Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 08:17   #9241
cestitam ruzice ,samo tako !!!zelim vam sve najbolje vama i vasem muzu..
vedranST is offline  
Old 16.07.2013., 12:29   #9242
Quote:
vedranST kaže: Pogledaj post
cestitam ruzice ,samo tako !!!zelim vam sve najbolje vama i vasem muzu..
Moj suprug je bio otpisan slučaj...ali u medicini dva i dva nisu uvijek četiri. Ja se nadam da ćeš uspjeti i ti, i još mnogo, mnogo boraca.Želim to iz srca.
ruzica44 is offline  
Old 16.07.2013., 14:08   #9243
Moj tata sutra ujutro putuje iz zadra za rebro u zg i trebao bi primit prvo zracenje jadan se trudi da jede i da vjezba ruke i noge jer vec 5tj lezi u krevetu i ne moze hodat motorika mu je donekle a prije tj dana bio je na rebru na zacrtavanju i bio je jako lose i sad se malo oporavio jer rekli su da ako nece moc sjedit i nebude bolje nema zracenja a sad me strah pisto je u takvom stanju dal ce ga kroz ta zracenja ostavit tamo jer tesko podnosi put od zadra do zagreba iako ga hitna vozi il ce morat svaki dan putovat kako to ide on je kod prof plestine al mene zanima dal on to procjenjuje kako ce ic protok lijecenja ili...
tinca81 is offline  
Old 16.07.2013., 14:16   #9244
Vedrane, držim fige da ti se jako brzo otvore neka vrata kroz koja ćeš moći proći i boriti se dalje do pobjede.

Inače, treba mi savjet vezano uz člana šire obitelji. Radi se o raku prostate kod čovjeka od 70-ak godina. Kirurški dio liječenja je završen, ali čini se da postoje raširene metastaze. Koji su najbolji onkolozi u Zagrebu za ovakvu dijagnozu do kojih se brzo može doći privatno?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Old 17.07.2013., 15:32   #9245
Kolike su šanse (iz medicinskog iskustva) da (kemo)terapija "karboplatinom" djeluje na povlačenje plućnog adenokarcinoma velikih stanica?
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 17.07.2013., 16:08   #9246
prije svega pozdrav svima na ovoj teškoj temi,prvi put pišem ali od nedavno redovito je čitam....imam jedno pitanje pa ako se nađe netko sa znanjem o tome molio bih da uleti
ukratko,radi se o mojem ujaku koji se već neko vrijeme bori sa rakom na plućima.....uglavnom,poslije 4 ciklusa kemoterapije i na dan kad je trebao početi peti ciklus doktori su odlučili da mu zbog narušenog zdravlja ne žele započeti novi ciklus kemoterapije....bio je tad dosta loše,poslan je doma uz riječi da je to jednostavno ''to'' tj. oni ( doktori ) mu više ne mogu pomoć.....inače,radi se o raku na plućima koji je metastazirao na bubrege i na mali mozak,do sada to nisam spomenuo....uglavnom,nakon početne depresije i očaja okrenuli smo ploču u kontra i odlučili se boriti do kraja i što god da se desilo......
ima od ovoga gore već nekih dva tjedna tj. malo više,ujak je poslije dobio apetit no ne jede samostalno već ga mi hranimo ( miksamo mu hranu tako da bude kašasta ),problem mu je održavanje ravnoteže pa prilikom hodanja treba tuđu pomoć,uglavnom leži u krevetu i ustaje samo kada treba obaviti nuždu a sjedi ukoliko se radi o jedenju nekog obroka....barem 90 posto vremena provodi ležeći......u zadnjih par dana govori kako ga bole leđa i donji dio prema stražnjici......pripisujem to,barem većinu,konstantnom ležanju jer prije par godina sam i sam bio ležao otprilike mjesec dana i shvatio što znači bol od ležanja uglavnom,ujaka smo znali koji put izmasirati nakon čega bi on rekao da se osjeća malo bolje.....
i sad dolazi,nakon cijelog ovog romana,ključni dio priče....jučer je moja stara išla kod njegove doktorice podići recepte za neke lijekove koje ujak uzima,nešto su malo razgovarale i kad je moja stara spomenula masažu doktorica je rekla da ga ne smijemo masirati jer da nije dobro zbog metastaza e sad,dalje u priču nisu ulazile.....
mene sad zanima,ako je netko upućen u to,kako i na koji način masaža može loše djelovati na metastaze ? nije da ne vjerujem ali prvi put to čujem pa me jako zanima taj dio....
hvala i isprika na ovako dugačkom postu.....
skyon is offline  
Old 17.07.2013., 16:22   #9247
Neće loše djelovati na metastaze, ali su pacijenti sa proširenom metastatskom bolešću podložni nastanku ugrušaka u venama.
Ti ugrušci mogu dovesti do duboke venske tromboze koja se očituje oteknućem noge i bolnošću, ali masažom se ti mali trombi mogu pomaknuti i krvna struja ih odnese u pluća gdje mogu dovesti do potencijalno smrtonosne plućne embolije.
Gerta is offline  
Old 17.07.2013., 16:25   #9248
Bar da ti doktori kažu nešto više!!!
evo ponavljam svoj post
Evo i menejoš malo.. Tata (ca pluća i bronha s metastazama bubreg i mozak-bio na gammaknifeu) primio prvu kemo u Ri tri dana po PE protokulu Platina (ne razumijem baš to, ali pokušavam). Povračao danima, vodili ga na hitnu na infuzije, reglan i Torcan-čepići nisu pomagali i nakon 5 dana kad sam uspjela kupiti Zofran, bilo mu bolje. Sad je iscrpljen i umoran i ima bolove u leđima i ne spava (pije Zaldar protiv bolova, ali mu ne pomaže, a dr. preporučio da doda brufen kojeg on zbog čira nebi uzeo), sad mu još i hemeroidi prokrvarili. Već govori kako ne želi više na kemo koju ima zakazanu 23., 24. i 25. po istom protokolu, a 29. ima kontrolni magnet mozga (ne znam kako će poslije kemo na to obzrom kako je teško podnio prvu). Nalazi su o.k. osim hemoglobina koji je 109.

