Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2008., 00:45   #201
Postoji mogućnost korištenja komercijalnih servisa za plaćanje robe, koji odrađuju kartično poslovanje.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 13:12   #202
z sustave naplate putem interneta pogldaj t com ponudu i rba imaju ponude za otvaranje online shopa i naplatu putem kartica s njihovim programima (t comov se zove payway i na nešto me podsjeća al neznam šta )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:24   #203
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
z sustave naplate putem interneta pogldaj t com ponudu i rba imaju ponude za otvaranje online shopa i naplatu putem kartica s njihovim programima (t comov se zove payway i na nešto me podsjeća al neznam šta )
Da malo im je falilo kreacija ili su kao po obicaju toliko egocentricnoisticni da su isli radit tako male modifikacije na imenu kako bi podsvjesno korisnicima rekli da su oni veliki kao i to "na nesto me podsjeca al neznam na sta "
__________________
PHP rules, learn it, use it, live it - ASP is like Microsoft - a death wish.
fastforward is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 11:06   #204
neznam jel to dt ima i u njemačkoj,tko zna njemački neka pogleda na njihovim stranicama pa nek nam kaže

najgori način marketinga po meni ali nek im bude
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 14:18   #205
Otvaranje obrta-izdaci

Odlučila sam otvoriti obrt u kojem bi glavne djelatnosti bile poduke i informatičke djelatnosti; danima kopam informacije po Internetu, slažem lagano sve u glavi i na papiru, manje-više sam upućena u redoslijed radnji nužnih za otvaranje obrta, ali ostale su neke nerazjašnjene stavke.
Inače sam prof. i radim u školi. Zanima me:

1. Je li otvaranje obrta s djelatnostima koje sam navela u koliziji s mojim poslom, budući da predajem informatiku?

2. Koliku bi plaću (minimalnu) morala sebi isplaćivati s obzirom da imam već punu satnicu i plaću, te uplaćujem li i zdravstveno ili samo mirovinsko?

3. Mogu li dobiti neki poticaj za otvaranje obrta ili obrt mora biti već u funkciji prilikom traženja istog i tko daje poticaje (Županija, banke ili dr.)?

4. Zna li netko koliko bi iznosili kontinuirani mjesečni troškovi i što sve ide u njih i koliko i što se plaća i gleda na kraju godine?

Hvala unaprijed.
obyzouth is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2008., 20:24   #206
1.nije
2.obrtnik nema plaću, ali doprinose plaćaš sve, bez obzira kaj si već platila kao zaposlenik.
3.nemožeš, obzirom da radiš, a i nisam siguran da za takvu djelatnost možeš dobiti neki poticaj.
4.obzirom da si već zaposlena doprinosi ti rastu.
Ako nisi nigdje zaposlen, mjesečna davanja su oko 2,5 soma kuna.....
na kraju godine plaćaš porez na tvrtku, ali ti dođe uplatnica.
Plaćaš i još neke pizdarije (da prostiš).
Usput nešto se mjenjalo u zakonu, postoje tzv. kućne radinosti, neznam jel možda u to spadaš.
Postoji obrtnik paušalac, postoje i honorari obzirom da misliš na poduke, mislim da ti je to najjisplativije..........
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 12:44   #207
Imaš dosta o tome kako, gdje i zašto na http://www.pokreni-posao.hr/
Tomy2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 00:38   #208
otvaranje obrta

