Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 22:04   #61
Aj odašilji ajsikju # na PM, ako ti nisan preodbojna
Vasilisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:02   #62
Vibriranje i "ukočenost" u glavi

Jedan dio glave mi vibrira... Ono kao kad mišići na nogama ili rukama počnu vibrirati, ali ovo je u glavi pa me malo strah.
Također, na istom dijelu glave znam osjećati neku čudnu ukočenost, nešto kao da imam grč ili da mi se dio glave povukao prema unutra pa nikako da se otpusti...

Uglavnom, što to znači i je li normalno?
kolikotoliko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:27   #63
koji dio glave?
malo zbunjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:33   #64
Malo iznad uha i prema očima. Kad stisnem zube pa ih kao mičem lijevo-desno, onda mi se pomiče taj dio u glavi.
kolikotoliko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:44   #65
pomiće se i meni kao vjerojatno i svima a ono što ti vibrira to ti je vjerojatno živac. bar su meni tako objasnili kad meni "zavibrira". možda imaš problema sa zubima?
malo zbunjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:48   #66
Well, ponekad osjetim to (ukočenost, bol, kad mi je u tom dijelu glave) kao da se spaja s jednim zubom, a ponekad mi se čini čak i s uhom.
Zubi su mi savršeno nepokvareni, ali mislim da imam prilično osjetljivo zubno meso...
kolikotoliko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 19:52   #67
e pa sad znaš koja ti je sljedeća stanica, ako te to jako muči odi do stomatologa pa ćeš vidjeti. nadam se da ćeš naći rješenje.
malo zbunjena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 04:00   #68
Govoris o temporalnom misicu, to je misic koji pomaze kod zvakanja. Bilo koji misic moze pocet vibrirati u mirovanju kod osoba koje su umorne, neispavane. Dosta cesta pojava na licu, oku... kod neispavanih studenata npr.

Ako se javlja bol i povezano je uz probleme s vidom, u starijih osoba, treba ici lijecniku.
Nikka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:50   #69
i meni se dogadja ovakva bol... ali nije upala sinusa.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 20:55   #70
Quote:
hyperactive_anki kaže: Pogledaj post
i meni se dogadja ovakva bol... ali nije upala sinusa.

kako znaš da nije?
cvitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 22:19   #71
Zato što znam bol sinusa.
Ovo nije iznad obrve kako je to kod sinusa (iznad oka) - meni je ispod obrve - ona kost...
e pa kao da me ta kost boli ili malčice ispod nje.
__________________
"Don't be yourself - be someone a little nicer."
hyperactive_anki is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:09   #72
Pritisak u glavi

ovo pitam za jednog mog prijatelja koji trenutno ima pokvaren komp
on kaže da osjeća neki čudan pritisak u glvai, a kad rukom malo jače glavu okrene u neku stranu čuje se kao da nešto škljocne

da li je možda imao netko nešto slično i da li može otprilike reći o čemu se radi
jer on je išao na preglede pa čeka nalaze
__________________
HA HA
Nelson Muntz is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 23:14   #73
da još nadodam, u pubertetu je i na sistematskom je imao visoki tlak
__________________
HA HA
Nelson Muntz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 14:28   #74
Pritisak u glavi

Imam problem koji se zove pritisak u glavi koji već traje više od tri mjeseca. Stalno imam osjećaj da mi se žile u glavi jako naprežu. Kad legnem u krevet pritisak je još veći zbog toga što sam naslonio glavu na jastuk. Situacija vjerojatno nije toliko strašna jer bi mi pritisak popustio nakon par sati u krevetu. Međutim, javlja mi se stalno po danu, a ne znam kako da izađem na kraj s tim. Možda je visoki tlak. Jel netko od vas zna nešto o tome? Unaprijed hvala.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2008., 15:59   #75
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Imam problem koji se zove pritisak u glavi koji već traje više od tri mjeseca. Stalno imam osjećaj da mi se žile u glavi jako naprežu. Kad legnem u krevet pritisak je još veći zbog toga što sam naslonio glavu na jastuk. Situacija vjerojatno nije toliko strašna jer bi mi pritisak popustio nakon par sati u krevetu. Međutim, javlja mi se stalno po danu, a ne znam kako da izađem na kraj s tim. Možda je visoki tlak. Jel netko od vas zna nešto o tome? Unaprijed hvala.
Pregledaj si tlak i sinuse.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 12:02   #76
Quote:
lolhipohondar kaže: Pogledaj post
Ne znam jel mi se ovo dogada zbog pritiska ili cega vec, sad vec 3. dan imam cudan osjecaj u glavi. Kada skrecem pogled s jednog predmeta na drugi osjecam vrtoglavicu, neprestano sam umoran, a nakon spavanja imam isti osjecaj. Nemam visoku temperaturu, a za tlak ne znam (znam da bi bilo dobro da ga znam) ali su mi zile na rukama cesto ispupcene. Prije nego sto je ovo pocelo osjetio sam nekakvo napuhavanje u glavi i od panike sam skocio iz kreveta... od onda je sve cudno. Ne zelim jurit odmah doktoru koji ce me slat na sve moguce pretrage jer mi skola pocinje za tjedan dana i ne zelim lezat doma...
to se meni danas dogodilo u skoli.....odjednom sam dobio taj neki cudan osjecaj....al nemogu to opisati....full kompliciranno.....otisao sam doma i izmjerio tlak (145 sa 90.....)...sto je jako visoko za mojih 13 god....to mi se deslio i prosle godine....poslali su me u bolnicu... tamo su mi radili sve bozje pretrage tjedan dana......nakon dva do tri tjedna to je prestalo...i kao sto sam vec napisao, ponovno se danas vratilo...!
Tionio is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 23:38   #77
ima nas jos s tim problemima

