Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Kazalište

Kazalište Daske koje život znače

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2016., 22:24   #21
Ja na kraju nisam bio, bila je kolegica s posla umjesto mene i ne znam kako je bilo.
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 12:32   #22
Kaže danas u Jutarnjem:

tekst banalan, primitivan i sirov, režija još gora.

Popljuvao je i glumce, uvjetno je pohvalio samo jednog rekavši da ga je donekle zainteresirao za svoju ulogu. Koju, imao je dvije.....

Kaže nadalje, radi se o gluparijama sa nekog internetsko foruma gdje se takve gluposti skupljaju kao dragocjenosti.

Sigurna sam da nije shvatio bit, što je ok., nije sve za svakoga, kao i to da nije čitao Šupendare.

Kakva su vaša mišljenja?
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 13:32   #23
Dakle, nečuveno .. pročitah u jutarnjem tu kritiku, sasvim slučajno jer ne čitam jutarnji, no jutros igrom slučaja samo to su imali u kafiću .. i naletim na taj horor od kritike koji je plasirao taj gospodin ako je muško uopće jer mi se nešto nije dalo čitati niti kako se zove nakon pokušaja ubojstva nečijeg truda.

Istina je da se neke radnje odvijaju na temelju mojih iskustava, pa možda ne mogu biti objektivan ali me njegov tekst uvrijedio i to dosta jer sam tamo u toj kritici pročitao jednu veliku količinu svega što ja u toj predstavi nisam vidio pa sam se zapitao da li je netko od nas dvojice fulao dvoranu .. jer moj doživljaj i njegov nemaju apsolutno nikakve dodirne točke. On zaboga nije shvatio niti viziju, niti je prepoznao ideju , niti je shvatio temu niti je prepoznao talent osoba koje su izvanredno odradile svoj dio posla.. i tu ne bih izdvajao niti jednog glumca ponaosob jer su svi bili izvrsni i ostavljali dojam.. priče su različite, uloge su različite .. i smatram da je svatko odradio odlično svoj dio posla.. osjetio sam sve potrebne emocije .. od stresa do smijeha .. prepoznao sam koncept predstave kao jednu jako dobro osmišljenu igru koja me oduševila. Manje je više .. toliko divnog prostora za razmišljanje ..

Žalosti me da se kritičar nije dovoljno informirao i da nije prepoznao koliko je divnih prevrata i obrata bilo, zamjena uloga ..transformacija .. zaboga čak i nije shvatio da glumac glumi više osoba .. nije prepoznao istinsku vrijednost teme .. čiji je raspon toliko širok da cijeli jutarnji list nije dovoljan da se o njoj napiše dovoljno, a ova ekipa je to uspjela tako divno i spretno sažeti u sat i pol vremena izazivajući publiku da na licima iz dvorane nose osmjeh a u srcima i glavama pitanja ..

Ja iskreno vjerujem da će baš ta kritika iako joj to nije namjera donijeti puno dobrog tom malom remek djelu jer tolika količina gnjeva i nerazumjevanja prema onom što je prezentirano može samo izazvati ovakove reakcije poput moje.. a vjerujem da će velika većina ljudi koji su pogledali imati potpuno drugačiju sliku svega i da će jednim širokim razmišljanjem demantirati ovog tulipana i doprinjeti tome da se trud ovih mladih ljudi pošteno nagradi, svaki put gromoglasnim i dugim pljeskom.

Zahvaljujem se cijeloj ekipi koju osobno ne znam na trudu koji je s moje strane apsolutno prepoznat, pa i više od toga .. bili ste savršeni svi skupa.. i ispričavam vam se jer vam se jer nisam osobno mogao sudjelovati više ne bih li vam olakšao prenjeti emociju ili karakter mog lika .. no i uz te silne neuvjete i probleme i otpor odradili ste jedno čudo koje bi svatko trebao pogledati ..

Hvala vam što ste baš vi pretočili moja slova na scenu i to baš na način na koji jeste. Nekako sam danas uvjeren da to nitko ne bi napravio bolje..

A gospodin kritičar neka pogleda svoj tekst, meni se nakon njega povraćalo,a nakon predstave sam bio gladan još toga. A kada bolje razmislim ja uopće nisam subjektivan, jer tko može bolje od mene znati koliko je netko dobro odradio moju stvarnost.
__________________
sistem : žaba guta rodu.
pbeatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:53   #24
ja sam pročitala 142 posta sa šupendara jako puno puta. i tvoja nuklearka mi se činila u njima puno življa i nabrijanija nego u predstavi.

krflnk mi nije na forumu djelovala tako nespretno kao u predstavi.

ali to je prokletstvo predobrog poznavanja materije, kao i kad ideš pogledati neki film temeljen na knjizi koju si pročitao dvajst puta

bojim se da onaj koji šupendare nije proučio i ušao u njihovu bit te si u glavi stvorio sliku svake vaše šupendarske situacije, ne bude predstavu baš najbolje shvatio.

a mi koji jesmo s razlogom očekujemo puno. po meni, emociju nisu potpuno uspješno prenijeli baš svaki put. iako, konačni rezultat nije loš
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 15:54   #25
Čovjek je odmah prepoznao da je više od 90% Pbeatzovih priča naprosto izmišljeno.