Ima li netko kakav savjet?! preporuku?!

Ja sam mu kupila sodubikarbonu (medicinsku) ne znam dal da mu je dam piti, da uzme "ono o čemu svi pričaju" , usput pije ganodermu i AHCCImunomax


Lijep pozdrav svima i borite se!!
13.07.2013. 15:00
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Old 17.07.2013., 17:12   #9249
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Neće loše djelovati na metastaze, ali su pacijenti sa proširenom metastatskom bolešću podložni nastanku ugrušaka u venama.
Ti ugrušci mogu dovesti do duboke venske tromboze koja se očituje oteknućem noge i bolnošću, ali masažom se ti mali trombi mogu pomaknuti i krvna struja ih odnese u pluća gdje mogu dovesti do potencijalno smrtonosne plućne embolije.
hvala puno na odgovoru
da li postoji nešto što se može napraviti sa ciljem nekakve prevencije/bilo kakve pomoći vezano uz te moguće ugruške ?
skyon is offline  
Old 17.07.2013., 19:13   #9250
Quote:
skyon kaže: Pogledaj post
hvala puno na odgovoru
da li postoji nešto što se može napraviti sa ciljem nekakve prevencije/bilo kakve pomoći vezano uz te moguće ugruške ?
tijekom kućnog liječenja ne. jedino ako pacijent leži u bolnici i postoji povećana opasnost za trombozu npr. operativni zahvat se uvode lijekovi protiv zgrušavanja. inače postoji opasnost da ti lijekovi dovedu do nekontroliranog krvarenja pa se ne smiju rutinski davati
Gerta is offline  
Old 18.07.2013., 01:18   #9251
pozdrav svima! ispričavam se ako moj post možda bolje spada u neku drugu temu, ukoliko je tako, molim da me uputite! naime, moja rođakinja prolazi kroz kemoterapije (sretni smo što su nalazi sve bolji i bolji!) i nedostatak kose prikriva dubokom šiltericom koja pokriva cijelu glavu. nažalost, prodavaonica u Osijeku u kojoj ih je do sada kupovala ih više ne nabavlja pa bih joj ja voljela donesti koju iz Zagreba, ali ne znam gdje tražiti... Ukoliko znate gdje bih u Zagrebu mogla naći taj tip šilterice ili nešto slično, a praktično, molim vas da me informirate unaprijed hvala!
__________________
...odustala od pametnih potpisa...
¤sunflower¤ is offline  
Old 18.07.2013., 15:46   #9252
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Neće loše djelovati na metastaze, ali su pacijenti sa proširenom metastatskom bolešću podložni nastanku ugrušaka u venama.
Ti ugrušci mogu dovesti do duboke venske tromboze koja se očituje oteknućem noge i bolnošću, ali masažom se ti mali trombi mogu pomaknuti i krvna struja ih odnese u pluća gdje mogu dovesti do potencijalno smrtonosne plućne embolije.
Moj tata ima ca pluća s metastaza ma na limfama na vratu ( koje su se do sada več povlačile i vraćale) i sredoprsju. Inače ga več dugi niz godina bole leđa i mama ga skoro svaki dan masira. Da li to masiranje i u njegovom slučaju nije baš najbolja ideja?
*Lilly* is offline  
Old 18.07.2013., 16:13   #9253
Hitno potreban odgovor

