Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2006., 20:17   #21
kad smo vec kod teme tlaka - izgubih uputu za uporabu Gopten tableta za snizenje tlaka pa ako ima netko neki link ili neki drugi nacin da mi ga send-ne - bio bih zahvalan...
btw - postoje tablete cesnjakove pa se na relativno prirodan i jos relativnije nesmrdljiv nacin moze tlak malo brenzat... sirov cesnjak je obitacan, za okolicu ¤
ZakS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 08:42   #22
Quote:
allegra kaže:
za početak trebao bi sol u hrani smanjiti na minimum, ili bolje rečeno trebao bi se naviknuti na neslanu hranu.

također je potrebno potpuno izbaciti mineralnu vodu i sve ostale obike gaziranih pića

dok se tlak ne regulira bilo bi dobro da ne prakticira veliku tjelesnu aktivnost, to jest od rekreacije je preporučljivo samo hodanje (i to ne prebrzo i ne uzbrdo).

češnjak je poznati prirodni hipertenziv, pa ako ga podnosi, bilo bi dobro da ga svakodnevno konzumira ... druge alternativne i OTC pripravke baš i ne bih preporučila, pogotovo kod mlade osobe

jel' uzima već kakve antihipertenzive, ili je hipertenzija tek otkrivena?
sol i mineralna (i gazirana) su vec izbaceni, pije se samo voda i nezasladjeni cajevi (uglavnom kamilica) i ponekad sok...

OK, znaci samo lagano hodanje, primjeceno je da uzbrdica ne djeluje dobro...
moze li cesnjak u kapsulama ili treba biti svjez?

hipertenzija postoji vec neko vrijeme ali se tek sad ceka obrada kod kardiologa...

hvala allegra

inace, ako ima netko mladji s takvim iskustvom, rado cu procitati vase savjete. pistite i na kakvim ste lijekovima, kako ih podnosite itd...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 08:51   #23
nisam sigurna da će kod mlade osobe biti dovoljna samo obrada kardiologa ... mislim, znaš kardiologe, za većinu njih je organizam samo ambalaža oko lijeve klijetke

kardiološki pregled svakako je potreban, ali potrebna je i temeljita obrada nefrologa i endokrinologa

kakav tip hipertenzije dotični ima? Divergentni (visok sistolički tlak, a normalan dijastolički) ili konvergentni (visok dijastolički tlak, a umjereno povišen sistolički)?

O kako mladoj osobi govorimo? mislim, koliko joj je godina?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 09:00   #24
Quote:
allegra kaže:
nisam sigurna da će kod mlade osobe biti dovoljna samo obrada kardiologa ... mislim, znaš kardiologe, za većinu njih je organizam samo ambalaža oko lijeve klijetke

kardiološki pregled svakako je potreban, ali potrebna je i temeljita obrada nefrologa i endokrinologa
hvala za ovaj savjet, nisam o tome mislila!
detalji na PM
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 16:07   #25
Imam jedno pitanje: danas sam mjerio tlak i on je bio 147/69 puls 60. Moze li mi netko objasniti sto je to? Osjecam se normalno osim sto sam vjerojatno pod stresom (tko nije?), ali to je neka druga prica ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 16:56   #26
to tje to, imas previsoki tlak - 147. donji ti je normalan.

luca, kak stoje stvari na poslu, stres, jedes puno mesa? ak ti dolazi od nacina zivota, onda morash to menjati.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2006., 19:48   #27
Quote:
luca kaže:

ideje dobrodosle
Pijavice....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 18:04   #29
O.k. jel mi moze netko protumaciti ovo, zneska osoba, mlada, idealne kilaze 156/91 i puls (valjda) 77

Lose?
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 20:59   #30
Ne izgleda najbolje. No visoki tlak ne utvrđuje se jednim mjerenjem....više mjerenja tijekom nekoliko dana recimo, u sličnim uvjetima itd...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 22:11   #31
Ma to i je najnizi mjeren, mjerimo vec 10 dana i zadnji danas mjeren je bio 165

Ti lijekovi koji se propisuju obicno za snizavanje tlaka, jer se moze uz njih dojiti? Biti trudan? Bilo kakva infromacija. Hvala.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2006., 22:21   #32
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ti lijekovi koji se propisuju obicno za snizavanje tlaka, jer se moze uz njih dojiti? Biti trudan? Bilo kakva infromacija. Hvala.
O kojem lijeku je riječ?
Za regulaciju tlaka se koristi više grupa lijekova, neki od njih se izbjegavaju u trudnoći, a neki (obično oni "stariji") se mogu koristiti u trudnoći ... ipak dojenje je bolje izbjegavati ako je majka uzima antihipertenzive

objasni malo, radi li se o trudnici s visokim tlakom, ili je trudnoća tek u planu?
allegra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 16:57   #33
Allegra - nije jos dobila lijek, tek sad idemo na pretrage ali smo vec skomirani zbog mogucnih dalekoseznih zahvata u neke nase planove. Da pojasnim - ona sad doji i zeli nastaviti jos do kraja godine, a nadamo se i ponovnoj trudnoci u tom razdoblju i sad ne znam kako se lejkovi uklapaju u cijelu pricu.
Hvala na pomoci.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 21:55   #34
Obavezno pregledati štitnjaču i bubrege,možebitni uzrok hipertenzije!
__________________
...čovjeku treba pseča toplina a psu treba dječji dlan...
RoadBear is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2006., 22:10   #35
da li je taj povišeni tlak koincidirao s trudnoćom ili je postojao i prije trudnoće?
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 18:20   #36
Nije postojao prije trudnoce. U trudnoci je zbog komplikacija bilo strogo mirovanje. Sto su to hipertenzije? Hvala.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 23:05   #37
hipertenzija = povišen krvni tlak
Rajčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 23:51   #38
ja sam imala u trudnoći hipertenziju i ostala mi je nakon poroda, dojim dijete već 8 mj. uz lijek Metildopu koja mi ne regulira idealno tlak ali dok dojim nesmijem niti jedan drugi lijek za visoki tlak piti osim ovoga.Ćim prestanem dojiti promijeniti će mi terapiju, a kako ide procedura za slijedeću trudnoću nemam pojma, možda neko zna?!!!
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 14:35   #39
Apsolutno se mora biti ozbiljan sa sljedećom trudnoćom što se tiče tlaka i terapije.
Neregulirani tlak u trudnoći može biti samo jedna u nizu komplikacija koje se mogu nakalemiti trudnici. potencijalna je opasnost vrlo velika i za trudnicu i za plod. Razne varijante gestoza do preeklampsija i eklampsija vrlo su ozbiljne komplikacije koje mogu glave koštati.

Nema se dakle nekakvog izbora - mora se i sadašnji tlak a pogotovo iduća trudnoća vrlo oprezno kontrolirati lijekovima, pravilnom prehranom i striktnim izbjegavanjem pušenja/alkohola i sličnih stvari. Kojim lijekovima, to je pitanje na koje mora odgovoriti dvojac ginekolog/internista. Lijekovi za kontroliranje hipertenzije u trudnoći, ako su ispravno propisani i dozirani ne bi trebali imati utjecaja na plod.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2006., 22:48   #40
Ne pusi ni ne pije. Mislim doji, pa bi to, barem njoj bilo nekako dvolicno jos zapaliti i mrknuti pivu. Znaci, moze trudnoca uz adekvatnu terapiju. Tesko smo dosli do ovog djeteta, bilo je tu i spontanih i svega i sad kad pomisli da bi ju opet komplikacije mogle cekati - uf. Hvala svima.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:43.