Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2013., 13:24   #101
mogo bi nadrapat da HEP sazna da imaš kontrolno brojilo jet to se vodi pod preprodaju struje .
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 16:52   #102
Ali kako iz svega napravite nauku...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 23:43   #103
Bolje zvati elektricara nego lajku platiti pogreb, jeftinije te dode elektricar koji zna sta radi nego da lajku objasnjavamo preko interneta i onda zbog greske njegovi mu plate pogreb.

Ja sam pogrijesio u objasnjvanju upravo kako je bio napomenuo forumas post ispod moga. No njegovo objasnjavanje je pak prekomplicirano za lajka koji nikad nije taknuo niti vidio kako se montira brojilo.

Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 16:51   #104
Quote:
sfar kaže: Pogledaj post
mogo bi nadrapat da HEP sazna da imaš kontrolno brojilo jet to se vodi pod preprodaju struje .
daj molim te, PREPRODAJA STRUJE,a tko plaća sve sa GLAVNOG BROJILA
schummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 17:02   #105
Nema to veze oni to tako tretiraju ,trebalo bi vidjet imaju li zakonsku podlogu za takav pristup.
sfar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 17:19   #106
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
ajme majko , kakvo uzemljenje na brojilu



1.za početak ugasi struju na tom brojilu, ak imaš odvojeno po etažama (ili gasi cijelu kuću)

2. ti na svom 1f brojilu imaš tri 5 kontakta (gledajući sljeva na desno)
kontakt 1 - dolazna faza
kontakt 2 - odlazna faza na osigurače
kontakt 3 - dolazna nula (nikakvo uzemljenje)
kontakt 4 - odlazna nula na sabirnicu sa potrošaćima
kontakt 5 - dolaz za ukapćanje druge tarife (obićno je žica puno
tanja 1,5mm2 ) ak ti druga tarifa nije spojena (ako nije
ugrađena ukapčalica u glavni ormar onda je ovaj kontakt
vjerojatno prazan)

3. uzmi čokoladklemu i brikaj kontakt 1 i 2, te kontakt 3 i 4, kontakt 5 (ako ima spojena žica) odspoji i izoliraj dok se ne vrati broilo
hvala frendu,riješeno,super si objasnio
schummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 23:08   #107
nije preprodaja struje kad je sve jedna k.č.... zato se i zove kontrolno brojilo.... nisam još nikada čuo da se nekoga zezali za kontrolno brojilo.... na kraju ima ih legalno i za kupiti....

a o uzemljenju na brojilu.... katafaking strofa.... kaj sve ljudi ovdje ne objašnjavaju i kako prodaju nauke i umjesto da šute još druge KRIVO uče kako treba raditi....

jednofazno brojilo on piše L1 i L2 i samo N ma to nemreš vjerovat.... pa da samo jednom u životu vidio brojilo nebi to napisao....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2013., 23:15   #108
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post

kontakt 5 - dolaz za ukapćanje druge tarife (obićno je žica puno
tanja 1,5mm2 ) ak ti druga tarifa nije spojena (ako nije
ugrađena ukapčalica u glavni ormar onda je ovaj kontakt
vjerojatno prazan)
Evo malo da dodam za one koji imaju sličan sistem i dovedena im je žica ukapčalice od glavnog sata.a žele malo uštedit račun el.energije

ukapčalica kad nije pod naponom brojilo radi po skupljoj tarifom
kad je pod naponom tarifa je jeftinija.
dalje sami znate
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 14:09   #109
jesi ti siguran u to??? nisam niti ja 100% siguran jer nisam to nikada baš gledao ali nekako mislim da nije baš tako....
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 14:31   #110
Naravno da nije, ukapčalica je uvjek pod naponom.
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 22:49   #111
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Pa tri su ti zice ako se radi o jednofaznom brojilu trebalo bi ti pisati ulaz L1, L2 i N i izlaz s istim oznakama na samom brojilu ili ko zna kak je jos oznaceno na drugi nacin, ali uglavnom ono ti je oznaceno.
I zatim direktno spojis tri zice s drugim trima zicama bez tog brojila, jer brojilo nije izravan potrosac, nema kratkog spoja zbog nedostatka brojila.
Dvije zice mos okrenuti kako oces prilikom spajanja drugim parom zica jer se radi o izmjenicnoj struji koja zatvara strujni krug, a treca je uzemljenje i nju nesmijes spajati kak ti padne napamet jer ce ti izgorijeti osigurac.
Elektricari inace kada su raskapali uvijek prije raskapanja ili u trenutku raskapanja oznacavali s izolir trakama, crvena faza, drugu zicu koja zatvara strujni krug bilo kojom drugom bojom, a trecom uzemljenje one s dvobojnim trakama.