naime bio na razgovoru za jednu firmu koja se bavi distribucijom prehranbenih proizvoda i uglavnom ponudili su mi posao slagaća tj. unaprijeđivača prodaje ali jne da radim za njih nego da će mi oni tj. ja otvoriti obrt, rećeno mi je da će mi plaća tu stizati, troškovi amortizacije automobila, nocvi za mirovinsko itd itd, e sad me zanima da li je to dobro ili ne plaća je pristojna i što to znaci da imam svoj obrt ne razumjem zasto me jednostavno ne zaposle u svoju firmu a ne da mi otvaraju obrt, i sto tako me zanima da li taj obrt ima neke privilegije ( npr. povart pdv-a na gorivo,gume itfd )
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 00:47   #209
ajde ti njima lijepo reci da nađu drugu budalu.
To ti je najozbiljniji savjet.
Rok isplate za radnika je potpuno različit od roka plaćanja obrtniku.
Plus sve skupa moraš imati minimalno 15 000 kuna mjesečno na račun da bi ti se obrt isplatio..........
ima obrta i obrta jasno, no čim se spominje osobni auto u njihove svrhe, 15 000 kuna je minimum mjesečno.
A oni će ti kasniti sa isplatom do 90 dana, to je ziher, a ti imaj lovu za benzin, doprinose, pdv, poreze, održavanje auta, i na kraju krajeva za ručak.
Zaboravi to, bježi dalje....
eh, da, povlastice obrta?
jedna od njih je da svom svojom imovinom garantiraš za nastale dugove ili štete, manjkove i slično
Nema bankrota.
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:01   #210
Quote:
exAzriel kaže: Pogledaj post
ajde ti njima lijepo reci da nađu drugu budalu.
To ti je najozbiljniji savjet.
Rok isplate za radnika je potpuno različit od roka plaćanja obrtniku.
Plus sve skupa moraš imati minimalno 15 000 kuna mjesečno na račun da bi ti se obrt isplatio..........
ima obrta i obrta jasno, no čim se spominje osobni auto u njihove svrhe, 15 000 kuna je minimum mjesečno.
A oni će ti kasniti sa isplatom do 90 dana, to je ziher, a ti imaj lovu za benzin, doprinose, pdv, poreze, održavanje auta, i na kraju krajeva za ručak.
Zaboravi to, bježi dalje....
eh, da, povlastice obrta?
jedna od njih je da svom svojom imovinom garantiraš za nastale dugove ili štete, manjkove i slično
Nema bankrota.
ali firma je ozbiljna ne vjerujem da bi se igrala s tim starima pa me dovela do bankrota i to



rećeno mi je da cu imati oko 4500kn mjesećno plus troskove da mi placati za mirovnikso knjigovođu socijalno, samo ne razumijem zasto me ne uzmu u svoju firmu nego kao nekog vanjsog suradnika

Zadnje uređivanje sham69 : 19.11.2008. at 01:14.
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:23   #211
Govorim ti sa pozicije nekoga tko ima posao, pa mi je mozda i zbog toga lako kakati, ali moj savjet ti je isti kao Azrielov: bjezi od toga, ne zvuci kao fair deal. Uostalom, vecina unapredjivaca prodaje koje ja poznajem rade na postotak ostvarene prodaje, nemaju fiksnu placu, a ako je i imaju ona je minimalac...
Gunner1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:49   #212
Quote:
Gunner1980 kaže: Pogledaj post
Govorim ti sa pozicije nekoga tko ima posao, pa mi je mozda i zbog toga lako kakati, ali moj savjet ti je isti kao Azrielov: bjezi od toga, ne zvuci kao fair deal. Uostalom, vecina unapredjivaca prodaje koje ja poznajem rade na postotak ostvarene prodaje, nemaju fiksnu placu, a ako je i imaju ona je minimalac...

nema na proviziju oko 24kn mi je sat i to je to i 1km-2kn za automobil samo me kopka to vanjski suradnik tj. vlastiti obrt
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 01:55   #213
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
ali firma je ozbiljna ne vjerujem da bi se igrala s tim starima pa me dovela do bankrota i to



