Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2008., 18:08   #41
...svakako se probaj smiriti do sutrašnjeg uzv-a...a nakon toga potraži i drugo mišljenje...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:08   #42
Ne znam....ja sam cilu trudnoću imala cistu veličine 4.5 cm na lijevom jajniku
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 18:14   #43
ja sam inače dosta racionalna osoba, ali ovo se stresno do srži ... sutra idem na uzv pa ćemo vidjeti da li je i koliko narasla i da li je bebica OK

kod prvog pregleda 03.06. => Desni jajnik je povećan, sa žutim tijelom i cistom oštrih kontura, anehogenog sadržaja, promjera 7,8 x 5,7 x 6,8 cm

sedam dana poslije 10.06. => Na desnom jajniku se prikaže cista oštrih kontura, anehoenog sadržaja promjera 8,9 x 6,2 x 7,2 cm. U Douglasu nema slobodne tekućine.

mjesec dana poslije 08.07. => Na desnom jajniku i dalje perzistira cista anehoenog sadržaja vel. 9,0 x 6,2 x 8,8 cm.

znači ona je rasla i ja je osjećam ... znam me neki puta probosti no više me zna zaboliti lijevi jajnik koji je po nalazima uredan
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 20:58   #44
Da te utješim, moja šogorica imala cistu na jajniku koju su joj otkrili u trudnoći.
Cista nestala do kraja trudnoće.
Osim toga današnja medicina je nevjerojatna: ja čitala članak o tome kako su bebi staroj 21 tj. operirali kralježnicu, u maternici naravno. Vratili ga nutra i rodio se zdrav dečkić.
Nemoj se bojati! I potraži treće i četvrto stručno mišljenje, ako treba, kako bi mogla donijeti pravilnu odluku.
Želim ti sve najbolje
__________________
Zaljubljena !!!
Fanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 10:42   #45
Ja sam jučer bila na prvom pregledu sa 7. tjedana i 4 dana.... Nikad u životu nisam imala problema s papa testom ili cistama, međutim, jučer mi je otkrio cistu na jajniku, 5cm. Dobila sam Dabrostone i rekao mi da mirujem, pa ćemo za 4 tjedna vidjeti hoće li se cista smanjiti ili nestati. Koliko sam ja shvatila-kirurški zahvat je potreban ukoliko se cista povećava, a to se događa oko 12. tjedna trudnoće. Dakle, sve će biti dobro čak i ako cista ostane ovakve veličine kakva je sad...

Lavice, sada nema mjesta živciranju! Samo smireno!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 11:08   #46
https://www.forum.hr/showthread.php?t=287217 https://www.forum.hr/showthread.php?t=258650 Evo već postojeće teme

Ja sam imala ciste na oba jajnika u trudnoći i smanjivale su se, ali meni je rečeno da to nema nikakve posljedice na trudnoću, jedna je bila 4cm, druga 2cm...
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 11:26   #47
cure, hvala Vam!

danas sam vadila krv za ca125 ... nalaz je slijedeći tjedan ... u 13 imam UZV pa javim ... naravno da mi nije svejedno, no malo sam mirnija, mada i hrpa stvari nije jasna ... no definitivno mijenjam ovog privatnika
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 14:37   #48
eto mene ... bila kod dr. Tučkara ... rekla sam mu da me je jako preplašio ... no danas je zaista bio divan ... objasnio mi je da se vjerojatno ne radi o tumoru no cista je dosta velika i mogla bi stvarati probleme kasnije (mogla bi puknuti ili se okrenuti)...
kad dobijem nalaz ca125, u utorak, odmah da idem k njemu jer će tada odlučiti da li ću na operaciju ili ne, a u međuvremenu će moj "slučaj" pred tim liječnika pa ... ako ću morati na operaciju, ona se mora obaviti odmah jer maternica raste i kasnije to ne bi bilo moguće ....

veličina ciste je u principu ista (znači nije rasla unutar tjdan dana)


i bebica je dobro narasli smo za 2 cm i veliki smo 6,4 cm ... nuhalni nabor je 1,3 mm (koliko sam uspjela izguglati to je OK ??) ...
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 15:46   #49
Ma super,glavno da bebek raste,nuhalni je super! Nadam se da će se oni fino izkonzultirati,tebi cista prestati rasti i da će sve biti po psu.Sretno!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 16:16   #50
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
eto mene ... bila kod dr. Tučkara ... rekla sam mu da me je jako preplašio ... no danas je zaista bio divan ... objasnio mi je da se vjerojatno ne radi o tumoru no cista je dosta velika i mogla bi stvarati probleme kasnije (mogla bi puknuti ili se okrenuti)...
kad dobijem nalaz ca125, u utorak, odmah da idem k njemu jer će tada odlučiti da li ću na operaciju ili ne, a u međuvremenu će moj "slučaj" pred tim liječnika pa ... ako ću morati na operaciju, ona se mora obaviti odmah jer maternica raste i kasnije to ne bi bilo moguće ....

