Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2011., 20:09   #1901
Lijepo je dizajnirana ova Panasonicova mašina iz filmića.
City is offline  
Old 07.03.2011., 23:15   #1902
Da li mi neko moze odgovoriti zasto mi se ves na kraju pranja zalepi za bubanj? Jednostavno, ves koji je gore prkosi gravitaciji i ne spadne u prostor bubnja... Inace, ne koristim omeksivac, mozda ima veze sa tim? To se desava samo na kraju pranja, posle centrifuge koja ide na 1400rpm
Batanhl is offline  
Old 07.03.2011., 23:29   #1903
Centrifugalne sile kod novije generacije perilica s brzinama iznad 1600 okr./min su toliko jake...

da postoji rizik nastanka rupica u predivima odnosno to ne može izdržati svaka vrsta tekstila.

Zato neki ugledni proizvođači smanjili doživljaj odnosno prestali s 2000 okr./min - što s jedne strane ima strahovite zahtjeve oko balansiranja i vibracija (Miele je imao samo 10 sek. tih max 2000 okr./min), a s druge strane si otvaraju "bokove" prema kupcima glede tekstilne problematike jer nastaju mikro oštećenja odjevnih predmeta.

Pa imajući to u vidu, nije teško razumjeti zašto 1400 okr./min već lijepi odjevne predmete o periferiju bubnja. Odnosno to je još neki happy end! n

Neke perilice imaju tzv. relaksaciju nakon završne centrifuge odnosno vrtucka se bubanj još minutu-dvije da se smanji "spljoštenost" rublja od golemih centrifugalnih sila. Smanjite brzinu, drugog lijeka nema...

Ionako su te brze centrifuge neracionalan vid trošenja novca jer energetski daleko bolja kombinacija jeftine perilice s 1200 okr./min i onda potrošiti veliku sumu /1000 eura okvirno/ za sušilicu s toplinskom pumpom koja drastično sreže račun za struju jer osuši rublje s 1/3 el. struje - u odnosu na klasične sušilice.

Bolje onda tako rasporediti trošak kad se nabavlja:


cca 500 eura za perilicu s 1200 okr./min
cca 1000 eura za sušilicu s toplinskom pumpom (imaju ih Miele, AEG, Bosch, Siemens)

vs

1500 eura okvirno za perilicu s dramatično visokim brojem okretaja (neki još uvijek rade do 2000 okr./min, ali se većina zaustavila na 1600).
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 09.03.2011., 15:16   #1904
Imam jedan problem, kupio sam novu perilicu whirpool AWE 6514 i kad sam je prvi put uporabio pri centirfugi se cuo jak zvuk kao da zeljezo udara od nesto... znam da bi prvo trebalo pomislit na blokade ali blokade sam maknuo( barem one na straznjoj strani perilice) pa me zanima da li imaju jos neke blokade za koje nisam upoznat, rekli su mi da mozda ima s donje strane perilice( iako se u uputama spominje samo ta straga), i ako imaju takve blokade kako bi izgledale pogledao sam ispod i nisam vidio nista sto bi mi izgledalo tako? i naravno ako ima jos neka ideja u cemu bi mogao bit problem? hvala
naftalino is offline  
Old 09.03.2011., 15:37   #1905
Bilo bi uputno skinuti gornju i stražnju stranu...

Malo odmaknite od zida i s velikim oprezom (otvorena perilica, opasnost od strujnog udara) samo promatrajte kako se giba kada dok centrifugira odnosno da li hoće ili neće udariti po stranicama kad hvata tzv. balans rublja (podiže br. okr.). To su tipični momenti kad "zvizne"...

Ako bi se to događalo i kad je pun bubanj rublja (onda je lakše izbalansirati) ima nekoliko rješenja, ali najbolje vratiti natrag tu perilicu jer Whirlpool uglavnom ne vole ni kupci niti serviseri na duge staze.

Može se umetnuti unutra panel od mineralne vune. Ako lupa betonskim utegom, onda se našprica malo građ. pjene za brtvljenje vrata i drugi dan skine nožem višak. Ali čemu improvizirati, kad je nova perilica...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.03.2011., 12:39   #1906
Miele aili Simens čak možda Panasonic

Da se i ja priključim raspravi o perilicama rublja pošto mi treba nova. Dosta toga sam več vidjela u živo i na internetu. Pa više gledam manje znam. Trebam perilicu 7-8kg što bolje kvalitete, jer smo velika obitelj. A željela bi što bolju perilicu za novce koje sam spremna dati. Kažu da je Miele najbolja kvaliteta a je prilično skupa i bobanj bi mi odgovarao mali veći od 7kg. Našla sam Simens povoljniju 8kg a sada vidim na forumu, da se hvali Panasonic na sve strane. Do sada nisam znala da se i Panaconic bavi s izradom perilica i sl. Molim zamišljenje.
lela304 is offline  
Old 13.03.2011., 13:03   #1907
Panasonic perilice nude luksuznu EU klasu, a za upola manju cijenu...

