Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2012., 22:59   #3461
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
A da prvo probas naci posao pa da ti firma sredi papire ..ako je imalo ozbiljnija firma oni to naprave bez problema ..ja ti upravo pregovaram sa jednom firmom u Vancouveru, tj jos se samo moramo dogovoriti oko place ..sto se tice mog radnog iskustva sve je pet, moje zanimanje je dificitarno u kanadi .CNC OPERATER SA PUNO RADNOG ISKUSTVA ..oni obecali da ce mi srediti papire , i to ne samo meni nego i mojoj supruzi...
Radna dozvola na dvije godine, a ako zelim mogu mi srediti i trajni boravak.
tako barem kazu .. sutra bi se trebali cuti i dogovoriti placu i sve ostalo ..
a onda je na meni da odlucim da li uopce ici u Kanadu,
Neka mi netko kaze kako da nagovorim suprugu, ona nikako ne bi ..a sad se i ja razmisljam ..
A SVI OSTALI BI TO PRIHVATILI BEZ RAZMISLJANJA ..oni mene zovu gore, oni sreduju sve papire ...ja bi samo trebao otici gore ...E KOJA SAM JA BUDALA ..
ako to ne prihvatim ...
cujemo se sutra ....javim vam kako stvari stoje ..

Dragi moj,

objasni supruzi da za 5-10 godina ovdje nece biti novca za penzije i place bez da drzava ne provede grcki scenarij, place ce biti iste ako ne i nize, a ako i ostanu iste kao i sada, a cijene astronomski narastu visoke, sta onda dobivamo?

Pored toga, perspektiva ze djecu i nije neka. Energetski smo ovisni o slovensko-madarsko-talijansko-austrijskim kompanijama (struja i nafta). Znaci astronomski visoke cijene rezija ce biti jos vise. Hranu uvozimo, znaci opet euro diktira cijene kao i kod energije. Vode imamo na bacanje, a najskuplja je u regiji. Kamate najskuplje na svijetu imamo i to je cinjenica dokaziva u svim segmentima bankarskih poslovanja.

Drzava koja sve zivo uvozi i placa u eurima, a primanja su joj u kunama je neodrziva ekonomski.

Naravno da ako zajedno imate placu 15 000 kuna da vas to u tom slucaju ne dira, no u to ne ulazim, no ako ste dio one velike vecine koja proizvode astronomski visokih (maltene skandinavskih) cijena placa sa malim jugoslavenskim placicama, tada je sve jasno.

Koliko grunta imate? To bi moglo biti presudno u donosenju odluke. Jedino to.

Svoja zemljica svoja slobodica. Barem si tak brijemo i zasprehavamo sami sebe za utjehu.
echoes1978 is offline  
Old 02.04.2012., 00:04   #3462
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
A da prvo probas naci posao pa da ti firma sredi papire ..ako je imalo ozbiljnija firma oni to naprave bez problema ..ja ti upravo pregovaram sa jednom firmom u Vancouveru, tj jos se samo moramo dogovoriti oko place ..sto se tice mog radnog iskustva sve je pet, moje zanimanje je dificitarno u kanadi .CNC OPERATER SA PUNO RADNOG ISKUSTVA ..oni obecali da ce mi srediti papire , i to ne samo meni nego i mojoj supruzi...
Radna dozvola na dvije godine, a ako zelim mogu mi srediti i trajni boravak.
tako barem kazu .. sutra bi se trebali cuti i dogovoriti placu i sve ostalo ..
a onda je na meni da odlucim da li uopce ici u Kanadu
Da ti kažem iskreno čega me najviše strah.
Njihove tehnologije i njihovog sistema rada tj. zaštite na radu i opreme.
Kao što svi znamo kod nas svi rade ko kauboji i ne pridržavaju se ničega.Evo primjer montaža konstrukcije,kod nas se popneš na nju i hodaš po gredama i montiraš bez pojasa bez ikakve zaštite jer se tako kod nas radi nažalost,nema se vremena za zaštitu jer je danas posao vrijedniji od ljudskog života kod nas.Drugi primjer tehnologija:vario sam sa svakakvim aparatima za zavarivanje kod nas i jedino bi me bilo strah (da upadnem u neku firmu tako na neviđeno) da kad vidim njihov aparat da ga neću znat ni upalit a kamoli radit sa njim a uzeli me kao nekog majstora.Zato bih ja volio vidjet prvo njihov sistem rada,pogledat opremu u radioni,tehnologiju sa kojom raspolažu i tako to.I sam znaš da smo 100 godina iza njih sa tehnologijom.Ono što oni bacaju mi kupujemo i kažemo imamo strojeve vrhunske.To je naša realnost.
Još jedna stvar,naši certifikati i sve što imamo od papira ne vrijede ništa tamo nego opet moramo od nule kretat pa se radom isticat i dokazivat za napredak.
Daj Bože da sve bude super i da se brzo uklopimo tamo ako nađemo poslove.
Exorcist is offline  
Old 02.04.2012., 06:09   #3463
Quote:
echoes1978 kaže: Pogledaj post
Dragi moj,

objasni supruzi da za 5-10 godina ovdje nece biti novca za penzije i place bez da drzava ne provede grcki scenarij, place ce biti iste ako ne i nize, a ako i ostanu iste kao i sada, a cijene astronomski narastu visoke, sta onda dobivamo?