prije desetak dana sam vanka izgubila svijest i imala epilepticni napad za koji nikome nije jasno od cega je buduci da nemam epi. od tada je par dana sve bilo ok do prekjucer kada sam prije nego ce se sruciti oluja vanka jednostavno osjetila te iste simptome uz to sto su mi se zacepile usi (kao kada putujem pa naglo mijenjam visinsku razliku). Takodjer pojma nemam sta je.
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 15:28   #78
Quote:
cruce kaže: Pogledaj post
prije desetak dana sam vanka izgubila svijest i imala epilepticni napad za koji nikome nije jasno od cega je buduci da nemam epi. od tada je par dana sve bilo ok do prekjucer kada sam prije nego ce se sruciti oluja vanka jednostavno osjetila te iste simptome uz to sto su mi se zacepile usi (kao kada putujem pa naglo mijenjam visinsku razliku). Takodjer pojma nemam sta je.
Nemoj . Ja sam do dobila epilepsiju sa 6 godina i to mi se u pubertetu povuklo,imala sam žarišne promjene na lijevoj strani -čini mi se,glave...sada imam 26 godina,čepe mi se isto uši,pritisak neki osjećam-tlak uvijek u redu, krvna slika ok.,nalaz rtg vratne kralježnice uredan..dalje nisam išla na daljnje preglede,zadnji kontrolni eeg obavila 2003 godine-bio uredan ...pa sam se sad malo zaintrigirala kada sam pročitala tvoje saimptome čepljenja ušiju...jesi bila u bolnici kada si pala u nesvijest i šta su rekli ?
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2009., 00:51   #79
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Nemoj . Ja sam do dobila epilepsiju sa 6 godina i to mi se u pubertetu povuklo,imala sam žarišne promjene na lijevoj strani -čini mi se,glave...sada imam 26 godina,čepe mi se isto uši,pritisak neki osjećam-tlak uvijek u redu, krvna slika ok.,nalaz rtg vratne kralježnice uredan..dalje nisam išla na daljnje preglede,zadnji kontrolni eeg obavila 2003 godine-bio uredan ...pa sam se sad malo zaintrigirala kada sam pročitala tvoje saimptome čepljenja ušiju...jesi bila u bolnici kada si pala u nesvijest i šta su rekli ?
Jesam. Sumnjali su na epi, ali takodjer i na dehidraciju buduci da sam cijeli dan bila na jakom suncu i malo tekucine pila (novinar na terenu). dali su mi infuziju i za desetak minuta sam bila kao nova. nekih 5 sati ranije prije pada u nesvijest su mi se zacepile usi, ali zbog putovanja i mijenjanja visinske razlike. Ali ovo posljednje začipanje ušiju bila sam u stanu, nisam nigdje putovala, imala sam cudan osjecaj u glavi ali nisam padala u nesvijest niti sam imala epi napad. takodjer sam upratila da je to posljednje zacipanje usiju bilo par minuta prije nego ce se sručiti oluja (nagla promjena vremena), tako da mi je palo na pamet da se mozda tlak zraka naglo promijenio zbog nagle promjene vremena. ali problem je u tome sto ja nikada nisam bila meteropata uglavnom, moram radit uskoro EEG s deprivacijom spavanja pa da se vidi sta je. Trebala sam radit i MR ali se ispostavilo da ju ne smijem raditi jer imam metala u glavi.
cruce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 23:46   #80
Probadanje u glavi?

dešava mi se da me probode u glavi ponekad. bol bude oštra i brzo prođe. kao da me netko iglicom ubo. i ponovi se više puta u danu... i onda neko vrijeme ništa i tako opet... zna li netko šta to može biti? inače imam problema sa vratnom kralježnicom ako to ima kakve veze...
lost_17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.