Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2006., 19:59   #2001
Quote:
Karuna kaže:
ma samo mi je ispod casti raspravljat s 18najstogodisnjakom, zenom i majstoricom.. trostrugi kurschlus
kojim 18-godišnjakom ?

sve je ok balki
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Old 15.10.2006., 20:06   #2002
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
...ali dovoljno su pametni da znaju da takav Bach jedino prolazi kod polupijane i poludrogirane glazbeno nepismene rock publike i to još uz sva moguća ortopedska pomagala (mislim na razne pedale i slične gluposti)
ajme ...
ortopedska pomagala ...
__________________
You are -- so be happy
ninja_meditation is offline  
Old 15.10.2006., 20:08   #2003
Quote:
polyhymnia kaže:
dečko mi ful voli waitsa
Evo maloprije zove moj a svira Waits i dalje. I pita "Kaj se to dere???!!"
Nemre ga probavit nikako
Tinchi is offline  
Old 15.10.2006., 20:13   #2004
ma kurt cobain i hendrix su najbolji gitaristi ...
__________________
You are -- so be happy
ninja_meditation is offline  
Old 15.10.2006., 20:15   #2005
Quote:
Karuna kaže:
Klasicna i elektricna gitara su savsim razliciti instrumenti. Ako bi se usporedjivalo elektricna je izmedju klasicne i violine. Ne znam niti jednog klasicara koji me impresionirao na elektrici (bolje receno naprosto su smjesni) niti elektricara koji me impesionirao na klasici. Medjutim u prosjeku elektricari bolje sviraju klasicnu nego klasicari elektricnu.

Elektricna ima puno siri diapazon tehnika (aravno ako ti se sve ne svodi na pentatoniku) i trazi puno vise vjezbe ako se sve to zeli savladat i odrzavat. U "klasicnom stazu" u muzickoj itd i ni najbolji nisu vjezbali vise od par sati, dok su najbolji elektricari koje znam vjezbali i po 10-14 sati dnevno.
Sva ta moguca pomagala samo zakompliciraju stvari, svaki novi elemetn u ćejnu je dodatna tlaka ukalupit da sve zvuci kako treba. Klasika je tehnicki ajmo rec laksa, ali se ne moze izvuc sto se moze iz struje, to su sasvim razlicite price.

I kakve s to pizdarije o zlorabljenju? Svi su "krali". Niko ne pocinje svirat iz supljeg vec uci na onome sto vec postoji. Kako se svijet pretvarao u "selo" iz sve se vise izvora "kralo" i to su radili apsolutno svi od plemenskih napjeva na dalje
opet si promašio ceo fudbal kako bi kolega Pantić rekao
nije elektrika niš teža nego upravo obrnuto...i zato klasičari niti ne posežu za elekrikom jer je to nešto čisto drugačije i drugi je smisao...al duga priča..dalje..itekako klasičari vježbaju po 10-14 sati dnevno..vjeruj mi samo što oni ne uvježbavaju samo tehnikku ko ti HM gitaristi..nego glazba ima i druge itekako bitne elemente...tehnički danas milioni momčića i moma započne svirati npr. Lista...i svi oni sviraju iste tonove i u principu su slične tj. podjednake tehnike..međutim samo par njih "uđe" u suštinu npr. Lista i budu priznati kao eksperti...dakle nije u glazbi sve u tehnici
dalje..pa naravno da se razvoj temeljni na ostavštini..ali HM kradu sve živo jer su nekreativni...u čemu je bit glazbe? u melodiji koja ulazi u podsvjest...ti npr. od Bacha 5. simfoniju tj. glavi moment možeš uvijek ponoviti kao i tisuće ljudi....dok npr. ja koji sma u glazbi desetljećima..i presuslaš sve žanrove...ne mogu niti jedan rif pazi rif od nekog metalca se sjetiti i ponoviti...dok npr. od Blackomora Smoke on the water može svako dijete ponoviti...to je suština glazbe...jedna npr. Jingle Bells je melodija koju ponovi isto tako svako dijete i to stotinama godina...to je suština...da ti melodija uđe "pod uho"...dakle nevezano o kompliciranosti glazbe temelj je melodija koju ćeš i u polnoć moći ponoviti..a nije suština glazbe to što neko mastrubira po vratu gitare gore dole a nije u stanju stvoriti niti jedan melodičan rif
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Old 15.10.2006., 20:19   #2006
che

ali zašto ti se gary moore ne sviđa ...
__________________
You are -- so be happy
ninja_meditation is offline  
Old 15.10.2006., 20:19   #2007
Quote:
ninja_meditation kaže:
ma kurt cobain i hendrix su najbolji gitaristi ...
ok, ovo za Cobaina je sala, ne?
 
