Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2007., 13:29   #21
Quote:
HipHopDaddy kaže: Pogledaj post
Evo, jucer supruga bila kod svog gina. Napravljen još jedan UZV.
Izgleda da je sve ok. Bebica raste, čuju se otkucaji srca. Cista miruje (ne povećava se, a niti smanjuje). Gin kaže da je sve to normalno i ok.
Jedino što ja nisam mogao prisustvovati UZV pregledu , bio sam na služb. putu.

Jedino stvar koja nije baš najbolja je što su supruzi povišeni leukociti u mokraći.

Vidjet ćemo što će doktor reći nakon analize mokraće...

Uglavno, trudnoća ide svojim tokom i izgleda da je sve ok. Sada mi je dosta lakše - zabrinula nas je ta cista.

Hvala vam svima koji ste se javili na ovu temu - olakšali ste nam čekanje do ovog pregleda.

Čujemo se mi još.

Pozdrav!

hej budući tata lijep pozdrav!

samo da vam kažem da vas leukociti ne moraju zabrinjavati... i ja sam ih imala u mokraći, slali su me još da obavim pretrage urina u mikrobiološkom laboratoriju i tamo se pokazalo da je sve sterilno i da nema nikakvih bakterija. u trudnoći su malo povišeni leukociti normalni, pogotovo kod prve jutarnje mokraće.

Eto ne brinite,sve će biti super!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 23:12   #22
Trudnoća-cista na jajniku

Evo da otvorim novi topić.
Bila sam kod ginića i rekao mi je da imam cistu na janiku.
Pa ako je itko imao cistu zanima me jel sve prošlo u redu jer
me jako strah?
Pusa svima!!!
__________________
...ZaŠtO BaŠ MeNi...
iznenadatrudna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 23:21   #23
Quote:
iznenadatrudna kaže: Pogledaj post
Evo da otvorim novi topić.
Bila sam kod ginića i rekao mi je da imam cistu na janiku.
Pa ako je itko imao cistu zanima me jel sve prošlo u redu jer
me jako strah?
Pusa svima!!!
moze biti sve ok a mozes imat i komplikacija.....jedna frendica je imala idealnu trudnocu a jajnici joj bili puni cista dok ova druga nije smjela ni usisavat i prelezala je zadnje tromjesecje ...samo ti slusaj svog ginekologa, tako ti je najbolje
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 23:29   #24
Quote:
iznenadatrudna kaže: Pogledaj post
Evo da otvorim novi topić.
Bila sam kod ginića i rekao mi je da imam cistu na janiku.
Pa ako je itko imao cistu zanima me jel sve prošlo u redu jer
me jako strah?
Pusa svima!!!
Dobro ti veli Wedding. Slusaj gina. Ja imam cistu na jajniku vec godinama, miruje, ne povecava se i ne stvara mi probleme pa tako nije bila prepreka ni za trudnocu koja je prosla super. Drzim fige.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2007., 14:32   #25
ne znam kolika je cista..
al evo i meni je gyn dijagnosticirao cistu ca. 2cm i rekao da ce do kraja trudnoce vjerovatno nestati..i ako kojim slucajem zavrsim u bolnici da je niposto ne diraju..
ne brini se..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 18:40   #26
ja sam isto u prvoj trudnoci,imala na desnom jajniku cistu,znalo me je tu i tamo da boli,ali je sve proslo u redu prema tome ja mislim da se ne brines previse ,bice sve uredu
phoebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 23:12   #27
trudnoća za ciste čini samo dobro. one se naime u trudnoći smanjuju ili u potpunosti nestaju, tako da mislim da će sve biti ok, ali svakako slušaj što ti gin savjetuje
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2007., 00:47   #28
ja već godinama imam cistu na lijevom jajniku, koja se ne mijenja niti na koji način, i isto mi nije radila problema u trudnoći, barem do sada nije .....
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:43   #29
ja svako malo imam novu cistu, jedna pukne, druga nastane i tako u krug.... ali u trudnoći nema ničega!!!!
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 18:46   #30
ja imam cistu na desnom jajniku promjera 2,5cm.ginica mi je rekla da ce puknit jer je to neka vodena cista
nadam se da nece biti nikakvih problema al sam procitala sta je wedding napisala i malo me frka jer u prvoj trudnoci nisam imala nikavih problema
povremeno me boli s desne strane
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2007., 17:12   #31
da vas pitam, evo i ja imam neku cistu od 30 mm na lijevom jajniku, ali me zanima jel nekoj od vas od te ciste kasnila menga, ja svoju nisam dobila od 19.11 a ginica mi je rekla da je to vjerojatno od ciste ili sam jako malo trudna pa se to ne vidi na uzv....
Piicek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 17:34   #32
evo ja nisam mama, niti sam trudna, ali imam problema sa cistama. meni ti zbog njih nisu dolazile menge, sve dok nisam počela piti kontracepcijske pilule. te ciste ili spontano puknu, pa dobiješ mengu ili pomoću tableta ili hormona.
a ako mengu nisi dobila od 19.11., trebalo bi se već vidjeti jesi li trudna ili ne.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 17:54   #33
Ovisi koliko dugo je trudna
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 17:54   #34
da, ali ja imam neku vodenu cistu za koju mi je gin rekla da ce sama puknuti i to je to ,nikakve pilule, (poslala me na vadenje bete, ali to mogu tek sljedeci tjedan obavit....)kakve ti ciste imaš, isto te neke vodene
Piicek is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2008., 18:03   #35
pa da, to su ti te vodene ciste. one su se meni stvarale na nezgodnom mjestu, pa su mi stvarale strašne bolove. zato sam i morala početi piti tablete. inače ne bi ni ja ništa počela uzimati. mnoge mlađe cure ne dobivaju mengu po par mjeseci, ili su dosta neredovite, ali to je sve zbog tih cisti. masa njih ne zna da ih ima jer ih ništa ne boli.
ja sam osim tih vodenih imala i nekakve ciste kao žuta masa koje se puno teže odstrane od vodenih. ponekad se treba ići i na operaciju. ja sam imala tu sreću da su mi i te žute mase pukle same od sebe, inače bi to morali riješiti operacijom.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 17:43   #36
I ja imam, doc rekao da ce otici sama i da ne treba nista poduzimati.
spidergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 22:43   #37
ja imala i nisam 3mj. dobila mengu...
gin mi dala Dabrostone i ja prokrvarila nakon tjedan dana a s time otišla i cista
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2008., 22:46   #38
meni je doktorica rekli da bi trebala u trudnoci puknit oko 12og tjedna i ja se iskreno nadam da je vec pukla jer sam sad 13+jos nesto trudna,malo me i frka al za tjedan dana cu na kontrolu pa cu onda znat sa sigurnoscu
klara_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 16:30   #39
Cista u trudnoći