A ne bih se kladio i za neke druge da nisu dotjerane, pače napuhane do granica nerealnog.

Pada mi na pamet jedan slučaj s LJES-a prije 6, 7 godina gdje je izvjesna forumašica opisivala svoja burna seksualna iskustva. Kao neki dnevnici, erotske pričice. Od 99% oduševljeno-napaljene forumske populacije koja je to čitala i slinila da se stavi još, valjda smo samo ja i još jedan forumaš upućivali da je sve izmišljeno. Kako se na kraju pokazalo i da jest.
saucer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 16:12   #26
može link na kritiku u jutarnjem?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 16:17   #27
Saucer@ ja bi jako voljela da je moja prica nabrijana. Medjutim, ublažena je.


My name is@ Linka nema, nije jos na netu samo papirnato izdanje.


Meni je Sanja Milardovic kao Krflnk bila fenomenalna, otprilike takvom sam je i zamisljala.

Zadnje uređivanje nisamtoja : 31.10.2016. at 16:35.
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 16:51   #28
Quote:
nisamtoja kaže: Pogledaj post
Saucer@ ja bi jako voljela da je moja prica nabrijana. Medjutim, ublažena je.


My name is@ Linka nema, nije jos na netu samo papirnato izdanje.


Meni je Sanja Milardovic kao Krflnk bila fenomenalna, otprilike takvom sam je i zamisljala.
tvoja priča je ona s djetetom?

uh, to mi je bilo mučno gledati.

ali ima sretan kraj što mi je drago. nadam se da se sad šupendarstvu možeš smijati i da si ozdravila do kraja
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 16:56   #29
Da.

I meni je bilo pomalo mučno gledati.

Ozdravljenju nikad kraja. Što se toga tiče, ne benda me više ni pet posto, ali pisanje i razmišljanje o tome što je dovelo do toga da budem tako sjebana ponukalo me da si otvorim novu temu.

Imam sranja na bacanje

Zapravo, otkako sam rodila dijete razvila sam se u jedan sasvim drugi karakter. Mislim da mi je to bila najpametnija odluka u životu.

Meni su i neki dijelovi od krflnk bili izuzetno tužni. Neki koji su ostatku publike bili smiješni.
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 19:09   #30
Quote:
saucer kaže: Pogledaj post
Čovjek je odmah prepoznao da je više od 90% Pbeatzovih priča naprosto izmišljeno.

A ne bih se kladio i za neke druge da nisu dotjerane, pače napuhane do granica nerealnog.

Pada mi na pamet jedan slučaj s LJES-a prije 6, 7 godina gdje je izvjesna forumašica opisivala svoja burna seksualna iskustva. Kao neki dnevnici, erotske pričice. Od 99% oduševljeno-napaljene forumske populacije koja je to čitala i slinila da se stavi još, valjda smo samo ja i još jedan forumaš upućivali da je sve izmišljeno. Kako se na kraju pokazalo i da jest.
Kompa izmisljeno je ono što ja kažem da je izmisljeno a ne ti ili bilo koji forumaš.. jedna stvar je izmisliti sve a druga napisati pricu u jednom od mogucih konteksta .. ja biram kako cu prezentirati svoju pricu .. da ima detalja koji su tamo iz samo meni znanih razloga .. i nitko nema problema sa tim .. tako da je ova igra inspektora i istina i laži pretjerivanje .. sve je jasno.
__________________
sistem : žaba guta rodu.
pbeatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 10:49   #31
Quote:
nisamtoja kaže: Pogledaj post
Da.

I meni je bilo pomalo mučno gledati.

Ozdravljenju nikad kraja. Što se toga tiče, ne benda me više ni pet posto, ali pisanje i razmišljanje o tome što je dovelo do toga da budem tako sjebana ponukalo me da si otvorim novu temu.

Imam sranja na bacanje

Zapravo, otkako sam rodila dijete razvila sam se u jedan sasvim drugi karakter. Mislim da mi je to bila najpametnija odluka u životu.

Meni su i neki dijelovi od krflnk bili izuzetno tužni. Neki koji su ostatku publike bili smiješni.
to je uvjek tako. ljudima je lakše se smijati nego pustiti osjetiti tugu. jbg.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2016., 22:03   #32
Evo link na kritiku iz Jutarnjeg

http://www.jutarnji.hr/kultura/kazal...isala/5208575/

I jedan drugačiji osvrt

https://www.obavjestajac.hr/674784/v...klearnu-ljubav
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 09:50   #33
Sličan je i osvrt u večernjem, doduše manje grub, Hanžekovićev guzobris kojeg neki zovi jutarnjim ne čitam ni pod razno, ali dogodilo se ono kaj sam i mislio, čak i napisao ovdje prije predstave. Jednostavno nema šanse da to funkcionira u kazalištu i ko što rekoh nema teorije da si sjebem slike u glavi odlaskom na predstavu.