Old 15.10.2006., 20:20   #2008
Quote:
Karuna kaže:
Kreativnost ti nista nece koristit ako ju ne mozes izrazit. Mozda je neki Mtumbe Ngazi potencijalno najveci gitaristicki genije u univerzumu al badava m to ad ne zna kako gitara izgleda

Jebote ko da kazes da je za kuhanje najvaznija kreativnost. nije, kreativnost ce ucinit vrhunskog kuhara. Al ako ne zna upalit reso i sprzit dva jaja badava mu kreativnost koji nece nikad mo iskazat. Pa onda niko ne bi moro ucit svirat, radjali bi se s gitarom i poceli jos u trbuhu natezat pentatoniku
opet si fulao ceo fudbal..taj tvoj Mtumbe Ngazi će tu svoju kreativnost ako treba jedino sa svojim glasom reproduicirati...a što bi mu vrijedilo da zna stotinu instrumenata tehnilčki a da nema što za "reći" isti kurac s kuhanjem što ti vrijedi i peć i sve potrebne namirnice ako ne znaš kaj buš s time
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Old 15.10.2006., 20:21   #2009
Quote:
ninja_meditation kaže:
che

ali zašto ti se gary moore ne sviđa ...
Vjerojatno zato sto nije pravi bluzer

nije bio dovoljno dobar da bude u vrhu ko metalac pa je preso na bluz

Al men se svidja
 
Old 15.10.2006., 20:23   #2010
Quote:
Karuna kaže:
ok, ovo za Cobaina je sala, ne?
kurt cobain je bio vrhunski tehničar i noise maker ...

p.s. to je samo da tebe isprovociram ...
__________________
You are -- so be happy
ninja_meditation is offline  
Old 15.10.2006., 20:23   #2011
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
opet si fulao ceo fudbal..taj tvoj Mtumbe Ngazi će tu svoju kreativnost ako treba jedino sa svojim glasom reproduicirati...a što bi mu vrijedilo da zna stotinu instrumenata tehnilčki a da nema što za "reći" isti kurac s kuhanjem što ti vrijedi i peć i sve potrebne namirnice ako ne znaš kaj buš s time
Ako naucis koristit šporet, lonce i ulje te citat recepte moci ces bar jednostavna jela nakon toga skuhat cak i kada si potpuno nekreativan. Ako to ne znas neces moci nista novo smislit dok ne naucis osnove. Zato je tehnika uvijek temelj .top:

I onaj koji koristi glas mora naucit pjevat da bi se bolje njime mogo izrazit, al ovdje govorimo o gitari
 
Old 15.10.2006., 20:24   #2012
Quote:
ninja_meditation kaže:
p.s. to je samo da tebe isprovociram ...
 
