Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2012., 09:59   #1201
Ljudi, pa ovo je grozno, žao mi je što ste u tolikoj neizvjesnosti, mogu misliti kako vam je...

Inače, naš zahtjev je obrađen među prvima, čim su subvencije krenule (br.17), ali još uvijek čekamo solemnizaciju. Ugovor o kreditu iz APN-a još uvijek nije stigao... užasno je to kako se sve odužilo. A prijavu za porez treba predati u roku od 30 dana, a još nisi ništa ni kupio...
dunja2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:16   #1202
Quote:
dunja2012 kaže: Pogledaj post
Ljudi, pa ovo je grozno, žao mi je što ste u tolikoj neizvjesnosti, mogu misliti kako vam je...

Inače, naš zahtjev je obrađen među prvima, čim su subvencije krenule (br.17), ali još uvijek čekamo solemnizaciju. Ugovor o kreditu iz APN-a još uvijek nije stigao... užasno je to kako se sve odužilo. A prijavu za porez treba predati u roku od 30 dana, a još nisi ništa ni kupio...
Dunja2012,

jeste li sigurni da ugovor od Apn-a još nije stigao u banku?

Meni je subvencija odobrena 2.4., prekjučer sam zvala Apn radi ugovora, kažu da su ga poslali u banku još 20.4., a iz banke me nije niko kontaktirao.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:33   #1203
Imaš pravo, ali to sam i mislila da je banka u pitanju... Sad sam zvala, stigli su (još 23.4., ali šta sad, dan dva jel, svejedno...)

Grrr
dunja2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 10:35   #1204
Quote:
dunja2012 kaže: Pogledaj post
Imaš pravo, ali to sam i mislila da je banka u pitanju... Sad sam zvala, stigli su (još 23.4., ali šta sad, dan dva jel, svejedno...)

Grrr
Ja sam odlučila još danas pričekati pa sutra zvati Zabu ne budu li oni mene.
sunce1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 11:52   #1205
Upravo sam poslao mail od kilometar i pol premijeru Milanoviću. Znam da vjerojatno neću dobiti odgovor, ali nadam se da će barem netko pročitati taj mail.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 12:12   #1206
nema na mom meilu ni o od odgovora.Tako sam i mislila, svi su na početku puni elana, a onda posli...
APN više ne bi nazvala ni u sto života
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:42   #1207
Prema odgovorima iz ministarstva financija, nemaju informaciju da se ikakva sredstva moraju izdvojiti, neka nazovem ministarstvo graditeljstva, možda oni imaju novaca za neku preraspodjelu??!!pa šta nije vrdoljak reko da mora zamolit Linića da pusti sredstva?????
sve skupa, ovo graniči s ludilom
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:52   #1208
Quote:
lutia kaže: Pogledaj post
Prema odgovorima iz ministarstva financija, nemaju informaciju da se ikakva sredstva moraju izdvojiti, neka nazovem ministarstvo graditeljstva, možda oni imaju novaca za neku preraspodjelu??!!pa šta nije vrdoljak reko da mora zamolit Linića da pusti sredstva?????
sve skupa, ovo graniči s ludilom
ministar je rekao da ce iz svojih stavki uzet novac tj stavki koje je dobilo min graditeljstva iz proracuna, al kao linić mora pustit novce.
inace da ide iz proracuna ili rezervi nebi bilo nista od love.
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:53   #1209
Dječiji vrtić, rekao sam ja već

Nema ovo smisla
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:56   #1210
al mislim da ce biti, nebi ovako dugo bio oglas otvoren i prikupljali zahtjeve za subvencije da ne misle pustit sredstva. treba cekat i bit strpljiv
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 14:56   #1211
da, tako je, ide iz državne riznice
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 16:38   #1212
a kako tu situaciju objasniti investitoru koji navaljuje da odustanemo do apn-a? njemu je dosta čekanja, on hoće novce, a mi ne znamo s čime da se više opravdamo..... ne znamo niti jednu konkretnu informaciju za koju bi se uhvatili osim "bit će odobreno". kako je žalosna ova naša država i kompletan sustav u njoj.
zubic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 16:44   #1213
Quote:
zubic kaže: Pogledaj post
a kako tu situaciju objasniti investitoru koji navaljuje da odustanemo do apn-a? njemu je dosta čekanja, on hoće novce, a mi ne znamo s čime da se više opravdamo..... ne znamo niti jednu konkretnu informaciju za koju bi se uhvatili osim "bit će odobreno". kako je žalosna ova naša država i kompletan sustav u njoj.
I moj traži da odustanem, da uđem u kredit po standardnim uvjetima, hoće novce, stan može prodat bilo kome, jer u mom gradu nema dovoljno novogradnje.
al sama sebi već smješno i glupo zvučim pri ikakvom objašnjavanju..
lutia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 16:51   #1214
investitor ima više argumenata da odustanemo nego mi da sačekamo - ne zna se hoće li zaista biti puštena sredstva, o vremenu čekanja neću ni pričati; i ako danas apn odobri zahtjev čekat će još mjesec i pol dana na isplatu... a požderali bi se da odustanemo, a ono puste sredstva za koji dan. ima li tko kakvu babu gataru jer ne znam više kome da se obratim
zubic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 16:57   #1215
Quote:
zubic kaže: Pogledaj post
investitor ima više argumenata da odustanemo nego mi da sačekamo - ne zna se hoće li zaista biti puštena sredstva, o vremenu čekanja neću ni pričati; i ako danas apn odobri zahtjev čekat će još mjesec i pol dana na isplatu... a požderali bi se da odustanemo, a ono puste sredstva za koji dan. ima li tko kakvu babu gataru jer ne znam više kome da se obratim
Ako i odustaneš od subvencije opet moraš čekati da APN vrati papire u banku, pa ponovo podnositi zahtjev za kredit koji ti, u tom slučaju, neće biti obrađen odmah. Slobodno ti reci investitoru da mu je svejedno koji oblik kredita uzimaš, jednako će čekati.

Meni moj nije radio probleme.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 17:32   #1216
mozda nekome pomogne...

nama je APN sluzbeno odobren 21.3, banka je ugovore u APN poslala 27.3 i ugovori su bili gotovi 3.4. Mi smo ih 4.4 solemizirali i isti dan odnjeli u gruntovnicu koja je upisala hipoteku 10.4. Nakon toga je isplata kredita isla 13.4.

znaci u nasem slucaju 3 tjedna + 2 dana od odobrenja do isplate

Rijec je o Zabi i nasa osobna bankarica je zaista super i slala nam je informacije cim ih je ona dobila... ako vase nisu takve moj savjet vam je da ih zovete.. ipak im je to posao...

sretno svima!
tomek0605 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 08:46   #1217
Ti si to barem riješio. Blago tebi.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 09:15   #1218
Pozdrav svima na ovoj temi.Već odavno pratim vaše "muke po stambenom zbrinjavanju".Možda vas malo utješi kad čujete da ima i onih koji su gore prošli kad su ušli u "deal" sa državom.Radi se o mahom mladim obiteljima kojima je država obećala pomoći darovanjem besplatnog građevinskog materijala.Obećanje-ludom radovanje čeka se i po 5 godina.Želim vam puno strpljenja i što brže vlastiti krov nad glavom.Pozdrav
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:30   #1219
ima li tko kakvih novosti kad bi mogla sredstva?
gdlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 13:38   #1220
Sutra bi trebala biti sjednica vlade. Nadam se da će sutra donijeti odluku i riješiti nas ove neizvjesnosti.
cicimici2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.