Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2014., 08:50   #221
5 dana može stajati otvoreno, piše ti na ambalaži.
nisam nikad pila to od vanilije ali u običnom alpro sojinom mlijeku se, kad je pokvareno, naprave grudice i promijeni miris.
nije to nužno nakon 5 dana ali eventualno još dan dva više.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 00:00   #222
Ja te rokove trajanja po ambalažama uzimam okvirno jer mi se nije jednom dogodilo da je nečemu istekao rok, a da je namirnica bila savim ok za konzumirati.

Znači zgruda se, ok budem baš provjerila sutra jel to još pitko, bit će tjedan dana da je otvoreno. Kontam da ću si uzimati manja pakiranja za početak, puno mi je ovo, još se navikavam na okus.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 01:31   #223
Ja nikad ne kupujem to mlijeko od alpro soje, nekad kad se bas pozelim uzmem malo na slamkicu, zato jer mi je od svih mlijeka alpro sojino nekako najumjetnije, uvijek šećer, 2%žitarice, i pusti neki dodaci bla bla...

Dobro mi je alnatura čokoladno sojino, najbolje mi je rižino i riža-vanilija iz mullera na bio odjeljku, litar samo 13 kuna, lagano je i svasta mogu sa njim radit.

Probala sam vitariz čoko od riže iz bio bio ducana i savršenooo je, najbolje čokoladno, tamno gusto,kremasto i bogati gorkastiji okus čokolade.

I savršeno mi je bademovo od Isola bio marke
madame_tamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 14:13   #224
Jel netko probao mlijeko od quinoe? Kupila bih a nemam predodžbu kakvog bi moglo biti okusa..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 15:00   #225
Quote:
alexandra_zg kaže: Pogledaj post
Jel netko probao mlijeko od quinoe? Kupila bih a nemam predodžbu kakvog bi moglo biti okusa..
Gdje ga ima za kupiti, nisam još vidjela? Dobro zvuči!
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 14:19   #226
Quinoa, hm, nadam se da ju operu prije nego naprave mlijeko od nje, jer, kupila sam u DM-u u Sloveniji quinoa pahuljice (napuhnute, kao kokice) i uzasno su gorke. I quinoa za kuhanje je gorka ako se ne opere. Javi ako probas, ali ako je Isola Bio, vjerujem da su ga napravili kako treba.

Neki dan sam popila kamutovo mlijeko, isto Isola Bio:



Da, popila sam 750 ml u jednoj veceri

Jako je fino, iznenadilo me. Naime, slicno je rizinom mlijeku, ali konkretnije. Bojala sam se da mi nece biti fino jer mi Alnatura dinkelovo mlijeko nije fino. Sad bih mogla probati Isola Bio dinkelovo.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 18:27   #227
Ima ga u ponudi preko jednog web shopa:

http://www.mojaalergija.si/bio-kvino...pitek-1-l.html

Nisam ga ovaj puta naručila jer sam uzela ogromne količine kokosovog vrhnja za šlag i bademovo vrhnje za kuhanje i tak nekih ne baš jeftinih drugih namirnica pa sam vrlo brzo probila planirani budžet.. Ugl, drugi puta ću uzeti mlijeko pa ćemo vidjeti kakvo je..
__________________
ALBUMI
alexandra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2014., 19:07   #228
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Neki dan sam popila kamutovo mlijeko, isto Isola Bio:

http://www.isolabio.com/img/Images/p...Kamut_2012.png

Da, popila sam 750 ml u jednoj veceri

Jako je fino, iznenadilo me. Naime, slicno je rizinom mlijeku, ali konkretnije. Bojala sam se da mi nece biti fino jer mi Alnatura dinkelovo mlijeko nije fino. Sad bih mogla probati Isola Bio dinkelovo.
Ovo sam vidila u dm-u ali nisam probala, jel i ono 20 kn 750 ml?
Acid_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 11:18   #229
Quote:
madame_tamara kaže: Pogledaj post
Dobro mi je alnatura čokoladno sojino, najbolje mi je rižino i riža-vanilija iz mullera na bio odjeljku, litar samo 13 kuna, lagano je i svasta mogu sa njim radit.
sad je to rižino bilo na akciji za 9 kuna, kupila sam po prvi puta.