veličina ciste je u principu ista (znači nije rasla unutar tjdan dana)


i bebica je dobro narasli smo za 2 cm i veliki smo 6,4 cm ... nuhalni nabor je 1,3 mm (koliko sam uspjela izguglati to je OK ??) ...
lavice nemoj se brinuti ako ca 125 bude povišen, čitala sam negdje ranije, a sad sam išla još jednom provjeriti, da je on povišen i kod cisti, ne nužno tumora, uostalom pogledaj sama ovdje i ovdje


bitno da je bebica dobro i da raste
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 16:47   #51
to mi je i dr. rekao ... dapače, vjeruje da će biti povišen (zbog trudnoće) no ondak mi nije jasno zašto me na to slao ... ali dobro ... više mi se sviđaju ti kaj pušu na hladno nego ovaj privatnik kod kojeg sam bila, koji me uvjeravao 1) da će se sama posušiti 2) kad se nije posušila, da nije neuobičajeno da bude prisutna tokom cijele trudnoće 3) da je to sve OK, a ona velika 9 cm

sad sam se sjetila ... dok me pregledavao rekao je da je u cisti bistra tekućina ... kaj to znači?
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2008., 11:08   #52
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
sad sam se sjetila ... dok me pregledavao rekao je da je u cisti bistra tekućina ... kaj to znači?
Mislim da ti je to onda vodena cista...ja sam ju imala, doduše nisam bila trudna, ali nije mi sama pukla i morala sam na operaciju, no nije mi ni narasla, s tim da mi se jedan dan kak sam pila ni ne znam sad koje više tablete, nešto izlilo iz mene tipa kao voda, jer nije se osjetio miris mokraće, ja sva sretna, reko pukla je, dođem na pregled, a ona tamo iste veličine kao i prije, rekla dokica da je moguće da se ona ponovo napunila. S tim da moja cista nije bila baš na jajniku nego nemam pojma ni ja na čemu se držala, uglavnom jajovod je bio preko nje se raširio, tako da sam i htjela zatrudniti nisam mogla. A opće ju nisam osjetila jer sam prilično dole široka, možda je bilo kakvih probadanja, ali vjerojatno tome nisam pridavala pažnju, dok nisam došla na pregled, zamisli to mi je bio i prvi pregled opće kod ginekologa i odmah šok. dođem po kontracepciju, a ono imam kaj vidjeti....uglavnom nalazi su bili ok, nakon skoro dvije godine ostala trudna, i za sad je nema, ali sam na početku trudnoće imala hematom zbog hormona, i to takav da je mm pital odmah kaj je to na slici kad sam mu pokazala bebicu, već se splašil da su dvije bebice , no kak ga je beba prerasla više ga nema, dal se osušio ili kaj ne znam stvarno. a nisam ni ostala doma zbog njega, normalno sam hodala na posao.

Uf, ja se sad raspisala, nećete se valjda ljutiti !
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 17:02   #53
drage moje, dobre vijesti :lux :

nalaz ca-125 je više nego odličan ... gornja granica je 35, moj nalaz je 24 ... no opet trudnoća može dati lažne rezultate ...
s nalazom bila kod dr. ... obavio je uzv i cista se od četvrtka smanjila sa 9 x 6 na 8 x 5 tako da na operaciju neću morati ... kaže da cista ne bi trebala utjecati na rast bebača (koji je btw super ) ... za 2 tjedna mi rekao da dođem na kontrolu
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 21:48   #54
Lavice, baš mi je drago... Vidiš da će sve biti ok.

Ja ne znam ništa do 13.8. kad mi je idući pregled. Iskreno se nadam da će se i moja cista smanjiti... Jedino mi palo na pamet da postoji šansa da cista prsne, jedino što me muči-ako do toga dođe, hoću li ja to ikako osjetiti!? Curama koje nisu trudne takva puknuta cista ode s mengom, a za nas trudnice ... ne znam... Ako tko zna , nek mi javi..
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:30   #55
hvala, hvala ... nadamo se da će i na kontroli biti sve OK


meni je "onaj" bivši gin. na moje pitanje kako ću ja to osjetiti, tj da li će mi nešto iscuriti (ne, znam, nikada nisam se s time bila susrela, niti sam o tome čitala) s podsmjehom odgovorio da to pukne u trbušnoj šupljini i da mi ništa neće iscuriti ... to je sve kaj ja znam .... pa tko se u to više kuži nek napiše
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 17:07   #56
Lavice, aj super sto su prognoze dobre

dobronamdosla

spojila sam ti temu s postojecom
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 22:08   #57
hej, Lavice drago mi je da imas dobre vijesti..ima kakvih novosti? Ja sam 8 tj. trudna i imam cistu na desnom jajniku od 6cm..ponekad me boli..al gin mi rekao da ce nestati! Nadam se da je u pravu.. i puno mi je lakse kad vidim koliko trudnoca je proslo sasvim ok unatoc cisti!!
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 09:17   #58
slijedeći tjedan idem na kontrolu pa ću javiti novosti ...

meni je prvo rekao da će ona sama nestati (posušiti se) do cca 10-og tjedna no nije (čak je i narasla) pa mi je onda rekao da može tu biti i cijelu trudnoću ... što me je bilo i preplašilo i razljutilo jer mi nije sve rekao ...

no evo na zadnjem uzv se smanjila pa se nadam da će i nestati ... samo da ne raste dalje ... no i dalje ju osjećam (čitaj => zaboli me, ali ne tako strašno)
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2008., 18:45   #59
Sve smo u iščekivanju, ha?
Ja još 12 dana pa na pregled... I nadam se da sam ubila cistu!!!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 13:18   #60
Quote:
iznenadatrudna kaže: Pogledaj post
Evo da otvorim novi topić.
Bila sam kod ginića i rekao mi je da imam cistu na janiku.
Pa ako je itko imao cistu zanima me jel sve prošlo u redu jer
me jako strah?
Pusa svima!!!
Meni je dok otkrila cistu na desnom jajniku 4x5 isti dan kad mi je ustanovila trudnoću(kako sam se bila prepala), no smirila me kad mi je rekla da se to hoće napravit na početku trudnoće i da će sama nestati.
Mara* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.