Old 15.10.2006., 20:27   #2013
Quote:
ninja_meditation kaže:
che

ali zašto ti se gary moore ne sviđa ...
ma simpa je on..i pošteno se maknuo od HM jer je vidio da je to mlačenje prazne slame..i onda je išao na poduku kod Alber Kinga i sl. od koji je relano 100x tehnički bolji ali je išao njima da ga nauče kako svirati! dakle svirati a ne egzibicionirati po gitari..i za to mu kapa dolje da je već kaoo HM zvijezda na tako nešto išao a sad zakaj mi se ne sviđa..zato jer sam se navikao na bolje i originalne bluz gitariste...daleko do toga da se on en trudi i da mu pjesme nisu osjećajne i poneke lijepe..ali jednostavno bluz nije znao svirati...ne znam kaj sad i kak svira..ali tada negdje 1987. kad je i prešao na blues..kolikogod te pjesme kao Stil got a blues i sl. bili hitovi..nema to veze s bluesom
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Old 15.10.2006., 20:27   #2014
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
opet si promašio ceo fudbal kako bi kolega Pantić rekao
nije elektrika niš teža nego upravo obrnuto...i zato klasičari niti ne posežu za elekrikom jer je to nešto čisto drugačije i drugi je smisao...al duga priča..dalje..itekako klasičari vježbaju po 10-14 sati dnevno..vjeruj mi samo što oni ne uvježbavaju samo tehnikku ko ti HM gitaristi..nego glazba ima i druge itekako bitne elemente...tehnički danas milioni momčića i moma započne svirati npr. Lista...i svi oni sviraju iste tonove i u principu su slične tj. podjednake tehnike..međutim samo par njih "uđe" u suštinu npr. Lista i budu priznati kao eksperti...dakle nije u glazbi sve u tehnici
dalje..pa naravno da se razvoj temeljni na ostavštini..ali HM kradu sve živo jer su nekreativni...u čemu je bit glazbe? u melodiji koja ulazi u podsvjest...ti npr. od Bacha 5. simfoniju tj. glavi moment možeš uvijek ponoviti kao i tisuće ljudi....dok npr. ja koji sma u glazbi desetljećima..i presuslaš sve žanrove...ne mogu niti jedan rif pazi rif od nekog metalca se sjetiti i ponoviti...dok npr. od Blackomora Smoke on the water može svako dijete ponoviti...to je suština glazbe...jedna npr. Jingle Bells je melodija koju ponovi isto tako svako dijete i to stotinama godina...to je suština...da ti melodija uđe "pod uho"...dakle nevezano o kompliciranosti glazbe temelj je melodija koju ćeš i u polnoć moći ponoviti..a nije suština glazbe to što neko mastrubira po vratu gitare gore dole a nije u stanju stvoriti niti jedan melodičan rif
Covjek se izrazava u skladu sa tehnickim mogucnostima.

Meni je recimo ona Tears of Sahara jedan od najupecatljivijih instrumentala i "uso je u podsvjest" dok iako sam ga dosta sluso ne pamtim nista od Kinga. Dakle tu je vec stvar ukusa, ne slazem se ni namanje da ovi nisu kreativni.

A ni "ulazak u uho" nije kriterij jer u pravilu najgluplje i najjednostavnije stvari najbolje ulaze u uho, zato mala dica cesto najvise vole hopacupa severina taići magazin stvari. Normalno, nemaju "kognitivne sposobnosti" shvait vise. Slusaj to po sata i da vidis kako ce ti uc u uho. Kvalitetne stvari cesto ne legnu na prvo slusanje nego traze razvijanje ukusa. Analogno mozemo zakljucit da ovi koji ne cuju kvaltetu i nemaju razvijen ukus za recimo Satriania jednostavno nisu jadni uspjeli razvit glazbene "kognitivne sposobnosti" za to pa misle da je to sto na svom nerazvijenom nivou nalaze privlacnim predstavlja vrhunac, kao sto ce maloj Marici od 4 god Taici bit puno bolja od endriksa koji samo pravi buku
 
Old 15.10.2006., 20:29   #2015
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
ma simpa je on..i pošteno se maknuo od HM jer je vidio da je to mlačenje prazne slame..i onda je išao na poduku kod Alber Kinga i sl. od koji je relano 100x tehnički bolji ali je išao njima da ga nauče kako svirati! dakle svirati a ne egzibicionirati po gitari..i za to mu kapa dolje da je već kaoo HM zvijezda na tako nešto išao a sad zakaj mi se ne sviđa..zato jer sam se navikao na bolje i originalne bluz gitariste...daleko do toga da se on en trudi i da mu pjesme nisu osjećajne i poneke lijepe..ali jednostavno bluz nije znao svirati...ne znam kaj sad i kak svira..ali tada negdje 1987. kad je i prešao na blues..kolikogod te pjesme kao Stil got a blues i sl. bili hitovi..nema to veze s bluesom
je istina, ni ja ne čujem blues tamo ...
al ne znam, ja volim pjevušit njegove pjesmuljke ...
__________________
You are -- so be happy
ninja_meditation is offline  
Old 15.10.2006., 20:30   #2016
Quote:
Karuna kaže:
Ako naucis koristit šporet, lonce i ulje te citat recepte moci ces bar jednostavna jela nakon toga skuhat cak i kada si potpuno nekreativan. Ako to ne znas neces moci nista novo smislit dok ne naucis osnove. Zato je tehnika uvijek temelj .top:

I onaj koji koristi glas mora naucit pjevat da bi se bolje njime mogo izrazit, al ovdje govorimo o gitari
ha ha ha usporedbe su ti fakat originalne i realne pa ti u nedostatku argumenata sve izvrćeš...sigurno da ako je netko retardiran pa ne zna ni gitaru oko vrata metnuti da mu ej zabadava kreativnost..ali ja ti kažem što ti vrijedi gitara i sva tehnika ako si totalno prazan..o tome ja govorim...
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Old 15.10.2006., 20:31   #2017
Quote:
ninja_meditation kaže:
je istina, ni ja ne čujem blues tamo ...
al ne znam, ja volim pjevušit njegove pjesmuljke ...
pa pjesmuljci su ok...samo sam rekao da to tada baš i nije bilo bluz..
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Old 15.10.2006., 20:34   #2018
Quote:
Karuna kaže:
Covjek se izrazava u skladu sa tehnickim mogucnostima.

Meni je recimo ona Tears of Sahara jedan od najupecatljivijih instrumentala i "uso je u podsvjest" dok iako sam ga dosta sluso ne pamtim nista od Kinga. Dakle tu je vec stvar ukusa, ne slazem se ni namanje da ovi nisu kreativni.

A ni "ulazak u uho" nije kriterij jer u pravilu najgluplje i najjednostavnije stvari najbolje ulaze u uho, zato mala dica cesto najvise vole hopacupa severina taići magazin stvari. Normalno, nemaju "kognitivne sposobnosti" shvait vise. Slusaj to po sata i da vidis kako ce ti uc u uho. Kvalitetne stvari cesto ne legnu na prvo slusanje nego traze razvijanje ukusa. Analogno mozemo zakljucit da ovi koji ne cuju kvaltetu i nemaju razvijen ukus za recimo Satriania jednostavno nisu jadni uspjeli razvit glazbene "kognitivne sposobnosti" za to pa misle da je to sto na svom nerazvijenom nivou nalaze privlacnim predstavlja vrhunac, kao sto ce maloj Marici od 4 god Taici bit puno bolja od endriksa koji samo pravi buku
ukus nema veze...kao ni kognitivne sposobnosti sa percepcijom glazbe...joj sad ga filozofiraš go onaj geza
__________________
NEMA GA VIŠE...
CHE-Guerrilla is offline  
Old 15.10.2006., 20:36   #2019
glazba je glazba i gotovo ...
zašto raspravljati o tome ...
__________________
You are -- so be happy
ninja_meditation is offline  
Old 15.10.2006., 20:36   #2020
Quote:
CHE-Guerrilla kaže:
ha ha ha usporedbe su ti fakat originalne i realne pa ti u nedostatku argumenata sve izvrćeš...sigurno da ako je netko retardiran pa ne zna ni gitaru oko vrata metnuti da mu ej zabadava kreativnost..ali ja ti kažem što ti vrijedi gitara i sva tehnika ako si totalno prazan..o tome ja govorim...
slazem se. Al vi svakog dobrog tehnicara proglasite praznim, sa time se ne slazem. Ima masa neoklasicara i shredera ali nisu postali novi Satriani

Isto tako se slazem da ima ljudi sa losom tehnikom ali kreativnih, no na njih gledam kao na kvalitetne u toj (kompozitorskoj) domeni, i dalje ih to ne cini kvalitetnim instrumentalistima. Kao sto niko nece rec za Huljica da je vrhunski pianista iako je vjerojatno na tom svom sintichu kreativniji od nekog vrhunskog pianiste koji je u biti reproduktivac sa u najboljem slucaju originalnom ekspresivnoscu izvedbe.

Tako da mozes rec da je klepton bolji glazbenik od nekog dosadnog tehnicara i apsolutno se slazem, ali se ne moze rec da je on neki vrhunski gitarista
 
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.