nekako je slatkasto! iako gore piše da nema kristalšećera. a onda sam skontala da vjerojatno nema kristalšećera, a nigdje ne piše da nema nekog drugog zaslađivača unutra...trebam čitat bolje deklaracije. što ti je marketing s naslovnice koji te odvede u krivom smjeru.



pitanje je, s obzirom da po prvi puta konzumiram biljno mlijeko pa eksperimentiram: ima li neko mlijeko koje nema sladora unutra? koje su cijene ok? nemam uopće pojma što znači povoljno ili ne kad vidim cijenu.

ok, ovo za muller i rižino mlijeko sam ubola pukom srećom, a ne prethodnim istraživanjem
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 12:16   #230
Rižino (i zobeno) mlijeko jesu prirodno slatka tako da je moguće da su ti slatka čak i ako nema dodanih šećera (čitaj sastav )
Evo ovo zobeno mlijeko iz dm-a je zbilja bez ikakvih šećera, ali zob da tu jednu slatkoću koja je meni nekad ne odgovara (ako ga stavljam u zobene npr.)

(mislim da je to ovo)

Volim alpro soya unsweetened, ono je totalno neutralno i nema šećera, a soja sama po sebi i nije slatka.
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 12:51   #231
tearsinheaven, hvala ti! svakako ću probati!
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:43   #232
U Sloveniji su u Hoferu mlijeka po 1,09 eurića - bio uzgoj, dodan kalcij


a u njihovom šparu isto 1,09 - kalcij + b12


na akciji bude i jeftinije. pa onda nemoj ić van u nabavku.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 19:50   #233
Osim toga, indeks percepcije korupcije u Sloveniji je manji nego u Hrvatskoj, pa je za ocekivati da ce od poreza kojeg platimo veci postotak ici u ciljane svrhe, a ne politicarima u dzep.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2014., 20:35   #234
Sad sam mnogo ljuta
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 13:29   #235
Kupila sam nedavno Alpro kokosovo mlijeko jer sam tražila zamjenu za kravlje, budući da me od kravljeg boli trbuh. Međutim, koliko god obožavam kokos, meni je to mlijeko uništilo i kolače i kavu i sve .
Jednostavno mi to nije bilo to.

Možete li mi preporučiti neko biljno mlijeko da je relativno ugodnog okusa? I gdje kupiti? Hvala unaprijed.
__________________
.
Lady Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2014., 15:06   #236
Za kavu sojino, Alpro ili Provamel (bio&bio).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 18:36   #237
Napišite mi koja od Alnaturinih su vam najukusnija ?

Tnx!
__________________
To bring the pieces back together rediscover communication.
Elisea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 19:31   #238
Elisea, ja sam jedno vrijeme kupovala naizmjence Alnaturino rižino i sojino, u potrazi za prihvatljivom zamjenom za mlijeko u jutarnjoj kavi.
Oba su OK, ali Alprovim ipak nisu ni do koljena. Nažalost, jer im je cijena daleko povoljnija.
(Alprova su mi sva prefina - osim onog nezašećerenog, s kojim mi kava ima grozan okus.)
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 19:35   #239
nikad ne kupujem alnaturino. kupujem alpro i to samo obično sojino ili eventualno ono malo voćno. druga (koja sam probala: alnatura, ekozona... čak i isolabio) su mi bezveze. evo sad sam kupila sparovo sojino i rižino da probam, nisam još.
rijetko uzmem rižino (bilo koje) ako mi treba za kolače ili palačinke.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2015., 19:40   #240
Meni je od njihovih rižino najfinije, ali ne mora svakom biti tako. I, na njemu se nemre skuhat puding.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.