rećeno mi je da cu imati oko 4500kn mjesećno plus troskove da mi placati za mirovnikso knjigovođu socijalno, samo ne razumijem zasto me ne uzmu u svoju firmu nego kao nekog vanjsog suradnika
zato sto si im tako jeftiniji. da si u radnom odnosu bruto placa bi ti bila oko duplo visa od neto place, dakle kostao bi firmu duplo od love koju primas.
kad si obrtnik, a oni ti placaju poreze i doprinose, onda ih kostas za oko 25%-trecinu manje i to im se isplati, pogotovo u sustavu velikih brojeva.
tebi se to ne isplati jer nemas nikakva radna prava.
isplatilo bi ti se eventualno kad bi dogovorio neku neto placu koja te jako zadovoljava, kuzis?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 02:24   #214
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
zato sto si im tako jeftiniji. da si u radnom odnosu bruto placa bi ti bila oko duplo visa od neto place, dakle kostao bi firmu duplo od love koju primas.
kad si obrtnik, a oni ti placaju poreze i doprinose, onda ih kostas za oko 25%-trecinu manje i to im se isplati, pogotovo u sustavu velikih brojeva.
tebi se to ne isplati jer nemas nikakva radna prava.
isplatilo bi ti se eventualno kad bi dogovorio neku neto placu koja te jako zadovoljava, kuzis?
znaci ja mogu kupiti neko auto i ne platiti pdv na njega jel ga moram koristit za posao i ustediti 22% od prave cijene automobila ili to ne ide bas tako kako sam ja zamislio (povrat poreza na gorivo gume registraciju )
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 02:41   #215
Shamo, ne isplati ti se za 4500kn neto nikako. Na kraju godine plaćaš još porez na dobit koji ćeš platit otkud? Nisi kreditno sposoban jer su obrtnici nevoljena kategorija kod banaka. Šta ako se razboliš, ko ti plaća bolovanje? Kako ćeš platiti doprinose ako ti budu kasnili s plaćanjem? Sto problema, premalo beneficija.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:33   #216
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
znaci ja mogu kupiti neko auto i ne platiti pdv na njega jel ga moram koristit za posao i ustediti 22% od prave cijene automobila ili to ne ide bas tako kako sam ja zamislio (povrat poreza na gorivo gume registraciju )
ne ide ti to tako kak si ti zamislio...
bjež od toga što dalje..
to je najozbiljniji savjet.
Imam obrt, između ostaloga, i znam kaj pričam!
exAzriel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 10:53   #217
Nije bas vezano uz shamov problem... ali, mozda ima netko tko je uz stalan posao otvorio i samostalni obrt?
Nikako da odem do poslovnice hitro hr-a pa koristim priliku da pitam da li se u spomenutom slucaju placa dodatno zdravstveno i mirovinsko?
Tursiops truncatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:56   #218
Quote:
sham69 kaže: Pogledaj post
znaci ja mogu kupiti neko auto i ne platiti pdv na njega jel ga moram koristit za posao i ustediti 22% od prave cijene automobila ili to ne ide bas tako kako sam ja zamislio (povrat poreza na gorivo gume registraciju )
da, mozes kao pravi obrtnik ulagati u razne pametne investicije. prednost je to sto mozes vrtit pdv, al netko ti taj auto ipak mora otplatiti. i cini mi se da ce to s 4.500 neto kunica biti neki mali auto
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:57   #219
Quote:
Tursiops truncatus kaže: Pogledaj post
Nije bas vezano uz shamov problem... ali, mozda ima netko tko je uz stalan posao otvorio i samostalni obrt?
Nikako da odem do poslovnice hitro hr-a pa koristim priliku da pitam da li se u spomenutom slucaju placa dodatno zdravstveno i mirovinsko?
ako ti bas ZELIS, mozes drzavi placati doprinose i nekoliko puta, iz vise izvora, sigurno se nece buniti.
al u principu mislim da je dovoljno da ih jednom platis ti, ili poslodavac.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 14:06   #220
Quote:
Migra kaže: Pogledaj post
Shamo, ne isplati ti se za 4500kn neto nikako. Na kraju godine plaćaš još porez na dobit koji ćeš platit otkud? Nisi kreditno sposoban jer su obrtnici nevoljena kategorija kod banaka. Šta ako se razboliš, ko ti plaća bolovanje? Kako ćeš platiti doprinose ako ti budu kasnili s plaćanjem? Sto problema, premalo beneficija.
pa meni je receno da ce oni platiti sve te poreze prireze itd, itd, to si dobro rekao za bolovanje jel pretpostavljam ako se razbolim da ce mi zatvoriti obrt, ionako me pitao da li mi se auto kvari ako se kvari da moram automtski nac alternativni prijevoz znaci htio mi je reci ako se auto pokvari nema vise rada za nas

Zadnje uređivanje sham69 : 19.11.2008. at 14:34.
sham69 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.