Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2006., 23:35   #1
Papillon (Leptir, 1973)

Pozdrav svima!
Ovako, jako sam ocaran Papillonom (sa Steve McQueenom...) i definitivno spada u mojih top-5!
Kako znamo, film je sniman po istinitom dogadjaju i stvarni lik se zvao Henry Charriere, koji je pobjegao iz zloglasnog zatvora nakon 11 godina robije (nedugo nakon toga je cijeli taj sustav zatvoren, tj. odvozenje robijasa iz Francuske u Juznu Ameriku...)!
Nakon bijega on je napisao knjigu "Papillon" po kojoj je postao poznat, pa me zanima ako je netko citao ili je upoznat... KOLIKO SU ZAPRAVO DETALJI U FILMU PROMIJENJENI U ODNOSU NA STVARNOST (knjigu...)???

Dobrodosli su i vasi komentari filma, sto vas se najvise dojmilo...???
Pozdrav!
Minotauro is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2006., 23:48   #2
meni je film ostao u sjećanju negdje iz 1991. kada sam dobio keca u školi i sav tužan počeo gledati taj film
naravno tada mi je najveća fora bila kada se spasio pomoću onog leptira ili kada je prokužio one valove
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 11:59   #3
Što me se dojmilo? Puno toga, ali možda najviše gluma Stevea McQueena, nisam znao da može biti onako uvjerljiv.
__________________
Send the robber barons straight to hell
zak fatalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 12:17   #4
Quote:
Billed as a true story, however the French in French Guiana unanimously agree that much of the story of Henri Charriere (Papillon) is fabricated. Papillon was documented to have been incarcerated in Saint Laurent and may have escaped from there, but never served on the Devil's Islands (now known as Iles du Salut or Salvation Islands). The book and movie both present Devil's Island as having rocky cliffs. In fact, the entire island is rocky, but gently slopes into the surrounding sea.
(www.imdb.com)

Možda će te ovo zanimati.
deer_hunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 13:09   #5
odlican film. jedan od onih koji sam gledao kao dijete i nisam tocno kuzio sve, ali kad sam ga naknadno pogledao ajme )
nisam procitao knjigu, ali pretpostavljam da je dosta toga promijenjeno...
btw tvoj nick mi je poznat, si ti neki ferovac?
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 13:57   #6
Quote:
Trijezni Pijanac kaže:
btw tvoj nick mi je poznat, si ti neki ferovac?
Jesam, sada vec bivsi...
A ti?
Minotauro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2006., 21:56   #7
druga godina, polako napreduje.... poznat mi je inace tvoj nick, mislim da dajes instrukcije na temu elektronike, a vidio sam neke tvoje papire u pdfu o nekim sklopovima
koji smjer si zavrsio?
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2006., 21:07   #8
Quote:
Trijezni Pijanac kaže:
druga godina, polako napreduje.... poznat mi je inace tvoj nick, mislim da dajes instrukcije na temu elektronike, a vidio sam neke tvoje papire u pdfu o nekim sklopovima
koji smjer si zavrsio?
Haha, da to sam ja pisao te papire...
RKP sam zavrsio, sta ces ti upisat???
Minotauro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 15:34   #9
Knjigu citao pre nekih 20ak (i vise) godina a film imam na dvd-ju. Film je jak ali je knjiga jos jaca. I, koliko se secam, malo drugacija. Vredi je naci i procitati. Postoji prevod na 'nash' jezik...
__________________
A program is a device used to convert data into error message. [Ginger Meggs]
iDemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 17:53   #10
Quote:
Minotauro kaže:
Haha, da to sam ja pisao te papire...
RKP sam zavrsio, sta ces ti upisat???
upisao sam rkp/ine varijantu, kasnije cu ine...
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 21:38   #11
Quote:
iDemo kaže:
Knjigu citao pre nekih 20ak (i vise) godina a film imam na dvd-ju. Film je jak ali je knjiga jos jaca. I, koliko se secam, malo drugacija. Vredi je naci i procitati. Postoji prevod na 'nash' jezik...
iDemo, hajde molim te reci gdje bi se mogla pronaci ta knjiga, prevedena na nas jezik???
Gledao sam malo na internetu i nasao sam samo njegovu drugu knjigu "Banco" i ona je prevedena, ali na Papillona jos nisam naisao.
Znas li mozda mjesta gdje bi se to moglo nabaviti (kupiti, posuditi...) i koji je naslov u nasem prijevodu???
Puno hvala!
Minotauro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2006., 04:36   #12
Naslov knjige je "Suha giljotina". Izdanje je dosta staro, tako da je nećeš naći u knjižarama.
__________________
You will answer to the Coca Cola company!
volimbombu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 09:49   #13
meni je to daleko najbolji Schaffnerov film... puno bolji od razvikane planete majmuna i pattona... mcqueen je faca, ali hoffman je ukrao show!
__________________
;-)
mainscream is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2006., 10:38   #14
Quote:
mainscream kaže:
... mcqueen je faca, ali hoffman je ukrao show!
Ovo bih i ja rekla.

Knjigu nisam citala, ne mogu usporediti, ali film mi je svakako jedan od boljih.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 13:46   #15
koliko ja znam film je snimljen prema istinitim događajima..

francuska je imala zatvorenicku koloniju na tim podrucjima..

ujedno kad bi zatvorenici jednom bili ovdje dovezeni, vise se nikad nebi vracali u francusku bez obzira jesu li odradili kaznu
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:08   #16
Knjiga se zove "Suha giljotina" i nema veze sa radnjom filma, samo je mjesto isto. Ni Papillon nije postojao.
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 14:12   #17
Quote:
Mrack kaže: Pogledaj post
Knjiga se zove "Suha giljotina" i nema veze sa radnjom filma, samo je mjesto isto. Ni Papillon nije postojao.
nisam mislia na (bilo koju) knjigu..

takav ''sustav'' je tamo postojao bez obzira jeli neka knjiga napsiana ili nije prema tom zatvorskom sistemu
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 16:34   #18
ja nisam citao knjigu, ali sam citao Mister Noa u tri nastavka di se nutra pojavljuju ulomci iz filma

zaboravio naslove stripova, ali je 100% istina - dijelovi filma su ubaceni u pricu koja se događa oko Noa
forumash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 15:34   #19
Quote:
paskaneman kaže: Pogledaj post
nisam mislia na (bilo koju) knjigu..

takav ''sustav'' je tamo postojao bez obzira jeli neka knjiga napsiana ili nije prema tom zatvorskom sistemu
Po toj knjizi je film snimljen, ona je istinita odn. napisao ju je robijaš koji je uspio pobjeći, ali događaji i likovi u filmu su izmjenjeni. Kužiš?
Mrack is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:20   #20
Film je naprosto savrsen primjer svim "zatvorskim" filmovima danasnjice a glumci poput Hoffmana i McQueen-a su tako i tako legendarci.
Film mi u svemu pase od atmosfere do zapleta i raspleta radnje.
Savrsen
__________________
Because I am hard you will not like me. But the more you hate me the more you will learn. I am hard but I am fair. There is no racial bigotry here.
SgtHartmann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.