Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 23:07   #1
Jela sa glavnim sastojkom- jaje!

dakle kao sto sam naslov kaze.... palo mi je na pamet da damo malo kreativnosti pa nabrojimo jela u koja ide jaje kao glavni sastojak. vjerujem da ce se naci i onih interesantnih improviziranih i mozda nekih koje zaboravimo, a cini mi se ovak zgodno ko tematska "kuharica". pa kad vam ostane puno jaja sto napraviti, hehe...

zamislila sam da se ne odnosi na kolace, ili jela gdje je jaje povezivna tvar ili onak umijesana, ali da ipak narbojimo jela gdje jaje nije jedini pa cak mozda niti glavni sastojak ali je ajmo rec presudan, tj jelo nije bas to jelo ako ne ide jaje ( kuhano, naribano, posirano itd...)

evo ja cu nabrojati par za pocetak, pa dodam kaj se sjetim:

1. jaje u kori kruha
2. salata mimoza ( jaja, kiseli krastavci, kuhani krumpir - sve naribano, povezano majonezom)
3. pohani kruh
4. palacinke opcenito + tzv. debela palacinka ( jedna palacinka od jednog jajeta malo brasna, vode, mlijeka i vegete- slana i pecena debljine americkih ako ne i deblje)
5. jaje na oko + spinat (meni neizostavna kombinacija )
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:25   #2
Eto, večeras pol kile šampinjona lagano podinstanih u njihovom soku, 3 jajca kajganizirana i prelivena pred kraj po šampinjonima uz malo lista mladog luka...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 23:35   #3
a da nismo vrlo nedavno imali natječaj ne bih reč rekla
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 08:47   #4
šteta što nemaš ključeve
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:39.