Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2015., 19:07   #1001
Ph minus moras redovno stavljati, sad samo pojacaj dozu
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 09:41   #1002
Pozdrav!Jučer sam napunio bazen promjera 3 metra.Pošto mi dvorište nije idealno ravno malo je nagnut na jednu stranu.Hoću li imati problema ako je razlika u nivou na jednoj i drugoj strani nekih 6-7 cm?I pitanje u vezi pumpe.Da li odspajate crijeva svaki put kad ugasite pumpu?
__________________
Reality is wrong. Dreams are for real.
vrba! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 12:13   #1003
ako odspojiš crijevo voda ce ti iscuriti iz bazena
za nagib obrati pažnju da ti se na toj nižoj strani ne naslanjaju puno, lako se može ulegnuti pa da ti iscuri voda
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 13:25   #1004
Znam da bi mi iscurila voda ako ne stavim one čepove iznutra.Znači,pumpa ostaje spojena stalno?
__________________
Reality is wrong. Dreams are for real.
vrba! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 21:17   #1005
Da, stoji spojena stalno. Neka ti radi što više, u ovom slucaju od viska glava ne boli. Moja je direktno na travi, po kiši i suncu, spojena na automatski regulator, a svakako ju čupam "iz struje" u vrijeme kupanja.

Evo nakon 20ak dana, a aktivnog kupanja samo posljednjih cca 7 dana, primjecujem kako je voda lagano mliječne boje. Nitko to ne vidi (ni žena ni djeca) osim mene. Pitanje za znalce, da li to riješava isključivo pumpa?
(Onaj F....lant ne dolazi u obzir)
Inače, stijenke nisu nimalo skliske, voda redovno održavana i kontrola ph za sada uredna.
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 12:24   #1006
Pozdrav!

Imam intexov skimmer koji bi želio priključiti na bazen koji nije intex. Za to mi treba spojnica za crijevo koja je s jedne strane fi 32mm, a s druge fi 38mm. Također mi trebaju i fleksibilna crijeva obje dimenzije.
Znate gdje toga ima za kupiti?

Hvala.
mirkobranimirko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2015., 23:28   #1007
Quote:
TomyCroSound kaže: Pogledaj post
Da, stoji spojena stalno. Neka ti radi što više, u ovom slucaju od viska glava ne boli. Moja je direktno na travi, po kiši i suncu, spojena na automatski regulator, a svakako ju čupam "iz struje" u vrijeme kupanja.

Evo nakon 20ak dana, a aktivnog kupanja samo posljednjih cca 7 dana, primjecujem kako je voda lagano mliječne boje. Nitko to ne vidi (ni žena ni djeca) osim mene. Pitanje za znalce, da li to riješava isključivo pumpa?
(Onaj F....lant ne dolazi u obzir)
Inače, stijenke nisu nimalo skliske, voda redovno održavana i kontrola ph za sada uredna.
kakav ti je hlor? Slobodno ga pojačaj
ja nisam praktikovala isključivati pumpu tokom kupanja jer je tada i najpotrebnija da radi
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 13:16   #1008
Pozdrav svima na temi, zanima me ako netko zna gdje je sada najpovoljnije za kupiti Intex bazen i opremu za vodu?
Zanima me model Ultra metal frame, i cijene po netu su dosta različite. Npr netko je spomenuo megafitness.eu stranicu, i tamo je i sa postarinom najpovoljniji ali ne znam kakva su iskustva s njima? Imaju i setove za vodu koji su oko 100€ sa skimmerom i kemikalijama.

Odluka je pala, samo tražim gdje su najbolje cijene za sve potrebno i bazen naravno hvala!
dolcenera6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 15:25   #1009
po meni, javi se borisu beltramu
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:17   #1010
Bazen

