Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 05:11   #1
Dječje gliste

Pozdrav!
Rodica je našla sinu nekakvu končastu tvorevinu u izmetu pa pretpostavlja da je dječja glista prema info koje znamo.
Imate li kakvih iskustava s tim? Kod pedice možemo tek ponedjeljak jer je vikend. Mali ima 2,5 god, peru ruke, čiste kuću i sve to, ali kad znaš da je ličinka mogla biti na voću koje je mali izvadio iz vrećice nakon kupovine ili koju je bilo tko mogao unijeti izvana, slabo nam dođe. Uglavnom, savjeti su dobrodošli!
__________________
"More than this"
butterfly25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 06:34   #2
Vermox (Mebendazol)
__________________
You gotta lick it, Before we kick it
You gotta get it soft and wet, So we can kick it
Naïve Lurker is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 09:59   #3
Moji su ih isto pobrali jedne godine na moru.
Takoder su pili Vermox, tri dana, pa nakon tri tjedna ponovo. Treba piti cijela obitelj, jer se jako lagano sire. Iskuhati svu posteljinu i rucnike, i paziti da se malac ne ceska po guzi, da ne stavi rukicu u usta i ponovo prenese zarazu.
Ne znam ni gdje su moji pobrali... KAze pedica da nisu rijetke u djecijoj dobi i da nisu opasne.
Vazno je paziti da ruke nisu blizu usta.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 10:13   #4
Ja se sjećam da sam to jednom imala kao dijete. Mislim da se dobije od neopranog (ili nedovoljno opranog) voća.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:41   #5
ne moraju biti gliste.Može biti da je mali nešto pojeo končastog oblika
Da su gliste,trebale bi se micati i mislim da bi ga bolio trbuh.


Ako u slijedećoj kakici ne bude bilo ničeg,mislim da ipak nisu gliste
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:25   #6
Bila je s malim kod dr., napisala je taj Vermox, ona misli da je riječ o Ascaris lumbricoides ili velikoj dječjoj glisti. Problem je što ima doma i malu bebu, staru 6 mjeseci, koja doji, a za koju se ne preporučuje taj sirup. Jel davao netko bebi taj sirup i kakve su bile kontraindikacije?
__________________
"More than this"
butterfly25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 11:05   #7
Moja je dobila od deckiju gliste i pila je taj sirup. ne znam koliko je bila tocno stara,ali nije jos imala ni godinu dana. isto mi nije bilo svejedno, ali sta sam drugo mogla... Nije bilo nikakvih problema, sve je proslo super. I nije trebala nakon 3 tjedna popiti jos jednu kuru.
Gliste se dobiju kada jajasca dodu u usta, preko prljavih ruku. E sad, gdje su ta jajasca bila, na hrani, u pijesku, zemlji,...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 14:26   #8
Gliste su bijele boje i u govancu se miču i ima ih dosta, ja san to kao djete često znala pokupiti, nemogu se sititi imena tableta al znam da h cjela obitelj treba piti, i nakon što se popiju gliste umru i postanu roze boje.

Meni je mama kuhala luk i mliko skupa i to bi procidila i dala da pijem, pomagalo je, al je fuj za piti jer bi stavila dosta dosta luka na malo mlika.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 20:00   #9
Sinoć mu je isto našla, danas je i sebi našla to vlaknasto, ali se ne miče. Mali je na terapiji i jedu svi češnjak.
__________________
"More than this"
butterfly25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 11:24   #10
A jel ih itko poslao na pregled stolice?
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:01   #11
Nije. Dr im je bez pregleda bez pitanja rekla da pije mali taj Vermox i to je to. Kad je pitala šta je s njom i bebom, dr. je rekla "ma nema ih beba"... Prestrašno!
Zanima me, postoji li netko ovdje tko je imao sličnih problema i je li netko ipak dobio dopuštenje od liječnika da da bebi taj sirup ili da ga pije dok doji?
__________________
"More than this"
butterfly25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:40   #12
čudna doktorica
po čemu je uopće zaključila da se radi o velikoj dječjoj glisti
oni su oko 30cm veliki i debeli kao olovka i vjerojatno ih nema
ako uopće onda male koje su ok 1cm i tanke ko končić jedini je simptom
svrbež guze (navečer pogotovo).ja sam ih i sestra dobili par puta kao klinke
i to pretpostavaljam od mačaka jer su ih i one imale,pa smo se svi liječili od njih. isti slučaj nedavno susjeda i njezini klinci i mačka.
a to vlaknasto,možda i nisu glistu.možda su jeli mandarine,naranče
jer sjećam se dok su moji bili u pelenama pa kad bi pojeli puno tog voća
znalo je tak skoro neprerađeno izaći i izgledalo je slično.
i da kod djece koji imaju gliste je uvijek i zatvor prisutan.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 22:41   #13
Hej Cosma,
Dr. nije zaključila o kojoj je glisti riječ, to je zaključila mama dječaka prema info iz enciklopedija i sa neta. Pa je dr. po defaultu, kad je dr. rekla svoje mišljenje tako napisala na nalaz. U međuvremenu su sami došli do toga da je riječ ipak o onoj manjoj glisti, bijeloj končastoj, upravo zbog izgleda. Nije ono od mandarina niti banana jer smo skupa bile kad je kidala glistu na dva dijela (koliko god ovo strašno zvučalo )

Klinac se tek danas, nakon dva dana uzimanja lijeka počeo loviti za guzu. I svrbiti nosić (navodno je nekako ovezano, neznam kako ako je riječ o toj maloj glistici...