Pored toga, perspektiva ze djecu i nije neka. Energetski smo ovisni o slovensko-madarsko-talijansko-austrijskim kompanijama (struja i nafta). Znaci astronomski visoke cijene rezija ce biti jos vise. Hranu uvozimo, znaci opet euro diktira cijene kao i kod energije. Vode imamo na bacanje, a najskuplja je u regiji. Kamate najskuplje na svijetu imamo i to je cinjenica dokaziva u svim segmentima bankarskih poslovanja.

Drzava koja sve zivo uvozi i placa u eurima, a primanja su joj u kunama je neodrziva ekonomski.

Naravno da ako zajedno imate placu 15 000 kuna da vas to u tom slucaju ne dira, no u to ne ulazim, no ako ste dio one velike vecine koja proizvode astronomski visokih (maltene skandinavskih) cijena placa sa malim jugoslavenskim placicama, tada je sve jasno.

Koliko grunta imate? To bi moglo biti presudno u donosenju odluke. Jedino to.

Svoja zemljica svoja slobodica. Barem si tak brijemo i zasprehavamo sami sebe za utjehu.
Eh da JA TO MOGU ...neke stvari nije lako odlucit nez obzira na to koliko jednostavne i ocite bile ..
Ja ovdje rintam po citav dan , na poslu sam trenutno oko 10 sati dnevno .cesto i subote i nedjelje ..kao sto je bio i ovaj vikend ..jedino je ok sto je svaki sat placen ..radim i kao trener u jendom klubu, pa jos malo sa strane svastarim ..tako da se pribere, i do desetak tisuca ....
A koje mi koristi kad zivim od mjeseca do mjeseca ..
Imam novu kucu koja je naravno pod kreditom jos jedno desetak godina a jos nisam uselio u nju, nemam je sa cim do kraja srediti, ok fali mi jako malo ali trenutno ne mogu, a ne zelim se preseliti dok je u potpunosti ne zavrsim ..stambenim pitanjem ovdje nisam opterecen imam gdje bit, podstanarstvo ne placam ..i tako to ...
Treba otici gore a ja nemam ni jedne kune kod sebe, gore krecem skroz od nule, a ovdje trenutno imam skoro sve ...jedino sto tempo kojim sad zivim ne znam koliko cu dogo moci izdrzati..
Koliko god mi svi pricali nije to tako jednostavno ostaviti ovdje sve (a imam vec imam puno toga) i krenuti iz pocetka ..bez i jedne zlice ..
Ako bi isao gore uopce ne znam s kojom lovom da idem gore, jer od necega za pocetak moram zivjeti.
Auto mi je gore skoro pa obavezan, tako mi bar kazu s obzirom gdje mi se nalazi firma, ko za pocetak bi se jos nekako snasao sa javnim prijevozom ..
Ovaj tjedan je odluka ...pa cemo vidjeti ...javim vam se ..
ppozdrav svima
tendi is offline  
Old 02.04.2012., 06:17   #3464
Quote:
Exorcist kaže: Pogledaj post
Da ti kažem iskreno čega me najviše strah.
Njihove tehnologije i njihovog sistema rada tj. zaštite na radu i opreme.
Kao što svi znamo kod nas svi rade ko kauboji i ne pridržavaju se ničega.Evo primjer montaža konstrukcije,kod nas se popneš na nju i hodaš po gredama i montiraš bez pojasa bez ikakve zaštite jer se tako kod nas radi nažalost,nema se vremena za zaštitu jer je danas posao vrijedniji od ljudskog života kod nas.Drugi primjer tehnologija:vario sam sa svakakvim aparatima za zavarivanje kod nas i jedino bi me bilo strah (da upadnem u neku firmu tako na neviđeno) da kad vidim njihov aparat da ga neću znat ni upalit a kamoli radit sa njim a uzeli me kao nekog majstora.Zato bih ja volio vidjet prvo njihov sistem rada,pogledat opremu u radioni,tehnologiju sa kojom raspolažu i tako to.I sam znaš da smo 100 godina iza njih sa tehnologijom.Ono što oni bacaju mi kupujemo i kažemo imamo strojeve vrhunske.To je naša realnost.
Još jedna stvar,naši certifikati i sve što imamo od papira ne vrijede ništa tamo nego opet moramo od nule kretat pa se radom isticat i dokazivat za napredak.
Daj Bože da sve bude super i da se brzo uklopimo tamo ako nađemo poslove.
buraz...ovdje gdje sam ja u nestašici varioca traže i ljude koji nikad nisu varili samo da rade...mislim da je to zanimanje broj jedan po deficitu, bar u edmontonu...
a plaća početnom variocu bar po ljudima koje znam i koji su mi rekli nije ispod 18$/h, sa nekim znanjem se popne i do 25$/h, a sa svim certifikatima poslodavac ti ne smije dati ispod 32$/h...
amstel is online now  
Old 02.04.2012., 07:17   #3465
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Eh da JA TO MOGU ...neke stvari nije lako odlucit nez obzira na to koliko jednostavne i ocite bile ..
