Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2006., 10:13   #41
nije bitno jel državna ustanova nego da nije sukob interesa, tj. da nije ista djelatnost...

npr. znam čovjeka koji radi u hep-u i otvorio si videoteku...može!!!
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 18:06   #42
Naravno da može, samo što u svakom slučaju u obrtu za sebe mora plaćati doprinose, bez obzira plaća li netko za njega doprinose na drugom zaposlenju ili ne.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 12:56   #43
Quote:
banderas kaže:
Naravno da može, samo što u svakom slučaju u obrtu za sebe mora plaćati doprinose, bez obzira plaća li netko za njega doprinose na drugom zaposlenju ili ne.
Je li to provjerena informacija. Čitam tamo raspravu koja se vodi za d.o.o. pa mi nekak nije jasno da u d.o.o-u ne mora biti uposlenih (valjda se software sam od sebe prodaje) a sad ovdje za obrt mora.

Znam ja da mogu otvoriti obrt iako sam zaposlen, ali nije mi jasno moram li u obrtu imati uposlenih.
Po ovome tvome ispada da sam uposlen na dva mjesta što baš i nije moguće po mom mišljenju
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 15:52   #44
Quote:
Astonn kaže:
Je li to provjerena informacija. Čitam tamo raspravu koja se vodi za d.o.o. pa mi nekak nije jasno da u d.o.o-u ne mora biti uposlenih (valjda se software sam od sebe prodaje) a sad ovdje za obrt mora.
Ne mora nijedan imati uposlene, ali u obrtu se moraju plaćati doprinosi za vlasnika, bez obzira bio on uposlen negdje drugdje ili ne, zato ako si se baš čvrsto odlučio za obrt, pričekaj s otvaranjem do prvog posla jer ćeš odmah morati poćeti s plaćanjem doprinosa za sebe.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2006., 17:15   #45
Uspio sam na hok-ovim stranicama naći neke informacije i čini se da si u pravu. Znaš li možda kako to ide. Neki postotak od zarade ili mi ne gine neka određena cifra svaki mjesec.
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2006., 13:21   #46
Ne moraš plaćati nikakve doprinose. Nisam pravnik, niti nekakav stručnjak nego to govorim iz iskustva kolege koji je zaposlen u firmi, te je otvorio obrt na svoje ime. Na mirovinsko i zdravstveno je morao odnijeti neke potvrde da je zaposlen u drugoj firmi, te da se tamo plaćaju te obveze za njega.
zilei is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 10:41   #47
Istina. Mirovinsko i zdravstveno se mora plačati samo na jednom mjestu i nije nužno da ga striktno moraš plačati kao vlasnik obrta.
snimatelj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 17:14   #48
Quote:
Hok kaže:
Člankom 4. stavak 2. Zakona o obrtu (NN 49/03-pročišćeni tekst) propisano je da se radom u obrtu ostvaruju prava u svezi s radnim odnosom, pa tako među njima i pravo na mirovinsko i zdravstveno osiguranje. Obrtnik koji uz radni odnos ima otvoren obrt obveznik je doprinosa za mirovinsko i zdravstveno osiguranje i kao obrtnik i kao radnik (Zakon o doprinosima za obvezna osiguranja NN 147/02). To znači da je dužan plaćati doprinose za obvezna osiguranja, koja obuhvaćaju mirovinsko i zdravstveno osiguranje, sukladno odredbama Naredbe o iznosima osnovica za obračun doprinosa za obvezna osiguranja za 2003. godinu (NN 158/02) te Pravilnika o doprinosima za obvezna osiguranja (NN 158/02).
A što je onda ovo?
__________________
"If you put your hand on a hot plate for one minute, it seems an hour. If you talk to a beautifull lady for one hour, it seems one minute. That is relativity."
Tamburica Online
Astonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2006., 00:54   #49
Quote:
zilei kaže:
Ne moraš plaćati nikakve doprinose. Nisam pravnik, niti nekakav stručnjak nego to govorim iz iskustva kolege koji je zaposlen u firmi, te je otvorio obrt na svoje ime. Na mirovinsko i zdravstveno je morao odnijeti neke potvrde da je zaposlen u drugoj firmi, te da se tamo plaćaju te obveze za njega.
Mora se plačati po zakonu imam doma takav slučaj... U krajnjem slučaju ak ti kolega ne plača mirovinsko neće mu se nijedan dan staža priznat iz obrta, za ostale sankcije neznam.
 