A što se dr. tiče, ona je već imala svojih provala
__________________
"More than this"
butterfly25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:14   #14
pa zar se ne bi prvo trebala dati kakica na bris i utvrditi da li dijete uopce ima gliste i koje su, cccccccccc
ajde nek ona ode kod neke druge dr. po uputnicu, da dijete ne pije dzaba taj sirup.
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 14:57   #15
paraziti-tzv.mala pseća glista

Evo da dignem ovu temu,jer me uhvatila panika od današnjeg događaja u parku.
Bila sam sa M. vani,igrala se u parku kada joj je prišao naš mali susjed vršnjak i dao joj plastični autić.Ona ga je uzela i ja sam poletila jer sam vidjela da je blatnjav,pa da ga malo obrišem.Međutim kada sam uzela autić,skužim da mi je to blato malo čudno,ponjušim,bljaaaaak,to nije bilo blato nego mačji izmet,a mojoj M.su već bile ruke od toga i uspjela je polizati rukicu,bljaaaak.
Zgrabila sam ju i odnijela kući,oribala rukice i dezinficirala Plivaseptom,također isprala usta,umila ju sapunom i pošpricala usnu šupljinu sa Octeniseptom.
Sada zovem pedicu ali mi se nitko ne javlja,ne znam šta da radim,bojim se zarznih bolesti,glista...uh muka mi je!

Našla sam da te gliste i nisu tako bezazlene,i još hrpu gadnih zaraza zoonoza kao što je salmonela,kampilobakter,bolest mačjeg ogreba...

# Toksokaroza je bolest uzrovana parazitoam Toxacara canis (mala pseća glista) koja živi u crijevu psa i mačke. Prenosi se preko jajašaca izlučena izmetom životinje koje često kontaminiraju zemlju ili pjesak u dječjim igralištima. Bolest je dosta opasna obzirom da u stadiju larve paraziti kruže cijelim tijelom pa mogu završiti u oku i u mozgu. Simptomi su vrućica, kašljanje, povećana jetra, osip, otečeni limfni čvorovi te nalaz živih parazita u stolici djeteta. Liječi se mebendazolom.

Salmonela i Kampilobakter jejuni su crijevne bakterije. Salmonela se najčešće prenosi zaraženim namirnicama životinjskog porijekla, dodirom sa životinjama kliconošama ili njihovim sekretima te preko kontaminiranih kokošjih jaja. Kampilobakter se prenosi preko izmeta, vode te nepasteriziranog mlijeka. Simptomi za ove bolesti su isti: proljev, povraćanje, vrućica i bolovi u trbuhu. Liječe se antibioticima.

Bolest mačjeg ogreba je bakterijska infekcija koju u 90% slučajeva prenose mačke, a pune rjeđe i psi. Ta bolest je obično povezana s ogrebotinom, ugrizima ili izlaganjima mačjoj slini. Uzročnik je bakterija imena Bartonella Henselae. Kod većine oboljelih na koži se stvara jedna ili više papula koje traju od 1-3 tjedna. Nakon 2-3 tjedna javljaju se regionalno povećani limfni čvorovi. Istodobno sa povećanjem limfnih čvorova javljaju se opći simptomi (umor, glavobolja, gubitak teka, povišena temperatura). Bolest je obično samoizlječiva, rjeđe komplikacije su upalne promjene na jetri i slezeni ili čak na srčanim zaliscima i na mozgu, a to je njen atipični oblik. Ukoliko povećani limfni čvorovi duže potraju liječi se antibioticima (rimfapicin i azitromicin).


Vodim je pedici!
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 03:26   #16
Može li dijete imati gliste a da se u kakici ništa ne vidi?
Nelly+4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 11:58   #17
Da,to i mene zanima.Zna li netko...please
Ja kad se sjetim glista kod svog cucka,kad smo ga kao štene čistili...dođe mi da povračam.Nisam inače gadljiva,ali ovo mi je čak kao neka fobija kad si zamislim nametnika u sebi ili djetetu koji se hrani u nama,živi,raste.... To mi je fobija broj jedan
E da dobro sam pazila da mi sin tada nije u kontaktu sa psom,pas dok se čistio bio je izoliran potpuno od djeteta ali ajd znaj...nemožeš ti to spriječiti potpuno.To je bilo prije pola godine...
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 12:04   #18
Moji su imali gliste...
I nisam ih svaki puta vidjela, pogotovo kod vecih. Kod male u peleni jesam. Ali ako se cesto ceskaju po guzi, pogotovo nocu, velika je vjerojatnost da ih imaju.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:07   #19
Ja sam se susrela sa glistama samo kod mog psa,i sjećam se da smo ga redovno od njih čistili.Ali ih kod djece pošto ih M.nije nikad imala, niti znam da ih je tko od poznate djece imao,nisam nikad vidjela.
Sada smo u očekivanju glista,zbog prekjučerašnjeg događaja,pa joj pregledavam stolicu u strahu da vam to ne mogu ni opisati.
Nazvala sam pedicu i rekla mi je dok se ništa ne pojavi ili razvije neka bolest ne možemo ništa učiniti niti preventivno djelovati.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2010., 13:55   #20
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Sada smo u očekivanju glista,zbog prekjučerašnjeg događaja,pa joj pregledavam stolicu u strahu da vam to ne mogu ni opisati.
Od srca se nadam i držim fige da je sve ok,i da se nebudu pojavile
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.