Pozdrav svima, javljala sam se i ranije zbog mame koja se vec dvije godine lijeci od karcinoma zucne kese koji je metastazirao na jetru i limfne cvorove.
Dvije godine je stalno bila na hemoterapijama i u martu ove godine je zavrsila.
Nakon toga ostala joj je metastaza od 5,5 cm na limfnim cvorovima u stomaku, na jednom mjestu. Ta metastaza je u maju pocela da boli te je upucena na zracenje.Primila je palijativnu terapiju, 15 zracenja po 30 tih jedinica (ne razumijem se u te jedinice) i vec nakon pete terapije bolovi su skroz nestali.
Poslije toga, napominjem, nije imala nikakve tegobe za vrijeme zracenja, ni najmanji bol, mucninu i sl.
Dvije nedelje nakon prestanka zracenja krenuli su zestoki bolovi u cijelom stomaku, stomatitis i promjene na kozi. Ja znam koje su nuspojave zracenja i rane i kasne, mi smo se obratili njenoj doktorici koja je rekla da je to posljedica zracenja (upala pankreasa i zeluca) i dala joj lijek protiv bolova i controloc.To mogu razumiti jer je zraceno preko svih trbusnih organa.
Ja sam joj uz to davala i dijetalnu hranu. Danas joj je mjesec i po dana od zracenja a bolovi su jos isti. Molim nekoga ako je imao iskustva sa zracenjem ove vrste ili nekoga ko zna nesto o tome da mi kaze da li zaista bolovi mogu da se pojave tek nakon dvije sedmice po prestanku zracenja i da traju ovako dugo. Takođe, ako ima neko ko je imao sam ili ima nekoga sa metastazama na limfnim cvorovima na vratu da mi opise simptome kad su se pojavile te metastaze.
Hvala unaprijed
dijana.r is offline  
Old 19.07.2013., 02:46   #9254
moja mama je prije godinu dana i 3 mjeseca operisala tumor mozga , mamina doktorica mi je rekla da poslijedice zracenja se najvise pocinju osjecati 2 mjeseca od zracenja , i da se mogu pojaviti neki simptomi koji upucuju na to da se bolest vratila a zapravu su posljedica radoterapije . Moju mamu jos uvjek pece koza glave i godinu dana od zracenja , probali smo svata od kantarionovog ulja , burn aid gela do gela aloje vere od Esija ali nista izgleda ne pomaze kakav su vasa iskustav , da li postoji neki preprat koji je stvarno djelotvoran
HANIBAL LEKTOR is offline  
Old 21.07.2013., 16:06   #9255
masaža

Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
tijekom kućnog liječenja ne. jedino ako pacijent leži u bolnici i postoji povećana opasnost za trombozu npr. operativni zahvat se uvode lijekovi protiv zgrušavanja. inače postoji opasnost da ti lijekovi dovedu do nekontroliranog krvarenja pa se ne smiju rutinski davati
Dobili ste stručni odgovor,a sad evo mog iskustva :moja je mama imala rak bronhija.Isto je tražila masažu i mi smo joj masirali noge.Ja mislim da je time tražila pažnju,a vjerojatno je i stala cirkulacija i osjet u tijelu od konstantnog ležanja,depresije,bolova-sve se skupi tako teško oboljelima.Mislim iz osobnog iskustva da nemože naštetiti malo masaže,jedino ako color dopler vena nije pokazao trombe-onda ne dolazi u obzir uopće masaža,da se ne bi tromb pokrenuo.Treba s ujakom puno volje,pažnje-uljepšati mu te teške trenutke-bližnji jako puno MOGU pomoći!Sretno.
jezic is online now  
Old 22.07.2013., 10:25   #9256
Quote:
HANIBAL LEKTOR kaže: Pogledaj post
moja mama je prije godinu dana i 3 mjeseca operisala tumor mozga , mamina doktorica mi je rekla da poslijedice zracenja se najvise pocinju osjecati 2 mjeseca od zracenja , i da se mogu pojaviti neki simptomi koji upucuju na to da se bolest vratila a zapravu su posljedica radoterapije . Moju mamu jos uvjek pece koza glave i godinu dana od zracenja , probali smo svata od kantarionovog ulja , burn aid gela do gela aloje vere od Esija ali nista izgleda ne pomaze kakav su vasa iskustav , da li postoji neki preprat koji je stvarno djelotvoran
Prije svega, hvala na odgovoru. Ja po pitanju zracenja nemam iskustva jer evo mama je to zavrsila u junu, sad ima jake nuspojave, ustvari uzasne ali to se tice jakih bolova u stomaku, gubitak apetita i stomatitis.Na kozi nije imala promjena jer je dobila samo petnaest terapija ali ,iskreno, ovo zracenje joj je bilo daleko gore nego 17 teskih hemoterapija. Ovo govorim najiskrenije i bez pretjerivanja. Cini mi se da ce i vasa mama to morati izdrzati dok se samo ne povuce jer ocito nista ne pomaze.I moja mama izdrzava mada joj je pristupacno sve sto treba i maksimalna njega ali ovo od zracenja ide po svome.
dijana.r is offline  
Old 22.07.2013., 11:45   #9257
Pitance: Je li u pravilu drugi ciklus kemoterapije teže podnijeti od prve?

