Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2015., 14:25   #3761
Prostin je prostaglandin. Ja sam jedna od onih koja je došla s puknutim vodenjakom bez trudova, rekli su mi da će mi to dati za otvaranje. Obzirom da ovdje piše da se ordinira u obliku tablete ili gela, dovodim u pitanje da li sam ga stvarno dobila jer su meni to uvalili kroz infuziju .


Više:
Prostaglandin je supstanca na bazi hormona koja pomaže da se stimuliraju kontrakcije maternice. Ordinira se u obliku tablete ili gela direktno u cerviks. Ukoliko nema progresije nakon 6 sati, obično će se ponoviti postupak. Ova metoda se najčešće preporučuje jer nosi najmanje rizika. Jedan od rizika je da može doći do prevelike stimilacije ili hiperstimulacije maternice. Hiperstimulacija može reducirati dovod kisika do bebe. U tom slučaju koriste se metode za usporavanje procesa i smanjenje učestalosti i intenziteta kontrakcija.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 16:22   #3762
Ah evo zasto mi je dijete ostalo bez kisika. Bas im hvala
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 20:19   #3763
Za taj prostin su meni objasnili da se prima 4,5 h i da se pocinje sa 2 kapi i da se doza pojacava svakih pola sata. Receno mi je da kod nekih zena potakne prirodne trudove vec na 6 kapi ali kod mene nije bilo neke reakcije ni nakon 18. A i moj bebac nije disao kad se rodio ali mislim da nije bilo do prostina nego sto je beba krenula van a primalja nije vjerovala da radjam kad smo je zvali.
kowalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 08:50   #3764
pozdrav cure, malo je van teme, ali vidim da su sve ostale teme zastarile pa da vas pitam da li je koja od vas bila na tečaju za trudnice u Domu zdravlja u Rijeci?
ana55555s is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 15:13   #3765
Dobar dan!
Rodila sam 02,02,2015 treće dijete u Riječkom rodilištu.
Stigla sam u 10 ujutro otvorena na 5 cm... brijanje , klistir i odmah u rađaonu! Javili suprugu na posao. Nisam htjela ležati, pa sam dobila veliku loptu za skakanje. skakala sam sve dok nije stigao suprug u 13 sati. Probili su vodenjak i u 14:25 već sam rodila sina 52 sm i 4 430 g ! bez rezanja, bez šivanja!
Kući su poslali već 04,02,2015g!
2008 I 2011 g dijecu su kupali i presvlačali u sobama ispred nas. a ovaj put uzimali van i vračali već okupane i sređene.
sluh ovaj put gledali u sobe .cijelo vrijeme nama govorili da budemo tihi, jer aparat je osjetliv!
hrana je ostala ista ... juhica, maneštra,pašta, čaj, sviježi sir ili eurokrema sa kruhom i tako...

Zadnje uređivanje tatjanari : 13.02.2015. at 15:18. Reason: nadopuna
tatjanari is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 19:18   #3766
ja sam rodila u riječkom 7/2009. Pošto sam ležala na odjelu i prošla termin 4 dana i bila otvorena još od amniocinteze 3 cm odlučili su me porodit. dobila sam gel u 10 ujutro,u 10:30 već sam bila u boxu u 11 pukli vodu u 12 sve gotovo.bilo mi je odlično,babica super strpljiva i spremna na moja glupa pitanja i smiješna komentiranja (baljezganja) a ostala 2 dana baš i nije bilo lijepo i zabavno al to pripisujem tome što je i meni bilo sve to novo a sestre rastrgane na sve krajeve
inescheshgnack is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 15:32   #3767
Ana55555s..
Ja sam bila na tecaju u dz u 9mj 2014. Sto te zanima? Posalji pp da ne offamo
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 12:57   #3768
Pozdrav svima! Imam par pitanja za cure koje su nedavno rodile u Riječkom rodilištu, jer mi je termin blizu a tisuću upitnika iznad glave. Dali se bebi smije dati duda varalica, jer sam čula da sestre to baš i ne dozvoljavaju? I još me zanima ako je netko boravio u njihovom apartmanu kolika je cijena?
__________________
Analue
analu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 14:39   #3769
Duda kako kod koje sestre. Ja sam maloj dala i sestra mi je rekla da nebi smjela i na kraju mi pokazala kako da namjestim malu i dudu da joj ne pada van. To je ionako tvoje dijete ne njihovo...
Kad sam ja bila apartman je bio 400kn po danu.