ako postoji tema molim vas da spojite ... malo sam luda pa ju ne nalazim


naime, trudna sam 12 tjedna ... trudnoću (kao i prvu) kontroliram kod istog privatnika ... na prvom pregledu, prije mjesec i nešto našao je i cistu na desnom jajniku (iz desnog jajnika je i potekla trudnoća) ... naravno da sam odmah se uspaničarila jer je dosta velika cca 8 cm i nikada nisam imala problema (nalazi uvijek uredni, pape uvijek OK) ... no on je rekao da je to žuto tijelo iz koje se beba hrani dok ne "proradi" hranjenje iz posteljice te da će se cista potom osušiti ... da to nije uobičajeno no da nije niti rijetkost ..

kako ja cijelo vrijeme osjećam neka probadanja (hoćeš s lijeve hoćeš s desne strane) ipak sam odlučila pričekati slijedeću kontrolu i potom otići u vinogradsku ... prošli tjedan ponovo bila ne pregledu u nadi da je s bebom sve OK i da je cista nestala (mada sam me probadanja nisu napustila) ...

i naravno šok ... ne da se cista nije posušila nego je i narasla za 1 cm ...
ja u šoku ... beba je OK, veliki smo 4,59 cm, srčeko kuca, imamo sve prstiće na rukicama no mene muči cista ... veli on da nije neuobičajeno da ona ostane tokom cijele trudnoće (ne znam zašto mi to nije rekao i prije mjesec dana) i da nema mjesta panici ... usto je rekao da se zna to i operirati no da se povečava rizik od pobačaja te da operacije nije potrebna s obzirom da je žuti tijelo nestalo i da se beba hrani iz posteljice ...

kako mi dolje počelo i svrbiti, a on otišao na GO, ja sam otišla u vinogradsku da vidimo što i kako ...
slijedi novi šok kaže meni dr. da je ta cista ipak malo prevelika (napominjem da me nije pregledao nego je čitao iz papira privatnog gin.) i da bi to trebalo operirati ... mislim kak sad??? poslao me da izvadim CA-125 i dođem sutra njemu na UZV pa će odlučiti ...

kaj da vam velim? suze su mi stalno u očima ... sad kad sam došla doma, malo sam kopala po netu i našla da taj CA-125 može biti povišen zbog trudnoće (znači ne mora ukazivati na rak jajanika) ...

jel imao tko iskustva s tim???

Edit: sorry na podužem postu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 17:46   #40
Opusti se, duboko udahni i razmišljaj racionalno. Jedna moja frendica cijelu trudnoću imala cistu,kaže da joj je bol bila najgora, inače ona je već bila operirana pa joj se ponovno javila i rekli da će teško ostati trudna. Od prve. Drugoj frendici cista od 5,6 cm nestala do 17 tj. Moj miom rastao do cca20. i prestao.
Ako hoćeš idi Kosu ili Podobniku(ova druga frendica se kontrolira kod njega i rekao joj da ako će rasti da bi on to izvukao van. )Dakle,telefon u ruke i zovi i vidi šta će ti reći! I ne paničari nego se smiri!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:37.