Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 18:08   #1
Grijalice sa plasticnom resetkom - moguca opastnost za zdravlje?

Pozdrav.

Ovih dana se u sobi grijem ovakvom grijelaicom



Ukljucena je skoro cijeli dan i razmisljam o tome da li postoji mogusnost da ta plasticna resetka ispusta neke stetne organske plinove pri zagrijeavanju.
Svi znamo da plastika zna biti stetna ako se koristi kako ne treba, a nisam uspio naci nikakav certifikat da mi potvrdi igurnost ovog proizvoda.

Mislim da cu si nabaviti grijalicu sa metalnim kucistem i resetkom ali do tada sam osudjen da udisem zrak koji je prosao kroz ovu.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 08:54   #2
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Ovih dana se u sobi grijem ovakvom grijelaicom



Ukljucena je skoro cijeli dan i razmisljam o tome da li postoji mogusnost da ta plasticna resetka ispusta neke stetne organske plinove pri zagrijeavanju.
Svi znamo da plastika zna biti stetna ako se koristi kako ne treba, a nisam uspio naci nikakav certifikat da mi potvrdi igurnost ovog proizvoda.

Mislim da cu si nabaviti grijalicu sa metalnim kucistem i resetkom ali do tada sam osudjen da udisem zrak koji je prosao kroz ovu.
Ako gledaš na takav način, onda te mora zabrinjavati i "isparavanje" raznih metalnih čestica sa samog grijača, rešetki, dizanje prašine i grinja zbog puhanja, chemtrailsa....
Mislim da se time ne trebaš opterećivati, dok ne smrdi spaljena plastika sve je OK.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:04   #3
Ja bih se prije zabrinuo oko računa za struju, ta čuda znaju dosta gutat
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 18:51   #4
Ne trebaš se zabrijnjavati jer ako radi cijeli dan ne bude još dugo izdržala
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 20:03   #5
Bi se iznenadio koliko ove znadu durati. Da nešto ispuštaju u radu nakon toliko rada bi se same rešetke raspale jer bi potrošile materijal od kojeg su.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 21:01   #6
Istopila se

Prijenekidan je struja bila toliko slaba da se propeler nije moga okretati dovoljno brzo, a grijac je lagano topio resetku. Sreca pa sam na vrijeme dosao da iskljucim. Cijeli dan se izvjetravalo od spaljene plastike.
Jos uvijek radi ali morao sam da odsijecem skalpelom dijelove koji si se istopili unutra da ne zapinju za propeler.

Obicavao sam da je ostavim na timer pa da se pali oko 5 ujutro tako da mi bude toplo ujuto kad udjem u prostoriju.
Cini se da to nije bas pametna ideja.

Odlucio sam kupiti malo kvalitetniju grijalicu i nasao sam Rowenta, slicna ovoj, ali je kuciste od kvalitetnog bakelita. Vjerujem i da je propeler skupa sa motorom kvalitetniji.
Cijena je oko 30 eura.
Ova moja istoljena je bila 10 eura.

Ne daje mi se previse para ali kupicu nesto kvalitetnije. Ipak to treba da mi radi 20 sati dnevno, pogotovo sad kad bude zima.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:59   #7
Ako mora taku dugo raditi razmisli o nekoj infra grijalici
ovakvoj
http://www.njuskalo.hr/peci/elektric...oglas-13138188
ima tri zasebna grijača tjela , termostat ..a kaj je najvažnije nema pokretnih ni okretnih djelova pa može raditi bez nadzora ..samo ne ispred nje ostavljati lako zapaljive matrijale .Takvih grijalica ima i za zidnu ugradnju .
http://www.frigo.hr/detalji_proizvod...r-kg-1200.aspx
najbolja opcija je ovo
http://www.market.ba/oglas/ostalo-za...ovoljno/817408
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 14:35   #8
Za 20 sati dnevno kupi nešto kvalitetnije, od tih plastičnjača ćeš dobiti samo požar.

I kao što rekoh, pazi se jer dosta gutaju struje
Tiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 14:51   #9
Baš. Ima ovih kvarcnih jeftino po kojekakvim oglasnicima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:42   #10
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Istopila se

Prijenekidan je struja bila toliko slaba da se propeler nije moga okretati dovoljno brzo, a grijac je lagano topio resetku. Sreca pa sam na vrijeme dosao da iskljucim. Cijeli dan se izvjetravalo od spaljene plastike.
Jos uvijek radi ali morao sam da odsijecem skalpelom dijelove koji si se istopili unutra da ne zapinju za propeler.

Obicavao sam da je ostavim na timer pa da se pali oko 5 ujutro tako da mi bude toplo ujuto kad udjem u prostoriju.
Cini se da to nije bas pametna ideja.

Odlucio sam kupiti malo kvalitetniju grijalicu i nasao sam Rowenta, slicna ovoj, ali je kuciste od kvalitetnog bakelita. Vjerujem i da je propeler skupa sa motorom kvalitetniji.
Cijena je oko 30 eura.
Ova moja istoljena je bila 10 eura.

Ne daje mi se previse para ali kupicu nesto kvalitetnije. Ipak to treba da mi radi 20 sati dnevno, pogotovo sad kad bude zima.
To sam ja zacoprao, sorry Bit će da motor umorio od tolikog rada. Zar ne bi trebao kalorifer imati i termoosigurač upravo iz tog razloga ?

Ipak kupi nešto što može dulje raditi. Pogledaj na na toj Rowenti da nema slučajno naveden neki vremenski maksimum koji smije raditi u komadu. Iako, to bi bilo prvi put da čujem za tako nešto.
Bolje bi ti rješenje bilo uljni radijator.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:59   #11
Na ovim grijalicama što je on stavio taj termoosigurać obićno iz čista mira crkne vrlo brzo ili zajebava u startu tako da gasi grijalicu 15 sekundio od paljenja grijaća jer jer bude preblizo smješten (ima verzija baš osiguraća koji kad umre, umre i druga gdje je kao mali bimetal koji radi ko neki mali termostat i gasi sve čim se pregrije, ali kad se ohladi pnovno radi) u 90% slučajeva ga ljudi jednostavno prebrikaju.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 05:48   #12
Zna li netko koliko tocno srruje po 1h trosi ovakvo cudo? Cca?
Zaleks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2014., 06:20   #13
Ovisi kolike je snage , obično do 2 Kw ..pod uvjetom da radi non- stop
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.