Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2018., 13:51   #1
Keramičarski obrt

Ima li ovdje nekoga tko se bavi keramikom, da vodi svoj keramičarski obrt i slično pa da podijeli svoja iskustva? Pritom ne mislim na keramičara koji postavlja pločice u kupaonici, već na izradu suvenira, umjetnina itd
Može li se u Hrvatskoj od toga živjeti i zaraditi neka prosječna plaća?
Planiram o promjeni posla, kod kuće imam većinu potrebnog pribora, određenih kalupa i keramičku peć. Imam i određenog iskustva, no planiram se dodatno educirati na raznim tečajevima. Pretpostavljam da se prodavati može preko interneta ili preko suvenirnica s kojima se dogovori suradnja, al opet nemam direktnih saznanja o tome.
Eto, svaka info je dobrodošla
Mišell is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 16:34   #2
Moguće je ali prilično teško u Hrvatskoj odnosno ako ti je ciljano tržište isključivo Hrvatska. Svakako se fokusiraj na online prodaju
CLS_Rocket is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2018., 10:52   #3
Quote:
Mišell kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje nekoga tko se bavi keramikom, da vodi svoj keramičarski obrt i slično pa da podijeli svoja iskustva? Pritom ne mislim na keramičara koji postavlja pločice u kupaonici, već na izradu suvenira, umjetnina itd
Može li se u Hrvatskoj od toga živjeti i zaraditi neka prosječna plaća?
Planiram o promjeni posla, kod kuće imam većinu potrebnog pribora, određenih kalupa i keramičku peć. Imam i određenog iskustva, no planiram se dodatno educirati na raznim tečajevima. Pretpostavljam da se prodavati može preko interneta ili preko suvenirnica s kojima se dogovori suradnja, al opet nemam direktnih saznanja o tome.
Eto, svaka info je dobrodošla
Moraš biti unique. Odnosno, ono što ćeš raditi mora biti unique.

Moj savjet ti je da se još educiraš i kreneš raditi neke unikatne primjere. Inspiriraj se na Pinterestu; kako kažu, razmišljaj globalno, djeluj lokalno. Treba nam više dizajna i stvari koje možemo vidjeti vani i u časopisima, a ne kod zubarke nešto što je kupila na moru na štandu. Dakle, pričam o totalno drugom nivou.

Sljedeće, probaj preko udruga promovirati rad, bilo pojedinačne ili skupne izložbe, FB, IG i sl. dok te publika ne prepozna.
__________________
let's go for a drive
Elysian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:24.