Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 11:35   #821
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Baš sam to i ja jučer komentirala..nije uopće ni pokazao da ga boli, a sigurno ga je ..zakon.
al kak su vlasnici buldoga mutavi , kak su se mogli dovest do toga da ih vlastiti pas grize..
kako je i sam rekao ovisno kako na to gledas, u tom trenu je imao bulldoga i stopio se sa njegovim karakterom (kad pas dodje do tocke da vise ne osjeti bol) tako da je i on na to brijao,meditacija ga sigurno odrzava takvim.
Nisu vlasnici bili krivi, pas je ozdravio i bio podredjen sebi a ne vlasnicima, to mu se ukorijenilo u karakter kroz raniju fazu posto je bio za borbe,oni su u njemu vidjeli samo kucnog ljubimca.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:54   #822
Ma, da je pas bio ozbiljno zainteresiran i fokusiran baš na to da te napadne, napao bi te..ne bi ga baš spriječilo tvoje okretanje i suprostavljanje..veća je vjerojatnost da je bio nadrkani i nervozni stvor koji se ne zna baš družiti pa si ga omela u bilo kojem njegovom naumu
Mislim da su psi koji napadaju ljude zapravo vrlo rijetki.

Ja sam se pred neki dan suprostavila mladom nadobudnom DA a nisam nikad mislila da hoću niti sam se ikad s njima susrela..
Na isti način zapravo, stala sam ispred njega i mojih dvoje i čvrsto mu dreknula NE i onako mrko ga pogledala..bar mislim da jesam
U stvari, bila sam spremna ga zgrabit za vrat i riskirat ugriz i mislim da je on to osjetio. Spremnost nepokolebljivost..ili tako nešto..
Prvi sam se put tako osjetila i na to bila spremna, možda i zato jer sam shvatila da je kod pasa uobičajeno puno buke nizašto, ili sam počela spontano pratiti i gledati i tumačiti govor tijela..ili sam jednostavno osjetila potebu da zaštitim ovo dvoje jer nisam imala s njima kuda..s prednje strane pas sa stražnje prometnica sa 4 traka a meni niej bilo zeleno.
U svakom slučaju je upalilo kakogod
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:22   #823
Zna li neko kolika je cijena ''tretmana'' Cesara ili nekog drugog ''šaptača''?
pepson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:25   #824
Quote:
pepson kaže: Pogledaj post
Zna li neko kolika je cijena ''tretmana'' Cesara ili nekog drugog ''šaptača''?
Misliš da bi Cesar potegnuo do HR ??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:02   #825
A da se udružimo i pozovemo GA???

afennell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:28   #826
Mi smo van konkurencije, nitko nema tolikih problema da bi bilo zanimljivo
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 07:21   #827
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Mi smo van konkurencije, nitko nema tolikih problema da bi bilo zanimljivo
prije bi rekla da nam nije toliko stalo koliko ovima vani da nekome placamo,jer smo svi jako pametni cak i toliko da ima sve vise cistokrvnih pasmina po udrugama a i onaj problem koji je kod nas najcesci (zbog drzave u kakvoj smo) je taj da se prvo pitamo koliko ce to kostati,recimo njemacka ima duplo vise raznih profesionalca za kucne ljubimce za raznorazne probleme za koje mi jos nismo niti culi.

Trebalo bi se po udrugama mozda raspitati jer one znaju imati kontakt sa saptacima.
space_xd is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 08:26   #828
Kod nas ima "šaptača" koliko voliš, a pametan takvoga nikad neće izabrati da mu pomogne oko psa. Kod nas ima nekoliko ljudi koji su završili školovanje ili se školuju na području ponašanja pasa i rješavanja problema. Ak te zanima dam ti njihove brojeve na pm. Da, istina je - kod nas se ili prave pametni ili žele sve za džabe, tu si svakako u pravu.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 08:41   #829
Pojedinci uopće nisu shvatili o čemu Cesar Millan govori.
satorii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 09:39   #830
Quote:
satorii kaže: Pogledaj post
Pojedinci uopće nisu shvatili o čemu Cesar Millan govori.
Ako si se registrirao samo zato da nam ojasniš tajnu, izvoli, slušamo te. Premda... ja sam mislila da je kod njega poanta u radu. Bar se tako tvrdi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:01   #831
Think about a dog’s ability to forgive. This to me is love. (Cesar Millan)
satorii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:40   #832
Moram reći da sam noćas na NG odgledala nikad bolju emisiju...nikad razumniju i nikad nježniju sa najmanje preseravanja do sada a sa najviše odličnih savjeta, posebno odnos sa djecom..
Mislim da bi čak i smartie "poklekla" kad bi htjela priznati
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:43   #833
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Mislim da bi čak i smartie "poklekla" kad bi htjela priznati
Bezveze se kačiš za mene jer ja lijepo kažem šta i kad valja