Ja ovdje rintam po citav dan , na poslu sam trenutno oko 10 sati dnevno .cesto i subote i nedjelje ..kao sto je bio i ovaj vikend ..jedino je ok sto je svaki sat placen ..radim i kao trener u jendom klubu, pa jos malo sa strane svastarim ..tako da se pribere, i do desetak tisuca ....
A koje mi koristi kad zivim od mjeseca do mjeseca ..
Imam novu kucu koja je naravno pod kreditom jos jedno desetak godina a jos nisam uselio u nju, nemam je sa cim do kraja srediti, ok fali mi jako malo ali trenutno ne mogu, a ne zelim se preseliti dok je u potpunosti ne zavrsim ..stambenim pitanjem ovdje nisam opterecen imam gdje bit, podstanarstvo ne placam ..i tako to ...
Treba otici gore a ja nemam ni jedne kune kod sebe, gore krecem skroz od nule, a ovdje trenutno imam skoro sve ...jedino sto tempo kojim sad zivim ne znam koliko cu dogo moci izdrzati..
Koliko god mi svi pricali nije to tako jednostavno ostaviti ovdje sve (a imam vec imam puno toga) i krenuti iz pocetka ..bez i jedne zlice ..
Ako bi isao gore uopce ne znam s kojom lovom da idem gore, jer od necega za pocetak moram zivjeti.
Auto mi je gore skoro pa obavezan, tako mi bar kazu s obzirom gdje mi se nalazi firma, ko za pocetak bi se jos nekako snasao sa javnim prijevozom ..
Ovaj tjedan je odluka ...pa cemo vidjeti ...javim vam se ..
ppozdrav svima
Prijatelju moj,ako je sve tako sto si napisal,nemoj razmisljati ni sekunde,to ti je moj savjet.Ja i sin smo ovdje vec 11 mjeseci,on je dobio radnu na dvije godine,radi kao CNC masinist,a prije godinu dana nije ni znao kako ta masina izgleda,a sada je jedan od trojice strucnjaka u firmi za CNC masine.To sto imas svoju nekretninu u HR nece ona nikud pobjec.I mi smo ostavili radionu od 300 kvadrata i nedovrsenu kucu,jednostavno nije vise islo,ljudi nemaju novaca za popravke i krpaju sami ili popravljas a niko ne placa.Moja radna je prikraju,onda mi dolazi supruga i mlađi sin koji su jos u HR.Poceli smo ovdje izpocetka,prvih sest mjeseci smo bili kod mojeg prijatelja kojeg sam upoznal tu na forumu,koji nam nije htio uzeti ni centa za stan i jos smo koristili i njegov auto,on je najvise zasluzan sto smo dosli u Kanadu i mislim da mu se necemo moci oduziti dok smo zivi.Sad smo u iznajmljenoj kuci, kupovali sve od zlice do namjestaja i imamo za cudo veliko cak tri auta,kazem to zato jel su tu bila prepucavanja,neko je napisal kakva tri auta o cemu vi pricate.Doduse jedan auto nije registriran,treba ga malo kako kazu pofiksati,ali kad ga popravim vrijedi nekih 10 000 dolara.Sa nama je trenutno u kuci od mojeg sina prijatelj koji je dosel prije 3 mjeseca preko WH programa i radi isto gdje i moj sin i on je neki dan kupil si auto 2001 god. koji u HR kosta oko 4000 eura.Toliko od mene,lijep pozdrav.I da ljudi su super ljubazni i meni pravi papire covjek koji me prvi puta u zivotu vidio.
zeljkoCro is offline  
Old 02.04.2012., 09:58   #3466
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Eh da JA TO MOGU ...neke stvari nije lako odlucit nez obzira na to koliko jednostavne i ocite bile ..
Ja ovdje rintam po citav dan , na poslu sam trenutno oko 10 sati dnevno .cesto i subote i nedjelje ..kao sto je bio i ovaj vikend ..jedino je ok sto je svaki sat placen ..radim i kao trener u jendom klubu, pa jos malo sa strane svastarim ..tako da se pribere, i do desetak tisuca ....
A koje mi koristi kad zivim od mjeseca do mjeseca ..
Imam novu kucu koja je naravno pod kreditom jos jedno desetak godina a jos nisam uselio u nju, nemam je sa cim do kraja srediti, ok fali mi jako malo ali trenutno ne mogu, a ne zelim se preseliti dok je u potpunosti ne zavrsim ..stambenim pitanjem ovdje nisam opterecen imam gdje bit, podstanarstvo ne placam ..i tako to ...
Treba otici gore a ja nemam ni jedne kune kod sebe, gore krecem skroz od nule, a ovdje trenutno imam skoro sve ...jedino sto tempo kojim sad zivim ne znam koliko cu dogo moci izdrzati..
Koliko god mi svi pricali nije to tako jednostavno ostaviti ovdje sve (a imam vec imam puno toga) i krenuti iz pocetka ..bez i jedne zlice ..
Ako bi isao gore uopce ne znam s kojom lovom da idem gore, jer od necega za pocetak moram zivjeti.
Auto mi je gore skoro pa obavezan, tako mi bar kazu s obzirom gdje mi se nalazi firma, ko za pocetak bi se jos nekako snasao sa javnim prijevozom ..
Ovaj tjedan je odluka ...pa cemo vidjeti ...javim vam se ..
ppozdrav svima
Razumijem te.

