Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 22:15   #1541
Meni su probili vodenjak pa nakon nekih uru, dvi sam išla, sada ono čega se sićan je da je njih nešto sve pošpricalo, jeli to plodna, jesam li jedina?
enter2013 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:16   #1542
i meni su ga probili, ali nije ništa špricalo, samo je curilo van iz mene
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 22:20   #1543
Mene kateter nije nista bolio ni pekao, samo mi je bilo ogromno olaksanje.
I pasalo mi je da lezim dom sam imala trudove, da su mi rekli da se dignem, ne znam kako bi. Za izgon su mi namjestili taj neki svemirski stol i to mi je bilo super.
Vodnjak su mi busili, ali nisam uopce osjetila curenje vode, samo je domtor rekao da je probusio vodenjak.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 00:17   #1544
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Prvi porod rije 7 godina, rekla nikad više, nikad. Molila sam boga da umrem, a nisam vjernica
Drugi porod, trudnoća školska, sve pet, nije me bilo strah, pripremila se psihički.
Odlučila otići u bolnicu u zadnji čas, gotovo je čim vas tamo legnu, onda ste jebale ježa.
Na kraju stvarno došla u zadnji čas, doslovno, samo dva truda prije izgona imala na stolu. I definitivno je najbolnije rađati na stolu. Trudovi u položaju koji vam paše su mila majka za ležeći položaj.
Umjesto da u 21 stoljeću imamo izbora, žene rađaju u najgorem mogućem položaju.
najbolje je doći pred kraj.
tako sam ja došla 8cm otvorena, nisu me stigli ni obrijati ni klistirati, i porodila se za pola sata.

što se tiče ležanja, meni je bilo ok ležati na leđima, a za vrijeme izgona sam se okrenula na bok i dozvolili su mi tako biti, jer se valjda beba brže spuštala.
Quote:
enter2013 kaže: Pogledaj post
Sa mnom su bile 2 koje nisu primile klistir ostavile su im poklone na stolu a ja bi taj klostir potpisala ponizavajuce je ali radije to nego da kakica igrom slucaja
klizma nije garancija
prvi put klizma+slučaj, drugi put ništa.


on topic, porod grozno boli.
prvi put sam doslovno mislila da ću umrijeti ako mi ne daju epiduralnu, naravno da mi je nisu dali jer sam se brzo otvorila , ali mi je drago jer me dolantin spasio.
dvije ampule
čak sam spavala između trudova.