Uglavnom ako neznas sta radis radije zovi elektricara nemoras iz elektre jer nije upitanju glavno brojilo i nek ti se on stime pozabavi, nije ti struja za pocetnike kada te ona moze lako strpati u grob.

I moras prije cackanja iskljuciti glavni osigurac.

Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
Ako zanemarimo ovo o uzemljenju na brojilu, mene više brine ovaj boldan dio. Kako k vragu možeš okretati kako hoćeš te dvije žice jer je izmjenična??? A to što ćeš okretanjem faze i nule dobiti fazu direktno na utičnicama a nulu na osiguračima nema veze? Pa kad netko bude mijenjao žarulju ili sl pizdariju i bude uvjeren da nema napona jer je isključio osigurač, pa zasvijetli ko mačak Tom u crtiću nema veze???
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2013., 22:50   #112
Zbilja, kako funkcionira to sa ukapčalicom? Kako ona prebacuje tarife preko te jedne žice?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2013., 03:54   #113
Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
jesi ti siguran u to??? nisam niti ja 100% siguran jer nisam to nikada baš gledao ali nekako mislim da nije baš tako....
siguran,siguran za analogna brojila
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 16:13   #114
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Zbilja, kako funkcionira to sa ukapčalicom? Kako ona prebacuje tarife preko te jedne žice?
Preko faza se pošalje visokofrekventni signal koji aktivira ukapčalicu...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 16:14   #115
Quote:
more kaže: Pogledaj post
siguran,siguran za analogna brojila
Stvarno pričaš gluposti, ukapčalica je stalno pod naponom...
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2013., 20:04   #116
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Preko faza se pošalje visokofrekventni signal koji aktivira ukapčalicu...
Pa čemu onda služi ta dodatna žica na starim brojilima?
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2013., 08:55   #117
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Preko faza se pošalje visokofrekventni signal koji aktivira ukapčalicu...
mi pričamo o analognim priključcima a ti o digitalnim.Pustite šta koka36 piše ona samo misli a ne zna
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 15:52   #118
Može pitanje.Živimo u kuci s dva stana.Dole je glavni sat za struju,a gore smo prije par godina stavili kontrolno brojilo.Sad smo u fazi da bi sebi uzeli poseban prikljucak.Zanima me,dali se može zatraziti recimo sad odvojenje pa plačati po malo dok se ne uplati cijeli iznos,na neke rate?Kako da znam koliko kw nam treba ako bi uzeli dvotarifno brojilo i koliko je cijena kw?Stan ima oko 90m2.
Pošto je dolje jednotarifno brojilo dali oni trebaju mijenjati u dvo ili ne?
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2013., 23:51   #119
Quote:
anđel_ić kaže: Pogledaj post
Može pitanje.Živimo u kuci s dva stana.Dole je glavni sat za struju,a gore smo prije par godina stavili kontrolno brojilo.Sad smo u fazi da bi sebi uzeli poseban prikljucak.Zanima me,dali se može zatraziti recimo sad odvojenje pa plačati po malo dok se ne uplati cijeli iznos,na neke rate?Kako da znam koliko kw nam treba ako bi uzeli dvotarifno brojilo i koliko je cijena kw?Stan ima oko 90m2.
Pošto je dolje jednotarifno brojilo dali oni trebaju mijenjati u dvo ili ne?
ne znam kak to tocno ide no vidi koliko imas uređaja u kuci i koliko otprilike ti je ukupna snaga svih uređaja zajedno, onda vidi sto bi najcesce moglo biti ukljuceno u isto vrijeme od velikih potrosaca i uzmes tu snagu plus dodatne za stalne male potrosace
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2013., 15:33   #120
Quote:
Damson kaže: Pogledaj post

1.8.1 - energija u višoj tarifi
1.8.2 - energija u nižoj tarifi



1.6.1 - snaga u višoj tarifi
1.6.2 - snaga u nižoj tarifi

3.8.0. ili 5.8.0 - jalova energija ukupna
mozes pojasniti sto znaci ovo 1.6.1 snaga ?
i jel znas kako se podesava sat moj nije tocan pa u promjenama tarife se ne snalazim?
cobra9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.