Mi isto imamo ok poslove, smjestaj u stanu na kredit i nije lose toliko koliko bi moglo biti, no nekako mislimo da ovo ne moze i ne smije biti nas maksimum. To da cemo u Kanadi krenuti od nule je jasno kao dan i nista drugo se ne smije ocekivati jer bi se inace brzo razocarali.
Tesko je naci posao u HR, pa je stoga tesko i donjeti odluku da ga napustis koliko god tezak bio. Pogotovo znajuci da ces u CA vjerovatno raditi i tezi posao u pocetku, no upravo to i je problem sa nasim ljudima vani, sto bi htjeli sve u 2 godine imati sto Kanadani steknu u 10 g.
Gledaj dugorocno i donjet ces dobru odluku. Dugorocno, sve ide u prilog Kanade.
echoes1978 is offline  
Old 02.04.2012., 14:09   #3467
Da li netko od članova foruma ima kakva iskustva sa šumarstvom u Kanadi? Kakve su mogućnosti zaposlenja? Inače sam dipl. ing. šumarstva!
bodo28 is offline  
Old 02.04.2012., 15:28   #3468
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Eh da JA TO MOGU ...neke stvari nije lako odlucit nez obzira na to koliko jednostavne i ocite bile ..
Ja ovdje rintam po citav dan , na poslu sam trenutno oko 10 sati dnevno .cesto i subote i nedjelje ..kao sto je bio i ovaj vikend ..jedino je ok sto je svaki sat placen ..radim i kao trener u jendom klubu, pa jos malo sa strane svastarim ..tako da se pribere, i do desetak tisuca ....
A koje mi koristi kad zivim od mjeseca do mjeseca ..
Imam novu kucu koja je naravno pod kreditom jos jedno desetak godina a jos nisam uselio u nju, nemam je sa cim do kraja srediti, ok fali mi jako malo ali trenutno ne mogu, a ne zelim se preseliti dok je u potpunosti ne zavrsim ..stambenim pitanjem ovdje nisam opterecen imam gdje bit, podstanarstvo ne placam ..i tako to ...
Treba otici gore a ja nemam ni jedne kune kod sebe, gore krecem skroz od nule, a ovdje trenutno imam skoro sve ...jedino sto tempo kojim sad zivim ne znam koliko cu dogo moci izdrzati..
Koliko god mi svi pricali nije to tako jednostavno ostaviti ovdje sve (a imam vec imam puno toga) i krenuti iz pocetka ..bez i jedne zlice ..
Ako bi isao gore uopce ne znam s kojom lovom da idem gore, jer od necega za pocetak moram zivjeti.
Auto mi je gore skoro pa obavezan, tako mi bar kazu s obzirom gdje mi se nalazi firma, ko za pocetak bi se jos nekako snasao sa javnim prijevozom ..
Ovaj tjedan je odluka ...pa cemo vidjeti ...javim vam se ..
ppozdrav svima
Prijatelju, ja bih te savjetovao drugacije.... ti zivis i u HR kao malo ljudi tamo.. nova kuca.. solidna placa itd, imas sve predispozicije da tamo i ostanes. Ovdje se mozes u pocetku jako razocarati jer ce ti trebati dosta vremena da dostignes sto si imao tamo. Jos si ti daleko od te kriticne tocke koja bi prevagnula da dodjes ovamo. Ne znam gdje sada radis i koliko ti je posao siguran, i to moze biti presudno.