drugi porod mi je bio pisofkejk naspram prvog.
svejedno nisam odbila pola ampule dolantina za izgon
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 08:57   #1545
Porod boli ogavno...imas osjecaj da se radpadas al puno je lakse podnijeti bol trudova bez dripa nego sa dripom.
Prvi put sam rodila induciranim(zato kaj sam bila prek veze pa sam imala "bolji"tretmanposljedice su bile da nisam ni pomisljala o drugom bebiju a drugi porod bez ikakve veze drip samo pred kraj pola sata izgon me visr bolio jer me nisu rezali i nisam pukla sto je bio slucaj sve skupa na prvom...sad na trecem planiram inzistirati do kraja bez dripa naravno ako bude sve o.k sa bebom
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 08:59   #1546
I zaboravila sam napisati da se sve skupa isplati kad dobijes svog malog misa\misicu u ruke i sve bude o.k
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 11:58   #1547
Prvi porod prebacila 4 dana,taj dan na redovnom pregledu nešto prokrvarila,oni me spremili za carski,ali je u međuvremenu krvarenje stalo,doktor rekao idemo prirodno,nisu me klistirali jer sam ja to obavila taman kada sam došla u predrađaonu,uhvatilo me zbog treme,a obrijala sam se doma.Trudove nisam nikako imala,ali dok sam ležala puko vodenjak ,dali mi malo dripa,prvi ,drugi trud i na treći trud je moj mali glumac već bio vani,sve skupa pola sata.Bolovi jaki ,ali podnošljivi,jaći je bio dok nisu ramena prošla.Doktor rekao da bi ovakve rodilje mogle to slobodno doma odraditi.Nisam vikala,samo sam disala kako mi je doktor rekao.Šivanje me nije boljelo,doktor mi je pričao viceve,ali me je boljelo kasnije bar još 15 dana domaŽali Bože para za tečaj!
Drugi porod ,prebacila,navodno,10 dana.Došla na redovni pregled,doktor me pitao da li se želim toga dana riješiti da idemo na inducirani i ja pristala,tada mi je poslije pregleda skinuo čep.Odveli me u predrađaonu,klistirali me i to mi nije bilo ništa preneugodno,bar sam se izčistila,obrijala sam se doma.Ležala sam jedno dva sata,sestra me stalno obilazila i gledala da li se otvaram i svaki put je bio prst više,ali od trudova ništa.Čekali smo doktora jer je on bio na drugom porođaju,kada je došao pitao me kako sam,ja njemu da sam super,sestra se smijala jer nema trudove.Kod oba poroda sam ležala i nije mi smetaloTada me doktor pitao da li da buši vodenjak,ja sam rekla da može.Kako je probušio nakon kratkog vremena me počelo stiskati u križma i trbuhu,dali su malo dripa i isto kao prvi put nakon trećeg truda moja princeza je bila vani.Bol isto kao i prvi put,da ali ne da bih poludjela.Kada je počeo prvi trud zamolila sam sestru da mi pomogne da ne popucam i ona mi je rekla samo da je slušam.Masirala mi je međicu i sve je prošlo bez ijednog šava.
Ja sam se nakon dva sata šetala po hodniku kao da nisam rodila,nisam imala niti vrtoglavice.
Ja bih treće,samo moram nagovoriti muža...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 16:26   #1548
Svi me smatraju snažnom ženom, a i ja samu sebe tako volim prikazivat. Mislila sam da dobro podnostim bol i rugala se onima koje viću na porodu!
Došao je dan, tj. noć, da i ja pokažem mišiće. Trudovi su kod kuće bili podnošljivi, nisam kužila žašto tolika halabuka oko njih!
Stigli u bolnicu, trudovi i dalje podnošljivo bolni, česti su, al još uvijek ništa strašno. Prodišem ih i mislim da je okej ako tako nastave. Epiduralnu sam ja hrabra i jaka žena naravno odbila. Glavni razlog je bio to što sam htjela doživjeti prave trudove da znam o čemu se to priča! A bilo je i dvojbeno hoću li je moći primiti.
Spojili me na drip da ja tuka to nisam ni znala (mislila sam da me spajaju na nešto drugo ). Žao mi je što nisam imala priliku provesti cijeli porod s vlastitim trudovima jer su bili dobri i lijepo sam se otvarala. Oni su imali gužvu i sve spajali na drip. Svi su bolovi bili podnošljivi, nisam vikala, ali mi se zato povračalo od muke.
Mislila sam ću se popišat, pokakat, povračat od muke i da neću imati snage tiskati, bilo mi je slabo, al bolovi su i dalje podnošljivi do trenutka kad su krenuli oni koji tjeraju na tiskanje. Te sam trpila dobra dva sata i to mi je bilo strašno. Rekli su da me mogu počet porađat al da je beba velika i bolje da čekamo da se maksimalno spusti. E to je bilo najgore. Ni dalje nisam vikala jer bol nekako lakše podnosim u sebi i zbog toga me nitko od sestara i doktora nije doživljavao. Dragi je pratio CTG i trudove ko neki asistent pri porodu. Općenito, bilo mi je drago da je prisutan.
Kad je došao trenutak da svog bebača istisnem van odjednom sam živnula. Čekala sam te riječi posljednjih sati i sva ona slabost koju sam osjećala odjednom je nestala. Sam izgon me uopće nije bolio, ni najmanje.
Istog trena me sve prestalo boljeti. Bilo je čudesno.

Za vrijeme najjaćih bolova požalila sam što nisam uzela epiduralnu , al sad mi je drago što sam imala potpun doživljaj i osjetila bolove o kojima se toliko priča. Osjećala sam se oplemenjeno za još jedno iskustvo.