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 17:47   #3770
Bambi05 hvala ti na odgovoru. Ma meni je to prvo dijete a naslušala sam se svakakvih priča o tom petom katu pa me sve strah da nešto krivo ne napravim pa da se deru na mene. A kada si ti rodila? Jer sam ja čula da se cijena apartmana vrti oko 500-600 kuna po danu. Ti si bila u apartmanu?
__________________
Analue
analu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:10   #3771
Teško da ce pozitivno gledati na dudu ako pokusavas uspostaviti dojenje jer izaziva konfuziju kpd bebe
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 18:16   #3772
Sve to stoji, ali ruku na srce ja baš i ne poznajem puno majki koje djetetu nisu davale dudu, a uz to su i dojile. Kako onda ne stvara konfuziju kod bebe kada izađu iz bolnice i daju mu dudu i normalno nastave dojiti?!
__________________
Analue
analu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2015., 21:49   #3773
Ja sam rodila prije 1god i skoro 3mjeseca i u 8. mjesecu cu opet. Kad sam ja bila cijena je bila tolika. Mozda najbolje da nazoves rodiliste i pitas. Iskreno ja sam vidila taj apartman i ja za njega nebi dala ni 50kn. Hrana ista,sestre iste samo sta si ti sama u sobi i imas svoj wc. Ovako vas je bar 3 u sobi pa imas sa kime popricat i vrijeme ti brze prode...ali to je samo moje misljenje.
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 06:38   #3774
Cijena je tako oko 500kn.
Slazem se s bambi, sve je isto a sam si u sobi, ne isplati se, bolje imati i drustvo
Ja nisam vidjela da netko da dudu u rodilistu, to mozes i doma dati.
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 09:46   #3775
Ima nas svakakvih a meni više odgovara imati svoj mir nego biti sa nepoznatim ženama i njihovom posjetom u sobi. Svjesna sam da se apartman ne razlikuje puno od običnih soba i da necu imati poseban tretman, meni je eto bitan moj mir, a da je malo preskup to stoji!
__________________
Analue
analu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2015., 22:29   #3776
Ljutile se sestre ili ne, zašto bi uopće davala bebi dudu i spremaš se za davanje dude već u rodilištu? Nije li bolje krenuti bez dude, vidjeti kako će ići pa ako se baš pokaže da treba duda, tek onda je daš? U svakom slučaju mislim da je bolje da se prilikom uspostavljanja dojenja ne koristi duda. Kad svladate dojenje, svladate dobar hvat, beba bude dobro sisala i rasla, onda je dojenje uspostavljeno i duda više ne bi trebala smetati za to. U početku je dojenje ionako dosta zahtjevno da bi ga se još dodatno kompliciralo dudom. Zapravo bi trebale biti zahvalne sestrama koje se ljute na dudu jer vam žele olakšati...ove druge boli ona stvar...
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 15:15   #3777
Moja sestra je maloj davala dudu jos u rodilistu i dojila bez beda do godinu i pol. Svojima nisam tako brzo davala dudu, mene je bas bilo strah da ne navuku dovoljno mlijeka. Kasnije kad sam probala, dvoje dudu nije htjelo prihvatiti a jedan je dudao sve u svemu mozda kakvih mjesec dana tipa tijekom voznje u autu.
kowalla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 15:57   #3778
Meni je prva beba i ne znam zašto sam došla do zaključka da im se odmah daje duda (valjda jer sam vidjela da većinom sve bebe dudaju), zato sam i pitala ovdje zašto sestre u bolnici to brane kad 90% majki nakon izlaska daje bebi dudu. Jedna poznanica nije htjela dati dudu svom djetetu, baš zbog dojenja, pa sad mali sa pune 4 godine još uvijek navlači palac kao zamjenu.
__________________
Analue
analu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 20:25   #3779
Quote:
analu kaže: Pogledaj post
Meni je prva beba i ne znam zašto sam došla do zaključka da im se odmah daje duda (valjda jer sam vidjela da većinom sve bebe dudaju), zato sam i pitala ovdje zašto sestre u bolnici to brane kad 90% majki nakon izlaska daje bebi dudu. Jedna poznanica nije htjela dati dudu svom djetetu, baš zbog dojenja, pa sad mali sa pune 4 godine još uvijek navlači palac kao zamjenu.
Ja sam mojoj davala dudu, a ona ju nije htjela i isto još uvijek dudla palac, a ima skoro 5 godina.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2015., 21:01   #3780
Moja na pocetku nije htjela dudu nego tek kad je napunila 11 mjeseci. Uglavnom je koristi samo kad treba zaspat ili kad je zubi zezaju.
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.