Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2012., 15:19   #261
Quote:
Mrtaljez kaže: Pogledaj post
Poslat ćete me ujednu stvar ali pričam neki dan s frendom oko žbukanja kad on stalno spominje grubu i finu žbuku.
Jel ta fina žbuka glet masa ili nakon žbukanje ide još jedan sloj "fine žbuke"...?
Zašto je jedna "fina" a druga "gruba"?
Znači postoje dva načina žbukanja,strojno i ručno.
Pod pretpostavkom da ćeš ručno žbukati i sa običnom žbukom,princip je ovakav.Prvo ide špric žbuka(ako neznaš što je špric onda odustani od SSM).
Druga radnja je gruba žbuka,izvučeš fašne i udri.Treća radnja je fina žbuka,ako nju loše uradiš onda možeš gletati sa teranilom .Znači teranil nije žbuka nego glet masa.
Možeš ručno žbukati i sa strojnom žbukom koja se nanosi u jednom sloju ali neznam tvoju sposobnost .
Moj savjet-ako imaš novce plati strojno i to je to
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2012., 15:22   #262
Fina žbuka se radi sa Dravskim pijeskom i vapnom
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 21:55   #263
a savjeta mili bože,majstor do majstora.za tako malu kvadraturu kupiš vreču VC-50 gotove žbuke ,koju kad stegne samo pregletaš i bojiš,kakva termo žbuka kakav cement vapno pijesak.ukupni trošak cca 50 kn.a kad savjetujete o omjeru u mortu onda prvo morate znati jel pijesak sijani,mljeveni ili neki drugi.previše vapna i žbuka puca,previše cementa imapš beton
zokica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 00:19   #264
Da li je bolje raditit unutarnju žbuku na kući na moru u 12 ili 4 mjesecu, ima li netko iskustva?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 14:22   #265
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Da li je bolje raditit unutarnju žbuku na kući na moru u 12 ili 4 mjesecu, ima li netko iskustva?
dali je za sušenje žbuke bolja jesen ili proljeće?
stargalaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 14:25   #266
Pretpostavljam proljeće , mislim da je samo razlika u tome da će se brže i bolje posušiti u 4 mjesecu, ali to gledam ovako kao laik, zanima me sa stručne strane da li mogu nastati kakve ajmo reći nus pojave?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 21:40   #267
nije dobro da se ni prebrzo suši, ja bi ožbukao ujesen odma nalija estrih i sve ostavio do proljeća sa dobrom promajom
__________________
> Zanny <

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 09:15. Reason: Skraćivanje quotanja
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 11:30   #268
Smile Žbukanje garaže

Pozdrav,

Želio bih ožbukati garažu. Zbog nedostatka sredstava odlučio sam da bih to sam radio. Htio bih da to izgleda donekle dobro pa bih postavio vodilice. Zanima me kojim se materijalom lijepe te vodilice.
Ako se dobro sjećam, majstori kada su mi strojno žbukali kuću su on čošak lajsne lijepili s Knauf fugenfilerom?! Jel se dobro sjećam?
Razmišljao sam da ih lijepim gipsom ali mislim da on brzo stvrdnjava pa se bojim da neću tako brzo moći uštimati vodilicu na plafonu. Moram staviti vodilice na plafon jer je brutalno neravan a ja nemam toliko iskustva da to na "oko" izvučem.

Hvala vam na odgovorima.
Libor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 20:50   #269
[
Vodilice se postavljaju sa gotovom žbukom a najbolja je gipsano-vapnena žbuka(pogotovo za plafone).Može i sa vapneno -cementnom žbukom tim da ona sporije veže.Fugenfiler sigurno nije bio.
__________________
nema problema

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 09:15. Reason: Skraćivanje quotanja
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 23:54   #270
Cementni blok

Bok svima.Imam garažu od cementnih blokova pa me zanima sa čime bi ju nabacio,tj dal ima nešto brže od klasičnog cementno vapnenog morta. Nešto u šta se samo meće voda. Isto tako me zanima debljina te žbuke.
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 09:07   #271
Imaš gotovu vapneno-cementnu žbuku
__________________
nema problema