Kad se osvrnem na to rekla bih da porod boli, bar je mene bolio više nego što sam to očekivala. Al isplati se.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:00   #1549
možda će moje pitanje zvučati čudno-mene zanima kako bole trudovi tj porod nakon otvorenih 5 cm na gelu? u prvoj trudnoći nisam bila otvorena,ujutro oko 9 mi dat gel, no nije djelovao,uveče oko 18 gel, ostavili me na stolu, trudovi jači,bez prevelikog razmaka,al do 23 h se nisam otvorila više od 4-5 cm,mališa visoko,prevelik za moju karlicu. ubrzo gin odlučuje da idemo na carski.vodenjak nije puknuo. mene zanima tko je imao inducirani jel puno neizdržljivije nakon tih 5 cm?
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 10:11   #1550
Ja sam dobila gel u ponoc, negdje do 5-6 ujutro su trudovi bili laganica. U 6,30 su me pregledali i rekli da sam otvorena 4 cm, a tu me vec jako bolilo, sjecam se da mi se povracalo i da me sestra drzala pod ruku jer sam teturala po hodniku.
Usla u box u 6,45, spojili me na drip i dobila sam epiduralnu koja je ulovila samo pola trbuha. Rodila u 9,07.
Nisam imala prirodne trudove, pa ne znam usporediti, ali meni to sve skupa nije bilo jako strasno, jer nije dugo trajalo.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 12:37   #1551
Boli ali imala sam gorih bolova u životu. Smrt ni u najavi u mom slučaju. Imala sam potpuno prirodni porod bez medikamenata, po svojoj želji.
Trud boli, pa stane, boli pa stane i znaš da će prestati kada beba izađe. Meni to psihički puno olakšava podnošenje bola. Rezanje ni šivanje nisam osjetila. Vjerujem da su mi dali lokalnu anesteziju. Nakon noćnog poroda malo dremnula i kada sam se probudila rekla sam da bih mogla sve ponovo.
Zaista je individualno i prag boli je subjektivna kategorija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 14:06   #1552
Jedva čekam da napišem svoj horor story
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 16:48   #1553
porod boli. boli. zbilja boli!
ne mogu opisati tu bol. nitko me nije mogao na to pripremiti. imala sam prirodan porod, bez ikakvih njihovih dodataka
izgon me bolio toliko da sam povraćala dok sam rađala
sva bol je nestala čim se rodio. zaboravila nisam. ali da li bi opet rodila? bi zbilja se sav taj trud isplati!!
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 22:27   #1554
Mene recimo izgon nije bolio baš ništa. Rekli su mi da tiskam kod truda, a ja za izgon više nisam ni znala jel dolazi trud, baš nisam osjećala bolove.
Trudovi, drip bez epiduralne, jer nisam ju stigla dobiti (došla u rađaonu otvorena dosta), dobila neke lijekove (dolantin od kojeg sam povraćala,normabele i još nešto) - neopisivo, pred kraj sa jaukala da ja to neću izdržati. Al jesam
Niti me rezanje nije boljelo, to je bilo taaaakvo olakšanje da je malac odmah skliznuo van

Još smo ležali u rađaoni kad sam pomislila da bih mogla još jednom tako (od ulaska u rađaonu do bebe u naručju manje od 2 sata).

Bušenje vodenjaka nije boljelo, samo sam osjetila kako se topla voda izlila ispod mene
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 00:05   #1555
moji prirodni trudovi me nisu jako bolili, brzo sam se otvarala, ali su me svejedno stavili na drip. trudovi na dripu su bili puno bolniji. izgon traži dosta snage, ali bol je bila izdrživa. kad se sve zbroji i oduzme - najteže mi je bilo izdržat ono vrime kad sam trpila trudove od dripa, pa do izgona. srića, pa to kod mene nije dugo trajalo, manje od sat vrimena, koliko se sićam. i bolilo me kad su babice doli prčkale prstima, da me valjda još više otvore, ne znam ni ja šta su točno radile, ali nije bilo ugodno. vodenjak su mi probili, ali to nisam ni osjetila. rezanje sam osjetila, ali to nije bilo strašno. da me sad neko rezne, pa taman i upola manje, mislim da bi se onesvistila, ali bol od trudova mi je skrenila pozornost.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 07:42   #1556
E da, prirodni trudovi su bili podnosljivi,do dripa. Sad sam pametnija i odbila bi ga. Ionako sam se lijepo otvarala
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:00   #1557
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
E da, prirodni trudovi su bili podnosljivi,do dripa. Sad sam pametnija i odbila bi ga. Ionako sam se lijepo otvarala
mene nisu ni pitali želim li drip. ma, nisu mi ni rekli šta mi daju nego sam ja pitala sestru zašto mi stavlja infuziju, pa je doktorica rekla da je to drip i da će ić brže, a kod mene je već išlo najbrže moguće.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:02   #1558
Tak nekako i kod mene. A kao,za epiduralnu nije bilo vremena

Da sam pametnija,borila bi se da mi vade krv za epiduralnu, a s dripom cekaju
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:16   #1559
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
E da, prirodni trudovi su bili podnosljivi,do dripa. Sad sam pametnija i odbila bi ga. Ionako sam se lijepo otvarala
Nije te bolio i izgon jer si bila rezana pa ke bebi "iskliznuo"van tako je i meni bilo na prvom a na drugom nisam rezana pa je trajao izgon duze i bolilo puno vise...drip sam odbijala jer sam se otvarala super al su ga ipak na kraju malo dali a na prvom poridu sam ga imala 6sati bol se opce nemoze usporedivati
Btw mi smo tipkale na trudnicama ako se sjecas i ja sam sad opet trudna(slucajno)
makik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 09:18   #1560
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
mene nisu ni pitali želim li drip. ma, nisu mi ni rekli šta mi daju nego sam ja pitala sestru zašto mi stavlja infuziju, pa je doktorica rekla da je to drip i da će ić brže, a kod mene je već išlo najbrže moguće.
Kavopijo i meni prvi put nisu nista govorili zato sam sad ulazila u radaonu i vikala"necu drip,necu drip,necu drip" i ponavljala ko papiga pa su valjda zapamtili
makik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.