Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2010., 11:57   #381
Kako da saznam da li mi je gotova (izrađena) ona plastična iskaznica zdravstvenog?
Od početka 2. mjeseca imam kartonsku, "privremenu"; i koliko se sjećam obavijest da je gotova plastična i da ju trebam podignuti - trebala bi stići poštom... Nije stiglo ništa (3 mjeseca).
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 14:10   #382
Nije ni meni!
Zato je moja teorija da su nam uvalili dopunsko koje ionako ne vrijedi bez osnovnog.
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 15:47   #383
Imam pitanje: naime prošle godine u 9. mjesecu mi je prestalo važiti zdravstveno osiguranje, nisam se javila u roku 30 dana. Nedavno sam imala jedan pregled te su skužili da nemam zdravstveno i moram platiti 100i nešto kn. Ja sam našla način kako da dobijem zdravstveno ali mene zanima nešto drugo: dali ja trebam raditi nekakvu odjavu na faxu ili na HZZO-u? Ove god bih trebala diplomirati, nemam st. prava i još moram poplaćati to nešto sitno ispita što mi je ostalo.

Hvala!
alveolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 18:57   #384
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Nije ni meni!
Zato je moja teorija da su nam uvalili dopunsko koje ionako ne vrijedi bez osnovnog.
Bez obzira imaš li plastičnu karticu ili onaj kartonček, osnovno imaš (kao nezaposlen). Uz njega vrijedi i dopunsko. Provjereno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 02:57   #385
Imam 25 godina, redovni sam student, osiguran sam po majci. Međutim, mama je 17.3. otišla u mirovinu, napravila prijavu/odjavu za sebe, ali za mene nije radila nikakvu prijavu/odjavu. Zanima me je li ona trebala mene odjaviti i mogu li ja uopće biti osiguran po njoj, budući da je u mirovini?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 08:47   #386
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Imam 25 godina, redovni sam student, osiguran sam po majci. Međutim, mama je 17.3. otišla u mirovinu, napravila prijavu/odjavu za sebe, ali za mene nije radila nikakvu prijavu/odjavu. Zanima me je li ona trebala mene odjaviti i mogu li ja uopće biti osiguran po njoj, budući da je u mirovini?
Imaš i dalje pravo kao redoviti student i pošto te ona uzdržava kao i prije dok je radila ali pošto će ti mama dobit novu zdravstvenu jer je umirovljenik možda bi trebao samo provjerit da li i ti trebaš samo novu iskaznicu zbog drugih brojeva na njoj.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2010., 23:51   #387
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Kako da saznam da li mi je gotova (izrađena) ona plastična iskaznica zdravstvenog?
Od početka 2. mjeseca imam kartonsku, "privremenu"; i koliko se sjećam obavijest da je gotova plastična i da ju trebam podignuti - trebala bi stići poštom... Nije stiglo ništa (3 mjeseca).
meni danas stigla-a početkom ožujka predala
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 00:55   #388
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Kako da saznam da li mi je gotova (izrađena) ona plastična iskaznica zdravstvenog?
Od početka 2. mjeseca imam kartonsku, "privremenu"; i koliko se sjećam obavijest da je gotova plastična i da ju trebam podignuti - trebala bi stići poštom... Nije stiglo ništa (3 mjeseca).
idi na zdravstveno i pitaj

ja sam svoju konačno dočekala (od listopada) tj. ona je mene na šalteru, al kaj sad
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 09:33   #389
Pravo na obvezno zdravstveno osiguranje?

Vidio sam u temu zdravlje gdje se sugerira da ovakva pitanja idu na pravo pa ih ovdje postavljam.

Imao sam prije 2 godine obrt koji sam zatvorio. No istodobno bio sam i izvanredni student. Nedavno sam se prijavio na zavod za zapošljavanje u roku od 30 dana nakon diplomiranja tj. od prestanka statusa izvanrednog studenta. (duga priča)

Tamo mi kazu da mogu imati osiguranje samo ako me netko prijavi na posao 1 dan i odjavi.

Pa me sada zanima kako su moja prava oko osiguranja i pod kakvim uvjetima. Dakle status nezaposlen i ne znam jel' pomaze sto status je isto hrvatski branitelj (negdje sam vidio da ako osoba ne moze po nikakvom drugoj osnovi ostvariti pravo na zdravstveno da onda moze preko te osnove)???

Molio bih ako bilo tko moze dati vise informacija.
altruisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:28   #390
Jahorinka

Kako izgleda tvoja nova zdravstvena iskaznica od obaveznog zdravstvenog? Ima li sve brojeve, mislim na broj obveze, broj osigurane osobe u Zavodu, datum do kada vrijedi, ima li možda i čip?

Ja sam svoju novu zdravstvenu iskaznicu dobila još sredinom 11. mjeseca 2009. godine i moja nema nikakve brojeve osim matičnog broja osigurane osobe. Ne piše čak niti datum do kada vrijedi. Pitala sam u HZZO i oni su mi rekli da će mi ta iskaznica vjerojatno vrijediti i dalje i kada se zaposlim. Za sada sam još uvijek nezaposlena od 10. mjeseca 2009. godine. Ne znam kako će to biti moguće jer već sam morala nositi i onaj papir od prijave koji sam koristila prije nego što mi je bila gotova zdravstvena iskaznica zato što su mi falili ti brojevi recimo za uputnicu. Pa tako i kada se zaposlim faliti će mi te brojevi, a ako će mi ostati ova zdravstvena iskaznica od obaveznog zdravstvenog onda mi neće niti dati papir prijave na novo obavezno zdravstveno kao zaposlena osoba.