Osim toga, tvrtka Matsushita (brandovi Panasonic i Technics) je već desetljećima sinonim za pouzdanu elektroniku i ostalu elektro opremu. Pitajte RTV servisera iz susjedstva ili lokalnog montera klima...

Da ne duljim, za nepunih 3500 kn (protis.hr) dobijete 8 kg perilicu s 1200 okr./min AAB plus motor bez četkica i kompletna zvučna izolacija perilice s panelima od mineralne vune. To, dakle te 4 stvari u kombinaciji, EU proizvođači računaju blizu 1000 eura i provjerite sami po portalima ili online shopping centri.

Dok traje ta promotivna ponuda Panasonic perilica u RH, to je nenadmašan omjer cijena/kvaliteta...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.03.2011., 19:46   #1908
Kako dugo su oni na tržištu s perilicama? Osobito na našem. Naime, dok sam tražila i gledala po dučanima nisam nigdje vidjela Panasonicove perilice. Gledala sam, da bi kupila vrhunsku perilicu europskog proizvođača a sada se mi nudi nova opcija za pola cijene in više od toga u istom rangu ako sam dobro shvatila?
lela304 is offline  
Old 13.03.2011., 20:34   #1909
Imate tu debatu o Panasonic na prethodnim stranicama...

Još 2005. godine su napravili najbolju perilicu/sušilicu globalno gledano jer opere i osuši 6 kg rublja za 1,8 kWh električne energije odnosno to je tada, prije 6 godina, bio tako avangardan proizvod (perilica i sušilica s toplinskom pumpom) da ga još nisu EU proizvođači ni uspjeli iskopirati. Preciznije rečeno, tek sada su se pojavile samo sušilice prve lige EU proizvođača s toplinskom pumpom (troše 1/3 el. energije u odnosu na obične sušilice). Napraviti perilicu/sušilicu s toplinskom pumpom do sada nije uspjelo ni jednoj drugoj tvrtki osim Panasonic - ali iz nepoznatih razloga su ih prodavali samo na azijskim tržištima. Tako da njima kvaliteta, inovacije i pouzdanost ne može nitko poricati jer su globalno gledano div u elektro branši.

Ukratko, to vam je sada prigoda jer za neku prosječnu cijenu reda 3 tisuće i nešto kn dobijete natprosječan proizvod i ne vidim da bi tu moglo doći do pogreške jer je to brand iz A1 skupine proizvođača. Što se tiče zastupljenosti na našem tržištu, prodaju oni perilice godinama - ali što to znači kad tipičan hrv. kupac razmišlja još u kategorijama Gorenje/Končar...

Usporedbe radi, slične velike perilice su tek nedavno počeli raditi EU proizvođači jer se 7-8 kg razred dugo vremena u Europi smatrao XXL za nekog EU kupca.
S druge strane, oni koji izvoze po cijelom svijetu (LG iz Koreje) su daleko bolji u velikim 8 kg perilicama nego malim 5 kg. Panasonic ide također u tu ligu globalnih izvoznika i bolje kupiti onda veliku perilicu takvog proizvođača.

Inače, meni osobno najviše drag Bosch/Siemens (BSH tvornica radi oba branda), ali toliko puno perilice za tako malo novca - to ne nude ni oni ni nitko drugi trenutno u Europi...

Imate filmić u prethodnim postovima pa si pogledajte kako radi ta perilica Panasonic s miješanjem rublja i izvedbu upravljačke ploče.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 13.03.2011., 21:41   #1910
Panasonic

Ja kupila (Panasonic NA-128VA2WEE) - sutra treba stići, pa javim dojmove..........inače ja sam ju platila 3.399.- ( na 6 rata ) preko net-a (ne znam smijem li tu napisati preko koga da ne ispadne reklama??)
Danny1 is offline  
Old 14.03.2011., 19:05   #1911
Perilica - Koji mod?

Nova perilica, ovako ima modove:

Pamuk:
hladno - 90. Za bijeli ili šareni, uobičajeno prljavaradna odjeća, posteljina stoljnjaci, donje rublje, ručnici 5,5 KG

Sintetika:
hladno - 60. Sintetičke tkanine, donje rublje, šarene tkanine, košulje koje se ne glačaju, bluze. 2,5 KG

Koji od ova dva da izaberen za standardne majice i rebatinke za fax, za u grad itd?

EDIT, na 40 se pere.
Necromonger is offline  
Old 14.03.2011., 21:26   #1912
Prva grupa programa je za tzv. robustan pamuk...

Tu je agitacija otopine za pranje energična i onda slijede 3 do 4 ciklusa ispiranja s centrifugom nakon svake vode.

U drugoj skupini programa je nježnije tumbanje rublja odnosno slabija agitacija otopine i ispire se bez centrifuge odnosno tek na kraju se može birati da li centrifugiranje ili ne...