Ovo sto si napisao da radis puno u HR, ako to nije normalno u HR, ovdje je normalno, mnogi ovdje rade toliko i vise, kada ima posla rad se. Rjetki ovdje rade od 8 do 4.

Puno srece u odluci...
Ivo R is offline  
Old 02.04.2012., 16:41   #3469
Tendi, ajmo ovako, blago tebi...tebi se samo nudi...a neki bi dali sve shto imaju da im netko ponuti posao u kanadi, npr. JA . Ne razumijem tvoju zenu, morash je nagovoriti. Novac da dodjesh tamo i smjestish se prvi mjesec posudi, a kucu prodaj i prodaj ovdje sve shto imash i bjezi van. Kad se sredish malo, moci ces od te love od kuce kupit tamo neshto (nije prevelika razlika u cijenama koliko vidim), chak su tamo i jeftinije nekretnine nego tu. (govorim za zagreb i vece gradove). Vidim da mash josh i taj kredit....ma...ja da sam na tvom mjestu vec bih bila u kanadi....uvijek, uvijek se mozesh vratit, al otic tamo ako profuckash priliku mislim da je puno teze. A najgluplje mi je razmishljanje, pa evo sad cemo otplatit kredu (10god)-pitanje oces li zadrzat posao tako dugo, pa i kad uselish i kucu oces li imat za rezije i kruh....pa ne daj boze da se razbolish, kakvo je nashe zdravsto..jeza me hvata...pa kriza za krizom, a tek kad udjemo u EU i cijene odu u nebo...bit ce nam sve gore i gore i gore.....
blasfemme is offline  
Old 02.04.2012., 16:44   #3470
Quote:
Ivo R kaže: Pogledaj post
Prijatelju, ja bih te savjetovao drugacije.... ti zivis i u HR kao malo ljudi tamo.. nova kuca.. solidna placa itd, imas sve predispozicije da tamo i ostanes. Ovdje se mozes u pocetku jako razocarati jer ce ti trebati dosta vremena da dostignes sto si imao tamo. Jos si ti daleko od te kriticne tocke koja bi prevagnula da dodjes ovamo. Ne znam gdje sada radis i koliko ti je posao siguran, i to moze biti presudno.

Ovo sto si napisao da radis puno u HR, ako to nije normalno u HR, ovdje je normalno, mnogi ovdje rade toliko i vise, kada ima posla rad se. Rjetki ovdje rade od 8 do 4.