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 09:16. Reason: Skraćivanje quotanja
toni7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:12   #272
bok svima.trebam nabacit garažu pa me zanima kaj je najjeftinije. inače je sagrađena od cementnih blokova.
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 15:06   #273
pijesak, cement, vapno, lopata i mjesalica...i gajba pive + kompić
renato2107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 00:39   #274
Quote:
renato2107 kaže: Pogledaj post
pijesak, cement, vapno, lopata i mjesalica...i gajba pive + kompić
hahaha mi bi više popili nego napravili
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 13:13   #275
Quote:
Ges kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Trebao bih pomoć nekoga tko se kuži u građevisnke norme.
Naime, imao sam renovaciju stana sad prije par mjeseci. Za taj posao sam uzeo jednu firmu (zbog koje sam požalio) te se sad navlačim sa njihovim ing. građevine koji me je počeo zahebavati sa "građevinskim normama".

i sad imam problem oko izračuna gotovih radova. naime, jedan od detalja gdje on koristi "građ. norme" je kod žbukanja zida dim. 0,80x2,55cm na kojem se nalazi otvor za vrata dim. 0,70x2,15. On tvrdi da se prema građ. normama otvori manji od 3m2 se NE ODBIJAJU od cijele površine zida. No problem je, što je kad je sazidani dio puno manji od površine otvora, kao što je slučaj kod mene?
Naime, on meni to računa kao da otvora nema i da mi je žbukano cijelih 0,80x2,55 (a ne 0,80x2,55 - 0,70x2,15)

Trebam vašu stručnu pomoć!
Znači ovako..
Kod otvora postoje 3 situacije kako se računaju:
Otvori do 3m2 se ne računaju i ne uzimaju u obzir.
Otvori od 3-5m2 se odbijaju.
Otvori preko 5m2 se odbijaju, ali se računaju špalete (zbog žbukanja kasnije)
Arhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 18:13   #276
I u čemu je problem?
Mislio si da će ti ozbukati kucu i odbiti sve otvore a spalete ce ti se računati kao kvadrat?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
nikshr is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:39   #277
Quote:
Arhy kaže: Pogledaj post
Znači ovako..
Kod otvora postoje 3 situacije kako se računaju:
Otvori do 3m2 se ne računaju i ne uzimaju u obzir.
Otvori od 3-5m2 se odbijaju.
Otvori preko 5m2 se odbijaju, ali se računaju špalete (zbog žbukanja kasnije)
mi običavamo to raditi ovako :

otvori do 3 m2 se ne odbijaju ali se ne zaračunavaju špale
otvori preko 3m2 se odbijaju ali se računaju špale po metru dužnom i po cijeni kvadrata

stupovi (koji imaju po normama koeficjent 2 ili više), grede, , rubovi balkona, istake, lastavice i slično da nebi imali previše obračuna računamo po dužnom metru po cijeni kvadrata (iako je to na našu štetu jer bi nam se više isplatilo po koeficjentima u normama) i to sve piše u ponudi

i ne, nije nepošteno, jer ekipa jedan ili dva dana radi špale i ostale andrmolje i kad ubrojiš cijenu kantuna, okapa, materijala, radno vrime ta dva dana su u minusu
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:47   #278
Nemreš vjerovat kako lik sa prvim postom digne temu staru 7 godina !! Kako ju je samo pronašao???
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 20:51   #279
ZANNY
Hoćeš reći, stup 30x30cm, visok 3m, ima po tom obračunu ukupno 3x4=12m2 ?
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2014., 21:08   #280
Quote:
zbunjenixx kaže: Pogledaj post
ZANNY
Hoćeš reći, stup 30x30cm, visok 3m, ima po tom obračunu ukupno 3x4=12m2 ?
nemam sad priruci normu ali izađe nešto puno,

koliko se sječam izađe račun 0,3m x 4 = 1,2 m2 i ako je keficjent 2, onda x 2, tj 2,4m2

ali ja stup od tri metra obračunam kao 3 m2 i gotovo, isto tako i lastavicu od 3m obračunam 3m2 (iako je po normi lastavica ja mislim 0,7 nemam normu, one su mi u priručniku na papiru trenutno negdi u vozilima)
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.