Zadnje uređivanje prilika : 12.05.2010. at 18:36.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 20:22   #391
Molim pomoc. Vec duze vrijeme samostalno placam zdrastveno osiguranje koje i nije jeftino oko 400 kn mjesecno i zanima me posto vise nisam u mogucnosti da placam na koji nacin mogu doci do besplatnoga osiguranja?

Quote:
Anubisova Robinja kaže: Pogledaj post
Znam da vrijede isto...ali bi rađe imala plastičnu iskaznicu u novčaniku, nego nagužvani papir koji jedva uguram...samo mi je jedna briga više sa neriješenim formalnostima, što nije moja krivnja...stvarno - građani su na prvom mjestu
Ja sam novu iskaznicu čekala 8 mjeseci i konačno ju dobila.

korištenje caps locka se smatra deranjem, pa molim pročitajte pravila ovog pdf-a prije postanja.

Zadnje uređivanje File : 12.05.2010. at 20:34.
magdalena2509 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:50   #392
Quote:
magdalena2509 kaže: Pogledaj post
Molim pomoc. Vec duze vrijeme samostalno placam zdrastveno osiguranje koje i nije jeftino oko 400 kn mjesecno i zanima me posto vise nisam u mogucnosti da placam na koji nacin mogu doci do besplatnoga osiguranja?
Ides na onaj biro za nezaposlene i po zakonu imas besplatno zdravstveno osiguranje.

Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Mislim da nije moguće isti dan da te zaposle i da dobiješ otkaz, moraš biti prijavljen neko vrijeme (čini mi se 10 ili 15 dana, provjeri).
Papiri koji ti onda za osiguranje kao nezaposlenom trebaju su zadnja odjava s mirovinskog i zdravstvenog.
Moras biti prijavljen minimalno 1 mjesec. Toliko ti je i otkazni rok prema zakonu.

Zadnje uređivanje File : 13.05.2010. at 12:58.
tomcal1100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 12:54   #393
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Jahorinka

Kako izgleda tvoja nova zdravstvena iskaznica od obaveznog zdravstvenog? Ima li sve brojeve, mislim na broj obveze, broj osigurane osobe u Zavodu, datum do kada vrijedi, ima li možda i čip?

ima ime, prezime, oib, datum rođenja i mbo i to je to.

nema do kad vrijedi
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:12   #394
da li netko zna kako nezaposleni produljuju dopunsko osiguranje.
da li to ide automatski ili moram sa radnom knjižicom opet ići u hzzo.
sugarfree7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:19   #395
za prošlu godinu su mi prijatelji dobili doma kuvertu s novom karticom, bez da su ikaj morali na HZZO
meni sad u 6.mj ističe, pa bumo vidli
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 16:36   #396
Ide automatski i salju na kucnu adresu, Tako su meni danas rekli telefonski.
GEISCHA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:32   #397
Na hitnoj bez zdravstvenog

Bokk!
Zavrsila ja u bolnici,na hitnoj.
Redovan sam student, starci zatvorili firmu, a stara me nije na vrijeme odjavila, stari me tek sad prijavio u firmi gdje on radi pa je sad to u procesu ali jos nisam bila dobila onaj papir o potvrdi da imam zdravstveno, tj. to jos nije ni doslo do zdravstvenog.
Troskovi hitne mi dosli 900 kuna..e sad ja vas pitam da li postoji sansa da pustim da to ode na sud, objasnim sucu da sam redovan student mali jadni, starci taman zatvorili firmu i bas tad mene ulovili bolovi pa da mi sreze te troskove il neznam nekaj..il da se ne zajebavam i platim u roku da mi jos i kamate nebi dosle??
hvala
__________________
skiing is only 4 little fat kids!!
sanja1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2010., 11:40   #398
Quote:
sanja1111 kaže: Pogledaj post
Bokk!
Zavrsila ja u bolnici,na hitnoj.
Redovan sam student, starci zatvorili firmu, a stara me nije na vrijeme odjavila, stari me tek sad prijavio u firmi gdje on radi pa je sad to u procesu ali jos nisam bila dobila onaj papir o potvrdi da imam zdravstveno, tj. to jos nije ni doslo do zdravstvenog.
Troskovi hitne mi dosli 900 kuna..e sad ja vas pitam da li postoji sansa da pustim da to ode na sud, objasnim sucu da sam redovan student mali jadni, starci taman zatvorili firmu i bas tad mene ulovili bolovi pa da mi sreze te troskove il neznam nekaj..il da se ne zajebavam i platim u roku da mi jos i kamate nebi dosle??
hvala
Zanima me kada si odjavljena, prijavljena i kad se dogodio taj hitan slučaj. Ne razumijem baš puno.
__________________
ja volim te, to priznajem
al' drugo slabo pamtim
anastacia is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 01:15   #399
zastara mirovinskog i zdravstvenog osiguranja

Quote:
file30 kaže: Pogledaj post
Ovo iz Općeg poreznog zakona se .....[/I]
molim vas da mi točno napišete ime zakona i broj članka po kojem se zastara primjenjuje tak da znam se na to pozvati prilikom obraćanja poreznoj...
imam dug od '95-'99. i ne daju mi van (( čak sam pokušala to i preko odvjetnika srediti i jedino što sam uspjela je da mi smanje dug i povećaju kamatu same sh..t
...i dobila ogromni račun od odvjetnika ofkors.
glenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2010., 13:27   #400
Quote:
tomcal1100 kaže: Pogledaj post
Ides na onaj biro za nezaposlene i po zakonu imas besplatno zdravstveno osiguranje.
...
Moras biti prijavljen minimalno 1 mjesec. Toliko ti je i otkazni rok prema zakonu.
Ne širi dezinformacije.
"Onaj biro za nezaposlene" nema nikakve veze sa zdravstvenim osiguranjem.
"Otkazni rok prema zakonu" ovisi o trajanju radnog odnosa.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.