Puno srece u odluci...
Radi se ovdje i puno vise od osam sati, ustajanje u pola pet ..ili pet i u kucu ulazis sa mrakom ..cesto je tako i vikendima ..ono kako sam ja radio sigurno se ne radi tako u kanadi, meni je najnormalnije da da mjesecno nemam ispod 40-50 prekovremenih ..ovaj mjesec je bilo pedeset i nesto ..
koji je to od kanadana radio 56 sati u komadu ...bez spavanja ...samo zato da se stigne napraviti isporuka na vrijeme... meni stvarno nije problem raditi .. i trenutno cu ja prezivjeti i ovdje ..jer ono sto sam ja stvorio ovdje u neko kratko vrijeme ..i to samo od rada ..malo je takvih ..ali takav zivot nema buducnosti ...ok je raditi dnevno 12 sati ukljucujuc i subotu ..a to nije malo ..ali da si bar onda nedjelju doma sa svojom obitelji .. da se ne moras misliti kako na ljeto otici na more tjedan dana ...
ovdje je to nemoguce .. a ja samo to trazim nista vise ...
U HRVATSKOJ SE VISE NE CIJENE NI RAD NI RADNIK ..
na kraju lako za mene..ali sto je sa djecom ..
zar i oni moraju zivjeti kao ja ......
a sto se tice one kriticne tocke..ok jas nisma na njoj ..ali sad mi se pruzila prilika da odem .a kasnije pitanje je da li ce se ponoviti ......treba dobro razmisliti...
tendi is offline  
Old 02.04.2012., 16:52   #3471
Quote:
blasfemme kaže: Pogledaj post
Tendi, ajmo ovako, blago tebi...tebi se samo nudi...a neki bi dali sve shto imaju da im netko ponuti posao u kanadi, npr. JA . Ne razumijem tvoju zenu, morash je nagovoriti. Novac da dodjesh tamo i smjestish se prvi mjesec posudi, a kucu prodaj i prodaj ovdje sve shto imash i bjezi van. Kad se sredish malo, moci ces od te love od kuce kupit tamo neshto (nije prevelika razlika u cijenama koliko vidim), chak su tamo i jeftinije nekretnine nego tu. (govorim za zagreb i vece gradove). Vidim da mash josh i taj kredit....ma...ja da sam na tvom mjestu vec bih bila u kanadi....uvijek, uvijek se mozesh vratit, al otic tamo ako profuckash priliku mislim da je puno teze. A najgluplje mi je razmishljanje, pa evo sad cemo otplatit kredu (10god)-pitanje oces li zadrzat posao tako dugo, pa i kad uselish i kucu oces li imat za rezije i kruh....pa ne daj boze da se razbolish, kakvo je nashe zdravsto..jeza me hvata...pa kriza za krizom, a tek kad udjemo u EU i cijene odu u nebo...bit ce nam sve gore i gore i gore.....
Kucu ne bo ovdje nikad prodao ..koliko sma smao sati proveo gradeci je i sad da je prodam ..nema sanse ..ako ja i odem u kanadu ..rade je poklonim nekom kome treba ...a ja cu se tamo vec snaci ..sagradio sma ovdje kucu ..sagradit cu i tamo .....
Samo da ja nagovorim svojo voljenu zenicu ...kupimo karte u jednom smijeru i ...javim vam se onda...a ovo sve sto si pricala ..vecinom imas pravo ..
jedino sto se tice posla ..ja mislim da cu ga uvijek imati ...previse toga znam raditi da bi bio bez njega ...jedino je pitanje koliko bi bila placa ....
Nadam se da se uskoro cujemo iz Kanade ..a onda ako kome budem mogao pomoci da dode za mnom ..nema problema ......cujemo se
tendi is offline  
Old 02.04.2012., 17:03   #3472
Kolika je placa u Kanadi za cnc operater ....recimo da dosta znam raditi ..skoro 10 godina iskustva ... ako moze pitanje u kojem gradu ste to jako ovisi o placi ..
Ja bi trebao ici za Vancouver ...
tendi is offline  
Old 02.04.2012., 17:48   #3473
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Radi se ovdje i puno vise od osam sati, ustajanje u pola pet ..ili pet i u kucu ulazis sa mrakom ..cesto je tako i vikendima ..ono kako sam ja radio sigurno se ne radi tako u kanadi, meni je najnormalnije da da mjesecno nemam ispod 40-50 prekovremenih ..ovaj mjesec je bilo pedeset i nesto ..
koji je to od kanadana radio 56 sati u komadu ...bez spavanja ...samo zato da se stigne napraviti isporuka na vrijeme... meni stvarno nije problem raditi .. i trenutno cu ja prezivjeti i ovdje ..jer ono sto sam ja stvorio ovdje u neko kratko vrijeme ..i to samo od rada ..malo je takvih ..ali takav zivot nema buducnosti ...ok je raditi dnevno 12 sati ukljucujuc i subotu ..a to nije malo ..ali da si bar onda nedjelju doma sa svojom obitelji .. da se ne moras misliti kako na ljeto otici na more tjedan dana ...
ovdje je to nemoguce .. a ja samo to trazim nista vise ...
U HRVATSKOJ SE VISE NE CIJENE NI RAD NI RADNIK ..
na kraju lako za mene..ali sto je sa djecom ..
zar i oni moraju zivjeti kao ja ......
a sto se tice one kriticne tocke..ok jas nisma na njoj ..ali sad mi se pruzila prilika da odem .a kasnije pitanje je da li ce se ponoviti ......treba dobro razmisliti...
placa ovisi koliko znas radit, dal si programer ili operater....jos jednom ti velim, nek ti oni prvi ponude placu...ovo su prosjeci u kanadi (bruto izrazeni, jos je placa porez i doprinosi)
http://www.payscale.com/research/CA/...er/Hourly_Rate

prekovremeno se placa nakon 8 sati dnevno, 1,5x satnica..nakon 12 sati dnevno 2x satnica...... nakon 40 sati tjedno 1,5x satnica
http://www.labour.gov.bc.ca/esb/facs...d_overtime.htm
šatro gospon is offline  
Old 02.04.2012., 18:49   #3474
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
placa ovisi koliko znas radit, dal si programer ili operater....jos jednom ti velim, nek ti oni prvi ponude placu...ovo su prosjeci u kanadi (bruto izrazeni, jos je placa porez i doprinosi)
http://www.payscale.com/research/CA/...er/Hourly_Rate

prekovremeno se placa nakon 8 sati dnevno, 1,5x satnica..nakon 12 sati dnevno 2x satnica...... nakon 40 sati tjedno 1,5x satnica
http://www.labour.gov.bc.ca/esb/facs...d_overtime.htm
Danas ocekujem od njih da mi se jave ..naravno da ce oni prvi ponuditi placu i sve ostalo sto li ce vec ponuditi ..javim vam kad mi to stigne pa cu se posavjetovati i sa svima vama sa foruma ...stara poslovica .dvojica su pametnija od jednoga ..
tendi is offline  
Old 02.04.2012., 19:05   #3475
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Lazes, sve sta si napisao nije istina. Da mi uzivo slazes o tako vaznim stvarima loše bi zavrsio... necu da ti pisem sta mislim o tebi i kakva si spodoba jer bi dobio ban na duze vrijeme