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 12:48   #50
obrt

zanima me dali postoji mogučnost registriranja obrta a da ostanem raditi u firmi u kojoj sam sada?tj tip nekog dodatnog privatnog posla...

e,u tom slučaj da li sam si ja dužan plaćati doprinose,pošto već imam plaćeno u firmi?i koje su onda moje obaveze prema državi i sebi kao obrtniku?
__________________
Let me ask you something - how much did they get paid to storm Normandy, how much did King Arthur get paid to kill Merlin, how much did they get paid to invent Television?Nothing. They did it because they knew it was right.
afterrglow is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 15:27   #51
to i mene zanima,imam obrt a zelim poceti raditi u jednoj firmi, ko placa doprinose...mos imat obrt otvoren i ako radis za nekoga ali samo ne znam ko placa doprinose
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 09:37   #52
izgleda da nitko nezna..

ili je na krivom forumu
__________________
Let me ask you something - how much did they get paid to storm Normandy, how much did King Arthur get paid to kill Merlin, how much did they get paid to invent Television?Nothing. They did it because they knew it was right.
afterrglow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2006., 11:14   #53
hitro.hr
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 02:10   #54
mozes to
macaveli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 12:35   #55
Otvaranje obrta-ako nisi u toj struci

evo jedno pitanje!
ako osoba nema završenu srednju školu naprimjer za dizajnera il programera, dali ako zavrsi tečaj koji mu se upiše u radnu knjizicu, dali sa njime moze otvorit obrt?dali je uopće potrebna struka da bi otvoria obrt u kojem zelis radit?

u slucaju da zavrsi faks, npr. sa ekonomske srednje zavrsi za programera il dizajnera faks, dali onda moze otvorit obrt?hvala
ivan_zd_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2006., 17:29   #56
mi smo otvarali razna sranja i bilo je razno.. npr. ako hoces otvorit friz.salon onda zaposlis nekoga sa tom skolom i na njega prijavis, a kad smo otvarali birc onda su rekli da je dovoljno otvorit na nekog tko ima barem SSS, nije uopce bitan smjer.
Adonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:47   #57
Quote:
ivan_zd_1 kaže:
evo jedno pitanje!
ako osoba nema završenu srednju školu naprimjer za dizajnera il programera, dali ako zavrsi tečaj koji mu se upiše u radnu knjizicu, dali sa njime moze otvorit obrt?dali je uopće potrebna struka da bi otvoria obrt u kojem zelis radit?

u slucaju da zavrsi faks, npr. sa ekonomske srednje zavrsi za programera il dizajnera faks, dali onda moze otvorit obrt?hvala

Evo samo za tebe najbolja, najbža i najjeftinija informacija www.hitro.hr
Lider3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2006., 13:48   #58
Quote:
Lider3000 kaže:
Evo samo za tebe najbolja, najbža i najjeftinija informacija www.hitro.hr
Zaboravio dodati i najtočnija .
Lider3000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2006., 15:54   #59
OBRT + DODATNI POSAO?

Bok ljudi... jedno pitanje! Vjerjem da je već odrađeno ali emogu naći... Što je potrebno napraviti (pravno) za obavljanje dodatnog posla pored registriranog obrta. Znači, imam obrt i sad bi trebao početi raditi u jueoš jednoj firmi. kako to regulirati. HVALA!!!
MikiMen is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 06.11.2006., 19:07   #60
obrt

ovako su mi rekli na mirovinskom:
doneses kopiju ugovora o radu, tiskanice SOD, M13P,M2P i kopiju radne knjizice s upisanim datumom pocetka rada u toj firmi i onda te oni odjave...valjda tako nesto i na zdravstvenom a na kraju godine ti razrezu jos neki iznos koji moras platit na osnovu ostvarenog prometa tvog obrta ako si sta radio...uglavnom kad se zaposlis u firmi oni ce ti placat redovite mjesecne doprinose a za obrt ce ti na kraju godine odredit jos koliko doprinosa moras nadoplatit na osnovu prometa i to bi bilo to jer upravo to namjeravam i ja pozdrav!
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:58.