Kad sam pronasla ovaj forum osjetila sam bar malu dozu olaksanja, tj. spoznaju da nisam jedina koja boluje od ovoga.

Naime, prvi Papa test sam radila u 10. mjesecu i nalaz je bio ASCUS, te sam upucena na kolposkopiju i ponovni Papa test. U 12. mjesecu sam i to obavila, gdje u papa nalazu stoji da imam CIN II i CIN III. Kolposkopijom je ginekologinja potvrdila da ima promjena, odnosno displazije na tri mjesta. Jucer sam uradila biopsiju, nalaze ocekujem za 7 dana. Preporucena mi je konizacija laserom, i to u Sloveniji(s obzirom da imam 22. god. i da nisam radjala). Ova moja ginekologinja kaze da nema drugog nacina da se ovo izlijeci, odnosno ukloni osim te konizacije. Kako ovdje vidim mnoge od vas koriste i tzv. alternativnu medicinu. Koliko je to efektivno je upitno u svakom slucaju! Ali voljela bih i to pokusati prije operacije... Ako nista, nada umire zadnja :S Mozda cak i potraziti drugo misljenje, s obzirom da sam sve ovo uradila kod privatnice koja inace radi i u bolnici.

Ne mogu biti pametna... Jos se borim sa sobom da prihvatim ovo...

U svakom slucaju, hvala sto pricate o ovome. Lijepo je znati da nisi sam...
naravno da nisi sama, a traži drugo mišljenje, zdravlje prije svega, haha ja imam čak do sada 3 druga mišljenja, ali još čekam jer sam radila letz i biopsiju , pa je za sve prerano, jedino idem inzistirati na testu na HPV, da i ja sve nalaze tražim kod sebe tako mi nije jasno silvera da te tebi nisu dali ,jesi radila u KBC,pa da znaš koje brojeve imašne damo se
mariza is offline  
Old 13.01.2008., 21:26   #2078
Ma da. Samo sto sve to kosta. Ne znam kako je kod vas, ali ovdje je bas sve skupo. Uzas! I ta konizacija u Slo kosta 600 eura, plus viza(koju moram sama izganjati), avionska karta i td... Mene samo zanima je li sve brige nestaju poslije te operacije? A koliko sam shvatila iz ovih postova, ovaj HPV je "prava kuga"... Mislim da cu ipak potraziti jos neko misljenje. Da vidim samo sta ce reci nalaz biopsije.

Ima li ista na ovom svijetu da zaobidje zene?
JosJedna is offline  
Old 13.01.2008., 21:41   #2079
Quote:
JosJedna kaže: Pogledaj post
Ma da. Samo sto sve to kosta. Ne znam kako je kod vas, ali ovdje je bas sve skupo. Uzas! I ta konizacija u Slo kosta 600 eura, plus viza(koju moram sama izganjati), avionska karta i td... Mene samo zanima je li sve brige nestaju poslije te operacije? A koliko sam shvatila iz ovih postova, ovaj HPV je "prava kuga"... Mislim da cu ipak potraziti jos neko misljenje. Da vidim samo sta ce reci nalaz biopsije.

Ima li ista na ovom svijetu da zaobidje zene?
a zašto ne bi na svoju ruku došla u zagreb kod našeg Ljubojevića? to za sloveniju je stvarno preskupo, dok s druge strane ti ni tamo nitko ne garantira da te čeka vrhunski ginekolog... imaš ovdje jako puno cura koje su zadovljne Ljubom, uključujući mene, tako da mislim da je taj put za sloveniju nepotreban...
uostalom, tko ti garantira da će se jednom konizacijom to riješiti? sigurno ćeš morati i na kontrole, tako da će to koštat malo više od jednog puta...
sweet is offline  
Old 13.01.2008., 22:45   #2080
Quote:
mariza kaže: Pogledaj post
jedino idem inzistirati na testu na HPV, da i ja sve nalaze tražim kod sebe tako mi nije jasno silvera da te tebi nisu dali ,jesi radila u KBC,pa da znaš koje brojeve imašne damo se
pa kako to da te nisu poslali na tipizaciju nakon svega, tj. prije svega?


jesi ti iz zg?

ja sam radila tipizaciju pred cca 7 god. kad se to radilo samo na zavodu za javno zdravstvo (u rockfelerovoj) i oni su uz rizicnost odredjivali i tocno koji tip (broj) imas - ne znam jel to sad tako rade
a sada, pred mjesec dana, sam briseve predala u KBC na rebru (moze se i u petrovoj) i tamo samo odredjuju je li visokorizican ili nisko rizican

cini mi se da to ovisi o metodama koje koriste

pred cca 10ak god. (kada hpv nije bio tak "popularan" ko danas i dna tehnologija nije bas bila popularna u dijagnostici) bolnice nisu bile tako dobro opremljene, a i poznavalo se manje tih visokorizicnih tipova, tako da su ovi (HZZJZ) izgleda imali "markere" za recimo 10ak tipova koje su lovili na tvojoj dna pa se tako znalo i tocno koji tip (broj) nosis(naime pisalo je kojom je metodom odredjen)

a kod ovih sad (KBC) ne pise koju metodu koriste, a i cini mi se da je sad ta visokorizicna grupa jaako prosirena i mozda koriste neku drugu metodu, neku grupnu - da recimo hvataju odjednom sve, posebno niskorizicne i posebno visokorizicne

bas sam pitala zensku u labosu jel se to moze saznat koji tip imam pa je rekla da to ionak nije vise bitno koji tocno, da je bitno jel je visokorizicni - jer su poslijedice i terapija visokorizicnih iste
i tu ima pravo

taj hpv toliko mutira i udruzuju se jedan s drugim da ti to vise nema veze, nakon nekog vremena imas neki sasvim drugi tip........
female_zg is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.