Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2010., 15:54   #2721
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Nije istina. Samo vaginalete, ona kutija sa 3 komada su 35kn.
Jel?
Onda ne znam šta mi je to teta u ljekarni nudila, canesten je bio ziher, al je spominjala i neku kremu, uz vaginalete..
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 17:00   #2722
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Jel?
Onda ne znam šta mi je to teta u ljekarni nudila, canesten je bio ziher, al je spominjala i neku kremu, uz vaginalete..
Štima. To najvjerojatnije košta koliko si napisala. Ali je forumašica pitala SAMO za vaginalete. A mogu se kupiti i bez kreme, pa je 35kn. Navodno se može kupiti i samo jedna vaginaleta, bez kreme. Jer mene je u ljekarni žena pitala: sa masti ili bez? Bez. Tri ili jedna? Tri.
Ne znam koliko bi ona koštala, da li manje ili ne, ali ako tko zna, zanima me - ta jedna je onda "jača" od pojedinačnih koje su u pakiranju sa tri vaginalete?

Edit: našla na netu - 2,5x je jača i malkice jeftinija. Slijedeći put kupujem to, ne da mi se zahebavati tri dana sa stavljanjem navečer.

Zadnje uređivanje Sigurna : 14.12.2010. at 17:05.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 20:27   #2723
Je li itko probao Threelac? Je li ima to kod nas?

Meni ova dijeta uopće ne pomaže, a ni češnjak što ga guram dole po cijele dane.
ankić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 22:34   #2724
Ja sam prije tjedan dana platila 3 canesten vaginalete 76 kuna!
franzferdinand is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 13:27   #2725
Quote:
franzferdinand kaže: Pogledaj post
Ja sam prije tjedan dana platila 3 canesten vaginalete 76 kuna!
Pa si kupila bez ili sa kremom?
A onda moja ljekarna ima sniženje od 50 i nešto posto, ne znam kaj drugo reći . Jedino mi pada na pamet da možda postoje i te vaginalete od tri komada različite jačine?
Ko bi ga znal, bitno da sam ja platila 35kn, kome, čemu, za što, nije mi važno.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:20   #2726
Glupo pitanje:

kupila canesten vaginalete, jer nisu imali vag. kremu, i sad sam to upotrijebila, međutim tableta je izašla van u istom obliku kojem je ušla - cijela cijelcata!
To tak ne bi trebalo, jelda?
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 14:38   #2727
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Glupo pitanje:

kupila canesten vaginalete, jer nisu imali vag. kremu, i sad sam to upotrijebila, međutim tableta je izašla van u istom obliku kojem je ušla - cijela cijelcata!
To tak ne bi trebalo, jelda?
Kak to misliš "sad sam upotrijebila"? Baš sad? Jer to ti se stavlja u rodnicu navečer. Ako ti je izašla cijela, nisi je gurnula dovoljno duboko ili ti je rodnica presuha. Prije ovo prvo. A ako je problem u suhoći, piše ti u uputstvima da u tom slučaju koristiš kremu za rodnicu, ne vaginalete.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 15:35   #2728
Ma nisam baš sad, neki dan, sve po uputama, izašla je van za dan i pol - u jednom komadu...
Inače sam i htjela kremu, ali u ljekarni nema...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 18:57   #2729
Ništa, krema, nema ti druge, nađi drugu ljekarnu ili neka ti naruče.

Ili neke vaginalete na "prirodnoj" bazi koju su masnije pa se otope ziher (Acidosalus recimo), ali te su skuplje.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 20:43   #2730
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Glupo pitanje:

kupila canesten vaginalete, jer nisu imali vag. kremu, i sad sam to upotrijebila, međutim tableta je izašla van u istom obliku kojem je ušla - cijela cijelcata!
To tak ne bi trebalo, jelda?
Jesi je zamočila pod vodom?

Mora se zamočiti pod vodom, tada se počne otapati i kad je uguraš u rodnicu nastavi se otapati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 21:51   #2731
Je li itko koristio ricinusovo ulje (uz dijetu i dr., ne samo ricinusovo naravno)?

Čitala sam na ovoj stranici http://candidarecovery.com/program.htm da se ženska skroz oporavila od gljivica (nakon 10 godina muke) sa dijetom i nekim preparatom SF722 koji sadrži ricinusovo ulje.
ankić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 22:36   #2732
Curke,ovaj imam malo glupo pitanje al šta sadmeni gljive dolje više ne smrde kao prije i kad prođem prstom preko njih one postanu vodenaste i maknu se skoro. Kakve su to gljive?hahaha... Tak mi nije prije bilo, možda su evoluirale al eto,ja sam prehlađena i dolje kaos na kvadrat...
pixie007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2010., 12:19   #2733
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jesi je zamočila pod vodom?