Koje je ime emislije? Da nađem na netu , a možda imam doma.

Zadnje uređivanje Smartie : 19.03.2011. at 11:04.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:46   #834
Gledam/o sam njegove metode i nisam baš pretjerano oduševljen.
Dosta toga ako ne i sve se odvija na bazi autoriteta, što bi značilo da psu usadi da je sluga i da mora slušati.

Osobnog sam mišljenja da to tako ne mora biti, pas mora ostati pas.(ako me razumijete)
Ne znam jeste li primjetili kako on dođe do glave psa i onda onako petom psa opali(dotakne, you name it) po rebrima i poas u istom trenutku sjeda...

To sjedenje se temelji na strahu...Samo nebo zna kako izgleda rehabilitacija dok su psi kod njega.

Čvrstog sam mišljenja da ukoliko ne možeš obuzdati svog kućnog ljubimca onda ga jednostavno niti ne zaslužuješ.

Eto, neko moje stajalište..
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:50   #835


Ne znam, nažalost na NG su stavili krive sadržaje koji nisu bili sinoć..u prvoj je radio sa jednim klincem i haskijem, i nakon toga sa veterinarskim busom koji ide po terenu i sa tri psa koji prave najviše problema..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:51   #836
Only humans live in the world of "should haves" and "what if's" -- dogs live in the present. (Cesar Millan)
satorii is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:55   #837
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post


Osobnog sam mišljenja da to tako ne mora biti, pas mora ostati pas.(ako me razumijete)
Ne znam jeste li primjetili kako on dođe do glave psa i onda onako petom psa opali(dotakne, you name it) po rebrima i poas u istom trenutku sjeda...

Nešto krivo gledaš..istina da ga dotakne, ne opali ga, ali pas ne sjeda već se umiri i nastavi hodati..za sjedanje su sasvim druge metode. Zapravo mislim da sjedanje nigdje i nije bilo problem.

Kad bi to bilo kako ti kažeš-ovo o zasluživanju ili ne, onda nitko ne bi trebao raditi sa psima i dreseri ne bi trebali ni postojati..kao ni "šaptači" a to baš i nije tako..
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:05   #838
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
Gledam/o sam njegove metode i nisam baš pretjerano oduševljen.
Dosta toga ako ne i sve se odvija na bazi autoriteta, što bi značilo da psu usadi da je sluga i da mora slušati.

Osobnog sam mišljenja da to tako ne mora biti, pas mora ostati pas.(ako me razumijete)
Ne znam jeste li primjetili kako on dođe do glave psa i onda onako petom psa opali(dotakne, you name it) po rebrima i poas u istom trenutku sjeda...

To sjedenje se temelji na strahu...Samo nebo zna kako izgleda rehabilitacija dok su psi kod njega.

Čvrstog sam mišljenja da ukoliko ne možeš obuzdati svog kućnog ljubimca onda ga jednostavno niti ne zaslužuješ.

Eto, neko moje stajalište..
konačno netko tko razmišlja
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:06   #839
Quote:
satorii kaže: Pogledaj post
Think about a dog’s ability to forgive. This to me is love. (Cesar Millan)
Except one thing... dog has only ability to forget and to move on
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 11:12   #840
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
konačno netko tko razmišlja
aha..a šta ostali rade /radimo ...?
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.