Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2011., 16:42   #1761
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
evo članak u kojem se piše da suho voće ima puno vitamina bla bla..ali da dijabetičari trebaju pripaziti...suhe sljive imaju 161kcal i 40,1 UH sto je puno previse pogotovo za dijetu od 1700kcal

http://dobar-dan.hr/o-vocu/suho-voce-orasasti-plodovi
E baš ti hvala. Vidjela sam to sad i pokušat ću ih uklopiti u one porcije voće i zamjene. 5 šljiva dnevno od cca 20 g mislim da mi neće jako dignuti šećer, a ako doista digne, morat ću nešt drugo smisliti za probavne smetnje..... Kalorijski taj moj 'izlet' je svega 32 kcal. Pa nije to tako puno.
Važno je da više ne jedem muesle od čokolade za doručak i voćne sensie i sve sa svježim voćem ( bez sušenog). Mljac. Ali je, kad sam bolje pogledala, to zaista šećerna bomba.
Javim kakav mi je profil na aparatiću čim ga napravim. Ludo me zanima....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 20:11   #1762
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Hvala ti na savjetu. Probat ću svašta pa kombinirati. Moje je mišljenje da pekari uopće ne koriste integralno brašno nego da farbaju kruh pa je to bijeli pofarbani kojeg prodaju pod crni/integralni.
ja sam došla do tog zaključka nakon isprobavanja različitih vrsta kruha
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 21:02   #1763
Quote:
linakina kaže: Pogledaj post
ja sam došla do tog zaključka nakon isprobavanja različitih vrsta kruha
i ja se slazem. svaki kruh koji mi izgleda "kao kolac" (onako mekan i izdasan) mi bas ne odgovara :-/.
s ovim svedskim mozes covjeka ubit koliko je tvrd, valjda je onda pravo crno/razeno brasno u njemu. skroz druga prica od kruha na kakav smo navikli.
a koji je to kruh za dijabeticare od klare? ne pronalazim ga na njihovim stranicama. Jel to ovaj mozda pod trajnim proizvodima, upakiran u najlon?
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 22:07   #1764
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
i ja se slazem. svaki kruh koji mi izgleda "kao kolac" (onako mekan i izdasan) mi bas ne odgovara :-/.
s ovim svedskim mozes covjeka ubit koliko je tvrd, valjda je onda pravo crno/razeno brasno u njemu. skroz druga prica od kruha na kakav smo navikli.
a koji je to kruh za dijabeticare od klare? ne pronalazim ga na njihovim stranicama. Jel to ovaj mozda pod trajnim proizvodima, upakiran u najlon?
je upakiran je u najlon, i ima popriličan rok trajanja, nekih 10tak dana. Meni je dobar, a kod nas je na polici s onim prepečencima i tostovima, skros pri dnu tak da mi se sad i teško sagnut po njega
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:23   #1765
Pitanje za sve koji imaju aparatiće. S čim se pikate? Koristite li lancete ili imate lancetare?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 16:51   #1766
Nalazi podignuti sa VV.. Nataste 3,7..nakon dorucka 3,6..nakon rucka 4,0.. Nakon vecere 4,4..

Gotova sa sranjima do 9mj
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:04   #1767
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Nalazi podignuti sa VV.. Nataste 3,7..nakon dorucka 3,6..nakon rucka 4,0.. Nakon vecere 4,4..

Gotova sa sranjima do 9mj
Bravo!

Sad sam vadila guk 2 h nakon ručka i imam 6,1 mmol/L. Pojela sam cca 140 g bijele dinstane riže s povrćem, 20 g mesa, oko 80 g Zagrebačkog sira i 120 g cikle. Sad nemam više lanceta.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:05   #1768
Draga, ako jedes meso, nema sira i obrnuto... Ako se drzis dijete of kors... Iako 6,1 je cist ok rezultat
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:05   #1769
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve koji imaju aparatiće. S čim se pikate? Koristite li lancete ili imate lancetare?
Što je to? Imam onu iglu koja se dobije uz aparatić pa se bocnem s njom.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:09   #1770
Lanceta je u biti igla kojom se pikaš,a lancetar je ime one kao olovke u koju ide lanceta,nariktaš koliko duboko želiš da te pikne i pikneš se.