Mora se zamočiti pod vodom, tada se počne otapati i kad je uguraš u rodnicu nastavi se otapati.
tu smo dakle...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 00:04   #2734
Imam 16 godina i vec 3 godine imam bjelkasti iscjedak neugodnog mirisa, ali nista me ne pece niti svrbi. Nekada kada se krecem, doslovno osjetim izlucivanje tog iscjetka. ono kao kad imate mengu pa naglo ustanete i osjetite da vam krv krene iz rodnice. Da li je to gljivicna infekcija? Ginekologu stvarno ne bih htjela ici, ali planiram spolne odnose s deckom nekad u buducnosti. mozda i ubrzo, a to mi jako smeta. Buduci da mi taj iscjedak smoci gacice, onda umjesto dnevnih ulozaka stavim malo toalet papira. Ima li neke opasnosti da ce to preci i mom decku? Jeli kondom sigurna zastita? i kako da se rijesim toga, ili bar da smanjim iscjedak. Molim vas pomozite.
__________________
:-D
Pixiiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 01:58   #2735
Moguće da je Candida, ali možda i nije. Neugodni miris? Obično Escherichia smrdi (bakterijska upala).
Je li iscjedak stalan ili samo određene dane u ciklusu?
Odi kod ginekologa obavezno, nije to ništa strašno (Ok, 1.put malo je. ), samo trebaš naći nekog normalnog (a imaš temu i o tome tu na forumu, pa je prouči). Bolje to nego da ti mi tu nagađamo. I, po novom, dobar dio lijekova se više ne može kupiti bez recepta. Sapuni, narodni lijekovi i sl. ti možda mogu pomoći, ali treba im obično duže da počnu djelovati, ali i dalje nećeš znati točan uzrok.
Da, kondom bi trebao spriječiti zarazu svim boleštinama (herpes, HIV, gljive itd.).
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 12:21   #2736
Quote:
Regnikolarna kaže: Pogledaj post
Moguće da je Candida, ali možda i nije. Neugodni miris? Obično Escherichia smrdi (bakterijska upala).
Je li iscjedak stalan ili samo određene dane u ciklusu?
Odi kod ginekologa obavezno, nije to ništa strašno (Ok, 1.put malo je. ), samo trebaš naći nekog normalnog (a imaš temu i o tome tu na forumu, pa je prouči). Bolje to nego da ti mi tu nagađamo. I, po novom, dobar dio lijekova se više ne može kupiti bez recepta. Sapuni, narodni lijekovi i sl. ti možda mogu pomoći, ali treba im obično duže da počnu djelovati, ali i dalje nećeš znati točan uzrok.
Da, kondom bi trebao spriječiti zarazu svim boleštinama (herpes, HIV, gljive itd.).
Ne, kondom ne spriječava zarazu svim bolestima (već i vrapci na grani znaju da se HPV može lako prenijeti i ako se upotrebljava kondom jer nije pokriveno svo zaraženo područje kod muškarca, hepatitis se može prenijeti čak i ljubljenjem ako je u akutnoj fazi i sl.), ali znatno umanjuje šanse.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 13:03   #2737
Pa da, "trebao bi" spriječiti. Može, i vjerojatno hoće u većini slučajeva za većinu bolesti, ali i ne mora.
A ako i je Candida, ja sam imala odnose s kondomom par puta dok sam imala upalu. Njemu se tada nije prenijelo. Kad sam bila na pilulama, mislila sam da mi je prošla upala, a bila je očito vrlo slabo izražena, i eto njemu idući dan svrab.
Regnikolarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:13   #2738
Quote:
Pixiiee kaže: Pogledaj post
Imam 16 godina i vec 3 godine imam bjelkasti iscjedak neugodnog mirisa, ali nista me ne pece niti svrbi. Nekada kada se krecem, doslovno osjetim izlucivanje tog iscjetka. ono kao kad imate mengu pa naglo ustanete i osjetite da vam krv krene iz rodnice. Da li je to gljivicna infekcija? Ginekologu stvarno ne bih htjela ici,...
A zašto ne želiš ići ginekologu? Traje 3 godine...?

Ako ti je počelo s 13 i nije prestalo, radi se samo možda o sasvim normalnom iscjetku koji imaju žene tijekom reproduktivnog dijela života, tzv. "mazivo" rodnice i cervikalna sluz prije i tijekom ovulacije. Od koje godine imaš menstruacije?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 23:16   #2739
Imam novo "otkriće" za sve koje pate od povremenih upala vulve i rodnice bez razumljivog razloga. U biti ne znam da li se uopće radi o gljivicama ili nekakvoj iritaciji koja stvara upalu, tko će ga znati, no primjetila sam vezu između korištenja parfumiranog WC papira i upala. U zadnje vrijeme je sve teže naći WC papir koji nije parfumiran. Kad god ga koristim, jave se problemi, kad koristim obični bijeli bez boje i mirisa, situacija je OK. Da li je i neka od vas uočila kod sebe vezu?
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 01:56   #2740
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
A zašto ne želiš ići ginekologu? Traje 3 godine...?

Ako ti je počelo s 13 i nije prestalo, radi se samo možda o sasvim normalnom iscjetku koji imaju žene tijekom reproduktivnog dijela života, tzv. "mazivo" rodnice i cervikalna sluz prije i tijekom ovulacije. Od koje godine imaš menstruacije?
od 14. godine
A nekako mi je obilan taj iscjedak. Trenutno sada nema uopce mirisa. i ide mi na zivce sto ne mogu nositi samo gacice, bez uloska, kao sto drugi mogu
__________________
:-D
Pixiiee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.