E imam bazen 3 x 76 cm Intexov.
U pevecu sam kupio za 280 kn cijeli paket onih sredstava za bazen.
Flokulant,pH minus granulat,klor granulat,algicid i pool tester.
Danas sam stavljao u bazen kako pise nekih 60 ml na 5.6 metara kubicnih.
Stavio sam algicid i flokulant.
No trenutno ne vidim nikakve promjene u vodi.
Algi nije bilo niti je voda bila zamucena.
Mozete li mi reci kako bih trebao dozirati gore navedene sredstva.
Neymarleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 13:56   #1011
svako par dana izmjeris testerom vrijednosti hlora i ph i doziraš po potrebi
algicid redovno sipaš u 5-6 dana
za flokulant kolko ja znam samo u nuždi kad se voda dobro zamuti uspeš i upališ pumpu 24 sata da radi
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 10:29   #1012
Quote:
nibleri kaže: Pogledaj post
Ph minus moras redovno stavljati, sad samo pojacaj dozu
Evo mog iskustva. Kupio sam tester i pokazao mi je maksimum ph vrijednosti (po boji 8.2). Stavio sam 0,5 kg ph minusa (na oko 5 kubika vode). Spustio sam ph na oko 7.6 ali se taloga nisam uspio riješiti. Ponovo sam stavio 0,5 kg ph minusa i uspio spustiti na 7.2 ali je talog ostao.
Odlučio sam isprazniti bazen i ponovo ga napuniti i od početka provjeravati ph vrijednost da se ne napravi bijeli talog.
sinisa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2015., 13:03   #1013
dan
molim malu pomoc
kupili bi bazen ali ni sami ne znamo kakav
naime nemam pojma na sto trebam paziti i obratiti pozornost
bazen bi stavili u dvoriste i kupali bi se dvoje klinaca, a i muz i ja (barem za osvjezenje) tako da nam ne treba bas neki preogroman ( i skup), a ipak da nije onaj za bebace
e sad krenuli gledat i kombinirat ali smo se izgubili
da li je bolje okrugli ili kvadratni?
da li na napuhavanje ili koji ima "cvrste" stranice?
jel bolje kupiti odmah sa filter pumpom ili posebno?
__________________
D - 2009 - mamin mis
G - 2014 - princeza
Ksenija1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2015., 18:52   #1014
Quote:
sinisa2 kaže: Pogledaj post
Evo mog iskustva. Kupio sam tester i pokazao mi je maksimum ph vrijednosti (po boji 8.2). Stavio sam 0,5 kg ph minusa (na oko 5 kubika vode). Spustio sam ph na oko 7.6 ali se taloga nisam uspio riješiti. Ponovo sam stavio 0,5 kg ph minusa i uspio spustiti na 7.2 ali je talog ostao.
Odlučio sam isprazniti bazen i ponovo ga napuniti i od početka provjeravati ph vrijednost da se ne napravi bijeli talog.
Ne znam koji bazen imas i da li ti je dosao u setu i usisivac
Ako nije a puno ti je da kupujes posebno onda nadi komad crijeva koji mozes prikaciti na pumpu i sa njim mozes usisati talog sa dna bazena
Kod mene je obavezna procedura usisavanja u procesu odrzavanja vode
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 07:43   #1015
Nemam pumpu, samo skimer.
sinisa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 09:15   #1016
skimer nije prikopčan?
vidi u principu po meni je dobar filter - pumpa osnova za čistu vodu
ja sam imala veliki intexov bazen sa pumpom koja ima kartušu i nisam bila zadovoljna te sam kupila pumpu sa pješćanim filterom i tek tada je voda mogla da traje cjelu sezonu naravno uz redovno dodavanje minusa hlora i algicida kao i redovnom usisavanju
sad imam betonski bazen opet sa pješćanim filterom ali usisavanje je obavezno skoro pa svakodnevno

imas po internetu "uradi sam" filtera i usisavača ali je potrebna nekakva pumpa koja će vući vodu iz bazena

svaka voda se može pročistiti samo je potrebno imati sredstva i aparaturu
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2015., 21:50   #1017
Pozz! Zena kupila "pogresan" klor, tj jedini koji je pronašla u gradu, onaj u tabletama od 200g..
Interesira me, da li je moguće s njim odraditi šok kloriranje, s obzirom da je izuzetno teško (sporo) topiv u vodi (probao).
S obzirom da odrzavam 6m3 vode, a jedna tableta je za 20, da li ima smisla ubaciti 1-2 cijele tablete u skimer preko noći kao za nekakav šok tretman?
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 22:06   #1018
Bazeni

Živahna tema, nema šta

Ubacio sinoc jednu cijelu tabletu 200g u skimer da radi preko noci s obzirom da se sutradan necemo kupati, a uz nju u improviziranu plutaču stavio četvrtinu tablete. Danas mjerim klor, crvena je tamnija od 0.3! Zanima me, kada mogu očekivati da se klor stabilizira? (Naravno, tablete izvadio odmah, pumpa radi)
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 00:24   #1019
Mislim da od previse klora nema neke stete, bar ja do sada nisam primjetila
nibleri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2015., 09:26   #1020
znam za vodu, nego me zanima za kupače..
TomyCroSound is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.