To bi eventualno funkcioniralo na razini skeča, na telki u formatu Andrija i Anđelka...gdje moš dinamički brzo šaltat stvari. U kazalištu no way.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 20:17   #34
još jedan

https://civilka.wordpress.com/
__________________
"Ako u životu ne možeš naći nekoga da hoda uz tebe ili bar dovoljno prati, onda je bolje kroz život kročiti sam."
M@zi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2016., 15:49   #35
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Sličan je i osvrt u večernjem, doduše manje grub, Hanžekovićev guzobris kojeg neki zovi jutarnjim ne čitam ni pod razno, ali dogodilo se ono kaj sam i mislio, čak i napisao ovdje prije predstave. Jednostavno nema šanse da to funkcionira u kazalištu i ko što rekoh nema teorije da si sjebem slike u glavi odlaskom na predstavu.

To bi eventualno funkcioniralo na razini skeča, na telki u formatu Andrija i Anđelka...gdje moš dinamički brzo šaltat stvari. U kazalištu no way.
Možeš li mi staviti link na kritiku iz Večernjeg, molim te?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 11:20   #36
http://www.radiostudent.hr/recenzija...learna-ljubav/
nisamtoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2016., 23:27   #37
NE

''Bez cenzure, grubo, istinito i nježno.'' Bez ikakvih uvreda i omalovažavanja, na žalost i sasvim objektivno nije vrijedno gubiti vrijeme. Pozitivno je što postoji entuzijazam i polet za projekt koji je kao ideja dobar. Trebalo je to ozbiljnije napraviti i dati nekom da glumi tko je to uistinu u stanju. Možda je greška što sam od same teme i porijekla ideje očekivala puno više u samom startu. Sve je napravljeno u dahu bez razmišljanja o dramaturgiji i postavi samog komada. Veliki dio publike je sa Foruma.hr a kako čak i od njih nije bilo neke baš pretjerano oduševljene reakcije dovoljno govori o predstavi. Glumci govore naučeni text a neki toliko preglumataju svoju ulogu da čak nije ni smiješno. Bilo bi mi puno draže da mogu pisati hvalospjeve ali na žalost ne mogu. Otišla sam gladna na večeru za koju sam mislila da će biti bogata i ostala praznog želuca. Uvjeravam Vas da nešto pozitivno može napisati samo rodbina i najbolji prijatelji. Ali sigurna sam da ima još ljudi koji odu u Komediju i kažu da su bili u kazalištu.
__________________
kuhača i kompjutor

Zadnje uređivanje Dominika : 23.11.2016. at 00:04. Reason: ispravak
Dominika is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 00:43   #38
Jutarnji - kritika

Išla sam pročitati kritike i moram priznati da je realno bez obzira što mi željeli, osjećali i mislili.
Pročitala sam i one pozitivne od rodice
''Ovacije'' su pristojan pljesak koji zove glumce samo na jedan kulturni izlazak na pozornicu čisto iz pristojnosti.
''Malo tko ostat će ravnodušan nakon ove predstave.'' LOL .
__________________
kuhača i kompjutor
Dominika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 14:51   #39
Bio sam jučer i meni je sveukupno iskustvo bilo pozitivno. U stanju sam ignorirati loše strane i koncentrirati se na dobre. Ono što je dobro je da se osjeća taj duh Foruma i "primitivnost i sirovost" i trivijalnost i nemuštost, ali to nisu nužno negativne stvari, Forum je takav. Osjeti se ta autentičnost, bolna iskrenost, tragika, humor i pretjerivanje koju ispovjesti na Forumu imaju. Čini mi se da je krivo pristupati predstavi kao tipičnom kazališnom komadu, pogotovo sa nekim očekivanjima. To općenito nije dobro raditi.

Dvorana je bila puna i predstava očito nalazi publiku. Pitah se koliko ljudi s Foruma je među njima i ne mogu zamisliti kako to doživljavaju ljudi koji nisu s Foruma. Vjerojatno loše. A ako znaš Forum, onda ova prezentacija ima smisla.

Snimio sam nekoliko slučajnih isječaka. Nisu najbolji, ali ni najlošiji dio predstave.

Evo jedan...

Ima i fotki na Flickru.

Moja nuklearna ljubav
by Zeljko Anderlon, on Flickr


Moja nuklearna ljubav
by Zeljko Anderlon, on Flickr

...
Anderlon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 17:53   #40
Moram dati pohvale za predstavu!
Svaka čast, prvo autorma priča koji su to podijelili, onda autorici predstave (svaka čast, super diplomski), a onda i glumcima
Znam da je slaba utjeha vama koji ste prošli drvlje i kamenje u tim vezama (i od srca vam želim bolja iskustva), ali na kraju je ispala jedna prekrasna predstava, koja uz dozu tragi - humora za sretne posjetitelje, može poslužiti i kao jako dobro edukativno sredstvo za sve one koji se nalaze u takvim lošim odnosima.
Ne bih ničiju priču niti glumca posebno izdvajala, nego samo dajem pohvalu u svoje ime, ali i ne-forumaša koji su jednako uživali u predstavi, iako nisu prethodno znali ni za temu šupendara niti ove priče.
Ekipa, najbolji ste
mimimozica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:16.