Možeš se i samom lancetom,ručno piknuti..
__________________
08.2011.
lili36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:10   #1771
ja imam onaj aparatić kao kemijska olovka i posebne iglice za njega pa se s tim bockam
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:44   #1772
Quote:
Mischa kaže: Pogledaj post
Draga, ako jedes meso, nema sira i obrnuto... Ako se drzis dijete of kors... Iako 6,1 je cist ok rezultat
Slažem se ja s tobom da je to tako, ali po jelovniku stoji da pojedem 2 jedinice mesa i zamjena. 30 g kuhanog mesa je jedna jedinica, a 60 g Zagrebačkog sira je druga jedinica. Malo jesam improvizirala, priznam da nije sve bilo u gram. Meni je problem da prema tim preporučenim jelovnicima ne mogu pojesti 60 ili čak 90 g mesa po obroku pa kombiniram. Inače ću krepati od gladi.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:45   #1773
Quote:
linakina kaže: Pogledaj post
ja imam onaj aparatić kao kemijska olovka i posebne iglice za njega pa se s tim bockam
Ako nije tajna, koliko te koštao taj aparatić i koliko koštaju lancete? Ja sam sad naručila jednokratne lancete pa ću vidjeti koliko će me to koštati.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 17:57   #1774
Quote:
lili36 kaže: Pogledaj post
Lanceta je u biti igla kojom se pikaš,a lancetar je ime one kao olovke u koju ide lanceta,nariktaš koliko duboko želiš da te pikne i pikneš se.

Možeš se i samom lancetom,ručno piknuti..
Aha, onda imam i tu olovku.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 18:06   #1775
Evo, ja se konačno vidjela s ginom i on kaže da nije problem što u urinu nakon opeterećenja imam 3, jer nemam ketona i ostali nalaz OGTT-a je ok.
Istu stvar je rekao kao i žena koja radi u labu- negdje taj šećer mora izaći nakon opterećenja.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 18:13   #1776
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Evo, ja se konačno vidjela s ginom i on kaže da nije problem što u urinu nakon opeterećenja imam 3, jer nemam ketona i ostali nalaz OGTT-a je ok.
Istu stvar je rekao kao i žena koja radi u labu- negdje taj šećer mora izaći nakon opterećenja.
Šećer nakon opterećenja se metabolizira. Ulazi u stanice jetre, mišića, masnog tkiva i ostalih organa. Zaista ne znam o čem on priča. No, bilo kako bilo, ja saznala da ti urin uopće nisu trebali raditi. Drugim riječima, da nisi radila urin, ne bi bilo nikakve dileme.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 18:22   #1777
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Šećer nakon opterećenja se metabolizira. Ulazi u stanice jetre, mišića, masnog tkiva i ostalih organa. Zaista ne znam o čem on priča. No, bilo kako bilo, ja saznala da ti urin uopće nisu trebali raditi. Drugim riječima, da nisi radila urin, ne bi bilo nikakve dileme.
Ja nisam medicinske struke, ali to njihovo objašnjenje mi je totalno glupo i pojednostavljeno. Ja sam generalno malo sredila prehranu. Izbacila većinu slatkog, samo sladoledu ne mogu odoljeti. Valjda će sve biti ok.

Ne kužim baš ovo boldano? misliš, da ja nisam trebala raditi urin? zašto?
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 19:11   #1778
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ja nisam medicinske struke, ali to njihovo objašnjenje mi je totalno glupo i pojednostavljeno. Ja sam generalno malo sredila prehranu. Izbacila većinu slatkog, samo sladoledu ne mogu odoljeti. Valjda će sve biti ok.

Ne kužim baš ovo boldano? misliš, da ja nisam trebala raditi urin? zašto?
Zato što se po novijem u ogtt testiranju ne radi više urin nego samo šećer iz krvi. Mislim da urin na VV ne rade. Nek se jave cure koje su radile ogtt na vuku pa nek kažu.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 19:19   #1779
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Pitanje za sve koji imaju aparatiće. S čim se pikate? Koristite li lancete ili imate lancetare?
u pocetku lancete same, poslije lancetar - preporodila sam se. od lanceta su mi suze isle na oci; a nisam bas mimoza, bodem se svaku vecer injekcijama heparina

Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Sad sam vadila guk 2 h nakon ručka i imam 6,1 mmol/L. Pojela sam cca 140 g bijele dinstane riže s povrćem, 20 g mesa, oko 80 g Zagrebačkog sira i 120 g cikle. Sad nemam više lanceta.
s cim si to mjerila?
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 19:26   #1780
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Zato što se po novijem u ogtt testiranju ne radi više urin nego samo šećer iz krvi. Mislim da urin na VV ne rade. Nek se jave cure koje su radile ogtt na vuku pa nek kažu.
Tak je... Samo vade krv
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.