Za te odjevne predmete koje ste naveli ide samo druga skupina programa i temperatura do 40 C, a traperice traže što prazniji bubanj jer će kad je puno rublja unutra biti veći rizik onih uzdužnih bijelih pruga. Traperice nemojte centrifugirati baš zbog tog rizika slamanja jeans tkanine...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 15.03.2011., 12:47   #1913
molim pomoć oko perilice, koja od dolje navedenih bi bila neka najbolja kupnja?
ili moze neka preporuka od drugih proizvođača

Ariston AQSL 05 U EU
Samsung WF0802NCE
Gorenje WA73127
LG F1056QD
Whirlpool AWO/E 91200/1
Bosh WAE20362BY
BEKO WMD 26126 PT
Hoover DYN 7144DP
LongJohn is offline  
Old 15.03.2011., 12:51   #1914
Da se vratim na temu Panasonic mašina. I ja nisam mogla odoljeti nakon detaljne prezentacije da ga ne odem vidjeti. Otišla sam jučer poslijepodne do Panasonica, vidila i uplatila je, te je očekujem do četvrtka. Nadam se da ću biti zadovoljna. Hvala za iscrpne informacije mali grizzly. Nadam se, da se mogu s kakvim nejasnoćama obratiti, s obzirom, da će to biti mašina s elektronikom, koju do sada nisam koristila na takvim i sličnim aparatima.
lela304 is offline  
Old 15.03.2011., 17:30   #1915
Napišite max. iznos i poželjnu dimenziju perilice...

Bolje tako nego po brandovima jer to zna jako zavarati kupca (npr. Hoover je Candy jer im išlo loše u Vel. Britaniji pa su kupili brit. proizvođača).

Ako imate prostora (za dubinu 60-ak cm) u kupaonici, onda vam je trenutno Panasonic ponuda bez premca i imate gore debatu i filmić.

I to pišem kao inače obožavatelj Bosch/Siemens, da ne bi bilo zabune...

Problem je ako trebate plitku perilicu jer tu EU proizvođači obično masno zaračunaju uštedu u prostoru - jedino Samsung i LG cijene plitke (44 cm) perilice korektno jer se ne razlikuju odviše cijenom od standardne dubine 52 cm, a oni se naplate uštedom u materijalu.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=omtg122Ym0Q&t=1039s
Engleska rivijera ili zašto oni ne luduju kod kuće
mali grizzly is offline  
Old 15.03.2011., 22:48   #1916
Quote:
DJM kaže: Pogledaj post
Hoće vidjet ćeš, nakon nekoliko prvih pranja bit ćeš prezadovoljan panasonicom nema bolja kupovine za manji novac od te, iz osobnog iskustva nakon pola godine ti velim da je
Evo jučer napokon stigla Panasonic NA-128VA2WEE nakon 10-tak dana čekanja jer ih navodno gen. zastupnik nije imao na skladištu. Cijena joj je 3360 kn i nakon prva 3 pranja mogu sa sigurnošću reći da će se isplatiti svaka uložena kuna (ukoliko ja ne budem baš taj baksuz koji je dobio jedini falš u cijeloj seriji). Radi baš kao na reklami http://www.youtube.com/watch?v=w-NEXDFXww0, centrifuga na 1200 okretaja je skoro nečujna bez vibracija a žena zadovoljna s opranim.
Preporuka svima koji se ne mogu odlučiti koji model kupiti.
Mali grizly još jednom hvala na recenziji.
mare042 is offline  
Old 15.03.2011., 23:16   #1917
gdje ste kupili Panasonic perilicu po toj cijeni?
__________________
"Nikad stati... osim kad se mora"
muharko is offline  
Old 16.03.2011., 09:47   #1918
Evo, i moja Panasonic je jučer oprala prvu rundu! Sjetih se jedne prapraprastare reklame za nečujne vodokotliće: dijete aktivira kotlić, voda curi a ono stoji i u čudu pita:"šta je ovo? VIDIM A NE ČUJEM !!!"
Tako sam se i ja jučer osjećala
Predobro!! Nadam se da će i čistoća opranog biti tako zadivljujuća (ma hoće -znam!!) !
mali grizzly - hvala puno na savjetima !!!
Danny1 is offline  
Old 16.03.2011., 09:50   #1919
Quote:
muharko kaže: Pogledaj post
gdje ste kupili Panasonic perilicu po toj cijeni?
Ja sam platila 3.399.- na klikni.hr
Danny1 is offline  
Old 16.03.2011., 18:48   #1920
Quote:
muharko kaže: Pogledaj post
gdje ste kupili Panasonic perilicu po toj cijeni?
http://www.supernet.hr/ danas gledam i više nije 3360 kn već 3.613,83 kn

Zadnje uređivanje mare042 : 16.03.2011. at 18:55.
mare042 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.