Odgovaram na post da kazem postenim ljudima o cemu je lagao, inace na postove onakvih spodoba ne mislim komentirat. Cijene stanova u Kanadi su kao i ovdje, hrana je takoder otprilike isto, a sve ostalo je znatno jeftinije. Sve pise na internetu. Ako je tamo tesko neznam kako je ovdje nama sta dajemo 1100$ za stan i 500$ za hranu pa za gorivo 250$. To je 9600kn, malo nam ostane za ustedevinu kad su place 5000, svaki mjesec smo 5000kn u minusu. Porez tamo nije 35% nego oko 20%. Znaci slagao se o svemu i to debelo. Kakva je to spodoba presudite sami.

Ovaj forum potice lazove jer nema nikakve sankcije za laganje, dok se bana one koji govore istinu


prvo zašto vrijeđaš osobu koja nije lagala apsolutno u ničemu... pogledaj cijene stanova i najeftinije socijalne garsonjere su 800$, ti ovdje daješ 1100$ za stan??? pa kakv ti to stan imaš??? tamo za tu cijenu mošžeš biti u jednosobnom stanu... mislim takvo ponašanje i osuđivanje, a napišeš čisto sr... sramota...
pantera0207 is offline  
Old 02.04.2012., 19:12   #3476
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Kucu ne bo ovdje nikad prodao ..koliko sma smao sati proveo gradeci je i sad da je prodam ..nema sanse ..ako ja i odem u kanadu ..rade je poklonim nekom kome treba ...a ja cu se tamo vec snaci ..sagradio sma ovdje kucu ..sagradit cu i tamo .....
Samo da ja nagovorim svojo voljenu zenicu ...kupimo karte u jednom smijeru i ...javim vam se onda...a ovo sve sto si pricala ..vecinom imas pravo ..
jedino sto se tice posla ..ja mislim da cu ga uvijek imati ...previse toga znam raditi da bi bio bez njega ...jedino je pitanje koliko bi bila placa ....
Nadam se da se uskoro cujemo iz Kanade ..a onda ako kome budem mogao pomoci da dode za mnom ..nema problema ......cujemo se
svaka čast, tavki ljudi će uspjeti gdje god, ali naravno da će tamo više postići.. sretno!!!!
pantera0207 is offline  
Old 03.04.2012., 03:28   #3477
Quote:
amstel kaže: Pogledaj post
buraz...ovdje gdje sam ja u nestašici varioca traže i ljude koji nikad nisu varili samo da rade...mislim da je to zanimanje broj jedan po deficitu, bar u edmontonu...
a plaća početnom variocu bar po ljudima koje znam i koji su mi rekli nije ispod 18$/h, sa nekim znanjem se popne i do 25$/h, a sa svim certifikatima poslodavac ti ne smije dati ispod 32$/h...

Volim kopati u ovim noćnim satima u miru i tišini.
Title: Industrial welder (NOC: 7265)

Terms of Employment: Permanent, Full Time, Overtime, Weekend, Day, Night

Salary: $40.07 to $52.00 Hourly for 50 hours per week, As per collective agreement

Anticipated Start Date: As soon as possible

Location: Edmonton North, Alberta (8 vacancies )

stvarno ima posla za zavarivače kolko hoćeš.
Ali sad je najteže odlučit za koga jer ih je previše hehe...to su slatke brige sad
Poslao sam par mailova tek toliko za info da vidim dal su spremni borit se sa radnim dozvolama ili ne.Vidjet ćemo oće li bit uspjeha
Exorcist is offline  
Old 03.04.2012., 03:36   #3478
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Eh da JA TO MOGU ...neke stvari nije lako odlucit nez obzira na to koliko jednostavne i ocite bile ..
Ja ovdje rintam po citav dan , na poslu sam trenutno oko 10 sati dnevno .cesto i subote i nedjelje ..kao sto je bio i ovaj vikend ..jedino je ok sto je svaki sat placen ..radim i kao trener u jendom klubu, pa jos malo sa strane svastarim ..tako da se pribere, i do desetak tisuca ....
A koje mi koristi kad zivim od mjeseca do mjeseca ..
Imam novu kucu koja je naravno pod kreditom jos jedno desetak godina a jos nisam uselio u nju, nemam je sa cim do kraja srediti, ok fali mi jako malo ali trenutno ne mogu, a ne zelim se preseliti dok je u potpunosti ne zavrsim ..stambenim pitanjem ovdje nisam opterecen imam gdje bit, podstanarstvo ne placam ..i tako to ...
Treba otici gore a ja nemam ni jedne kune kod sebe, gore krecem skroz od nule, a ovdje trenutno imam skoro sve ...jedino sto tempo kojim sad zivim ne znam koliko cu dogo moci izdrzati..
Koliko god mi svi pricali nije to tako jednostavno ostaviti ovdje sve (a imam vec imam puno toga) i krenuti iz pocetka ..bez i jedne zlice ..
Ako bi isao gore uopce ne znam s kojom lovom da idem gore, jer od necega za pocetak moram zivjeti.
Auto mi je gore skoro pa obavezan, tako mi bar kazu s obzirom gdje mi se nalazi firma, ko za pocetak bi se jos nekako snasao sa javnim prijevozom ..
Ovaj tjedan je odluka ...pa cemo vidjeti ...javim vam se ..
ppozdrav svima