Naime, tata je povračao 4 dana nakon prve i ovih dana treba ići na drugu kemo. Radi se o PE protokolu (nešto na bazi platine) ti dana zaredom, prvi 4 sata i druga dva po sat vremena.
Još uvijek nije siguran kako će ići na drugu jer ga je jako strah šta će mu se desiti iako je po nalazima dosta dobro podnio prvu.
__________________
15.05.'10. stigao Fran-naše malo čudo :) 31.05.'12. stigao Tin-naše drugo malo čudo :)
metix is offline  
Old 22.07.2013., 16:37   #9258
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Pitance: Je li u pravilu drugi ciklus kemoterapije teže podnijeti od prve?

Naime, tata je povračao 4 dana nakon prve i ovih dana treba ići na drugu kemo. Radi se o PE protokolu (nešto na bazi platine) ti dana zaredom, prvi 4 sata i druga dva po sat vremena.
Još uvijek nije siguran kako će ići na drugu jer ga je jako strah šta će mu se desiti iako je po nalazima dosta dobro podnio prvu.
Pravilo je da nema pravila i toga se treba držati i dilati sa situacijom kako se razvija.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 22.07.2013., 17:47   #9259
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
tijekom kućnog liječenja ne. jedino ako pacijent leži u bolnici i postoji povećana opasnost za trombozu npr. operativni zahvat se uvode lijekovi protiv zgrušavanja. inače postoji opasnost da ti lijekovi dovedu do nekontroliranog krvarenja pa se ne smiju rutinski davati
hvala još jednom učenja nikad dosta....

Quote:
jezic kaže: Pogledaj post
Dobili ste stručni odgovor,a sad evo mog iskustva :moja je mama imala rak bronhija.Isto je tražila masažu i mi smo joj masirali noge.Ja mislim da je time tražila pažnju,a vjerojatno je i stala cirkulacija i osjet u tijelu od konstantnog ležanja,depresije,bolova-sve se skupi tako teško oboljelima.Mislim iz osobnog iskustva da nemože naštetiti malo masaže,jedino ako color dopler vena nije pokazao trombe-onda ne dolazi u obzir uopće masaža,da se ne bi tromb pokrenuo.Treba s ujakom puno volje,pažnje-uljepšati mu te teške trenutke-bližnji jako puno MOGU pomoći!Sretno.
jako topao odgovor hvala .... inače,stanje se pogoršalo pa je ujak sada već stalno u krevetu,stalno leži i kao da je u nekom polusnu cijelo vrijeme......slabije i guta,jede manje nego prije......izgleda da živčani sustav lagano odlazi kvragu ali šta je tu je.....nadam se da zna da nije sam i da su uz njega oni koji ga vole......sve što želim je da osjeti što je moguće manje boli i da ode u trenutku kada fizički bude netko pored njega,eto.....sretno svima u borbi protiv ovoga.....ne znam ni kojim riječima takvo što treba nazvati,samo znam da u posljednje vrijeme na ''to'' ljut sam.....
skyon is offline  
Old 22.07.2013., 18:34   #9260
Quote:
metix kaže: Pogledaj post
Pitance: Je li u pravilu drugi ciklus kemoterapije teže podnijeti od prve?

Naime, tata je povračao 4 dana nakon prve i ovih dana treba ići na drugu kemo. Radi se o PE protokolu (nešto na bazi platine) ti dana zaredom, prvi 4 sata i druga dva po sat vremena.
Još uvijek nije siguran kako će ići na drugu jer ga je jako strah šta će mu se desiti iako je po nalazima dosta dobro podnio prvu.
moja mama je prvi ciklus jako dobro podnjela, dobro se osjecala i nalazi su bili dobri ,2 ciklus malo teze imala je mucnine i vrtoglavice , za vrijeme 3 i 4 je pravila zimnucu , a 5 je bio katastrofalan , nije ustajala iz kreveta 5 dana , krvna slika poremecena skroz , trombociti pali na 16 , zbog toga nije ni primila 6 ciklus

Zadnje uređivanje HANIBAL LEKTOR : 22.07.2013. at 18:41.
HANIBAL LEKTOR is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:53.