A gdje ti se nalazi firma, odnosno zar ne mozes naci smjestaj relativno blizu firme?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 03.04.2012., 06:35   #3479
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
A gdje ti se nalazi firma, odnosno zar ne mozes naci smjestaj relativno blizu firme?
Langly, ali koliko sam uspio vidjeti to je nekakva industrijska zona, sve okolo su samo firme ..ma nije problem uopce auto ..neci ce se valjda nesto blizu, bar ja tako mislim ...


Evo upravo mi polsali mail iz kanade .. moramo usmeno o svemu ...
Grgur ….let me know a good time to call you and the best phone number to reach you . One we have an accepted job offer from you , we would need 2-3 weeks to get your paper work approved with the Canadian Government . After that , you need a medical clearance letter and you will need also need criminal record check before coming to Canada . You would be able to obtain this thru the help of the Canadian embassy if you have one close by .

Sto u prijevodu znaci ako se dogovorimo oko place ja bi u roku od mjesec dana bio mozda koji dan vise bio u Kanadi...
E zena ce mi posizit...kaze da ona tamo ne ide neka idem sam, ona i djeca ostaju ovdje .....I STO SAD ..
ok ako placa koju mi ponude bude losa, ..iako ne znam koliko bi iznosila losa placa, ..onda je lako odbit ....i ostajem doma sa svojom zenicom ...
Ali ako ponude dobru lovu, da li ici za novcem pa riskirati dvije godine i nadati se da ce se ona predomislit, jer i ona odbiva papire na dvije godine, i naravno nude nam poslije i papire za trajno ..ili jednostavno odbit i poslije zalit propustenu priliku, ...
Kao sto ste vecina vas rekla, RIJETKO KOME SE PRUZA OVAKVA PRILIKA...
e ljudi moji morate priznati da mi nije lako ...
sad bi najradije pojeo tacnu kolaca samo da je imam... secer mi podize raspolozenje...a uz sebe nemam ni jednu obicnu cokoladu ...

Pitanje za sve koji ste u kanadi ..posto cu razgovarati u zivo ..ili bar pokusati s obzirom na moj engleski ...KOJA PLACA BI BILA OK, mislim da oni nude uz placu i zdravstveno ili tako nesto ..koliko je to bitno ...
Po vasem misljenju ispod koje cijene mi se ne isplati dolazit ...s obzirom da cu mozda ici samo za lovom ...
Za one koji ne znaju ... ovdje radim kao CNC programer, tamo bi poceo kao cnc operater, pitali su me kao da li razumije da cu tamo morati poceti na stroju ...a onda polako napredovati ....
Grad Vancouver ... malo je skuplji nego Edmonton ...
E pa ljudi moji sad pomozite ...ja cu se sa nnjima cuti ili vecers ili sutra navecer ..po nasem vremenu ..(Hrvatskom)...
pozdrav svima
tendi is offline  
Old 03.04.2012., 07:26   #3480
Quote:
tendi kaže: Pogledaj post
Langly, ali koliko sam uspio vidjeti to je nekakva industrijska zona, sve okolo su samo firme ..ma nije problem uopce auto ..neci ce se valjda nesto blizu, bar ja tako mislim ...


Evo upravo mi polsali mail iz kanade .. moramo usmeno o svemu ...
Grgur ….let me know a good time to call you and the best phone number to reach you . One we have an accepted job offer from you , we would need 2-3 weeks to get your paper work approved with the Canadian Government . After that , you need a medical clearance letter and you will need also
neznam...nakon prošlih postova ja bih rekao da nije sve u lovi i nekretninama...

možda češ u početku zarađivati manje love nego u hrvatskoj, možda češ se malo namučiti, možda ne buš imao svoju kuću ili stan nakon godine dana...
ali vjeruj mi dugoročno, prema onome što sam ja doživio, doživljavam i što vidim kod drugih...preseljenje iz hrvatske u kanadu je jedan veeeliki korak naprijed...
ne zbog love, nego zbog sistema i načina života...život bez stresa, briga i problema...

s druge strane...imaš siguran i dobro plaćen posao...u slučaju otkaza, koliko bi ti trebalo da nađeš jednako dobar i siguran plaćen posao?

i na kraju, u hrvatsku se uvijek možeš vratiti
amstel is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.